Перепланування хрущовки

фото до і після

перепланування хрущовки

За часів Хрущова будувалися не зовсім вдалі квартири в житлових будинках. Площі дуже маленькі, не продумане планування. Основне завдання тих часів полягала в тому, щоб кожну сім’ю забезпечити окремою житлоплощею. Що стосується комфорту проживання, то він в завдання зовсім не входив. Гідність подібних квартир полягає в тому, що їх легко перепланувати, так як несучі стіни зовнішні, а внутрішні стіни — це перегородки, які можна зносити або переносити без зниження несучої здатності всієї будівлі. Незважаючи на це, необхідно мати проект на перебудову і узгодження з відповідною організацією. Справа в тому, що будь-які зміни в конструкції будівлі повинні реєструватися.

Що таке перепланування і як її оформити

Що таке перепланування і як її оформити

Будь-яка зміна конфігурації стін і перегородок в квартирі вважається переплануванням. Що стосується несучих стін, то їх чіпати не можна взагалі. Якщо є ненавантажені стіни або перегородки, то тут все не настільки серйозно, але складати проект потрібно обов’язково, після чого його доведеться узгодити і лише потім можна приступати до здійснення задуманого.

При цьому, існують варіанти переробок, які не зможуть узгодити ні за яких умов:

  • Розширення площі таких приміщень, як кухня, ванна і туалет можливо лише за рахунок технічних приміщень. Над житловими кімнатами їх розташовувати забороняється. В даному випадку можна зменшити площу коридору, вбудованої шафи, передпокої і т.д. Тому, є спірні варіанти деяких перепланувань. На фото нижче вказані спірні зони.

3 6 678x534 1 - Перепланування хрущовки

Позначений червоним фрагмент практично знаходиться в коридорі, але документи БТІ вказують, що це житлова площа. Якщо в такому варіанті подати документи на перепланування, то їх не візьмуть. Щоб не сваритися з законом, потрібно спочатку поставити перегородку, яка відгородить коридор і в такому вигляді подається проект на збільшення площі ванної.

Розширюючи площа кухні, не можна робити:

  • Розширювати за рахунок санвузла.
  • У разі розширення кухні за рахунок житлової площі, то на кухні не можна встановлювати сантехнічні приналежності і кухонну плиту.
  • Якщо на кухні є газ, то поєднувати з житловою кімнатою її не можна.

Цей пункт можна обійти, якщо встановити двері будь-якої конструкції, в тому числі і розсунуті або двері гармошку.

Однокімнатна хрущовка: перепланування

Молоді сім’ї, як правило, купують однокімнатні квартири. Однокімнатну хрущовку легко переробити в квартиру студію, що є для молодих людей відмінним варіантом. В такому випадку, позбавляються від перегородок, що відокремлює кімнату і кухню, а також передпокій.

4 5 678x353 1 - Перепланування хрущовки

В тому і іншому випадку, таке приміщення, як санвузол, залишається не зворушеним, оскільки його переміщати не можна, якщо це не перший поверх.

На фото вище видно, що перепланування частково торкнулася і санвузла, за рахунок переміщення двох стін на значну відстань. Це стіна, звернена в зал, і стіна, що відокремлює передпокій. За рахунок незначного збільшення площі вдалося помістити пральну машинку. У малогабаритних кімнатах завжди відчувається брак місця, коли потрібно встановити сучасну побутову техніку. Хоча передпокій і виходить не велика, зате в кімнаті достатньо місця і можна встановити гардеробну.

На іншому фото представлений ще один варіант перепланування 1 кімнатної хрущовки. Цей варіант відрізняється тим, що об’єднали кухню і коридор. Двері в кімнату зміщені далі від входу, що дало можливість, більш оптимально використовувати житловий простір. В результаті такого дизайну з’явилося місце в коридорі під шикарний вбудована шафа. Це не вплинуло на функціональність кухні, а її площа збільшилася на 0,2 метра квадратних.

Читайте також:  Натяжні стелі з підсвічуванням

5 4 678x257 1 - Перепланування хрущовки

Останнім часом багато мешканців практикують ще один спосіб збільшення житлової площі — це поєднання лоджій і балконів. Але для цього потрібно ретельно провести утеплення стін балконів і лоджій, а також, провести туди опалення. В результаті можна отримати ще одну кімнату з оптимальною температурою, де можна розмістити, наприклад, робочий кабінет.

6 5 678x271 1 - Перепланування хрущовки

Існує ще один варіант перепланування однокімнатної хрущовки, розташованої в цегляному будинку. Тут дуже маленькі площі санвузла та кухні, але перегородки розміщені стандартно.

В даному випадку, бажано відмовитися від ванни на користь душової кабінки. Це дозволить оптимізувати корисний простір в санвузлі, розташувавши правильно сантехніку і помістивши туди пральну машину. При цьому, одна зі стінок виходить скошеної, а площа кухні не суттєво, але збільшується, хоча площа прихожей дещо зменшується.

Житлову площу можна збільшити за рахунок розширення на балкон, утепливши його відповідним чином. На балконі можна встановити шафу і робочий стіл. Подібна перепланування досить актуальна, якщо сім’я складається з п’яти чоловік: 3-х дітей і 2-х дорослих. При цьому, бажано встановити одну двоповерхове ліжко для дітей. На черговому фото можна побачити подібний варіант переробки житлової квартири.

7 4 678x491 1 - Перепланування хрущовки

На жаль, не всім до душі мати квартиру-студію, як не всі сприймають санвузол, де поєднані ванна і туалет. Багатьом не подобається відсутність стін, коли не можна посидіти на кухні непоміченим для оточуючих, тим більше, що це актуально при наявності дітей, та ще в однокімнатній квартирі.

В такому випадку, перепланування здійснюється за рахунок перенесення перегородок, в залежності від пріоритетів. Бічну стінку передпокої потрібно зрушити в сторону кімнати, а лицьова стінка посунута, майже впритул до дверей в санвузол. Після подібних дій збільшується площа передпокою і тепер з’являється можливість установки в передпокої вбудованої шафи і вбиральні.

Природно, що площа кімнати зменшується, тому доведеться компенсувати недолік площі за рахунок кухні. Незважаючи на це, після перенесення стіни ближче до дверей ванної, утворилося місце для холодильника. В результаті подібної перепланування їдальня частина кухні зрушила в кімнату. Щоб оптимізувати простір, слід встановити двері розсувні або двері-гармошку.

8 4 678x325 1 - Перепланування хрущовки

При цьому, кімната отримала Г-подібну форму, де можна встановити перегородку, щоб розділити кімнату на дорослу і дитячу зону. За таким же принципом, можна з однокімнатної квартири зробити двокімнатну. Це має серйозне значення при наявності дітей.

9 5 678x392 1 - Перепланування хрущовки

Існує ще один варіант перепланування 1 кімнатної квартири, але тільки з іншого початкової плануванням. В даному випадку переробка мінімальна і зводиться до облаштування перегородки з гіпсокартону. Її встановлюють так, щоб вона займала не більше половини проміжку, щоб у другій частині було доступно освітлення.

Як варіант, пропонується перепланування кутовий однокімнатної хрущовки, в квартиру студію з виділенням спального місця. У цій частині квартири може поміститися лише ліжко і шифоньєр, але є один істотний плюс: спальня виходить ізольованою.

Двокімнатна хрущовка: переробка

У будівлях тих років двокімнатних квартир набагато більше, ніж однокімнатних, але проблеми у них одні й ті ж: малі площі і не продумане розташування кімнат, з наявністю прохідних приміщень. Якщо зайнятися переміщенням стін, то більшість проблем виявляються розв’язуються. Наприклад, є можливість поділу суміжних кімнат, після чого можна з двокімнатної квартири зробити і трикімнатну. Для цього досить змонтувати ще одну перегородку, яка відокремить кімнату від коридору. В результаті з’являється додаткова корисна площа, де можна розмістити вбиральню і комору. Отримане таким чином друге приміщення довший і більш вузьке, розділяється на дві частини, за допомогою перегородки з гіпсокартону.

Читайте також:  Як вибрати шпалери для дитячої

10 2 678x204 1 - Перепланування хрущовки

На фото нижче представлений другий варіант невдалого планування житлового простору тих часів. Тут, щоб потрапити в другу кімнату, необхідно пройти через першу. Планування настільки невдала, що, мало того, що малі площі, ще й з’являються і мертві зони, що спотворює функціональність кімнат. Іноді, в торці другий кімнати розташовують комору, яка не може бути використана в повній мірі.

11 4 678x293 1 - Перепланування хрущовки

Після переробки за цим варіантом, ванна придбала квадратну форму, а передпокій з’єдналася з першою кімнатою. В даному випадку, вона виконує роль вітальні, з якої сформовано вхід в кухню. Наступне, більш далеке приміщення розділене на дві спальні. Перегородка між двома спальнями змонтована таким чином, щоб залишилося місце для невеликих гардеробних однієї й іншої спалень.

12 4 678x257 1 - Перепланування хрущовки

Звичайну двокімнатну хрущовку в панельному будинку, можливо перетворити в квартиру студію, об’єднавши вітальню і кухню. Основне завдання подібної переробки полягає в тому, щоб змістити вхідні двері. За рахунок цього великий передпокій послужить як вбиральні. При цьому, об’єднуються туалет і ванна, а кухня і вітальня об’єднуються за рахунок частково розібраної перегородки.

Якщо є бажання, то друга кімната може бути розділена на дві частини, за рахунок перегородки з гіпсокартону, що дозволить розділити робочу і спальну зони. Щоб в спальню проникав світло, перегородку досить підняти на висоту не більше 1,5 метра.

13 3 678x308 1 - Перепланування хрущовки

Досить цікавий варіант переробки 2-х кімнатної квартири в 3-х кімнатну. Тут передпокій трохи скошена, що дало можливість збільшити площу санвузла, а перегородка, яка встановлена ​​між кухнею та кімнатою, частково видаляється. Друга кімната розділяється на 2 частини, площа якої збільшується за рахунок комори і стінної шафи. В результаті утворилися 2 спальні, а так як квартира кутова, то в кожній зі спалень є своє вікно.

Коридор прийняв цікаву форму, так як його стіни розташовуються по діагоналі. В результаті виходить непоганий варіант, хоча функціональність коридору значно знижена.

Трикімнатна хрущовка: зміна розташування кімнат

Хрущовки серії 11-57.3.2 відрізняються дуже маленькими розмірами туалету і ванної кімнати. Виходячи з цього, переробка квартири просто необхідна, якщо врахувати, що на планеті вже 3-е тисячоліття і наявність сучасної сантехніки і побутової техніки вказують на таку необхідність. Щоб оптимізувати житловий простір, необхідно прибрати простінок між ванною і туалетом. Частина коридору, яка примикає до санвузлу, відгороджується стіною, де розташовують двері в санвузол. Єдина проблема — це посилення гідроізоляції в цій частині, де раніше знаходився коридор.

14 3 678x437 1 - Перепланування хрущовки

Первісне планування не дозволяла встановити шафу. У невеликому відрізку коридору, який відійшов під ванну, був невелика шафа, але його розміри настільки малі, що дозволяє в нього ховати лише малогабаритні речі. Тому, доводиться посунути стіну однієї зі спалень, щоб на місце, що звільнилося помістився гардероб.

Для об’єднання кухні і вітальні, необхідно позбутися від частини стіни. При цьому, необхідно провести посилення відповідних несучих стін і перекриття. Оскільки плита на кухні газова, то потрібні двері. Як варіант, можна встановити розсувні.

Можливий і інший варіант ремонту, що дозволяє збільшити площу санвузла, а також перетворити якусь кімнату в вітальню-їдальню, з якої можливий вихід на кухню. Заодно, потрібно сформувати дві спальні.

15 3 678x335 1 - Перепланування хрущовки

Для цього, видаляються простінки між ванною і туалетом, а частина коридору вилучається під санвузол. Тепер вхід в кухню буде з боку вітальні, з протилежного боку вітальні формується вхід в другу спальню.

Читайте також:  Робимо гардеробну своїми руками

16 3 678x314 1 - Перепланування хрущовки

Що стосується дверного блоку, розміщеного в другій спальні, то його необхідно демонтувати, а отвір закласти.

Наступний варіант перепланування розрахований на те, щоб збільшити корисну площу санвузла та кухні. Що стосується санвузла, то його розширюють класичним способом: видаляють перегородку між ванною і туалетом, а також підрівнюють стінку. Кухня розширюється за рахунок кімнати. Таке рішення дозволяє сформувати місце для відпочинку, де можна встановити диван і телевізор.

Виходить, що можна таким чином розділити прохідні кімнати. Хоча площа і зменшилася, зате вони стали більш функціональними. На звільнених площах можна розмістити гардеробні кімнати.

Чотирикімнатна хрущовка: переробка

Це настільки невдале планування, що при збільшенні кількості житлових приміщень проблем стає все більше і більше. Наявність знову-таки маленькій кухні і маленького санвузла, з прохідними кімнатами, посилює загальну картину. На фото нижче один з найбільш непродуманих варіантів. Тут зображено те, що було до переробки.

17 2 678x302 1 - Перепланування хрущовки

Незважаючи на те, що ця квартира має відносно велику передпокій, вона (передпокій) використовується не в повній мірі, а наявний нормальний кут, зайнятий комори.

18 3 678x398 1 - Перепланування хрущовки

Проблема пов’язана ще і з тим, що в передпокій виходить семеро дверей. Пропонується варіант переробки, коли всі кімнати переплановують в правильну форму, типу квадрата. Такий підхід дозволяє простіше використовувати функціональні можливості квартири в цілому. Дві кімнати використовують під їдальню і під вітальню, а дві спальні так і залишаються незачепленими. Вхід в обгороджених гардеробну кімнату з передпокою.

Ванна і туалет залишаються сполученими, але їх площа збільшена за рахунок вирівнювання стін. Площа, яка раніше займалася коридором, вимагає посилення гідроізоляції.

висновок

Хрущовки давно вже себе зжили не тільки з технічної точки зору, але і з моральної. Крім цього, сучасне планування враховує недоліки минулого і не допускає подібних прорахунків. Ті, хто до сих пір живе в хрущовці, щохвилини і щомиті думають, як швидше здійснити ремонт, з метою позбавлення від цих крихітних кухонь, туалетів і ванн, а також прохідних кімнат, де не оптимально використовується корисна площа маленьких кімнат.

При цьому, слід враховувати, що існує ще одна проблема, не менше серйозна — це організація проекту перепланування і його твердження. На превеликий жаль, бюрократи не хочуть йти назустріч господарям хрущовок. Подібне рішення отримати досить складно і клопітно, а то і зовсім дорого. У зв’язку з цим багато власників квартир покращують своє життя самостійно і переробляють свої квартири нишком. При певних умовах, коли доведеться продавати квартиру, доведеться заплатити і штраф за мимовільно перепланування. Якщо все зроблено без порушень технології, то паспорт на квартиру перероблять, природно за окрему плату.

Але тут криється і інша проблема, пов’язана з тим, що частина власників квартир, при проведенні перепланування все ж порушують вимоги і норми, що призводить іноді до поганих наслідків.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що будь-які роботи бажано узгодити з відповідними організаціями і отримати на це дозвіл, інакше можна мати справу з законом, що спричинить за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.

 
 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1835 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *