Планування невеликих будинків для дачі

modulnye dachnye domiki raznovidnosti i sovety po vyboru 1 678x431 1 - Планування невеликих будинків для дачі

Як правило, все починається з придбання дачної ділянки, після чого починаються роботи по його плануванні і забудові. Яка ж дача без будиночка, а також без дизайнерського оформлення території. Щоб сильно не напружуватися, в статті представлені проекти будиночків для дачі самих різних конструкцій, що неодмінно допоможе у вирішенні непростого завдання з будівництва будиночка на дачній ділянці.

Будиночки з верандою і терасою

Багатьом, хто вирішив побудувати на дачній ділянці будиночок, подобаються проекти з верандою або терасою. Такий майданчик, тим більше з накриттям ніколи не виявиться зайвою, оскільки тут завжди можна сховатися, як від спеки, так і від дощу, а також від інших негативних проявів природи. Крім цього, на майданчику завжди можна зайнятися своїми справами, так як тут немає зайвих меблів і інших речей, здатних перешкодити самому процесу.

s1200 2 678x497 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Дачний будиночок з верандою і терасою

Проекти на загальному фундаменті

Проекти дачних будинків відрізняються розмірами, тому можна підібрати будинок, із загальною площею близько 24-х метрів квадратних, причому на веранду доводиться 8 метрів квадратних, а решта 16 метрів квадратних припадає на будинок. Причому, це без урахування товщини стін. Якщо врахувати товщину стін, то площа приміщень виявиться трохи менше.

Image00001 678x297 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Не великий дачний будинок з верандою і сан вузлом

Подібний проект розрахований на експлуатацію будинку і в зимовий період. Вхід через веранду використовується в теплу пору, а для входу взимку передбачений тамбур. У цьому проекті передбачені також душова кабіна, умивальник і унітаз, що є незаперечною перевагою даного проекту. При відсутності на дачі каналізації, краще звернути увагу на проект з біотуалетом.

Існує і такий варіант: з однією кімнатою, де розташовані кухонні шафки і плита, при цьому є одне спальне місце і можливість установки обіднього столу. Природно, що подібна планування підходить для проживання однієї людини, хоча можуть поміститися і пара людина, якщо встановити відповідні спальне приладдя. Санвузла в будиночку не передбачено, тому туалет слід розташувати на вулиці. На вулиці можна встановити також і літній душ.

proekt dachnogo doma 11 678x277 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Маленький будиночок з верандою і спільним дахом

Планування будиночків для дачі, площею до 40 метрів квадратних не відрізняються складністю і складаються зазвичай з однієї, максимум з 2-х кімнат. Одна з кімнат використовується в якості кухні і їдальні. Друга кімната — спальня, де легко розміщується 2-е людей. Тому подібні будиночки розраховуються з тією умовою, що в них буде проживати максимум 2 людини. Це зовсім не означає, що неможливо придумати, щоб в них жило більшу кількість людей: головне, щоб був дах над головою.

proekt dachnogo doma 10 1 678x344 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Будинок з сан вузлом і відкритою терасою

При обмеженому сімейному бюджеті можна зупинити свій вибір на конструкціях, що мають односхилий дах. Природно, що вони не відрізняються настільки привабливим зовнішнім виглядом і більше схожі на невеликі торгові точки (ларьки), але за рахунок конструкції даху вартість таких будиночків значно нижче. При цьому слід звертати увагу на ухил даху, з урахуванням величини снігового покриву.

proekt dachnogo doma 5 678x339 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Середній будинок із закритою зимової верандою

На фото вище представлений проект будинку для дачі, який відрізняється дещо більшими розмірами. Проект привабливий тим, що у нього передбачена засклена, зимова веранда.

Більшість дачників воліють мати все ж засклену веранду, а для відпочинку облаштовують на дачній ділянці альтанку. Цей проект відрізняється тим, що веранда являє продовження вітальні, хоча не проблематично тут встановити перегородку. В цілому, цей проект вважається зручним і комфортним, з традиційною плануванням. Всі кімнати тут окремі, є санвузол, а також коридор. Іншими словами, є всі умови для проживання на дачі в будь-який час року.

Проекти на окремому фундаменті

Коли будиночок з верандою розташовуються на загальному фундаменті, то такий підхід більш надійний, оскільки навіть навесні ніяких переміщень грунту не спостерігається. І все ж подібні проекти більш затратні. Як правило, подібні підходи більше обгрунтовані в випадках, коли будиночок зводиться на складному грунті, схильному до пученію. В інших випадках, коли є нормальні грунти, більш економічно побудувати веранду на окремому, більш простому фундаменті. Подібний проект представлений нижче.

proekt dachnogo doma 8 678x307 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Дачний будинок з прибудованою верандою

Подібний підхід дозволяє прилаштувати веранду до будь-якої будівлі, причому зробити це можна, як на етапі проектування, так і трохи пізніше, якщо не дозволяють кошти.

proekt dachnogo doma 2 678x310 1 - Планування невеликих будинків для дачі
З прибудованої верандою на окремому фундаменті

Веранда може бути зовсім маленькою, а може займати повністю одну зі сторін будинку. У деяких випадках веранда поширюється на 2, а то і на 3 сторони будинку. На фото вище представлена ​​відкритий майданчик невеликих розмірів. Веранду в такому випадку, можна прилаштувати, використовуючи окремий фундамент, але, в залежності від розмірів, розраховувати на велику економію не слід.

Читайте також:  Экономное дачное жилье
proekt dachnogo doma 3 678x398 1 - Планування невеликих будинків для дачі
З прибудованої терасою

У наш час поняття комфорту стало більш реальним, тому нікому не хочеться мати «зручності» у дворі. Наявність санвузла для багатьох є основним критерієм вибору проекту незважаючи на те, що доводиться займатися облаштуванням індивідуальної системи каналізації. Природно, що не в кожен проект можна реально «впихнути» санвузол, тим більше, якщо є обмеження по площі.

Проекти з мансардою

Досить часто приходить в голову думка побудувати будинок з мансардою. Витрати при цьому, хоча і збільшуються, але незначно, оскільки другий поверх представляє не що інше, як видозмінену покрівлю. Якщо мансарду планується експлуатувати цілий рік, то ця різниця в сумі може виявитися зовсім невідчутно. При цьому необхідно враховувати той факт, що мансардний поверх вимагає такого ж утеплення, як і нижній, що істотно збільшує витрати на будівництво. Крім цього, значно збільшуються витрати на опалення мансардного поверху.

s1200 3 678x421 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Будинок з мансандра

Мансарди під двосхилими дахами

Дачний будинок з літньою мансардою обійдеться дешевше, але в особливо спекотні дні без теплоізоляції на другому поверсі буде неймовірно жарко. При цьому потрібно не настільки серйозний шар теплоізоляції, як для умов зимового проживання.

proekt dachnogo doma 1 678x289 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Будинок з верандою і мансандра

Представлені проекти дачних будиночків призначені виключно для сезонного проживання, оскільки тут є виключно житлові кімнати. Кухонний куточок, як правило, розташовується на нижньому поверсі.

proekt dachnogo doma 12 678x214 1 - Планування невеликих будинків для дачі
будиночок на дві житлові кімнати з мансандра

Нижче ви можете побачити план невеликого будиночка для дачі, площею близько 25 метрів квадратних, з окремою кухнею. При цьому, ганку на плані немає, і воно прибудовано вже потім.

proekt dachnogo doma 13 678x239 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Будиночок з мансандра і кухнею

Всі ці будиночки спроектовані у вигляді каркасних будівель, але якщо трохи змінити подібні проекти, то їх можна будувати з будь-якого будівельного матеріалу. Єдине, що доведеться переглянути — це тип фундаменту, з урахуванням товщини стін і збільшеного навантаження на фундамент.

proekt dachnogo doma 14 678x519 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Будиночок з критою верандою і мансандра

Дуже просто перетворити криту веранду в відкриту, хоча багато виявляють зовсім протилежне бажання. Добудувавши відкриту веранду, стіни вибудовують на половину висоти і склять, змонтувавши одинарні рами. Якщо відчинити всі вікна, то не проблема подихати свіжим повітрям.

При цьому, на веранді допустимо організувати або кухню, або літню їдальню.

Способи збільшення площі мансардного поверху

Практично всі проекти будинків для дач з мансардними поверхами розраховані під двосхилий дах. Це не дивно, оскільки подібна конструкція не дозволяє на даху затримуватися снігу. До того ж, кроквяна система досить проста, а також функціональна, оскільки дозволяє організувати, хоча і невелику, але повноцінну кімнату на другому поверсі. При цьому по краях, а також у верхній частині втрачається досить корисного простору, хоча тут допустимо організувати шафки для зберігання різних речей, в основному сезонного призначення.

proekt dachnogo doma 17 678x509 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Двосхилий дах зменшує корисну площу

Якщо зробити покрівлю ламаної, то таким чином можна збільшити корисний простір. При цьому потрібно добре подумати, оскільки складна покрівля коштує значно дорожче, а корисної площі додасться зовсім небагато.

4x6 plan3 851440144 678x509 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Збільшення простору за рахунок ламаного даху

Збільшити площу мансардного поверху можливо ще одним способом, який зводиться до того, що стіни зводять вище другого поверху. Такий спосіб називається звести стіни в «півтора поверху». Це теж непоганий варіант, тим більше що він придатний для будинків з цілорічним проживанням. В такому випадку конструкція даху може бути будь-який, але складний дах «ламана» дає більший ефект.

proekt dachnogo doma 16 678x439 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Приклад полуторного поверху

Вибираючи проект будинку з мансардою, коли не планується часте, а тим більше цілорічне відвідування, краще віддати перевагу холодній мансарді, роблячи перекриття утепленим. Бажано, щоб другий поверх на зиму щільно закривався, інакше все тепло буде йти з першого поверху, як в трубу, а розігрівати два поверхи взимку просто ні до чого, тим більше що на це піде багато палива, а значить засобів. Як правило, в зимовий період дача відвідується рідко, та й меншою кількістю людей.

Двоповерхові дачні будинки: варіанти проектів

Природно, що будівництво двоповерхового будинку або дачі обійдеться дорожче, десь відсотків на 60. Це пов’язано з тим, що фундамент потрібен все одно, як і дах, незалежно від кількості поверхів. Єдина проблема — це технічна сторона, оскільки проводити роботи на висоті другого поверху набагато небезпечніше, а тим більше на даху, яка буде знаходитися вже на рівні третього поверху.

Не дивлячись на деякі проблеми, багато хто віддає перевагу двоповерховим будівлям. Підкуповує той факт, що при нестачі корисної площі на ділянці, можна зайняти в 2 рази менше місця, побудувавши будиночок в 2 поверхи, зберігши його функціональність.

Читайте також:  Всі види прибудов другого поверху - збільшуємо корисну площу будинку!
proekt dachnogo doma 23 678x349 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Двоповерховий будинок з прибудованим гаражем

Проект, який представлений вище, розрахований на застосування газобетонних або керамічних блоків. Якщо ділянку витягнуть в довжину, то цей проект найбільш практичний. Особливо зручно розташований прибудований гараж, з якого відразу ж можна потрапити в будинок. Як уже було відзначено вище, цей проект економить корисний простір ділянки, якого завжди не вистачає.

Цей варіант планування передбачає розміщення з тильного боку будівлі просторої тераси. Її площа не входить в площу будинку. Цей будинок не схожий на інші будинки, що вдалося досягти за рахунок цікавого дизайну. Особливо привабливим є величезне вікно, що займає півтора поверхи, гараж в формі куба, а також навіс перед будинком. Ці елементи не надають вирішального значення на вартість споруди, роблячи її унікальною в своєму роді.

proekt dachnogo doma 21 678x250 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Тут гараж прибудований з боку будинку

Вище представлений ще один проект, який може зацікавити власників дачних дільниць, мають форму квадрата або більше широких, ніж вузьких. Основа проекту — це будинок, площею близько 100 метрів квадратних. Тут гараж розташовується збоку двоповерхового будиночка. Унікальний вид отриманий за рахунок високих вікон другого поверху, а також підбір оздоблювального матеріалу, в світло-бежевих і коричневих тонах. Цей проект можна вважати не менш цікавим.

proekt dachnogo doma 22 678x264 1 - Планування невеликих будинків для дачі
У цього будинку балкон по периметру другого поверху

Цікавим може виявитися ще один варіант двоповерхового будинку для дачі, представлений вище. Нестандартне рішення пов’язане з балконом, який розташований по периметру всієї будівлі. Відкрита велика тераса розташована з тильного боку будівлі. Дах складна, чотирьохскатний, що робить виконання проекту більш дорогим, але зате проект в цілому унікальний.

Проекти з лазнею

Чимало дачники мріють про те, щоб мати на ділянці свою лазню, хоча і невелику, щоб паритися в ній виключно своєю сім’єю. Деякі дачники так і роблять, зводячи невелику баню окремо на ділянці. Затівати ще одне будівництво на дачній ділянці — це не економно. Набагато простіше відвести під баню місце в дачному будиночку, зробивши в парилку вхід з боку санвузла. Хоча потрібно пам’ятати, що лазня — це вогненебезпечна приміщення і його обробка вимагає серйозного підходу. Не завадить вихід на вулицю (додатковий), щоб з парильні потрапити на вулицю і охолодитися в річці, в снігу або в басейні.

proekt dachnogo doma 6 678x280 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Проект будинку з лазнею

Для парилки досить 4-х метрів квадратних, але краще відвести в 2 рази більше. Природно, що, відводячи місце під парилку, доведеться відмовитися від загального комфорту, оскільки зменшиться кількість житлової площі. Найкращий варіант — це будиночок з мансардним поверхом. На фото нижче представлений один з варіантів.

proekt dachnogo doma 20 678x465 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Будинок з лазнею і мансандра

На жаль, планування не зовсім вдала, оскільки грубка встановлена ​​таким чином, що її топити доведеться з іншого приміщення. В даному випадку це кімната для відпочинку. Доведеться далеко носити паливо, а це додатковий сміття, що не зовсім приємно, як для відпочинку.

Планування будиночка не передбачає кухні, що зовсім не зрозуміло, хоча кухню можна сформувати у великій кімнаті, а спальні місця перемістити на мансардний поверх. Кухню також допустимо розмістити в цій же кімнаті відпочинку. У великому приміщенні відпочивати завжди приємно.

Невеликі будиночки: бюджетні варіанти

Невеликий за розмірами будиночки для дачі проектуються за технологією каркасного будівництва. Стільки ж приблизно коштуватимуть будиночки, зведені з піноблоку і газобетону, але ця технологія затребувана не настільки.

tiny home 1 678x452 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Маленький дачний будиночок

Каркасна технологія: проекти будиночків для дач

Каркасна технологія — це швидке зведення будиночка на дачі. Причому, подібна технологія доступна для самостійного будівництва, хоча можна придбати готовий заводський будиночок. Такий підхід дозволяє за короткий час і за невеликі кошти мати на дачі будиночок.

proekt dachnogo doma 4 678x328 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Невеликий будиночок каркасного типу

Природно, що найдешевші проекти представляють будиночки у вигляді квадрата або прямокутника. Якщо є хоч якісь виступи, це сильно здорожує проект, оскільки збільшуються витрати на будівництво фундаменту, на стіни, а також на покрівлю, оскільки вона вже виходить складною.

proekt dachnogo doma 18 - Планування невеликих будинків для дачі
Будиночок з кухнею сан вузлом і літньою верандою

Для тих, хто відвідує дачу в зимовий час, знадобиться тамбур, оскільки без нього тепло буде випаровуватися з будиночка, якщо ходити туди-сюди. Його можна прилаштувати або вбудувати в будиночок, якщо дозволяє його площа. Це рішення дозволить заощадити багато палива.

Будівельні матеріали

Як правило, найпоширенішим будівельним матеріалом вважається деревина, а точніше брус і колоди. Гідність даного будівельного матеріалу — це можливість швидко побудувати невеликий будиночок. Його недолік — це тривала усадка, що пов’язано з початковою вологістю будівельного матеріалу. Цей процес може тривати до року, що відтягує процес оздоблювальних робіт. Такого недоліку позбавлені вистояти зруби і клеєний брус, але споруда дачного будиночка з цих будівельних матеріалів обійдеться рази в 2 дорожче.

Читайте також:  Будуємо канадський будинок
proekt dachnogo doma 24 678x328 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Маленький будиночок з бруса

Як правило, самі маленькі будиночки для дачі мають площу в 16 метрів квадратних (розмір десь 4х4 метра). Планування найпростіша, оскільки виходить лише одна кімната. При цьому будиночки можуть мати деякі відмінності, пов’язані з розташуванням і кількістю вікон, що пов’язано з орієнтацією по сторонах світу. Тому кількість варіантів обмежено.

Будиночки, площею близько 24 метрів квадратних (4х6 метрів) комфортніші, оскільки є можливість облаштування кухні, хоча вони також не відрізняються різноманітністю планувань.

proekt dachnogo doma 25 678x287 1 - Планування невеликих будинків для дачі
Не великий будиночок 6 на 4

Подібні розміри не відрізняються економічністю, якщо будувати їх з бруса або колод, стандартна довжина яких становить 6 метрів, тому рішення напрошується само по собі: необхідно будувати будиночок, розмірами 6х6 метрів, інакше вийде багато дорогих відходів. Менші розміри будиночка вимагають нестандартного підходу, як і нестандартних будівельних матеріалів, якість яких більш ніж сумнівне. Існує ще один варіант, який відбере багато часу, але менше коштів. Він зводиться до того, що протягом декількох років слід вести заготівлю всіх потрібних будівельних матеріалів і в один прекрасний момент «вискочить» будиночок. Після довгих років очікувань від появи будиночка на дачі радості просто не буде меж. Як правило, раніше так і робили, оскільки одиниці могли дозволити собі за короткий час побудувати будинок на дачі.

На закінчення

Яка ж дача без будиночка, хоча існують і такі варіанти, але вкрай рідко, оскільки необхідно хоча б якесь укриття, як від спеки, так і від дощу. Мало хто дачники живуть на дачі протягом усього сезону, але на вихідні практично всі власники дачних ділянок проводять час на дачі. Тому будиночок необхідний обов’язково, причому не стільки для того, щоб сховатися від негоди, але і для того, щоб переночувати всією сім’єю. Природно, що на вихідних потрібно чимось харчуватися, тому хоча б примітивний кухонний куточок, але необхідний. Раз потрібна кухня і існує необхідність в тому, щоб якось прожити пару днів на дачі, то потрібні меблі та спальне приладдя, які потрібно кудись заховати на час відсутності господарів на дачі, як і іншу начиння, таку, як садово-городні інструменти і т.д. Виходячи з подібних умов, господар вирішує якого розміру будиночок необхідний. Навіть в тому випадку, коли сім’я з’являється на дачі лише на вихідні, мінімальними розмірами навряд чи можна звільнитися. Тому, кожен намагається побудувати будиночок на дачі з поглядом на перспективу: а раптом гості завітають на вихідні і т.д., а якщо вони захочуть переночувати і т.д. В такому випадку маленький будиночок — це ідея безперспективна, тим більше, якщо є кошти.

maxresdefault 678x364 1 - Планування невеликих будинків для дачі

Не дивно, що останнім часом на дачних ділянках «виростають» двоповерхові будиночки, як гриби після дощу. Якщо є зайві кошти, чому б їх не вкласти в нерухомість, яка завжди була актуальною. Мало того, що, продавши дачну ділянку завжди можна повернути вкладені кошти, на дачі можна завжди відпочити і набратися сил навіть за два вихідних дня. А якщо на літо взагалі переїжджати на дачу, то це взагалі принадність, тим більше, якщо є чим добиратися до місця роботи. Звичайно, не кожен може дозволити собі подібну розкіш, хоча дачу, як і автомобіль не можна вважати розкішшю. Все-таки на дачі можна розслабитися і хоч на якийсь час забути про ті проблеми, які оточили людину з усіх боків в умовах мегаполісів.

726 original 678x501 1 - Планування невеликих будинків для дачі

В умовах невеликих міст проблем не менше, тому добре, якщо є де усамітнитися зі своєю сім’єю на вихідні. До того ж, зміна обстановки позитивно діє на морально-психологічний стан людини. У більшості громадян робота в основному сидяча, яка швидко стомлює людини, тому на дачі є можливість навантажити себе фізично, попрацювавши на дачній ділянці, доглядаючи за квітами, за полуницею, за огірками, за помідорами і т.д. Дачну ділянку — це прекрасне місце для релаксації і відновлення сил і енергії. Тому, не дивно, що багато на свій відпочинок ніколи не економлять, так як дорожче здоров’я немає нічого на світі і на гроші, навіть зекономлені, його не купиш.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1704 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *