Полімерна терасна дошка

Полімерна дошка є дуже стійким і довговічним будівельним матеріалом. На початковому етапі його виробництва відбувається змішання деревини зі спеціальним видом пластику. Після того як майбутня полімерна терасна дошка проходить етап полімеризації, матеріал наділяється покращеними властивостями і привабливими зовнішніми характеристиками.

Полімерна терасна дошка: види і основні правила укладання

Терасна дошка — популярний матеріал для облаштування заміського ділянки

Терасна дошка декінг: різновиди та особливості застосування

Фахівці виділяють три основні групи терасної дошки. Головна відмінність між ними полягає в матеріалі виготовлення. Хоча споживачі повинні додаткову увагу загострювати на способі монтажу, текстурі поверхні та інших не менш важливих характеристиках.

 

За допомогою терасної дошки можна легко і красиво облаштувати прибудинкову територію

За допомогою терасної дошки можна легко і красиво облаштувати прибудинкову територію

Досить популярна терасна дошка з пластику називається деревно-полімерним композитом (ДПК). Для виготовлення відповідного матеріалу відбувається змішування полімерних матеріалів з деревної борошном. Подібний настил має стійкість до вологи, не гниє, а також без проблем переносить значні навантаження механічного характеру.

Серед негативних моментів можна виділити не найпривабливіший зовнішній вигляд подібних виробів. Логічно, що пластикова терасна дошка поступається в цьому плані аналогам, виготовленим з натуральної деревини. До того ж пластик з часом може дещо деформуватися.

Дошки ДПК діляться на шліфовані і нешліфовані. За зовнішніми параметрами вони практично нічим не відрізняються. Фахівці стверджують, що у шліфованого варіанти поверхню є абсолютно не слизькою. Хоча на практиці, вже через місяць, ця різниця буде знівельована. У плані ковзання шліфована і не шліфована дошки на тлі впливу зовнішніх факторів стануть практично ідентичними.

 

Полімерні терасові дошки бувають як шліфовані, так і немає

Полімерні терасові дошки бувають як шліфовані, так і немає

Корисна порада! Не завжди варто сліпо віддавати перевагу шліфованим пластиковим дошках. Не виключено, що в результаті цієї дії недобросовісні виробники навмисно намагаються приховати недоліки власних виробів. Дефекти дошки можуть бути результатом використання сировини не найвищої якості.

Перед тим як купити терасну дошку ДПК, слід переконатися, що в результаті шліфування не постраждав верхній шар полімерних матеріалів. Якщо це сталося, то в найкоротші терміни виріб буде зруйновано. Це станеться через безперервного контакту частинок деревини з факторами навколишнього середовища.

 

Перед покупкою дошки слід уважно її оглянути на наявність дефектів

Перед покупкою дошки слід уважно її оглянути на наявність дефектів

Що стосується ціни терасної дошки з ДПК, то вона багато в чому залежить від авторитету і впізнаваності виробника. В середньому цей параметр варіюється в межах від 450 грн. До 750 грн. за кв. м. Невисокій вартістю відрізняється модрина, ціна терасної дошки з цієї породи буде значно нижче.

Дошка з обробленої деревини

Щоб натуральна деревина не втратила досить швидко свої природні характеристики, застосовуються два найпоширеніші способи її обробки. Перший з них — це імпрегнація. Йдеться про вакуумної просочення деревини за допомогою спеціальних хімічних речовин.

Для досягнення позитивного результату в даному випадку придумана особлива технологія. Після завершення обробки значно підвищується стійкість матеріалу до розмноження грибка, інших шкідливих мікроорганізмів, а також до гниття. В результаті дошка точно прослужить своїм власникам приблизно 15-20 років.

 

Ціна на дошки в основному залежить від виробника

Ціна на дошки в основному залежить від виробника

Перед тим як купити декинг з обробленої деревини, необхідно переконатися в позитивному ефекті імпрегнації. Для цього фахівці рекомендують акуратно зіскоблити верхній шар, який якраз і зіткнувся раніше з процедурою вакуумного просочення. Всі шари деревини повинні мати ідентичним відтінком. Такий виріб сміливо можна купувати. Якщо було виявлено, що шари характеризуються різним кольором, то можна припустити, що з нанесенням спеціального захисного покриття зіткнулася тільки поверхню доскі.Альтернатівний спосіб виробництва терасної дошки передбачає її термічну обробку.

Деревина нагрівається при температурі 200 градусів. Потім заготовка стає більш щільною і легкої. Процес відштовхування води в такому разі відбувається без додаткового використання допоміжних засобів. Дуже важливо знати, що будь-яка деревина, що зіштовхнулася з термообробкою, не буде в подальшому піддаватися гниття.

З іншого боку при укладанню терасної дошки після температурної обробки необхідно враховувати той факт, що вона стає більш крихкою. Відколи, тріщини і вм’ятини на поверхні цілком можуть з’явитися після ударів або падіння досить важких предметів.

 

Завдяки обробці терасна дошка прослужить довгі роки

Завдяки обробці терасна дошка прослужить довгі роки

Щоб купити терасну дошку, ціна якої коливається в межах 400-900 грн., Необхідно точно дізнатися спосіб її обробки. Для цього цілком можна скористатися вищезгаданими порадами.

Безшовна терасна дошка з масиву

Для виготовлення відповідних дощок можуть використовуватися різні деревні породи. Найбільш поширеними з них є:

  • дуб;
  • сосна;
  • кедр і т. д.

Без проблем можна купити терасну дошку з модрини або з рідкісних порід деревини, які спеціально імпортуються з Азії, Африки та Південної Америки.

Корисна порада! Споживачі можуть вибрати вироби з максимально довговічних сортів дерев. Дошки в такому випадку можуть служити близько 80 років.

 

Так виглядає терасна дошка без сполучних швів

Так виглядає терасна дошка без сполучних швів

Серед довговічних порід в якості прикладу можна виділити відоме червоне дерево массарандуба. Необхідно знати, що ціна полімерної терасної дошки з даної сировини буде досить високою. Відповідне червоне дерево характеризується значним вмістом каучукових смол. Це призводить до підвищеної зносостійкості виробів. Навіть цвілеві гриби не здатні вражати даний сорт деревини.

Ефективна протидія морській воді властиво дошці з австралійського горіха. Не випадково ця терасна дошка від виробника активно використовується в сфері суднобудування. Даний вид деревини не втратить свої позитивні якості навіть в тому випадку, якщо постійно буде знаходитися під відкритим небом.

Найбільше вироби з масиву підійдуть споживачам, які віддають перевагу натуральним матеріалам. Правда, їм необхідно ретельно доглядати за такою дошкою. Тільки в такому випадку вона прослужить дуже довго. На сьогоднішній день купити терасну дошку (декінг) з дуже рідкісних порід деревини можна мінімум за 2600грн. Найдорожчі моделі зовсім володіють ціною в 7000 тис. грн. за кв. м.

 

Залежно від потреб, можна вибрати відповідний тип терасної дошки

Залежно від потреб, можна вибрати відповідний тип терасної дошки

Більш доступною є ціна декінг терасної дошки з модрини, кедра або дуба. Вона знаходиться в межах 400-800грн. за кв. м. Дані вироби вже можуть собі дозволити середньостатистичні споживачі.

Полімерна терасна дошка: розміри

Ширина даних виробів може значно відрізнятися. Цей важливий параметр може варіюватися в межах від 90 до 250 мм. Існують стандартні розміри терасної дошки, на які слід орієнтуватися при виборі. Довжина виробу може становити 3-6 м. Через такого розмаїття можна підібрати дошки навіть для специфічних умов експлуатації.

Дуже уважно потрібно підходити до вибору товщини виробів. У самих товстих дощок цей параметр становить зазвичай 42-48 мм. Середні розміри терасної дошки в плані товщини рівні 25-30 мм. Користуються попитом також найтонші вироби. Їх товщина знаходиться в межах 18-22 мм.

 

Необхідні матеріали для монтажу терасної дошки (декинга)

Необхідні матеріали для монтажу терасної дошки (декинга)

На окрему увагу заслуговує плитковий декінг, який проводиться з ДПК. Його краще використовувати з метою покриття незначною по площі зони. Затребуваним монтаж терасної дошки ДПК може стати в тому випадку, якщо відсутня можливість на конкретній ділянці використовувати інші різновиди виробів.

Корисна порада! З огляду на те що розмір терасної дошки може бути найрізноманітнішим, при виборі необхідно відштовхуватися від власних потреб, а також від майбутніх умов експлуатації. Можна віддавати перевагу невеликим варіантів з розмірами 25х25 см. Більш габаритні варіанти мають параметрами 50х50 см.

Основні виробники терасної дошки

Якщо говорити про компанії, що займаються випуском терасної дошки з найбільш цінних і рідкісних порід деревини, то лідером відповідного сегмента ринку однозначно є велика корпорація JUNGLWOOD. Підприємства цієї компанії розташовуються на сьогоднішній день в Індонезії та Португалії. Використання лише найпередовіших технологій дозволяє готової продукції зберігати унікальні характеристики рідкісних сортів деревини.

 

Якщо дошка була оброблена, необхідно переконатися, що всі шари деревини мають ідентичним відтінком

Якщо дошка була оброблена, необхідно переконатися, що всі шари деревини мають ідентичним відтінком

Італійська компанія Ital Parchetti також є досить впізнаваним виробником. Ця фірма використовує тільки саме якісну сировину для виготовлення продукції, яке привезено з країн Африки та Південної Америки. Майбутні палубні дошки для тераси доставляються у вигляді колод, які на місці випуску готової продукції стикаються з первинною обробкою.

Всі без винятку стадії виробництва перебувають під жорстким контролем. Більш широким є виробництво композитної дошки для тераси, яка також користується високим рівнем попиту. В даному випадку можна сміливо віддавати перевагу відомому американському бренду TREX. Гарантія якості виробів в цьому випадку становить 25 років. 10-річну гарантію на свою продукцію надає відома корейська компанія WOOZEN. Багато інші фірми гарантують збереження первинного якості своїх виробів протягом 7 років після випуску.

Кріплення терасної дошки та додаткові матеріали

Незалежно від обраного варіанту дошки, перед її установкою обов’язково потрібно провести монтаж надійних несучих опор. Особливо важливим є використання опор при установці композитної терасної дошки, яка потребує додаткового кріплення. Лаги можуть бути:

  • дерев’яними;
  • алюмінієвими;
  • композитними.
Приклад кріплення терасної дошки на лаги

Приклад кріплення терасної дошки на лаги

Установка опор з деревини під терасну дошку Вельвет і інших різновидів виробляється на відстані приблизно в 60-100 см один від одного. Цей параметр безпосередньо залежить від перетину обраного бруса. Лаги виробляються тільки з сухих порід деревини. Їх показники вологості не повинні перевищувати позначку в 25%. Перед початком монтажу вони в обов’язковому порядку обробляються високоефективними захисними засобами.

Популярна терасна дошка з деревинно-полімерного композиту, яка передбачувано повинна використовуватися в непростих кліматичних умовах, потребує композитних опорах.

Корисна порада! Композитні лаги краще купувати для використання в приватному будинку. Ці опори не здатні витримувати дуже серйозну механічне навантаження. Перед основним етапом укладання між бетонною основою і грунтом потрібно розташувати щільний шар гуми. Ширина кроку при монтажі даних лаг становить в середньому 30-40 см.

Найдорожчим варіантом однозначно є алюмінієві лаги, які характеризуються підвищеним рівнем міцності. З цієї причини дані опори краще купувати для ділянок, які стикаються з максимальними навантаженнями. При установці відповідних опор оптимальний крок становить 100 см.

Приклад монтажу терасної дошки

Приклад монтажу терасної дошки

Перед початком монтажу дуже важливо зрозуміти особливості ДПК, що це і як використовувати його сильні сторони. Даний вид дощок потребує додаткового обрамленні за допомогою торцевих елементів. Між настилом і стіною споруди слід встановлювати спеціальні планки примикання. Там же розташовуються різні профілі і окантовочная планка.

Завдання окантовки полягає в забезпеченні захисту для відкритих спилов виробів. Завдяки її використанню матеріали будуть захищені від негативного впливу оточуючих факторів, а також збережуть свій привабливий зовнішній вигляд протягом більш тривалого проміжку часу.

При монтажі цих виробів обов’язково необхідно використовувати міцні шурупи. Вони якраз і є єдині допоміжні елементи. Що стосується дощок із цільного бруса, то правильна їх експлуатація передбачає використання різних засобів захисту. Вони необхідні для здійснення просочення деревини.

На терасну дошку можна поставити бічні заглушки

На терасну дошку можна поставити бічні заглушки

Слід зазначити, що через періодичної обробки вартість терасної дошки може істотно зростати. Перший раз ця процедура проводиться перед установкою. Дуже важливо обробляти дошку саме по обидва боки. Повторно готове покриття потребує відповідної процедури через 2 роки. Захист поверхні від загнивання і негативного впливу прямих сонячних променів забезпечується завдяки використанню масла-блакиті. На причалах і поблизу басейнів потрібні спеціальні масла, що знижують показники ковзання.

Вартість всіх представлених вище препаратів є досить високою. Щоб покрити приблизно 40 кв. м. покриття, знадобиться повна банку масла. Її вартість знаходиться в межах 500 р. З урахуванням того, що ціна декинга сама по собі є високою, загальні витрати будуть відчутні для будь-яких споживачів. З іншого боку, без додаткового захисту дані покриття не будуть здатні прослужити гарантований виробниками термін.

Монтаж дошки своїми руками

Оцінивши фото терасної дошки в екстер’єрі, багато споживачів зацікавляться цим видом підлогового покриття для будинку і прилеглої до нього ділянки. Незважаючи на видиму складність процесу установки, з цим завданням цілком можна впоратися самостійно. Важливо лише прислухатися до порад досвідчених фахівців.

Для кріплення терасної дошки досить наявності шуруповерта

Для кріплення терасної дошки досить наявності шуруповерта

Установка сайдинга ДПК і інших видів покриття може проводитися тільки на рівній поверхні. Це може бути дерев’яна конструкція, бетонна стяжка або різні види опор. Не рекомендується проводити монтаж на гравійну або пісочну подушку.

Корисна порада! Простір між настилом на опорах і грунтом можна гідроізолювати, а також забезпечити якісну вентиляцію. Утворилися в результаті відповідних дій зазори цілком можна використовувати для проведення різноманітних комунікацій.

При самостійному монтажі рекомендується зупиняти вибір на нерегульованих опорах. Завдяки їх використанню навіть терасна дошка з деревинно-полімерного композиту не зіткнеться з проблемами через ухилу і висоти рельєфу. Опори з пропілену позбавлять від даних проблем. Вони з легкістю перенесуть перепади температур, високі показники вологості та значні навантаження.

Перед монтажем декинга потрібно використовувати міцні шурупи

Перед монтажем декинга потрібно використовувати міцні шурупи

Навіть на складному рельєфі можна облаштовувати відкриті тераси та майданчики. Правда, для цього необхідно використовувати гвинтові палі. Даний вид фундаменту буде характеризуватися підвищеною міцністю, а також кращої несучою здатністю. Попередньо рекомендується детально вивчити відео монтажу терасної дошки і паль гвинтового типу у виконанні професіоналів.

Нюанси і правила установки

При монтажі сміливо можна прислухатися до порад виробників, які краще за інших знають технічні особливості власної продукції. Існує два основних способи установки терасної дошки вельвет з модрини та інших покриттів. Між дошками можна залишати зазор в 4-6 мм або робити монтаж безшовним. Додатково при цьому враховується і лінійне розширення. Цей показник дорівнює 4-5 мм на погонний метр. Розташовувати дошки впритул до огорожі або стіні заборонено. Мінімальний відступ від відповідних поверхонь має становити 1,5-2 см.

Монтаж настилу слід здійснювати під нахилом в 2-2,5%. Це робиться для того, щоб ефективно відбувався відплив дощової води. Нерідко тераса впритул примикає до будівлі. В такому випадку кулон потрібно направляти в протилежну від стін сторону. Під настилом розташовуються лаги, а зазори між ними краще залишати без наповнення. Це рішення забезпечить якісну вентиляцію конструкції.

Не можна розташовувати дошки в упор до стін

Не можна розташовувати дошки в упор до стін

Крім ціни композитної терасної дошки слід враховувати навіть самі мінімальні правила монтажу. Між лагами крок повинен складати 40-45. Хоча це середні показники. Зазвичай авторитетні виробники вказують більш точні рекомендації щодо встановлення своїх виробів. Якщо був обраний відкритий тип кріплення, то всі елементи повинні бути на виду. Справедливості заради слід зазначити, що такий варіант буде знижувати привабливість конструкції, адже елементи кріплення будуть видні над поверхнею.

При прихованому типі монтажу перевага віддається потайним елементів кріплення. Зазвичай виробники надають їх клієнтам разом з дошками. Це означає, що ціна пластикової терасної дошки через цього не буде зростати.

Корисна порада! Всі стики і торці при монтажі повинні перебувати на лагах. На самому початку установки необхідно закріпити стартовий профіль. Перед закінченням робіт необхідно закрити торці за допомогою фінішної планки.

Новачки повинні розуміти, що на всіх без винятку місцях перетину лаг з дошками повинні бути встановлені сполучні кліпси, шурупи та інші різновиди кріпильних елементів. Певні види опор мають конструкцій зі спеціальними пазами, призначеними для гумових клем. Вони застосовуються при установці конструкцій в тих місцях, для яких характерні значні перепади температурних показників.

Тераса, красиво облаштована за допомогою декинга

Тераса, красиво облаштована за допомогою декинга

Новачкам дуже важливо детально вивчати інструкцію до відповідних матеріалів. Кожен виробник докладає її до власної продукції. Дуже зручно, якщо до інструкції додаються ілюстрації, а також покроковий опис кожної процедури.

Після установки полімерний настил не особливо вимогливий в плані обслуговування. Кожен сезон необхідно проводити профілактичні дії. Вони повинні бути спрямовані проти грибка і різноманітних паразитів. Правильний догляд передбачає проведення вологого прибирання. Очищення поверхні легше і ефективніше за все можна проводити під високим тиском.

Істотних обмежень і тим більше заборон на використання певних засобів для очищення підлог не передбачено. Значні зусилля необхідно докласти, щоб позбутися від більш серйозних забруднень. Йдеться про плями кави або вина, які дуже складно виводити. В даному випадку дозволено навіть застосування досить жорстких металевих щіток. Додатково можна використовувати дрібний вид наждачного паперу.

 
Монтаж терасної дошки краще довірити професіоналам

Монтаж терасної дошки краще довірити професіоналам

Підводячи підсумки, необхідно зробити акцент на різноманітності терасної дошки. Для виробництва відповідних підлогових покриттів використовуються різні матеріали. Високим попитом користуються навіть композитні моделі. В цілому мова йде про безпечний, сучасному і надійному покритіі.Данний підлогу до того ж має привабливий зовнішній вигляд, який не здатний змінюватися в гіршу сторону з часом. Пол з терасної дошки з легкістю здатний вписатися в будь-який інтер’єр приміщення. Те ж саме стосується ландшафтного дизайну, адже подібні дошки досить часто на сьогоднішній день застосовуються на відкритому просторі при облаштуванні приватних будинків або дач.


Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

571 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *