Плетений паркан своїми руками

Плетений паркан — це оригінальна прикраса присадибної ділянки, здатне надати ландшафтного дизайну своєрідний сільський колорит. Зробити плетінку або тин своїми руками нескладно, можна використовувати гнучку лозу, березові гілки, лущений шпон, дошки, очерет. Також для зведення огорожі можна використовувати сучасні синтетичні матеріали, що відрізняються підвищеною міцністю і зносостійкість.

Плетений паркан своїми руками

Плетений паркан своїми руками

Відео — Як зробити плетений паркан своїми руками

Для зведення справжнього сільського тину можна використовувати безліч матеріалів, що відрізняються міцністю, довговічністю і стійкістю до впливу навколишнього середовища.
Види дерев для плетіння огорожі з лози

 

Таблиця. Матеріал для виготовлення плетеного забору

Матеріал для виготовлення плетеного заборуопис
ІваПравильно заготовлений і висушений матеріал відрізняється гнучкістю і міцністю. З великої різноманітності видів цієї рослини практично все можна використовувати для зведення плетених огорож. З верби можна звести два види огорожі — живе і неживе. Живу огорожу — це посадка молодих пагонів в грунт, які в процесі росту формуються в тин. Для неживого огорожі використовуються зрізані пагони рослин.
Камиш і рогозуЦі природні матеріали відрізняються крихкістю і недовговічністю.Використовувати їх для зведення повноцінного огорожі території — недоцільно. Через кілька років паркан прийде в непридатність і його доведеться повністю міняти. Використовувати очерет можна для створення невисоких огорож для клумби або для зонального розмежування присадибної території.
Виноградна лозаДовгі і гнучкі прути легко піддаються згину, витримують перепади температури, підвищену вологість.
ліщинаДля виготовлення огорожі потрібні гнучкі молоді пагони. Заготівля сировини здійснюється ранньою весною, до появи бруньок.

Плетений паркан з гнучкою вербової лози своїми руками

Плетений паркан з гнучкою вербової лози своїми руками

Плетений паркан з гнучкою вербової лози своїми руками

Традиційний український тин

 Заготівля матеріалу

 

Використовувати для виготовлення забору рекомендується свіжозрізані пагони верби, що мають відмінну гнучкість. Оптимальний час — з вересня по березень. Якщо прути заготовляли заздалегідь і стали занадто ламким, можна надати їм гнучкість за допомогою гарячої води. Для цього рекомендується замочити сировину в теплій воді на кілька годин, щоб пагони набрали вологи і стали більш податливими.

Матеріали і інструменти для будівництва паркану

Лоза для плетіння

Лоза для плетіння

 1. Гілки верби, діаметр від 1 до 3 см.
 2. Опорні стовпи. Можна використовувати як металеві труби, так і дерев’яні бруси. У процесі формування огорожі з пагонів, опори сховаються під плетінням.
 3. Ручний бур або бензобур.
 4. Садовий секатор для підрізування пагонів.
 5. Дріт, яка буде використовуватися для монтажу ребер жорсткості полотен.
 6. Саморізи.
 7. Шуруповерт або викрутка.
 8. Ніж.
 9. Шило.
 10. Молоток.
Читайте також:  Паркани та огорожі для дому

Покрокова інструкція

Огорожа з лози

Огорожа з лози

Крок 1. Встановлення опорних стовпів. Після нанесення розмітки потрібно встановити опорні стовпи. Якщо паркан буде високим, то рекомендується розташовувати опори на відстані 1 метра один від одного. Також високу огорожу вимагає великого поглиблення опор в землю. Оптимально — на третину загальної довжини.

Установка опорних стовпів паркану

Установка опорних стовпів паркану

Установка дерев\'яних стовпів для майбутнього паркану

Установка дерев’яних стовпів для майбутнього паркану

 Припустимо, планована висота плетеного огорожі буде дорівнювати 1,5 метра. Значить, висота опор повинна дорівнювати 2,2 метра. Якщо використовуються металеві труби, то рекомендується забетонувати підставу опор. Ями для опор зручно викопувати за допомогою ручного бура.


Установка опорних стовпів паркану

Установка опорних стовпів паркану

Опори для заборів

Опори для заборів

Кілочки для маленького огорожі

Кілочки для маленького огорожі

Крок 2. Товсті вербові гілки, які мають діаметр більше 3 см, потрібно вкопати в землю на 20 — 30 см через 40 см між опорних стовпів. За допомогою цих прутів буде здійснюватися плетіння полотна забору. Довжина товстих прутів повинна бути на півметра вище, ніж висота огорожі. З стирчать решт довгих прутів в кінці формується рівний верхній край огорожі.

Плетіння забору із прутів

Плетіння забору із прутів

Крок 3. Щоб в процесі експлуатації низ огорожі не гнив, рекомендується нижні планки розташовувати над землею на 10-15 см. У якості нижньої планки можна використовувати товсту вербову лозу. Для посилення полотна забору можна разом з першою лозою пропустити через вкопані в землю прути дріт. Дріт рекомендується прикріпити до опорних стовпів. Першу поперечну планку з лози бажано прикріпити за допомогою саморізів до опор.

Плетіння забору із прутів

Плетіння забору із прутів

Крок 4. Плетіння. Для створення полотна огорожі використовується шахове плетіння. Гілки лози пропускаються через вертикальні прути на всю довжину. Кінчики гілок бажано витягувати на внутрішню сторону паркану. Якщо паркан дуже довгий, то лозу зістиковують один з одним. Після того як між вертикальними опорами пропущено 3-4 ряди лози, потрібно злегка постукати по верхнім паросткам молотком, ущільнюючи ряди. Щоб полотна вийшли міцними, можна через 7-8 рядів лози пропускати дріт.

Як сплести огорожа з лози

Як сплести огорожу з лози

При плетінні огорожі можна використовувати для кожного ряду як по одному, так і по кілька пагонів лози. При одиничному плетінні паркан виходить більш легким, ажурним. Якщо використовуються пучки рослин, то огорожу буде більш монументальним, міцним.

Плетіння

Як зробити тин

Як зробити тин

Крок 5. Гілки в останніх полотнах по краю потрібно підрізати так, щоб вони не виступали за стовпи. Можна закріпити пагони за допомогою саморізів, прикручуючи кожен до опори. Можна використовувати дріт.

 
Як зробити тин

Як зробити тин

 
Як зробити тин

Як зробити тин

Крок 6 . Верхівки вертикальних опор з товстої лози можна підрізати, щоб вони не виступали поверх полотен. Якщо лоза досить гнучка, їх можна просто загнути до внутрішньої сторони полотна і пропустити через плетіння.

Крок 7. Щоб огорожу в сільському стилі на багато років зберегло свій первісний колоритний вигляд, бажано обробити натуральний матеріал морилкою або спеціальним просоченням. Досить за допомогою пульверизатора обробити полотна забору з двох сторін захисними матеріалами.

тин

тин

Відео — Зведення плетеного паркану навколо клумби

           

Огорожа з березових гілок вертикального плетіння

 

Огорожа з березових гілок

Огорожа з березових гілок

 

Огорожа з справжніх гілок берези — це, перш за все, незвичайна прикраса ділянки. Також варто відзначити, що такий частокіл дуже добре оберігає дачну територію від проникнення ззовні. Не кожна людина ризикне подолати високий і досить небезпечний на вигляд паркан з вертикально стоять гілок берези. Зробити оригінальний паркан своїми руками неважко, головне знайти потрібну кількість матеріалу для будівництва.


Тин - огорожа для клумби

Тин — огорожа для клумби

Матеріали і інструменти

 1. Опори для забору. Найчастіше використовуються дерев’яні бруси або колоди, що мають діаметр не менше 10 см.
 2. Поперечні планки. Довжина планок залежить від розмірів огорожі. На кожен проліт потрібно по 3 заготовки. Рекомендується використовувати широкі рейки, що мають розмір 25 на 46 мм.
 3. Березові гілки. Для вертикального плетіння рекомендується використовувати досить товстий по діаметру матеріал — не менше 3-5 см. Довжина гілок залежить від висоти паркану. Оптимально — 170 см.
 4. Молоток.
 5. Саморізи.
 6. Шуруповерт.
 7. Мотузка та кілки для розмітки огорожі.

Покрокова інструкція

Крок 1. Заготівля гілок для забору. При будівництві огорожі бажано використовувати свіжі березові жердини, мають хорошу гнучкість. Це спростить процес плетіння. Відразу при заготівлі потрібно повністю очищати жердини від бічних гілок. Довжина всіх березових заготовок повинна бути однаковою.

Крок 2. Установка опорних стовпів. Дерев’яні бруси або колоди потрібно обробити антисептиком і вкопати в землю на 40-50 см. Якщо огорожа буде високою, то можна забетонувати опори. Вкопувати стовпи потрібно на відстані 3 метрів один від одного.

Крок 3 . Після того як стовпи міцно зафіксовані в землі, можна приступати до монтажу поперечних планок. Якщо ширина між опорами дорівнює 3 метрам, то довжина планок повинна бути 3 м, 10 см. Планки прикручуються саморізами до стовпів: перша вгорі, друга посередині, третя — внизу.

вертикальний тин

вертикальний тин

Крок 4. Монтаж березових жердин між планками. Перша жердина просовується між поперечними планками зверху вниз. При плетінні гілки берези згинаються між поперечиною. Друга гілка кріпиться між планками дзеркально, щодо першої. Третя гілка кріпиться точно так, як і перша. Таким чином кріпляться всі березові гілки до самого кінця полотна. За допомогою молотка потрібно підбивати ряди гілок, зменшуючи між ними зазори.

Як зробити тин

Як зробити тин

Згодом сирі березові гілки в полотні висохнуть і перестануть деформуватися. Таке огорожу прослужить довгі роки, прикрашаючи присадибна ділянка і захищаючи його від непрошених гостей.

Плетений паркан своїми руками з дощок

Забір плетений з дощок

Забір плетений з дощок

Забір плетений з дощок

Забір плетений з дощок

Плетений паркан з дощок виглядає набагато цікавіше і оригінальніше, ніж звичайний штахетник. Саме тому багато власників присадибних ділянок воліють зводити на своїй території красиві і міцні плетені паркани з деревини. Також можна використовувати для плетеного забору лущений шпон, панелі МДФ, пластикові панелі, але дерево вважається самим доступним за ціною матеріалом.

Інструменти і матеріали

 1. Опорні бруси. Так як паркан з дощок — конструкція важка, то рекомендується використовувати брус з перетином 100 на 100 мм. Довжина бруса залежить від висоти паркану. Також потрібно врахувати глибину занурення опори в землю при бетонуванні.
 2. Стругані дошки для плетіння. Оптимально використовувати заготовки з розмірами 150 мм на 20 мм. Довжина — 2100 мм.
 3. Вертикальні бруси для обв’язки. Довжина заготовок повинна дорівнювати довжині опорних брусів. На кожне полотно потрібно один вертикальний брус.
 4. Стрічкова або дискова пилка для розкрою деревини.
 5. Саморізи і шуруповерт.
 6. Бітум для обробки опор.
 7. Антисептик і фарба для дерева.
 8. Бур для буріння лунок.

Покрокова інструкція

Плетений паркан своїми руками з дощок

Плетений паркан своїми руками з дощок

Крок 1. Розмітка та встановлення опорних брусів. Відстань між опорами не повинно бути більше 2 метрів. Щоб огорожу прослужило довгі роки, рекомендується бетонувати бруси, ретельно дотримуючись їх вертикальне положення. Ті кінці бруса, які будуть завантажені в землю, потрібно добре просочити бітумною мастикою.

Крок 2. Розкрій дощок. Пиломатеріал для горизонтальної обв’язки повинен мати однаковий розмір.

Крок 3. Установка вертикальних стовпчиків з бруса меншого перетину для плетіння. Між опорами, строго посередині, потрібно вкопати в землю вертикальні бруси. Саме вони будуть виконувати функції каркаса обв’язки.

забір плетений

забір плетений

Крок 4. Плетіння потрібно починати знизу. Перша дошка пропускається через брус, огинаючи його. Кінці дошки повинні внахлест лягти на опорні стовпи. За допомогою рівня фіксується точне горизонтальне розташування першої дошки, потім вона прикручується саморізами до стовпів. Також рекомендується прикрутити дошку до вертикального брусу. Друга дошка накладається на першу, тільки вигинається в протилежну сторону. Також фіксується за допомогою саморізів. Таким чином збирається все полотно.

плетений паркан

плетений паркан

Крок 5. При складанні другого полотна потрібно строго стежити за тим, щоб розташування дощок повністю збігалося з розташуванням деталей на першому полотні.

Крок 6. Після того як паркан готовий, потрібно обробити всі елементи просоченням або укривной фарбою.

Плетений паркан своїми руками з дощок

Плетений паркан своїми руками з дощок

Відео — Зведення дощатої огорожі горизонтальної обв’язки

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1546 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *