Піноізол

Цей утеплювач часто називають «рідким пінопластом» — і до цього є всі підстави. Навіть зовні він схожий на звичний всім легкий білий пінопласт, та й по основної хімічної складової відноситься до органічних сполук спорідненої групи. Невисока щільність, газо наповнених чарункова структура — все це додає матеріалу вельми високі термоізоляційні якості — коефіцієнт теплопровідності становить всього від 0.035 до 0.047 Вт / м × ºК.

Пінзеля нерідко називають рідким пінопластом - і за зовнішню схожість, і за високі термоізоляційні характеристики

Піноізол нерідко називають рідким пінопластом — і за зовнішню схожість, і за високі термоізоляційні характеристики

Проте, різниця між пензлем і пінопластом — досить значна, і головна відмінність — все ж в хімічному складі. Цей утеплювач відноситься до полімерів карбамідної групи, і у нього відсутні всі ті вельми істотні «мінуси» які притаманні Стирол, з їх досить токсичними для всього живого компонентами.

Крім того, «класичний» пінопласт, що відноситься до полістиролу, вельми неблагополучний з протипожежної точки зору. Мало того що його не можна назвати негорючих (він відноситься до групи Г4) — при термічному розкладанні полістироли виділяють смертельно небезпечні для людини газоподібні продукти. Пінзеля ж відносять до групи горючості Г2 — матеріал обвуглюється, але не запалюється і не передає відкритого полум\’я. А якщо матеріал заливається в порожнини, обмежені негорючими стінками (наприклад, цеглі) то його сміливо можна віднести навіть до групи Г1. І при всьому цьому навіть термічний розклад матеріалу не призводить до утворення токсичних продуктів.

Ще одна чудова особливість піноізолу — його чомусь дуже не люблять гризуни і комахи. Здавалося б, вони прекрасно влаштовуються в пінополістиролі, але ось пеноизол за краще обходити стороною.

Пориста, або, напевно, більш правильно, капілярна, губчаста структура пеноизола під великим збільшенням - ніяких перешкод для водяної пари

Пориста, або, напевно, більш правильно, капілярна, губчаста структура пеноизола під великим збільшенням — ніяких перешкод для водяної пари

Піноізол має відриту комірчастуструктуру (номінальними розмірами порядку 20 ÷ 30 мікрон), яка до добре пропускає через себе водяні пари. Це — надзвичайно важлива якість, наприклад, при утепленні дерев\’яних конструкцій — надлишок вологи завжди має шляхи виходу, що запобігає біологічне розкладання деревини або поразка її цвіллю або грибком. Але з іншого боку — ця ж особливість не дає можливості застосування піноізолу на ділянках, де можливий постійний контакт з вологою, наприклад, на цоколі, на заглибленої частини фундаменту, при утепленні стяжок по грунту і т.п.

Пінзеля проводиться з декількох вихідних компонентів за допомогою спеціальних установок безпосередньо на місці проведення термоізоляційних робіт.

Піноізол проводиться з декількох вихідних компонентів за допомогою спеціальних установок безпосередньо на місці проведення термоізоляційних робіт.

Сам по собі Піноізол готується безпосередньо за місцем проведення робіт з використанням спеціального обладнання. Коротенько це процес можна описати так: вода змішується з піноутворюючим розчином і кислотою, а потім в цю пінну структуру вводиться рідка синтетична смола. Смола обволікає повітряні бульбашки, і під дією кислоти начитає полімерізовиваться — твердеть, поступово, протягом декількох діб звільняючись від води. До речі, дуже тривалі терміни випаровування вологи нерідко відносять до недоліків матеріалу, особливо в тих випадках, коли їм заповнюють закриті порожнини. При випаровуванні вологи відбувається неминуча усадка, але в разі дотримання всіх вимог технології вона зазвичай теоретично не перевищує 3% (на практиці, на жаль, трапляється і побільше …)

Пінзеля - як щільна мильна піна: вимагає певного тиску для заповнення пустот (плинність все ж набагато менше, ніж у тій же води), і після виходу з рукава вже практично не дає об\'ємного розширення.

Піноізол — як щільна мильна піна: вимагає певного тиску для заповнення пустот (плинність все ж набагато менше, ніж у тій же води), і після виходу з рукава вже практично не дає об\’ємного розширення.

При роботі з пензлем слід чітко уявляти собі процес заповнення їм порожнин. Матеріал на виході з установки являє собою структуру, досить подібну, наприклад, з щільною піною для гоління. При цьому після виходу з подає рукава Піноізол практично більше не розширюється, тобто при заповненні порожнин йдеться в буквальному сенсі про заливці. Це якість, зумовлює принципову різницю піноізолу з іншими утеплювачами подібного способу застосування.

Читайте також:  Чим краще утеплити фасад будинку

З одного боку, сталість обсягу після виходу з рукава подає установки — це добре, тому що відсутній ризик порушення цілісності конструкції: в заполняемом просторі не виникне надлишкового тиску. Наприклад, якщо утеплюється стіна, обшита гіпсокартоном або облицювальними панелями, «живіт» на ній не видавити. Але з іншого боку — це дає можливість того, що в закритих порожнинах, при відсутності можливості контролю заповнення, залишаться порожнечі. Процес заповнення залежить безпосередньо від тиску, створюваного компресором, що подає установки, і це вимагає хороших професійних навичок і напрацьованого досвіду персоналу.

Типовий випадок застосування піноізолу для утеплення стін — це заповнення залишеного простору між рядами кладки або між самою стіною і її декоративною обшивкою.

Пензлем можуть заповнюватися порожнини між стінками цегляної кладки - безпосередньо по ходу їх зведення

піноізолом можуть заповнюватися порожнини між стінками цегляної кладки — безпосередньо по ходу їх зведення

До речі, тут теж можуть бути варіанти. Наприклад, заповнення може вестися паралельно зведення стіни. Наприклад, викладені три — чотири ряди цегли — і простір між внутрішньою і зовнішньою стінками відразу ж заливається пензлем. Перевага такого підходу — можливість повного контролю за заповненням пустот.

Цілком можливий і інший підхід — утеплення стіни проводиться вже після зведення будинку. Для цього на фасадній частині свердлити отвори — канали для заливки піноізолу. Їх зазвичай розташовують в шаховому порядку. Потім починають процес заповнення порожнини — закачування Піноізола під тиском, починаючи з нижніх отворів. Як тільки піна починає виступати з чергового ярусу каналів, переходять до закачування вище — і так до повного заповнення всього залишеного простору.

Заповнення пензлем заздалегідь залишених порожнин у зовнішніх стінах будівлі

Заповнення піноізол заздалегідь залишених порожнин у зовнішніх стінах будівлі

А ось говорити про високої адгезії піноізолу з матеріалами стіни, на жаль, не доводиться. На відміну від інших пінних утеплювачів, він не особливо добре піддається зовнішньому покриттю, і такий підхід якщо і практикується, то тільки на горизонтальних поверхнях, наприклад, при термоізоляції перекриттів зверху, з боку горища.

Пензлем добре утеплювати горизонтальні перекриття, а ось на вертикальних стінках, без створення відповідних умов, він надійно триматися не буде.

піноізол добре утеплювати горизонтальні перекриття, а ось на вертикальних стінках, без створення відповідних умов, він надійно триматися не буде.

Знаходять, звичайно, рішення і для вертикального утеплення. Наприклад, використовують натягнуті мембрани для створення замкнутого простору, куди можна закачати піноізол. Так, наприклад, надходять при утепленні мансард або скатів покрівлі.

Завдяки невисокій щільності і практично повній відсутності вторинного розширення піноізолу, його можна закачувати в простору, обмежені навіть звичайними будівельними плівками.

Завдяки невисокій щільності і практично повній відсутності вторинного розширення піноізолу, його можна закачувати в простору, обмежені навіть звичайними будівельними плівками.

Підсумуємо інформацію по ПІНОІЗОЛОМ.

Читайте також:  Технологія утеплення мокрий фасад

Для початку — зведена таблиця з його основними характеристиками.

Найменування показниківПоказники утеплювача при його заливанні в порожнині будівельних конструкцій
Відносна щільність піноізолу, кг / м³від 8 до 18, в залежності від тиску при подачі
Коефіцієнт теплопровідності, Вт / м × ˚КВід 0,03 до 0,047, в залежності від щільності
Міцність на стиск при 10% лінійній деформації, кг / см²0,25 ÷ 0,3
Водопоглинання за добу за обсягом,% не більше14 ÷ 18
Робочий діапазон температур, ˚СВід -60˚ … до 90˚
Оцінюваний термін експлуатаціїне менше 50 років

Отже, матеріал досить непогано підходить для потреб утеплення. Крім високих термоізоляційних характеристик, у нього є ще одна дуже важлива особливість — пеноізол можна віднести до категорії найбільш доступних утеплювачів з позиції собівартості вихідних компонентів і підсумкової ціни. І все «псує» тільки ту обставину, що самостійно, без залучення професійної бригади, провести якісні роботи по теплоізоляції — дуже важко, так як потрібне спеціальне обладнання і стійкі навички роботи з ним.

Виконати повноцінну заливку пеноизола самостійно, не маючи спеціальної мікшується і компресорної установки - неможливо

Виконати повноцінну заливку пеноизола самостійно, не маючи спеціальної мікшується і компресорної установки — неможливо

До речі, в країнах Північної Європи при житловому будівництві вже вважається якщо не обов\’язковою нормою, то «хорошим тоном» залишати між цегляними кладками зовнішніх стін зазор приблизно в 120 мм — саме для заповнення його пензлем або подібним по термоізоляційним параметрам матеріалом. Чому говоримо про «східних» утеплювачах — а тому, що він, залишаючись, в принципі, все тим же пензлем, може фігурувати в різних країнах під іншими назвами: в Англії він називається «флотофаум», у Франції — «ізолеж», в Німеччині прийнято його називати «Амінотерм», в Японії — «Іпорка», в Канаді — «Інсульспрей» і т.д.

Читайте також:  Економне опалення приватного будинку

 

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1013 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *