Поклейка шпалер двох видів

Поклейка шпалер двох видів

Поклейка шпалер вважається найпростішим варіантом вирішення, в разі оформлення приміщення. Найголовніше, що це швидко, та й красиво. Крім цього сучасних шпалер вистачить років на п’ять, а то й більше. Тим більше, що на будівельному ринку шпалер можна зустріти досить-таки непрості розробки цього оздоблювального матеріалу. Зустрічаються як прості, паперові шпалери, так і більш складні варіанти, такі як шовкографія або вінілові шпалери, наприклад. Можна поклеїти навіть миються і тоді вирішуються багато проблем.

Здавалося б, що ще можна придумати: бери клей шпалери, тим більше, що є вельми широкий вибір як за колірною гамою, так і по малюнку, і за текстурою. Немає ж — придумали. Крім того, що почали клеїти шпалери різного кольору на різних стінах, так ще почали на кожну стіну клеїти по два види шпалер, що розрізняються як кольором, так і текстурою. Це, так звана, комбінована поклейка шпалер, яка відноситься до останнього напряму в оформленні приміщень. Подібний підхід дозволяє істотно урізноманітнити дизайн приміщень, виділивши окремо якусь його частину або якісь предмети. У зв’язку з цим, поклейка шпалер двох видів все більш актуальна: в наш час — це модно, так як обробка приміщення перетворюється в дуже цікавий процес.

Читайте також:  Римский стиль
2 1 - Поклейка шпалер двох видів
Варіанти поклейки шпалер на стіни в різних комбінаціях практично безмежні.

Як правильно підібрати шпалери за текстурою

Будь-яка технологія оформлення приміщень впирається в певні правила. Це саме можна сказати і до наклеювання шпалер, тим більше, при комбінованій обробці стін. Якщо шпалери підібрані правильно, то кінцевий результат обов’язково буде гармонійним і привабливим. У будь-якому випадку, буде можливість здивувати близьких і друзів.

Як висота стель впливає на вибір шпалер

Висота стель обов’язково враховується при виборі малюнка і типу шпалер. При висоті стель нижче 2,5 метра, краще зупинити свій вибір на шпалерах світлих тонів, які не мають грубої текстури і великих малюнків. При дуже низьких стелях гармонійно будуть виглядати шпалери зі світлими основними тонами з неяскраво вираженим малюнком або текстурою, а також з наявністю вертикально розташованих малюнків або смуг. Їх можна розташувати як на одній стіні, так і на двох або навіть трьох, що візуально підніме висоту стель.

3 1 678x530 1 - Поклейка шпалер двох видів
Вертикальні смуги візуально піднімають стелі.

Наявність високих стель, від 3-х метрів і вище вимагає абсолютно іншого підходу. Тут прекрасно будуть виглядати шпалери з великим малюнком, розтягнутим по ширині. Як варіант, вельми гармонійний результат вдається отримати при горизонтальному поділі стін, коли різні малюнки розташовуються не вертикально, а горизонтально: у верхній і нижній половині стін, а точніше не половині, а одна третина. Наявність різних моделей шпалер дозволяє вибрати саме ті шпалери, які будуть виглядати сучасно і гармонійно.

Як впливає розмір приміщення

При виборі шпалер потрібно брати до уваги ширину і довжину приміщення, в тому числі і геометрію, якщо приміщення не стандартне, що зустрічається досить рідко. В основному, зустрічаються приміщення, які не мають великих габаритів, але якщо це велике приміщення, то слід зупинити свій вибір на темних відтінках і насичених тонах. Цей підхід дозволяє візуально зменшити розміри приміщення. Як правило, гармонійно виглядають шпалери темних відтінків з великим, але світлим малюнком, на тему природи, абстракції або геометрії.

4 1 678x678 1 - Поклейка шпалер двох видів
Горизонтальні смуги розширюють приміщення візуально.

При наявності малих приміщень все зовсім навпаки: доводиться використовувати світлі тони, з дрібною фактурою і дрібним малюнком, який не дуже виділяється. Тут же слід взяти до уваги і геометрію приміщення: якщо воно довге і вузьке, то його необхідно візуально вирівняти. Для цього, на більш короткі стіни клеять світліші шпалери, причому так, щоб вони знаходили на довші. Це дозволить візуально вирівняти кімнату.

5 1 678x518 1 - Поклейка шпалер двох видів
Дальня стіна, на кшталт ближче через те, що шпалери заходять за стіну.

Щоб якось, хоча б візуально відкоригувати геометрію житлової кімнати вдаються до різних варіантів. Наприклад, якщо вхід в вузьке приміщення розташовується з боку довгої стіни, то тоді виділяється протилежна стіна, з центром посередині. При цьому, ближче до кутів клеяться ті шпалери, які призначені для вузьких стін. Подібний підхід дозволить візуально, з одного, вузької сторони розширити приміщення, а з більш широкої сторони його звузити.

Підбір фактури

Якщо клеїти шпалери двох кольорів, то краще вибирати шпалери, які мають однакову текстуру, але різний колір і малюнок. Якщо стикування здійснюється строго в кутах, то це не дуже принципово, але якщо шпалери доводиться стикувати безпосередньо на стіні, то відмінності в фактурі будуть сильно помітними. Тому, подібний підхід не годиться, якщо потрібна висока якість виконуваних робіт.

6 1 - Поклейка шпалер двох видів
При застосуванні явно виражених структур, бажано, щоб вони були однотипними.

Важливе значення відіграє і підбір клею, особливо, при виборі шпалер різних типів. У всякому разі, в магазині, де продаються шпалери можна купити і клей. Для різних типів шпалер застосовуються і різні типи клейових складів. Але, щоб особливо не морочитися, краще взяти клей універсальний. Він підходить для будь-яких видів шпалер, що може забезпечити належну якість робіт, не залежно від типу шпалер.

Світла і темна кімната

Якщо кімната дуже світла, то не обов’язково обклеювати всі стіни темними шпалерами. Досить стіну навпроти вікна обклеїти темними шпалерами, а решті дати світлими. Тоді відпаде це відчуття гнітючої атмосфери, яке випромінюють темні шпалери, присутні на всіх стінах.

7 1 678x452 1 - Поклейка шпалер двох видів
Темна стіна проти вікна, створює ефект затінення для всієї кімнати.

Іноді надходять навпаки і клеять світлі шпалери на стіну, розташовану навпроти вікна, якщо потрібно зробити кімнату світлішою. В даному випадку все залежить від розташування кімнати відносно сторін світу. Чим більше сонячних променів потрапляє в кімнату, тим світліше кімната.

Прийоми компонування шпалер

Існує величезна безліч варіантів поклейки шпалер двох видів. Тут головне залежить від того уявлення майбутньої «картинки», яку хочеться бачити в своїй кімнаті.

Комбінування по вертикалі

Як правило, наявність вертикальних смуг ніби піднімає стелю візуально, але це зовсім не означає, що смуги повинні бути присутніми на всіх стінах. Сучасний дизайн допускає, щоб смуги були присутні лише на одній стіні, а на всіх інших стінах клеяться шпалери з ледь помітним малюнком або текстурою.

8 1 - Поклейка шпалер двох видів
Якщо орнамент розташувати вертикально, то це створює ілюзію високих стель.

Багато клеять шпалери з вертикальним малюнком, розподіляючи його по всіх стінах рівномірно. З фото видно, що інтервал може бути різним на різних стінах.

9 1 - Поклейка шпалер двох видів
Варіант поклейки шпалер, з чергуванням вертикальних смуг.

Смуги можуть бути неоднаковими, як по ширині і по малюнку, так і за кольором. При цьому фактура вибраних шпалер не повинна відрізнятися, інакше не вийде гармонійного поєднання. Як правило, в таких випадках, купують шпалери з однієї колекції. Все пов’язано з тим, що деякі фірми виробляють шпалери з декількома малюнками, які поєднуються один з одним, але при цьому, відрізняються кольоровою гамою. З однієї колекції можна вибрати 2-3 тони, які мають однотипні малюнки. Як правило, цього достатньо, щоб в сучасному стилі оформити своє житло.

10 - Поклейка шпалер двох видів
Другий варіант колірної гами однієї і тієї ж колекції.

На фото нижче можна побачити варіант використання трьох типів шпалер з однієї колекції. Тут видно, що поєднання просто ідеальне. Це говорить про те, що шпалери пройшли перевірку перед тим, як вони надійшли в продаж. На деяких інших фотографіях шпалери підібрані з однієї колекції. Такий підхід спрощує підбір шпалер, що мають різну фактуру.

11 - Поклейка шпалер двох видів
Поклейка шпалер трьох видів.

Щоб стеля здавався вище, існує ще один спосіб поклейки шпалер. Він передбачає, що одна зі смуг знаходить на стелю, розмиваючи кордон переходу, від чого і виходить подібна ілюзія.

12 678x398 1 - Поклейка шпалер двох видів
Смуга на стелі зрушує кордону.

Щоб було краще зрозуміло, як розміщення смуг впливає на візуальну картину зміни геометрії приміщення, слід подивитися на малюнки. Малюнки відповідають виду зверху.

13 678x364 1 - Поклейка шпалер двох видів
Варіанти поклейки двох видів шпалер.

Це, абсолютно робочі варіанти, які ніколи не підведуть і, завжди будуть виглядати дуже гармонійно. Подібні варіанти випробувані не один десяток разів, і кожного разу результат виправдовував всі очікування. Природно, що варіантів на багато більше. Хоча кожен зможе запропонувати якийсь свій варіант, йдучи від стандартів.

Комбінування по горизонталі

Горизонтальне поділ — це теж не поганий варіант, що відноситься до класики дизайну. Його застосовують давно, але з появою широкого вибору кольорів та фактур, цей підхід отримав абсолютно новий поштовх в застосуванні. Таке дизайнерське рішення підходить для кімнат, що мають малу площу, але високі стелі. В результаті вдається позбутися відчуття «колодязя». Зарадити цьому може лише одна смуга, розташована по горизонталі. Вона може проходити на висоті розташування підвіконь, хоча її розташування, класично відповідає 1/3 висоти стін, тому може розташовуватися або внизу, або вгорі. Розподіл навпіл не рахується вдалим.

14 - Поклейка шпалер двох видів
Наявність горизонтальної смуги.

Дуже часто класика порушується і смугу розташовують на висоті очей. На цій же висоті кріпляться різні декоративні елементи. Іноді виглядає зовсім непогано. Іноді, таким чином, оформляють коридори і передпокої.

15 678x486 1 - Поклейка шпалер двох видів
Іноді просто необхідно візуально знижувати висоту стель.

Зона поділу може знаходитися зверху. При цьому нижня область буває темною, а верхня світлою, а іноді і навпаки, про що свідчить нижнє фото.

16 678x509 1 - Поклейка шпалер двох видів
Дуже цікавий спосіб поклейки шпалер.

Як правило, варіанти поєднання шпалер інших видів при комбінуванні по горизонталі, мають наступну формулу:

  • Низ 1/3 — шпалери в смужку, а верх — це шпалери з дрібним малюнком.
  • Низ 1/3 — дрібний малюнок, а верх однотонні шпалери або великі вензелі.
  • Низ 2/3 — шпалери з великим малюнком, а верх однотонний.
17 678x509 1 - Поклейка шпалер двох видів
Один з варіантів горизонтального поділу (класика).

Поділ на зони

Якщо використовувати шпалери декількох видів, то можна виділить певні зони, в залежності від функціональної приналежності. Як варіант — це квартири-студії, де просто напрошується варіант з виділенням зон, таких як їдальня або зона відпочинку, не забуваючи при цьому про зону, де готується їжа.

18 678x424 1 - Поклейка шпалер двох видів
Зона відпочинку виділена особливо яскраво.

Подібний підхід реально застосувати і в дитячих кімнатах, де має сенс виділити ігрову зону, спальну зону або зону столу. Цей підхід має актуальність і в тому випадку, якщо в дитячій живуть двоє дітей. Природно, що необхідно враховувати побажання дітей, якщо вони досить дорослі.

19 678x407 1 - Поклейка шпалер двох видів
Виділення зон в дитячій кімнаті.

Подібний варіант допускає застосування шпалер різних фактур. При цьому не слід використовувати молдинг для поділу. Шпалери бажано стикувати в кутах, інакше місця стикування будуть виглядати не зовсім привабливо.

Панно або декоративні вставки

Мода на поклейку в одній кімнаті різних шпалер існує з давніх часів. Але в минулому шпалери були з тканин, тому їх оформляли в рамки, у вигляді панно. Таке задоволення могли дозволити собі тільки багаті люди, так як шпалери коштували великих грошей. Ось цей підхід до наклеювання шпалер зберігся і до наших днів. Такий дизайн вважається класичним. Матеріалом для формування панно можуть служити вставки шовкографії, а також тиснені або фактурні, дорогі шпалери.

20 678x452 1 - Поклейка шпалер двох видів
Класика: оформлення житлового приміщення в стилі панно.

Для підтримки такого стилю, реально шпалери іншого забарвлення або фактури оформити в рамку з молдинга. Як правило, такий варіант підходить і до інших стилів, таким як прованс або кантрі.

Стиль модерн, який вважається більш сучасним, так само допускає форму панно, але з більш іншим підходом в оформленні рамки.

21 678x509 1 - Поклейка шпалер двох видів
Сучасний інтер’єр: панно зі шпалер іншого забарвлення.

Ще один цікавий варіант — це обклеювання ніш. В даному випадку шпалери для ніш можуть мати зовсім іншу фактуру, в залежності від використовуваної стилістики.

22 678x428 1 - Поклейка шпалер двох видів
Цікавий варіант — обклеювання ніші шпалерами іншої фактури і кольору.

І все-таки, в будь-якому випадку слід дотримуватися одного правила: бажано використовувати шпалери з однієї колекції, тільки так можна отримати відмінний результат. Підібрати шпалери можна і самому, але краще звернутися до професіонала.

Розстановка колірних акцентів

Існує кілька підходів колірного виділення якихось елементів. Перший підхід пов’язаний з відволіканням уваги від якогось елементу, який виглядає негармонійно або неприємно виділяється. За приклад можна взяти не рівні стіни. Особливо це актуально в старих квартирах, де поверхні можуть бути скошеними. Щоб ці нерівності не впадали в очі, на стінку навпроти клеяться шпалери інший, вельми привабливою забарвлення і малюнка і можливо дуже яскраві.

23 678x452 1 - Поклейка шпалер двох видів
Розстановка акценту: обклеювання стін різними за кольором шпалерами.

Другий варіант діє навпаки: поклейка шпалер пов’язана з виділенням будь-якого предмета або залученням до нього уваги. Тут все залежить від того, який саме предмет передбачається виділити: якщо це спальня, то, швидше за все, виділяється ліжко, а якщо це кухня, то, напевно, варто виділити обідню з тол або іншими словами, обідню зону. Цей варіант можна порівняти з зонуванням, хоча, в даному випадку, відволікається увага від кухонної зони.

Акцентування уваги навколо якогось предмета, прекрасний спосіб поклейки шпалер двох видів. При цьому акцент може розташовуватися не обов’язково вертикально, але й горизонтально, хоча перший підхід зустрічається набагато частіше. Це пов’язано з тим, що в наших приміщеннях стелі низькі, в основному, тому і доводиться вдаватися до відповідних варіантів. При наявності високих стель, акцент може розташовуватися горизонтально, у вигляді широких смуг, як видно на фото внизу.

24 - Поклейка шпалер двох видів
Два прийому одночасно: різні кольори і фактури.

Зустрічаються кімнати з виступами або нішами. Досить часто їх намагаються замаскувати, хоча не завжди це виходить, тим більше, що вони можуть послужити об’єктом цікавих дизайнерських рішень. У таких випадках точно доведеться клеїти шпалери двох видів, що вказує на певний інтерес в обробці приміщення. Адже кожен хоче, щоб у нього було не так, як у інших і це як раз той випадок, коли можна здивувати всіх.

25 678x381 1 - Поклейка шпалер двох видів
Поклейка шпалер двох видів: виступи несучих стін реально перетворити на гідність.

Роблячи висновок, можна сміливо сказати, що варіантів поклейки шпалер двох видів сила-силенна, як і безліч видів шпалер, їх забарвлень і фактур. До того ж, є можливість вибору з цілого набору вже випробуваних рішень, зазначених на фото.

Не зайвим буде торкнутися ще один дуже важливий фактор — це якість робіт, яке можуть гарантувати тільки справжні майстри.

  •  

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Выбираем цвет затирки для плитки

Вам також може бути цікаво:

3 1293 - Поклейка шпалер двох видів
Стелі грильято
У наш час сфера будівельних матеріалів ...
vashih komnat 5 - Поклейка шпалер двох видів
Обои под дерево
С древних времен дерево является одним ...
670px Cut Crown Molding Step 4535 - Поклейка шпалер двох видів
Як вирізати кут стельового плінтуса
Стельовий плінтус виконує не тільки декоративну ...
chernovik 9 - Поклейка шпалер двох видів
Ліпнина в інтер’єрі
Ліпнина в інтер'єрі Згодом дизайн інтер'єрів значно ...
1684 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *