Поліпропіленові труби

Будь-яка опалювальна система водяного типу передбачає наявність контурів, за якими здійснюється циркуляція теплоносія. Ці трубні магістралі пов’язують котел з усіма, до найвіддаленіших, приладами теплообміну — радіаторами опалення. У підсумку в будівлі або навіть квартирі великої площі загальна система може приймати вельми складний розгалужений вид, а протяжність прокладених труб — складати десятки або навіть сотні метрів.

Поліпропіленові труби армовані скловолокном для опалення

Поліпропіленові труби армовані скловолокном для опалення

Ще не так давно практично була відсутня альтернатива сталевим трубам ВГП. Але, погодьтеся, їх придбання, транспортування і сам монтаж — вельми непрості, недешеві і не всім доступні для самостійного виконання заходу. Та й, чесно кажучи, інших недоліків у таких труб — чимало. Інша справа — недорогі, легкі, прості в монтажі, та й просто зовні симпатичні поліпропіленові труби. Правда, не всі їх різновиди підходять для подібних цілей, зважаючи на особливості матеріалу виготовлення. Але ось поліпропіленові труби армовані скловолокном для опалення стануть відмінним варіантом.

Крім них, виробляються поліпропіленові труби і з алюмінієвим армуванням, тому, щоб розібратися, які з них краще, варто зробити їх порівняння. Тільки таким чином з’явиться можливість оцінити і визначити характерні особливості різних типів цих виробів.


Чому для опалення потрібні армовані поліпропіленові труби?

Система опалення буде надійною в експлуатації, якщо для неї підібрати «правильні» труби, які відповідають певним вимогам. До таких критеріїв можна віднести стійкість виробів до високим температурним і баричним навантажень. до агресивного впливу циркулюючого по ним теплоносія. Особливо важливо врахувати ці вимоги, якщо труби і їх з’єднувальні елементи плануються до установці в систему, підключеної до центрального теплопостачання.

У спеціалізованих магазинах можна зустріти армовані поліпропіленові труби, що мають різну товщину стінок, виготовлені з різних за якістю матеріалів, що відрізняються по стійкості до підвищеного тиску і температур, ультрафіолетового впливу, що володіють різним коефіцієнтом лінійного розширення. Тому, якщо вирішено монтувати новий контур або замінювати труби старого на поліпропіленові, необхідно знати оціночні критерії, яким повинні відповідати застосовувані для цих цілей матеріали.

Отже, для монтажу системи опалення необхідно вибирати труби, що відповідають цілому ряду важливих вимог.

 • Температура теплоносія в системі центрального опалення зазвичай становить 75 ÷ 80 градусів, але іноді вона може досягати і більш високих показників, близьких до 90 ÷ 95 ºС. Тому, купуючи ці вироби, варто вибирати їх з запасом термічної стійкості, тобто в їх характеристиках повинна бути вказана температура не менше 95 градусів.
 • Поліпропілен — прекрасний матеріал для труб, але є у нього характерне якість — дуже значний коефіцієнт лінійного розширення при зміні температури (по табличних даних — 0.15 мм / м × ºС). Трохи? А що, якщо на цю справу поглянути «через призму» абсолютних значень?

Припустимо, монтаж системи опалення проводився при температурі 20 ºС. Після запуску системи опалення температура в трубі подачі планується нехай навіть всього в 75 ºС. Отже, маємо перепад з амплітудою 55 градусів. При зазначеному вище коефіцієнті теплового розширення кожен метр нашого контуру збільшиться по довжині на 8,25 мм. Навіть на порівняно невеликій прямому відрізку в 3 метра це вже дасть 2.5 сантиметри подовження, не кажучи вже про більш довгих ділянках. А ось це вже — дуже серйозно!

Кілька наочних прикладів того, до чого призводить «копійчана економія» - використання для опалювального контуру неармованих труб
Кілька наочних прикладів того, до чого призводить «копійчана економія» — використання для опалювального контуру неармованих труб

Кілька наочних прикладів того, до чого призводить «копійчана економія» — використання для опалювального контуру неармованих труб

В результаті труби, розташовані відкрито, деформуються, згинаються, вискакують зі своїх кріплень-кліпсів. Природно, при цьому ростуть внутрішньо напруги в їх стінках, перевантажуються сполучні вузли, може порушитися герметичність різьбових з’єднань на фітингах. Система явно втрачає не тільки в естетичності свого виду, але і в загальній надійності.

А що відбувається з такими трубами, якщо вони жорстко вмуровано в стіни або підлогу? Навіть важко уявити, наскільки велика внутрішня напруга відчувають їх стінки. Зрозуміло, що ні про яку довговічності такого опалювального контуру — навіть мови не йде.

А ось у армованих труб коефіцієнт лінійного розширення практично вп’ятеро менше. З тими ж вихідними даними триметровий ділянку подовжиться всього на 4.95 мм, що вже зовсім не критично. Безумовно, це не позбавляє від необхідності компенсувати лінійне розширення на дуже довгих відрізках, але зате самих компенсаторів (петльових або сильфонних) буде потрібно вже значно менше, і їх цілком можна розмістити в недоступних погляду місцях.

Компенсатори для поліпропіленових труб петлевого (зліва) і сильфонного типу
Компенсатори для поліпропіленових труб петлевого (зліва) і сильфонного типу

Компенсатори для поліпропіленових труб петлевого (зліва) і сильфонного типу

 • Крім високих температур, система центрального опалення не відрізняється стабільністю тиску, так як особливо при початку випробувальних заходів після літнього сезону, в ній, як правило, виникають неконтрольовані його скачки, аж до потужних гідроударів. Тому труби повинні бути стійкими до баричним перевантажень, а такими якостями в набагато більшому ступені володіють тільки вироби, армовані алюмінієм або скловолокном.
 • Заявлений виробником термін експлуатації труб для систем опалення повинен бути порівнянними з довговічністю інших приладів і елементів, включених в загальний контур. І в цій позиції явною перевагою володіють саме армовані поліпропіленові труби.
 • Хорошим властивістю пропілену є інертність до агресивного середовища теплоносія, так як матеріал стінок не повинен бути схильний до корозії і деструктуризации від впливу різних хімічних речовин, присутність яких, на жаль, ніяк не можна виключити в центральній системі опалення.
 • Ідеально рівні поверхні внутрішніх стінок труб з поліпропілену дають можливість безперешкодно циркулювати теплоносія по опалювального контуру.
 • Поліпропілен має властивість заглушати звуки циркуляції теплоносія всередині системи, що вигідно відрізняє його від традиційної стали. Армовані скловолокном труби володіють такою гідністю в більш вираженому ступені.

Маркування поліпропіленових труб

Всі без винятку поліпропіленові труби повинні мати на своїй поверхні буквено-цифрову маркування, в якій зазначаються їх основні фізико-технічні та експлуатаційні характеристики. При придбанні труб рекомендовано уважно вивчати маркування щоб не помилитися з вибором оптимального варіанту.

Для наочності, розглянемо маркування на прикладі:

Приклад маркування поліпропіленової труби, армованої скловолокном
Приклад маркування поліпропіленової труби, армованої скловолокном

Приклад маркування поліпропіленової труби, армованої скловолокном

А — як правило, маркувальна напис починається з логотипу або назви компанії виробника матеріалу. У всякому разі, ті фірми, які дійсно користуються авторитетом у цій сфері виробництва, не соромляться виносити свою назву на кожну одиницю своєї продукції. Ну а якщо виробник «скромним», і в маркуванні нічого такого не зазначено — це повинно стати приводом замислитися, чи варто купувати такий товар, чи не є він дешевої імітацією.

Б — Наступна абревіатура позначає структурний будова труби. Тут зазвичай зустрічаються такі варіанти позначень:

— PPR — поліпропіленова труба, яка не має ніякого внутрішнього армування;

— PPR-FB-PPR — труба, армована скловолокном;

— PPR / PPR-GF / PPR або PPR-GF — труба, армована композитним матеріалом, до складу якого входить скловолокно і поліпропілен;

— PPR-AL-PPR — труба, армована алюмінієвою фольгою.

— PP-RCT-AL-PPR — ця складна абревіатура говорить про те, що труба складається з декількох шарів, виконаних з різних матеріалів. Так PP-RCT — внутрішній являє собою модифікований поліпропілен з поліпшеними термостатичними властивостями, AL — середній шар — це алюмінієва фольга, і PPR — зовнішній шар — поліпропілен.

В — Наступне позначення, PN — це тип труби, багато в чому говорить про її експлуатаційні характеристики і сферах можливого призначення, Цифрами вказано показник номінального робочого тиску в системі (в барах або технічних атмосферах):

— PN-10 — такі труби витримує тиск в 10 бар, і можуть бути використані для холодного водопостачання або, як виняток, для монтажу підводки до контурів теплої підлоги з підтриманням відповідного температурного режиму, так як розраховані на температуру, що не перевищує 45 градусів.

— PN-16 — вироби призначені для холодного і гарячого водопостачання з температурою до 60 градусів і робочим тиском до 16 бар.

— PN-20 — найбільш затребуваний варіант, так як його цілком можна назвати універсальним, так як він використовується, як для гарячого, так і для холодного водопостачання, а також для контурів систем опалення. Труби з таким маркуванням витримують температуру в 95 градусів, а тиск до 20 бар.

— PN-25 — такі труби — найбільш міцні, витримують тиск в 25 бар і температуру 95 градусів. Вони використовується для установки в стояки систем опалення та гарячого водопостачання, в тому числі — і для контурів, підключених до центрального теплопостачання.

Основні стандартні розмірні параметри труб з цієї класифікації представлені в таблиці нижче:

Ø Нр, ммPN -25PN -20PN -16PN -10
Ø Вн, ммТС, ммØ Вн, ммТС, ммØ Вн, ммТС, ммØ Вн, ммТС, мм
1610.62.711.62.2
2013.23.413.23.414.42.816.21.9
2516.64.216.64.2183.520.42.3
3221.2321.25.4234.4263
4026.63.726.66.728.85.532.63.7
5033.24.633.28.436.26.940.84.6
63425.84210.545.68.451.45.8
75506.95012.554.210.361.26.9
9060156512.373.68.2
11073.218.479.615.19010
Ø Нр — зовнішній діаметр труби
Ø Вн — Діаметр внутрішнього каналу труби (умовний прохід)
ТС — товщина стінки труби

Г — Наступний показник — це зовнішній діаметр труби і товщина її стінок в міліметрах.

Д — Клас експлуатації (параметр встановлений ГОСТ для труб вітчизняного виробництва) позначає рекомендовану сферу застосування даного типу труби:

Клас експлуатації поліпропіленових трубТемпература рідини (робоча / максимальна), ºCпризначення труб
ХВдо 20Системи холодного водопостачання
160/80Система гарячого водопостачання з максимальною температурою 60 ºC
270/80Система гарячого водопостачання з максимальною температурою 70 ºC
340/60Системи підігріву підлоги з низькотемпературним режимом роботи
460/70Системи підігріву підлоги з високотемпературними режимами роботи, класичні системи опалення опалення з максимальними температурами теплоносія до 60 ºC
580/90Системи опалення з високими температурами, в тому числі — з центральним теплопостачанням

Е — Далі йде параметр, який вказує на максимально допустиме перевищення тиску в системі, яке здатне витримати дана труба.

Ж — Останнім буквено-цифровим позначенням вказується той нормативний документ (ГОСТ, ISO або ТО, за нормативами якого виробляються дані вироби.

Отримавши інформацію про класифікацію труби, можна відразу ж оцінити можливу тривалість її експлуатації в планованих умовах. У цьому надасть допомогу наступна таблиця:

Температура теплоносія, ºСПередбачуваний термін експлуатаціїтипи труб
PN-25PN-20PN-16PN-10
Максимальний робочий тиск в системі (кгс / см²)
201033.921.721.713.5
253326.421.113.2
5032.325.920.712.9
30109.323.518.811.7
2528.322.718.111.3
5027.722.117.711.1
401025.320.316.210.1
2524.319.515.69.7
502318.414.79.2
501021.723.517.313.9
25201612.88
5018.314.711.77.3
60101814.411.57.2
2515.312.39.86.1
5013.710.98.75.5
701013.310.78.55.3
2511.99.17.34.5
30118.874.4
5010.78.56.84.3
80510.88.76.94.3
109.87.96.33.9
259.27.55.93.7
9518.57.66.73.9
56.15.44.42.8

Будова поліпропіленових труб зі скловолоконним армуванням

Як вже говорилося вище, поліпропіленові труби армуються для додання їм стійкості до підвищених температур і баричним навантажень і з метою різкого зменшення показника мул лінійного термічного розширення. Для того щоб визначитися, який варіант краще вибрати — труби армовані алюмінієм або ж скловолокном, варто провести порівняння їх основних характеристик.

Що краще придбати - труби з алюмінієвим або скловолоконних армуванням?
Що краще придбати — труби з алюмінієвим або скловолоконних армуванням?

Що краще придбати — труби з алюмінієвим або скловолоконних армуванням?

Скловолокно стали застосовувати для зміцнення поліпропіленових труб набагато пізніше, ніж алюмінієву фольгу. Вироби, армовані цим матеріалом, представляють собою тришарову конструкцію, причому підсилює шар розташований між двома шарами поліпропілену.

«Армопояс» може складатися тільки з скловолокна, або ж з композитного матеріалу, що містить в своєму складі скловолокно і поліпропілен. У будь-якому з цих варіантів шари мають між собою відмінне зчеплення, практично стаючи монолітною конструкцією.

Завдяки такій надійної спайці, розшарування стінок якісно виготовленої труби навіть теоретично неможливо.

Це - всього лише схема будови. А на саме справі розділити конструкцію стінок труби на шари - навряд чи вийде
Це — всього лише схема будови. А на саме справі розділити конструкцію стінок труби на шари — навряд чи вийде

Це — всього лише схема будови. А на саме справі розділити конструкцію стінок труби на шари — навряд чи вийде

Скловолокно відмінно стримує теплове розширення, що не дає трубах будь-яким чином деформуватися і розтягуватися при підвищенні температури

Цей тип армованих поліпропіленових труб проводиться в різних розмірних параметрах. Так, вироби, що мають діаметр менше 17 мм, використовуються в основному для монтажу системи «тепла підлога», труби Ø 20 мм добре підходять для внутрішньобудинкової розводки гарячого водопостачання, а від 20 до 32 мм (іноді і більше) — для облаштування контурів систем опалення .

З’єднання труб поліпропіленових зі скловолоконним армуванням здійснюється зварюванням, іноді — іншими монтажними способами. Причому, під час зварювальних робіт цей тип труб не вимагає досить трудомісткою операції зачистки, що значно полегшує і прискорює роботу. Відсутність в конструкції цих труб металевих елементів виключає появи відкладень солей жорсткості, а з’єднання всіх деталей системи опалення стають абсолютно монолітними.

Порівняємо достоїнства і недоліки стекловолоконного і алюмінієвого армування ППР-труб

 • Перше, про що потрібно сказати, що коефіцієнт теплового розширення у труб з алюмінієвим і скловолоконних армуванням — практично однаковий, і становить від 0,03 до 0,035 мм / м × ºС. Таким чином, обидва типи, з цієї точки зору — рівноцінні.
 • Скловолоконний шару не закриває весь простір між зовнішнім і внутрішнім шаром поліпропілену. Тому ці труби стійки до розривів, надійні і довговічні, і розрахунковий термін їх експлуатації складає близько 50-ти років. У трубах, армованих алюмінієм, зміцнює шар має зварений шов (а іноді, в недорогих виробах, навіть і просто стикуються кромки фольги викладені внахлест), що робить їх більш уразливими до підвищеної температури і тиску.
 • Труби, армовані скловолокном, є хорошим антідіффузним шаром, що не пропускає кисень до теплоносія.

Процес дифузії обов’язково призведе до прискорення корозійних процесів металевого обладнання опалювальної системи — це котел, насос, запірно-регулювальна арматура та інші елементи.

Так як у виробів, армованих алюмінієм, шар фольги іноді буває не суцільним, небезпека проникнення в теплоносій зростає. Крім того, і сам алюміній дуже нестійкий до кисневої корозії.

 • При монтажі труб зі стекловолоконной прошарком щільність і міцність їх з’єднань не вимагає регулярного контролю і обслуговування. Якщо ж встановлюються вироби, укріплені алюмінієм, надійність з’єднання буде залежати від якості калібрування і зачистки їх перед монтажем.

Справа в тому, що труби з алюмінієвим армирующим поясом — це клеєна конструкція стінок. Якщо в процесі пайки на зрізі залишився ділянку металу, що контактує з теплоносієм, то саме звідси може початися процес розшарування стінки. А це, в свою чергу, з великою часткою імовірності призведе до спочатку до здуття, а потім — і до прориву тіла труби.

Ділянка підвищеної уразливості у поліпропіленових труб, армованих алюмінієвою фольгою
Ділянка підвищеної уразливості у поліпропіленових труб, армованих алюмінієвою фольгою

Ділянка підвищеної уразливості у поліпропіленових труб, армованих алюмінієвою фольгою

А у труб з скловолоконних армуванням, що представляють собою практично монолітну конструкцію, ця «ахіллесова п’ята» відсутня.

Та й набагато швидше і простіше проводити зварювання труб без зачистки, тим більше, що не потрібно і спеціальний інструмент (шейвер) для цих цілей.

 • Труби, армовані скловолокном, мають непогані термоізоляційними якостями, що мінімізує теплові втрати. У труб ж, укріплених алюмінієвою фольгою, теплопровідність трохи вище.
 • Всі матеріали, що застосовуються у виготовленні поліпропіленових армованих труб для опалення, нетоксичні і не виділяють шкідливих випарів як в холодному вигляді, так і при нагріванні. Це в рівній мірі відноситься до обох типів труб.
 • Анітрохи не відрізняється і стійкість до хімічних впливів, яка дозволяє обом типам витримувати «агресію» неякісного теплоносія.
 • Температурний діапазон, в межах якого нормально експлуатуються ці типи труб, становить від — 10 до 95 градусів. Але, навіть при короткочасному підвищенні температури вище зазначеної, труба може трохи провиснути, але на ній не повинно виникнути ушкоджень.

Виходячи з розглянутих характеристик даних, можна зробити висновок, що оптимальним варіантом для монтажу в систему опалення для підведення теплоносія до радіаторів є труби PN-20 і PN-25 з діаметрами від 20 ÷ 25 мм. А ось при установці в систему опалення труб з меншим діаметром, внутрішній шов, що утворюється в процесі пайки, може перешкоджати вільному току теплоносія.

Для монтажу стояків зазвичай вибираються труби діаметром не менше 32 мм, інакше він теж може виявитися малий для повноцінного руху теплоносія. На колекторних ділянках системи можуть використовуватися також труби більшого діаметра — асортимент представленої в продажу продукції це дозволяє.

Виробники поліпропіленових труб, армованих скловолокном.

На завершення публікації — невеликий огляд якісних поліпропіленових труб зі скловолоконним армуванням, вітчизняного і імпортного виробництва, що заслужили схвальні відгуки професіоналів.

«FV Plast»

Чеська компанія «FV Plast» спеціалізується на розробці і виготовленні труб з поліпропілену, призначених для напірних водопровідних труб для подачі холодної питної води, гарячого водопостачання та опалювальних систем. Компанія виробляє поліпропіленові труби і фітинги до них тільки сірого кольору, з армуючим алюмінієвим і скловолоконних шаром.

Логотип компанії і зразок продукції - характерного сірого кольору
Логотип компанії і зразок продукції — характерного сірого кольору

Логотип компанії і зразок продукції — характерного сірого кольору

 «FV Plast» одна з перших почала займатися виробництвом виробів, армованих скловолокном — це модельний ряд продукції має назву «FASER».

Характеристики труб «FV Plast FASER», армованих скловолокном:

 • Робоча температура теплоносія — до 80 градусів.
 • Короткочасне підвищення температур допускається до 90 градусів.
 • Робочий тиск системи — 20 бар.
 • Гранично допустимий тиск — 36 бар.
 • Термін експлуатації виробів, заявлений виробником, складає 25 ÷ 50 років.
Представники «сімейства» армованих скловолокном труб «FV Plast FASER»
Представники «сімейства» армованих скловолокном труб «FV Plast FASER»

Представники «сімейства» армованих скловолокном труб «FV Plast FASER»

Крім самих труб, компанія представляє на ринку всі необхідні комплектуючі елементи до них, що дозволяє матеріалом від одного виробника створювати контури опалення будь-якої складності з гарантованим забезпеченням його надійності.

«Kalde»

 «Kalde» — це турецька провідний виробник сучасних опалювальних і водопровідних систем, зібраних з труб і комплектуючих PPR. Матеріал цієї компанії відрізняється максимальним захистом від наростів і забруднень всередині труб протягом всього терміну експлуатації Надійні, легкі, довговічні, комфортні і економічні системи «Kalde» інертні до корозії і хімічного впливу. Випускаються в самому широкому асортименті діаметрів — від 20 до 110 мм.

Дуже хороших відгуків заслуговує продукція, що випускається під цим турецьким брендом
Дуже хороших відгуків заслуговує продукція, що випускається під цим турецьким брендом

Дуже хороших відгуків заслуговує продукція, що випускається під цим турецьким брендом

 «Kalde Fiber» — це тришарова труба із зовнішнім білою поверхнею, виготовлена ​​з поліпропілену і армована скловолокном. Вона відрізняється відмінною теплостійкість, з верхньою межею температури теплоносія, яка доходить до 95 градусів. Навіть при такій температурі в системі тиску, що не перевищує 10 бар, виробник деколарірует термін служби не менше 50 років.

Крім вище названих, компанія також виробляє поліпропіленові труби різних типів:

 • PN10 і PN20, виготовлені з поліпропілену, PPRC — без внутрішнього армування.
 • PN20 і PN25, армовані алюмінієвою фольгою — труби для опалення та теплопостачання, систем кондиціонування і подібного їм промислового використання.
 • AL-Super — поліпропіленова, армована в середньому шарі алюмінієвою фольгою труба, яка не потребує торцювання і зачистки.
Компанія «Kalde» супроводжує свої труби повним асортиментом сполучних елементів і запірно-регулювальної арматури
Компанія «Kalde» супроводжує свої труби повним асортиментом сполучних елементів і запірно-регулювальної арматури

Компанія «Kalde» супроводжує свої труби повним асортиментом сполучних елементів і запірно-регулювальної арматури

Асортимент комплектуючих «Kalde» дуже різноманітний і передбачений для різних, навіть найскладніших опалювальних контурів.

 «BANNINGER»

  «BANNINGER» — це німецька компанія, яка виробляє продукцію, що відрізняється справжньою європейською якістю і незаперечною надійністю в експлуатації. Компанія виробляє поліпропіленові труби і повний набір необхідних комплектуючих до них для монтажу контурів опалення, гарячого та холодного водопостачання. Відмінною особливістю є незвичайний, смарагдово-зелений колір поліпропіленових труб «BANNINGER».

Асортимент компанії «BANNINGER» - справжня німецька якість
Асортимент компанії «BANNINGER» — справжня німецька якість

Асортимент компанії «BANNINGER» — справжня німецька якість

Вироби відрізняються високою пластичністю, тому спокійно реагують на високі і низькі температури. Параметри поліпропіленових деталей підібрані з урахуванням досліджень про втомних якостях матеріалу, в процесі експлуатації на протязі 50-ти років, при постійній температурі в 70 градусів і тиску до 10 бар.

Зразок поліпропіленової труби зі скловолоконним армуванням марки «BANNINGER WATERTEC»
Зразок поліпропіленової труби зі скловолоконним армуванням марки «BANNINGER WATERTEC»

Зразок поліпропіленової труби зі скловолоконним армуванням марки «BANNINGER WATERTEC»

В асортименті компанії поліпропіленові труби без армуючих матеріалів, а також з алюмінієвим і скловолоконних шаром. В рамках цієї статті заслуговують на увагу зразки серій «WATERTEC» і «CLIMATEC». Їх використання забезпечить створюваному контуру опалення гарантовані показники надійності і довговічності.

Кілька слів на завершення

На закінчення теми хотілося б порекомендувати, що не купувати труби невідомих виробників, які навіть не згадують назву своєї фірми в маркуванні виробів. Трохи заощадивши, можна купити товар, який не прослужать і одного опалювального сезону, підвівши в самий невідповідний момент. У такій ситуації доведеться викласти набагато серйознішу суму на заміну труб опалювальної системи, ремонт своєї і, можливо, сусідської квартири.

Ще одна маленька ремарка. Одним з найбільш поширених питань є наступний: «Яку інформацію несе колір розташованої в стінці труби армуючої прошарку». Відповідь на нього простий — ніяку. Колір армування — це, швидше за «каприз» виробника, бажання виділити свою продукцію на загальному тлі.

Колір армирующего пояса в товщі стінки поліпропіленової труби ніякої корисної інформації вам не підкаже
Колір армирующего пояса в товщі стінки поліпропіленової труби ніякої корисної інформації вам не підкаже

Колір армирующего пояса в товщі стінки поліпропіленової труби ніякої корисної інформації вам не підкаже

За великим рахунком, будь-яка армована скловолокном поліпропіленова труба вже сама по собі розрахована на експлуатацію в режимі підвищених температур. Так що буде армирующее «колечко» червоним, зеленим, синім або сірим — ніякого значення це не має.

Головна інформація — в буквено-цифровий маркування труби і в її технічної документації, з якої, до речі, не забувайте знайомитися в магазині при виборі матеріалу.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Однотрубна або двотрубна система опалення

Вам також може бути цікаво:

poteri tepla v dome 571x400 - Поліпропіленові труби
Як зменшити велику витрата газу
Як зменшити великий витрату газу Куди витрачається ...
chernovik 227 - Поліпропіленові труби
Труби опалення які краще
Коли приходить час установки опалювальної системи ...
teplye steny - Поліпропіленові труби
Теплі стіни — опалення будинку
  Теплі стіни - опалення будинку за ...
kak sdelat otoplenie chastnogo doma iz polipropilena svoimi rukami 300x225 - Поліпропіленові труби
Опалення приватного будинку з поліпропілену
Опалення приватного будинку з поліпропілену Схема опалення ...
1214 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *