RGB контролери для світлодіодної стрічки

RGB контролери для світлодіодної стрічки

Іноді недостатньо просто включити або вимкнути світло, хочеться керувати яскравістю, змінювати колір, отримувати динамічні ефекти. Для цього і потрібен RGB-контролер світлодіодної стрічки. Контролери бувають різними, простими і складними, але про все по порядку.

RGB контролер для світлодіодної стрічки
RGB контролер для світлодіодної стрічки
 

Якщо потрібно тільки регулювати яскравість, то з цим впорається диммер для світлодіодної стрічки. Діммер з безпосереднім механічним управлінням просто розташовують на стіні, або, якщо керування здійснюється з пульта, монтують блок управління в спеціальну нішу. Бездротовий управління з пульта зручніше, оскільки не вимагає наведення пульта строго на приймач, до того ж зайвих проводів в стіні прокладати не потрібно. Застосовують диммери, як правило, для управління окремими зонами підсвічування.

Коли потрібно управляти з одного пульта кількома світлодіодними зонами підсвічування, наприклад підсвічуванням стелі, підлоги, штор, то використовують один пульт і кілька диммеров, програмно пов’язаних потрібним чином з відповідними світловими зонами.

Для живлення світлодіодних стрічок не підійде звичайний диммер, застосовуваний для лампи розжарювання, светодиодам потрібен ШІМ-модульований, близький до постійного, ток, а звичайний тиристорний диммер може просто вивести світлодіоди з ладу.

Більш точне управління світлом дозволить здійснити RGB-контролер триколірної стрічки. Він не тільки забезпечить вибір кольорів, але також дозволить їх змішувати, отримуючи потрібні відтінки. У такий контролер спочатку закладені функції диммера, і користувачеві вже не доведеться купувати окремий пристрій для регулювання яскравості.

RGB-контролер може плавно міняти інтенсивність світла
RGB-контролер може плавно міняти інтенсивність світла
 

RGB-контролер може плавно міняти інтенсивність світла, і навіть створювати колірні і світлові ефекти. Деякі контролери мають можливість створити програм. Контролер може бути забезпечений дротових або бездротових управлінням за допомогою ІК або радіочастотного пульта по протоколу від 1 до 10 вольт або по цифровому DXM і DALI, для управління декількома світловими зонами.

Коли стрічка містить червоний, зелений, синій і білий кольори, застосовують контролер RGB W, в ньому не три, а чотири канали, оскільки є ще і білий колір. MIX-контролери дозволять керувати мультібелимі стрічками, де білі світлодіоди мають різну кольорову температуру, і відтінки можна змінювати від теплого до холодного.

Різні цифрові протоколи, як то DXM і DALI, дозволять створити більш складні світлові ефекти. DXM може управляти до 170 RGB джерелами і до 512 білими, а DALI може бути інтегрований в систему «Розумний будинок», і дозволить управляти до 64 джерелами світла.

Стрічка біжучої хвилі
Стрічка біжучої хвилі
 

Існують і контролери для стрічок біжучої хвилі, що дозволяють створювати справжні біжать по стрічці вогні. У них, як правило, є до 100 встановлених програм для ефектів зміни кольору, яскравості, її зміни, і різної швидкості біжать вогнів.

 

Читайте також:  Як підключити світлодіодну стрічку до комп'ютера

Піксельні контролери — окремий клас RGB-контролерів. Такі контролери можуть окремо управляти кожним світлодіодом у відповідній RGB-стрічці. Створення світлових панно, рухомих картинок спілкування — основна функція піксельних RGB-контролерів. Користувач сам створює програму для таких контролерів за допомогою ПО, переносячи її потім на карту пам’яті, яка вставляється в контролер. На одній карті пам’яті може бути записано безліч програм.

Пульт дистанційного управління
Пульт дистанційного управління
 

Що стосується RGB-світлодіодної стрічки, то така багатобарвна стрічка може змінювати свій колір, переливаючись всіма кольорами веселки, і кількість можливих відтінків пов’язано саме зі складністю контролера. Зазвичай, для квартири не потрібно особливо багато відтінків, і підійде звичайний RGB-контролер з пультом дистанційного керування.

Використання RGB-стрічки
Використання RGB-стрічки
 

Різнокольорові кнопки на пульті призначені для управління кольором світіння RGB-стрічки. Червона кнопка — червоний, жовтий — жовтий, і т. Д. В залежності від контролера, відтінків кольорів може бути дуже багато. Якщо у контролера є опція регулювання яскравості, то можливі різні режими освітленості, наприклад режим нічника, режим яскравого світла, режим для створення заспокійливої ​​обстановки і т. Д.

RGB-стрічка в дизайні приміщення
RGB-стрічка в дизайні приміщення
 

Для тих, хто ще не зрозумів, звідки в світлі триколірної стрічки можливо так багато відтінків, дамо пояснення. RGB-світлодіод має три переходи, що дають три основних кольори: червоний, зелений і синій. При змішуванні світла від трьох світлодіодів в різних співвідношеннях, в сумі виходять різні відтінки світла. По суті, це три світлодіодні стрічки трьох різних кольорів в одній стрічці. Для управління такою стрічкою і потрібен RGB-контролер. Чотири дроти стрічки підключаються до відповідних роз’ємів контролера, а контролер підключається до джерела живлення постійної напруги 12 або 24 вольта, потім проводиться установка і все, стрічкою можна управляти з пульта.

Контролер і пульт
Контролер і пульт
 

ІК-датчик або радіочастотний датчик контролера вловлює сигнали з пульта, і передає їх на контролер, контролер, в свою чергу, включає відповідний режим роботи світлодіодним RGB-стрічки.

Блок живлення
Блок живлення
 

Блок живлення для контролера, як і сам контролер, повинні відповідати за потужністю підключається стрічці. Якщо потужність стрічки перевищить допустиму потужність контролера, він просто вийде з ладу. У разі якщо потрібно підключити стрічку більше 5 метрів завдовжки, застосовують RGB-підсилювач, до якого підключають кілька стрічок, що живляться паралельно. Сам підсилювач живиться від окремого блоку живлення. Виходить додаткова ланцюг блок живлення RGB-контролер RGB-підсилювач RGB-стрічки

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Организация электрических сетей: полезная информация

Вам також може бути цікаво:

1573659630 13 - RGB контролери для світлодіодної стрічки
Додаткові функції сучасних електричних розеток
Для підключення до електричної мережі змінного ...
1572520920 14 - RGB контролери для світлодіодної стрічки
Пристрій захисту УЗМ — схема підключення і принцип роботи
УЗМ або пристрій захисту багатофункціональний покликане ...
organizatsiya elektricheskih setey poleznaya informatsiya - RGB контролери для світлодіодної стрічки
Организация электрических сетей: полезная информация
Самым важным и наиболее сложным этапом ...
vyibor raspredelitelnyih shhitkov - RGB контролери для світлодіодної стрічки
Выбор распределительных щитков
Работой распределения и учетом потребления электроэнергии ...
983 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *