Самостійне оформлення дизайну туалету

7b1643b4040c3a850c15c71f4d92464e 678x848 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету

Як правило, туалет в квартирі це один із самих маленьких приміщень, тому розробити дизайн туалету — це непросте завдання. Оскільки площа маленька, то використовується вона по максимуму. Найчастіше в цьому приміщенні навіть не дістає місця для установки раковини. Дизайн — це комплексний підхід до оформлення приміщення, що включає в себе вибір оздоблювального матеріалу, аксесуарів, а також проектування освітлення.

Будівельні оздоблювальні матеріали

5cd45a50980519eb03d77fb555c04670 - Самостійне оформлення дизайну туалету

Туалет відноситься до тієї категорії приміщень, які вимагають регулярного і якісного прибирання. Причому прибирання повинна виконуватися із застосуванням миючих і дезінфікуючих засобів, що накладає особливі вимоги до якості оздоблювальних матеріалів. Це повинні бути матеріали, які мають водовідштовхувальні властивості, не вбирати в себе запахи, а також володіти тривалим терміном експлуатації. Насправді подібних матеріалів не так вже й багато, хоча на особливу увагу заслуговує керамічна, мармурова плитка, в тому числі і керамограніт.

В окрему категорію слід виділити плитку у вигляді мозаїки, оскільки ці невеликі керамічні (або пластикові) квадратики дозволяють отримати безліч різноманітних малюнків, незалежно від стилю оформлення. Взагалі, в поєднанні зі звичайною керамічною плиткою, можна отримати унікальний дизайн.

dizain tualeta 9 678x656 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Поєднання мозаїки та керамічної плитки

Існує ще один оздоблювальний матеріал, який з\’явився не так давно — це декоративна штукатурка. Їх кілька видів, в тому числі і такі, що не бояться вологи, при цьому їх можна мити щітками і не один раз. Така обробка має сучасний зовнішній вигляд, при цьому служить вона не один рік. Штукатурка наноситься тонким шаром на підготовлені, рівні поверхні спеціальним інструментом. До недоліку подібного виду обробки слід віднести її високу вартість в кінцевому підсумку. Це пов\’язано ще і з тим, що доведеться найняти майстра, який володіє технологією нанесення декоративної штукатурки, так і підготовчі роботи вимагають високої якості. Тому самостійне нанесення цього виду обробки не рекомендується, а це завжди додаткові, а часом і чималі витрати.

Найдешевший варіант — це застосування пластикових панелей. Звичайно, цей матеріал не відрізняється такою довговічністю, як плитка, але зате він простіше в монтажі, тому облагородити приміщення своїми силами, заощадивши частину коштів, не так складно.

prochnost plastikovyh panelej 678x509 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Чи не дорога обробка пвх понела

Непоганий варіант — це обробка такого приміщення миючими шпалерами, хоча такі шпалери коштують недешево, та й довговічність покриття вельми сумнівна. Як варіант, для туалету підійде комбінована обробка: нижня частина приміщення на висоту 1,5 метра відбувається пластиком, а верхня — шпалерами.

Читайте також:  Як вибрати лак для паркету

Підбір кольорів і дизайн приміщення

dizain tualeta 5 3 678x434 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Дизайн туалету в нейтральних тонах — кращий вибір

Природно, що дизайн туалету повинен хоч якось відповідати загальному дизайну всієї квартири, але при цьому не бути занадто концептуальним, так як ніхто не буде міняти дизайн цієї кімнати в разі, якщо захочеться переклеїти шпалери в квартирі. Як варіант, слід звертати увагу на більш нейтральні тони і забарвлення. Якщо цей дизайн розбавити відповідними аксесуарами, які вписуються в загальну концепцію стилю, то в результаті можна отримати універсальний варіант.

Вибір тонів багато в чому залежить від розмірів приміщення, хоча більшість наших квартир має туалет, площа якого не перевищує 2-х метрів квадратних. При цьому рідко зустрічаються квартири (в основному сучасного планування), де площа туалету більше 2-х метрів квадратних. Оскільки даний фактор зустрічається найбільш часто, то, як правило, всі рішення відпрацьовані і відомі.

dizain tualeta 1 678x473 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Різний дизайн туалету однакового розміру

Природно, що, чим менше приміщення, тим менше світла в нього потрапляє, тому для його оформлення більше підходять світлі тони або їх комбінації. Як правило, в туалеті нижня частина оформляється в темних тонах, а верхня — в світлих. Такий поділ тонів більш практичне і більш оптимальне, тим більше що таке приміщення здається більш просторим. На фото нижче, можна помітити, що червоно-білий туалет, здається, кілька об\’ємніше, в порівнянні з монотонним, бежевим, хоча їх розміри сумірні.

Якщо здійснити метод горизонтального поділу, то чіткі межі ніби зникають, при цьому кімната, здається, ще ширше і трохи нижче, що підходить для вузького і високого приміщення. На фото нижче можна побачити, який ефект створює горизонтальне поділ.

dizain tualeta 2 678x404 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Чорно-бежевий дизайн туалету

Хоча ця ідея така ж, але її виконання зовсім інше і пов\’язане з поєднанням чорного і бежевого відтінків. Хоча вигляд не контрастний, зате приємніше сприймається на око. Поділ горизонтальне, але не має одного чіткого рівня, а плитка смугами (під «зебру») відволікає основна увага, що візуально «розсовує» стіни в сторони.

Якщо звернути увагу на наступну пару фото прикладів, то можна побачити на фото праворуч, що далека стіна оформлена в темних тонах, а з боків розташована темна широка смуга. Смуга як-би розсовує стіни в сторони, а далека темна стінка візуально стала ще далі. Насправді, це рішення не стосується оптимальним, оскільки біла стінка, виглядала б краще.

dizain tualeta 5 678x445 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Способи візуально зробити туалет ширше

Туалет на фото зліва оформлений відразу в декількох стилістичних прийомах, хоча розміри приміщення не виходять за рамки стандартних. По-перше, далека стінка розділена на нижню частину і на верхню, що візуально її наближає. А по-друге, наявність вертикальних смуг на бічних стінках робить приміщення візуально квадратної форми.

Читайте також:  Спальня в персикових тонах

Щоб візуально опустити стелю в туалеті, досить на стінах покласти кілька рядів плитки, яка була використана для укладання на підлозі.

dizain tualeta 3 1 678x487 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Кілька рядів плитки знизу мають той же колір, що і підлогу

Деякого уваги заслуговують вертикальні смуги, тим більше що виробники керамічної плитки почали комплектувати колекції і таким елементом декору. Як правило, всі елементи в колекції поєднуються між собою, досить підібрати необхідне їх кількість. На фото нижче можна побачити варіанти оформлення туалету керамічною плиткою.

Природно, що неможливо відобразити всі існуючі, а тим більше неіснуючі варіанти дизайнерського рішення в оформленні туалетів. Хоча при цьому слід зазначити, що тенденції і способи застосовні до будь-яких варіантів.

Розташування сантехніки

dizain tualeta 4 678x581 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Якщо двері в туалет зміщені до однієї зі стін (можна змістити їх під час ремонту) раковину можна встановити на бічній стіні

Дуже важливо, тим більше з точки зору гігієни, щоб в туалеті була встановлена ​​раковина-рукомийник, хоча в окремих випадках це зробити нереально через малу площу. Незважаючи на те, що можна придбати сантехніку будь-якої форми і розмірів, установка рукомийника — це непросте завдання.

Як правило, розташування сантехніки в туалеті не відрізняється великими можливостями, тому рішення мають типову тенденцію. Унітаз розташовується в основному поруч з протилежною стороною, а рукомийник — на одній з бічних стінок. При цьому потрібно враховувати, в який бік відчиняються двері.

dizain tualeta 16 678x509 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Інший варіант розташування сантехніки — уздовж довгої стіни унітаз і біде, раковина — в кутку

Можливий і інший варіант, коли унітаз розташовується на бічній стінці, а умивальник (міні раковина) розташовується в кутку, де стикається далека і протилежна бокова стінка. У будь-якому випадку, необхідно мати приміщення, завширшки не менше 1,2 метра, інакше не вийде комфортного проходу.

Для туалетів, які мають найменші розміри, можна підібрати відповідну сантехніку: як варіант, встановлюється кутовий унітаз і кутова раковина.

dizain tualeta 14 678x678 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Кутовий унітаз — вихід для маленького туалету

Підбір моделей, а також квітів

dizain tualeta 7 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Є сантехніка різних кольорів

Як правило, більшість вибирає сантехніку білого кольору, хоча вона буває різних кольорів. Недолік полягає лише в тому, що сантехніку певного кольору потрібно замовляти і чекати виконання замовлення кілька тижнів, в той час як біла сантехніка завжди є в наявності в торгових точках.

Існують так звані консольні унітази, які кріпляться до стіни, а не до підлоги. Гідність таких унітазів очевидне, оскільки вони більш практичні. До недоліків слід віднести їх високу вартість, а також необхідність мати надійне підгрунтя для кріплення. Стінку для такої моделі унітазу роблять:

 • На деяку висоту, щоб закрити підставу для кріплення.
  dizain tualeta 16 1 678x630 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
  При установці консольного унітазу фальшстена закриває монтажну станину. Зверніть увагу — внизу покладена фактурна керамічна плитка — верх — декоративна штукатурка
 • На всю висоту (до стелі), сформувавши простір з дверцятами для ревізії або для інших цілей.
  dizain tualeta 3 - Самостійне оформлення дизайну туалету
  Сантехнічний ролет в туалеті
 • Верхню частину оформити у вигляді поличок.
  dizain tualeta 5 1 1 678x512 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
  Зверху можна зробити полички

Консольний унітаз: демонстраційне відео монтажу

Установка консольного унітазу пов\’язана з деякими особливостями, про що можна дізнатися, подивившись представлене відео.

Освітлення в туалеті

dizain tualeta 15 1 678x503 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету
До традиційних світильників на стелі можна додати два-три на стіні

Оскільки туалет не відрізняється значними розмірами, то багато освітлення для нього не потрібно. Часто достатньо стельового світильника з одного лампочкою. Незважаючи на це, багатьом хочеться, щоб було красиво і стильно в туалеті в тому числі, а освітлення — це один з елементів дизайну. За допомогою освітлення можна створити різні світлові ефекти, навіть при використанні простої облицювальної плитки.

При цьому, ні в якому разі не слід відмовлятися від стельового світильника, додавши кілька світильників для того, щоб акцентувати увагу на інтер\’єрі. Особливо це актуально в тому випадку, якщо в туалеті є полички. Зробивши їх підсвічування, можна виділити їх, оскільки це ще і практично, так як на поличках обов\’язково зберігаються різні флакончики, баночки і т.д. Як варіант, для цього можна використовувати світлодіодну стрічку, як на фото зліва. Можна встановити світильники безпосередньо в стіну, оскільки вони створюють зовсім незвичну обстановку в туалеті. При цьому підійдуть, як вбудовані моделі (переважно), так і звичайні настінні, у вигляді бра.

Непоганий варіант, це організація підсвічування в нижній частині стіни. Краще знайти світильники, які за розмірами відповідають розмірам плитки, інакше плитку доведеться різати.

dizain tualeta 15 - Самостійне оформлення дизайну туалету
Підсвічування знизу — цікавий варіант

В туалеті допустимо встановлювати будь-які моделі світильників, оскільки він не належить до приміщенням, до яких пред\’являються особливі вимоги.

На закінчення

Screenshot 5 6 1 678x547 1 - Самостійне оформлення дизайну туалету

Кожній людині хочеться, щоб в оселі було красиво, стильно і сучасно. Туалет не є винятком, але він вимагає особливого підходу в оформленні. Ця особливість пов\’язана ще і з тим, що нам у спадок від радянських часів залишилися квартири, туалети в яких настільки маленькі по площі, що навіть один сучасний унітаз встановити і то проблематично. У зв\’язку з цим, багато хто суміщає туалет з ванною. В результаті виходить санвузол, що відрізняється великими розмірами, що дозволяють реалізувати більш-менш серйозну дизайнерську задумку. Якщо правильно використовувати площу, то виходить досить шикарне приміщення, де можна розмістити всі необхідні сантехнічні елементи.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1744 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *