Регулювання пластикового вікна

Регулювання притиску пластикового вікна

Існує безліч матеріалів, з яких виготовляють вікна. Одним з найпопулярніших є пластик. Вікна з пластика довговічні, відрізняються високою стійкістю до вологи, морозу, перепадів температури. Однак, для того, щоб забезпечити нормальне функціонування такого вікна, слід його відрегулювати.

Пластикові вікна: переваги експлуатації

Установка пластикового вікна — досить простий процес, якість виконання якого залежить від правильності дотримання технології його проведення. Крім того, на якості вікна відображаються такі фактори як фірма-виробник, матеріали, з якого вона виготовлена, фурнітура, профіль і т.д.

1 1085 1 - Регулювання пластикового вікна

Серед переваг пластикових вікон варто відзначити:

 • високий рівень захисту житлового приміщення від сторонніх звуків;
 • високий рівень збереження тепла в приміщенні, установка одного склопакета сприяє економії понад двадцять відсотків тепла;
 • хороша герметичність позбавляє від протягу, тому вікна не потребують додаткового обклеювання папером перед зимою;
 • тривалість експлуатації перевищує десять років, а якщо дотримуватися певних правил щодо використання даних вікон, то вони прослужать в два або навіть три рази більше;
 • високий рівень пожежної безпеки запобігає горіння або займання вікон;
 • естетична привабливість — вікна бувають практично будь-якого кольору або відтінку, крім того, для їх очищення досить протерти їх вологою ганчіркою;
 • пластикові вікна не вимагають особливого догляду, їх не потрібно періодично фарбувати, на відміну від дерев’яних;
 • багатофункціональність вікна забезпечується такими функціями як можливість його провітрювання, москітні сітки, що захищають приміщення від комах.

2 1068 - Регулювання пластикового вікна

Однак, біля вікон, виконаних з пластика є певні недоліки, а саме:

 • на відміну від дерев’яних вікон, вони не здатні підтримувати оптимальну температурну і влажностную атмосферу в приміщенні, тим самим регулюючи її;
 • періодично рухомі частини пластикового вікна потребують змащення, чищення каналів і заміні ущільнювача;
 • в теплу пору року вікна збільшуються в розмірі, а в холодну — зменшуються;
 • технологічно неправильний монтаж пластикового вікна, значно скорочує термін його експлуатації.

10 358 - Регулювання пластикового вікна

Пристрій і конструкція пластикових вікон

Перед тим як вивчити особливості регулювання притиску вікон, слід ознайомитися з конструктивними елементами пластикового вікна, серед яких відзначають:

 • раму;
 • стулки;
 • склопакети;
 • фурнітурні деталі;
 • елементи для ущільнення і герметизації;
 • штапики;
 • штульпом;
 • імпост.

3 1029 - Регулювання пластикового вікна

Рама складається з профілю на пластиковій основі, всередині якого є сталеве армирующее зміцнення. Профіль з’єднується між собою за допомогою спеціальної зварювання. Її міцність дуже висока і піддається спеціальним випробуванням. Для того, щоб з’єднати між собою сталевий профіль з пластиковим, використовують саморізи. Рама повинна забезпечувати вікна міцність і приймати на себе різного роду навантаження.

Усередині стулок також знаходиться профіль зі сталі. Основна функція стулки — забезпечення нормального закриття і відкриття вікна в процесі його експлуатації. Фурнітурою називають різного роду елементи, виконані зі сталі, такі як ручка, навіси. Фурнітура забезпечує провітрювання вікна, його відкриття або закриття. При виборі пластикових вікон особливу увагу слід звернути на фурнітуру, так як від неї якості також залежить тривалість експлуатації пластикових вікон.

Склопакетом називають елемент, який здатний пропускати світло в приміщення. Розрізняють вікна з одним, двома, трьома і більше склопакетами. Два скла в склопакеті здатні сформувати одну повітряну камеру. Для того, щоб вікно мало хорошими тепло- і звукоізоляційні характеристика, замість повітря всередині камери закачується спеціальний газоподібна речовина. Штапики найчастіше бувають пластиковими, вони утримують скло на вікні.

Для того, щоб додати вікну додаткову герметичність використовується елемент у вигляді ущільнювача. З його допомогою в середину приміщення не потрапляє волога і холодне повітря. Якщо вікон складається з двох або більше конструктивних елементів, то між ними встановлюється елемент у вигляді імпоста.

Ця деталь виготовляється із сталевого оцинкованого армуючого профілю або пластику.

Пластиковий варіант імпоста забезпечує повне звільнення віконного отвору. Сталеві ж елементи є стаціонарними і фіксуються безпосередньо в отворі, розділяючи його на кілька частин.

4 1029 - Регулювання пластикового вікна

 

Регулювання притиску пластикового вікна і особливості її виконання

Регулювання вікон потрібно в тому випадку, якщо в процесі їх експлуатації виникають проблеми наступного характеру:

1. Протяги. Якщо вас турбує продування вікон, особливо при сильному вітрі, то необхідно відрегулювати притиск пластикового вікна.

2. Рама зачіпається за нижню частину стулки. В такому випадку, актуально провисання стулок. Для того, щоб позбутися від цієї проблеми встановіть вертикальні або горизонтальні регулятори стулок.

3. Для того, щоб усунути проблему разбалтиванія ручки, досить змінити місце розташування пластини, яка знаходиться всередині неї.

4. Якщо виникають труднощі з повертання ручки, то необхідно змінити місце розташування стулки або змастити фурнітурні деталі в вікні.

Розрізняють безліч варіантів пластикових вікон, які розрізняються між собою за якістю, кількістю склопакетів, міцності і т.д. Кожна фірма-виробник має індивідуальні особливості настройки вікон.

5 1036 - Регулювання пластикового вікна

Роботою по регулюванню пластикових вікон займають професіонали, однак, при дотриманні певних правил, можливий варіант її самостійного виконання. Для того, щоб відрегулювати пластикове вікно, в обов’язковому порядку потрібно наявність шестигранного ключа розміром в чотири міліметри і інструкції від виробника вікна. Якщо характер поломок пов’язаний з неякісною установкою вікна або тривалої його експлуатацією, то вони цілком усуваються за допомогою додаткового регулювання або заміни фурнітури.

Розрізняють декілька режимів регулювання пластикових вікон, вибір того чи іншого варіанту залежить від характеру несправності. За допомогою регулювання вікна в горизонтальному напрямку вдається позбутися від невеликого скоса або зсуву рами. Для цих цілей необхідно отримати доступ до верхніх і нижніх петель. На них є отвори для установки шестикутника. Вікно регулюється в двох положеннях як в горизонтальному, так і у вертикальному. Якщо шестигранник обертається за годинниковою стрілкою, то вікно притягається до стулки, в іншому випадку, виходить послабити кріплення між вікном і стулкою і опустити нижню його частину.

Регулювання вікна на верхній петлі виконується тільки при повному відкритті вікна. Врахуйте, що в такому випадку, зрушити вікно більш ніж на два міліметри неможливо.

Для того, щоб відрегулювати вікно в вертикальному положенні необхідно використовувати нижню навісну петлю. Для цього, на петлі відкривається спеціальний ковпачок, який дозволяє відкрити доступ до отвору під шестигранник.

Якщо обертати шестигранник за годинниковою стрілкою, то стулка буде підніматися, в іншому випадку, вдається домогтися опускання стулки. Регулювання вікно вдається також не більше ніж на два міліметри.

6 885 - Регулювання пластикового вікна

Технологія регулювання притиску пластикових вікон

Найчастіше, більшість проблем з пластиковими вікнами, усуваються за допомогою регулювання їх притиску. За допомогою виконання даних дій вдається позбутися від протягів в приміщенні і від теплових втрат в зимову пору року.

Для перевірки необхідності в регулюванні притиску стулки, необхідно піднести до вікна сірник, якщо полум’я нерівномірне або зовсім загасне, то необхідність у регулюванні стулки присутній.

Для того, щоб відрегулювати пластикове вікно використовують ексцентрики, які знаходяться на фурнітурі. Вони розташовуються позаду притискних деталей ручки. Їх регулювання здійснюється досить швидко і просто.

Для щільного притиснення стулки до поверхні рами слід повернути даний елемент за годинниковою стрілкою. Поворачивание ексцентрика проти годинникової стрілки призведе до ослаблення стулки.

Крім того, на поверхні ексцентрика в більшості пластикових вікон розташовується спеціальний покажчик, який допомагає визначити якість притискання стулки до рами. Якщо покажчик знаходиться ближче до ущільнювача, то притиск слід притиснути.

7 869 - Регулювання пластикового вікна

У співвідношенні з якістю і типом фурнітури на вікні, для регулювання вікон використовуються пасатижі або спеціальні пластини, встановлені на стулках. Регулювання вікна дозволяє змістити його не більше ніж на один міліметр.

Крім того, регулювання притиску стулок здійснюється сезонно. Тобто, в літню пору року, коли в приміщенні потрібно свіже повітря, проводиться ослаблення притиску, а в зимовий, для запобігання теплових втрат, притиск посилюється. Експлуатація вікна при наявності вільного притиску довговічніша, ніж при сильній його герметизації.

Рекомендації по регулюванню притиску стулки вікна

Коли вікно знаходиться у відкритому положенні на ньому модно побачити торець. Дана деталь відрізняється наявністю трьох ексцентриків або цапф. За допомогою шестигранника здійснюється періодична регулювання вікон.

Більш докладні вказівки по регулюванню певних вікон можна дізнатися з інструкції від виробника по їх експлуатації. Однак, для більшості пластикових вікон, принцип їх регулювання залишається незмінним.

Для того, щоб збільшити щільність притиску, слід повернути шестигранник вліво на два три міліметри. Даний процес досить простий, однак слід дотримуватися координацію при його виконанні. Тобто, якщо занадто перетиснути гвинт, ущільнювач може пошкодитися. Все ексцентрики повинні виставлятися в одному положенні, тільки в такому випадку вдасться домогтися рівномірного притиску на всьому вікні.

Зверніть увагу, якщо настройка притиску виконується вперше, то регулювання повинна бути мінімальною. По закінченню тривалого терміну експлуатації вікна, слід збільшувати дане значення. Так як в процесі постійного відкриття, закриття вікна відбувається знос гумок і їх всихання.

Якщо цього не зробити і занадто сильно притиснути гумку, то вона через пару місяців піддасться зносу і доведеться її міняти. Для того, щоб замінити старий ущільнювач, досить купити новий ущільнювач і встановити його, регулюю при цьому притиск. Ущільнювач ні в якому разі не повинен бути занадто розтягнутий, так як з часом він почне пропускати повітря в приміщення.

8 842 - Регулювання пластикового вікна

Корисні рекомендації право встановлювати або ремонтувати пластикових вікон

Якщо виникли проблеми з несправностями ручок на пластикових вікнах, то досить повернути її під прямим кутом. Далі слід відкрутити кріплення, які фіксують її на вікні, повернути пластини в протилежному напрямку і перевірити справність ручки. Якщо проблему вирішити не вдалося, тоді досить відкрутити стару ручку і встановити нову. Бажано вибирати фурнітуру від того ж виробника, у якого ви купували вікна.

Якщо ущільнювач після регулювання притиску вікна не виконує своїх функцій, то існує необхідність його заміни. В такому випадку, слід послабити ущільнювач до максимального значення, зняти його з стулок і встановити новий. Заміна ущільнювача актуальна один раз у вісім — десять років. Даний елемент вікна має відмінні експлуатаційні характеристики і досить стійкий перед зносом. За умови, що притиск вікна не пережимається і вікно експлуатується в стандартних умовах. При виникненні скрипу в ущільнювачі при експлуатації вікна, досить змастити його за допомогою машинного масла.

Якщо після виправлення несправностей на пластиковому вікні, вирішити проблеми не вдалося, то рекомендуємо звернутися до фахівців, які швидко і якісно зможуть виконати ремонт пластикових вікон. Набагато легше усунути проблеми на початковому етапі їх утворення, ніж міняти пошкоджені деталі або стулки.

9 783 - Регулювання пластикового вікна

Важливим фактором тривалої експлуатації пластикового вікна, є умови його експлуатації. Фурнітура вікна повинна бути добре відрегульована. Забороняється мити вікно за допомогою абразивних чистячих розчинів і речовин. Для того, щоб позбутися від забруднень на вікні, досить використовувати звичайний мильний розчин або воду.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Які вікна краще ставити в приватний будинок

Вам також може бути цікаво:

1 955 - Регулювання пластикового вікна
Арочні вікна
Арочні вікна: фото, ідеї оформлення Вікна у ...
a24f2df1e2c3e3fcd251b58e17a030f9 500x450 - Регулювання пластикового вікна
Особливості декору вікон
Хочете додати фарб в домашній інтер'єр, ...
peregorodki udobnoe reshenie dlya ofisnyih pomeshheniy - Регулювання пластикового вікна
Перегородки: удобное решение для офисных помещений
Дизайн помещений – это не только ...
otkosy na okna - Регулювання пластикового вікна
Нужны ли откосы к пластиковым окнам
Нужны ли откосы к пластиковым окнам Когда ...
1091 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *