Противовзломні вікна

Протівовзломні вікна. Характеристика, види, особливості

Крадіжка вже давно стало для багатьох ремеслом. За міліцейськими зведеннями найчастіше злочинці проникають в будинок через вікно. Особливо високий ризик опинитися жертвою «домушників» власників приватних домоволодінь і квартир, розташованих на першому і другому поверхах. З огляду на ситуацію, що склалася виробники вікон розробили протовівзломний склопакет. Поговоримо про те, що це таке, і чи дійсно протизламні вікна захистять від грабіжників.

Особливості протівовзломних вікон

Будь-яке вікно складається з трьох основних елементів:

 • скло,
 • фурнітури,
 • рами.

1 105 - Противовзломні вікна

Раніше скло кріпилося в рамі за рахунок фіксації дерев’яними стопорами або навіть звичайними гвоздиками. Щоб проникнути в квартиру, зловмисникові навіть не потрібно було розбивати скло. З появою металопластикових вікон дістати склопакет стало складніше, але при наявності певних інструментів і навичок це не займе більше кількох хвилин.

З іншого боку, якщо вікно знаходиться в режимі провітрювання, досить вставити дерев’яний брусок і уперти його в механізм переключення, а потім з силою вдарити. Від механічного пошкодження поворотник переходить в режим «відкритого вікна» і злодій без праці проникає в приміщення.

З розвитком технологій збирання пластикових вікон удосконалювалася як віконна рама, так і механічна фурнітура. Це дозволило скоротити до мінімуму можливість проникнення. Проте, щільно зафіксувати склопакет і повністю виключити можливість його злому вдалося тільки недавно.

Ця технологія отримала назву «вікна пластикові протизламні». Вона поєднує в собі такі компоненти:

 • посилена фурнітура,
 • специфічне кріплення склопакета,
 • армована рама,
 • наявність декількох ребер жорсткості.

Залежно від виробника, противовзломная фурнітура для вікон виготовляється з:

 • титану,
 • легованої сталі,
 • багатошарової стали,
 • звичайної сталі.

Титан є найбільш надійним матеріалом, інші марки мають як свої плюси, так і мінуси, але принципової різниці немає.

2 99 - Противовзломні вікна

Склопакет в даних вікнах кріпиться безпосередньо до рами, що виключає можливість його зняття звичайними методами.

Армований пояс всередині рами встановлюється далеко не у всіх склопакетах, але там, де він є, вікно надійно захищене від виламування.

Ребра жорсткості представляють додатковий захист від виламування і вибивання вікна. Вони рівномірно розподіляють навантаження, внаслідок чого з якою б силою злодій не бив по вікну, її буде недостатньо, щоб розхитати раму.

Проте, завжди залишається можливість розбити вікно. Особливо, якщо мова йде про приватних будинках, де сусіди не помітять сторонній шум і ніяк не відреагують. Але і ця проблема вирішувана.

протівовзломниє скла

Більш правильний термін — «протиударне» або «броньоване» скло. Спочатку технологія трималася в умовах суворої секретності і застосовувалася виключно у військовій промисловості США. Спочатку такими стеклами обладнали військові позашляховики і автомобілі перших персон країни.

Але, на початку 90-х років, протиударне скло стало доступним для широкого загалу. Секрет цього матеріалу досить простий. Будь то куля, механічний удар тупим або гострим предметом, поверхня скла не розбивається, а тріскається, зберігаючи при цьому цілісність.

3 73 - Противовзломні вікна

Кінетична енергія рівномірно розсіюється по поверхні скла, в слідстві чого з’являється багато дрібних, але не глибоких тріщин. Якщо продовжити бити чи стріляти в один і той же місце, знадобиться від 40 до 9000 хвилин, щоб пробити матеріал. Різниця в часі істотна і залежить від якості скла. У продажу є серійні листи з товщиною від 2 до 17 см. Крім того, деякі заводи виготовляють броньоване скло на замовлення.

Згідно з вітчизняним ГОСТу прийнято розрізняти чотири основні типи протівовзломних стекол:

 • СПБО-1 — товщина 1,4 см, витримує постріл короткоствольних пістолетів,
 • СПБО-2 — товщина 1,8 см, витримує постріл довгоствольних пістолетів,
 • СПБО-3 — товщина 4,3 см, витримує постріл автомата Калашникова,
 • СПБО-4 — товщина 16,8 см, витримує постріл снайперської гвинтівки Драгунова або М110 SASS.

Важливо: зазначені типи не захистять від бронебійних патронів, для них використовується інша номенклатура — клас B1-B6.

Хоча виробників подібної продукції досить багато, на думку експертів і відгуками клієнтів найбільшою довірою користується московська фірма AbavaTechnology. Вона не тільки виробляє власну продукцію, а й пропонує скло німецького концерну Silatec. Ціна кожного конкретного виробу обговорюється з покупцем.

Протизломна фурнітура на пластикові вікна

Сказане вище можна застосувати до нових вікон, але якщо немає бажання міняти старі, досить встановити якісну фурнітуру. У 90% випадків це зупинить грабіжника. Так як елементів захисту досить багато, доцільно вказати загальні критерії, на які слід звернути увагу:

 • обов’язкове використання затворів з грибоподібними цапфами,
 • відповідні планки виготовлені зі сталі або титану,
 • обов’язково посилення нижньої петлі захисним куточком,
 • використання захисної пластини на поворотному механізмі,
 • механізм ручки посилюється замком.

4 73 - Противовзломні вікна

Всі ці елементи монтуються фахівцями в уже встановлені вікна. При цьому важливо довірити роботу профі, так як самостійна установка не гарантує очікуваний результат.

Для зручності покупців, виробники протівовзломних вікон розробили спеціальну систему маркірокі, яка дозволяє легко і швидко вибрати потрібну фурнітуру:

 • WK1 — найбільш дешева фурнітура, яка захищає від злому без застосування спеціальних інструментів, ефективність 5-10%, середня ціна від $ 50,
 • WK2 — захищає від застосування викрутки або дерев’яних клинів, ефективність 7-15%, середня ціна від $ 80,
 • WK3 — більш надійний захист, здатна витримати злам і вплив шуруповерта, ефективність 20-25%, середня ціна $ 100,
 • WK4 — середній клас захисту, що оберігає механізми від впливу пиляючого і рубає інструменту, ефективність 40-50%, середня ціна $ 120-150,
 • WK5 — надійний захист від впливу електроінструменту, ефективність 70-80%, середня ціна від $ 200,
 • WK6 — найбільш досконалий клас захисту, повністю захищає навіть від потужного електроінструменту і повністю виключає можливість проникнення в квартиру шляхом злому фурнітури, середня ціна вище $ 300.

Ціни вказані за повний набір фітингів, але при бажанні їх купують окремо і захищають в першу чергу найбільш вразливі місця:

 • нижню петлю,
 • віконну ручку.

5 75 - Противовзломні вікна

 

Хоча виробників фурнітури на вітчизняному ринку представлено більше кількох десятків, розглядати варто тільки трьох:

 • австрійський концерн Mayer & Co Beschläge GmbH продукція під торговою маркою MACO,
 • турецька гранд KALE, відомий завдяки не високій ціні своєї продукції, яка на 20-40% нижче ніж у конкурентів,
 • французька фірма ROTO, яка пропонує найбільш широкий спектр фурнітури класу WK1-WK4.

Так як дійсно ефективні тільки WK5 і WK6, то вибір слід зупинити на продукції MACO. Економ варіант — ROTO. Фурнітуру турецького виробника, як правило, встановлюють в офісних приміщеннях, так як вона далеко не завжди відповідає заявленим стандартам. Проте, KALE набагато надійніше і довговічніше більшості інших фірм.

Ще один якісний виробник — це італійська компанія SPI, але в Росії вона представлена ​​вкрай погано.

Виробники протівовзломних віконних профілів

Найбільш надійний варіант — це купити всі елементи вікна окремо і зібрати їх в найближчому цеху. Так як про скло і фурнітуру мова вже йшла, розглянемо виробників віконних профілів:

 • VEKA — німецький концерн, який одним з перших представив вітчизняному виробнику свою продукцію. Проте, перший не означає кращий. Компанія позиціонує себе, як виробник доступних технологій, як наслідок економить на створенні віконних профілів.
 • VINBAU — це ще один німецький виробник. Він є фінансовим проектом інвестиційної компанії GLAST GmbH, як наслідок, виробник більше піклується про прибуток, ніж про якість. Не дивлячись на це, віконний профіль вже обладнаний армирующим каркасом.

6 70 - Противовзломні вікна

 • WINK HAUS відноситься до числа молодих, активно розвиваються німецьких компаній. Родзинка — компактність і технологічність продукції. Якість досягається завдяки скороченню складових вузлів механізмів і збільшення параметрів зносостійкості. Дванадцятирічний досвід фірми дозволив виправити всі дефекти первинних проектів і представити деуствітельно якісний, унікальний товар.
 • REHAU — це найбільш відомий німецький виробник пластикового профілю. Ця обставина має дві сторони. По-перше, віконний профіль дійсно якісний і відповідає всім протівовзломним вимогам, по-друге, широка популярність фірми привела до появи безлічі низькоякісних підробок.
 • KBE, хоча ці німці останні в списку, їх продукція заслуговує на увагу в першу чергу. Компанія спеціалізується на інноваційних технологіях, що позитивно відбивається на якості і експлуатаційних властивостях продукції.

Вартість віконної рами залежить від розмірів отвору, наявності елементів, що відкриваються, перемичок, складних геометричних форм. Крім того, профілі розрізняються за типами і камерності, а також деяким іншим параметрам. Таким чином ціна варіюється від $ 100-150 до $ 800-1200 за раму.

Збірка протівовзломних вікон

Протівовзломниє вікна, ціна яких знаходиться на рівні в $ 100-200 за пакет, на практиці не захистять від злому. Крім того, дешева фурнітура часто ламається і ускладнює використання вікна. Детально розглянувши особливості противовзломной захисту доцільно скласти кілька типових проектів, від яких слід відштовхуватися при виборі власного варіанту:

 • Створення противовзломной захисту на вже встановлених вікнах. Проводиться в два етапи. На першому необхідно вставити протиударні скла, на другому — повністю замінити фурнітуру. При цьому слід розуміти, що каркас вікна залишається армованим, крім того, установка відповідної планки швидше за все зажадає повноцінного ремонту. Без цих елементів захист ефективна тільки проти рядових грабіжників, які не використовують спеціальну дорогу апаратуру. На щастя для нас, в більшості випадків правоохоронці стикаються саме з такими злодіями. Скло підійде СПБО-1 або СПБО-2. Косметичний ремонт обійдеться в середньому в $ 400-500, залежно від розмірів вікна.

7 68 - Противовзломні вікна

 • Повна заміна вікон більш краща, тому що дозволяє повністю захиститься від непроханих гостей. Цей варіант передбачає окрему покупку профілю для рами, скла СПБО-2 і фурнітури. Крім того, роботу слід довірити тільки професійної бригаді, конкретно що спеціалізується на монтажі протівовзломних вікон. Підсумкова вартість одного вікна варіюється в межах $ 600-800. Єдиний недолік — якщо замок вхідних броньованих дверей обладнаний такою ж якісною системою захисту, а ключі втрачені, потрапити в квартиру — неможливо.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Тонування вікон і балконів плівкою

Вам також може бути цікаво:

1 1085 - Противовзломні вікна
Регулювання пластикового вікна
Регулювання притиску пластикового вікна Існує безліч матеріалів, ...
1 955 - Противовзломні вікна
Арочні вікна
Арочні вікна: фото, ідеї оформлення Вікна у ...
otkosy na okna - Противовзломні вікна
Нужны ли откосы к пластиковым окнам
Нужны ли откосы к пластиковым окнам Когда ...
1 - Противовзломні вікна
Тонування вікон і балконів плівкою
Ультрафіолетові промені, проникаючи через вікна на ...
1032 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *