Пароізоляція стін

При облаштуванні житлового приміщення не останнє місце займає пароізоляція стін і стелі. Для чого вона потрібна і в чому нюанси монтажного процесу по пароізоляції своїми руками? На ці та інші запитання шукайте відповіді в даній статті. Ми поговоримо про особливості вибору захисного матеріалу, а також про найвідоміших, головних виробниках, виділимо основні способи укладання пароізоляції своїми руками.


Пароізоляція. Для чого і коли потрібна?

Важливим організаційним моментом в Будівельних справі є пароізоляція, основними функціями якої вважаються:

 • відведення конденсату;
 • регулювання мікроклімату в будинку (приміщенні);
 • протистояння розмноженню грибка, цвілі, бактерій;
 • продовження експлуатаційного періоду, використовуваних будівельних матеріалів.

У кожному будинку регулярно утворюється пар на кухні або у ванній, який під тиском впливає на стелю, стіни, покрівлю будинку, і як наслідок руйнує шар теплоізоляції, яка як виявилося вимагає надійного захисту. Цією захистом в будівництві якраз і є пароізоляція. Укладання пароізоляційного шару обов’язково в таких випадках:

 • при утепленні стін зсередини;
 • при утепленні приміщень зовні, додатково виконує роль вітрозахисту;
 • при монтажі хорошою вентиляційної системи в будинку і т.п.

Про різновиди пароізоляційних матеріалів і особливості їх вибору, мова піде далі в тексті.

 Пароізоляція стін своїми руками

Різновиди пароізоляційного матеріалу, переваги і недоліки

Сучасний будівельний ринок пропонує споживачеві широкий асортимент різноманітних пароізоляційних матеріалів, які умовно можна поділити на чотири категорії:

 • на основі поліетилену;
 • з алюмінієвим шаром;
 • мембранні;
 • комбіновані.

Всі вони відрізняються один від одного ціною, властивостями, при цьому кожен з видів має свої переваги і недоліки. Більш докладно матеріали для пароізоляції описані в таблиці.

 Різновиди пароізоляційних матеріалів
Плівка з поліетилену Доступний за ціною матеріал, набув широкого поширення в господарській сфері, використовують для виготовлення тимчасових теплиць. Володіє хорошими пароізоляційними властивостями, стійкий до хімічного впливу. Прозорий, відмінно пропускає світло. Товщина матеріалу від 0,6 мм до 1,2 мм, термін служби більше 50 років. Поліетиленове покриття даного виду не пропускає повітря. Недоліками плівки вважаються швидка займистість і нестійкість до ультрафіолету. При неправильному монтажі швидко піддається розривів.
З алюмінієвим шаромМатеріал називають дворівневим, так як він складається з двох шарів тепло- і гідроізоляційного. Основою даного матеріалу може бути як поліетилен, так і пінополістирол, і навіть мінеральна базальтова вата. Характеризується високою міцністю і довгим експлуатаційним періодом (більше 100 років). Застосовується для пароізоляції парних приміщень, саун, стелі, даху, здатний витримувати дуже високі температурні режими. Має досить високу ціну. Мінусом матеріалу можна назвати іржу, яка з’являється з часом на алюмінієвому шарі.
мембранна плівкаСучасний, інноваційний матеріал, який зарекомендував себе як висококласна пароізоляційна основа. Буває трьох типів: псевдодіффузная, дифузна і супердіффузная. Відрізняється високим рівнем міцності і стійкості до парообразовавшімся обсягами. Має порівняно невелику вагу. Використовується для пароізоляції покрівлі, стін, стелі і т.п.
комбіновані матеріалиВикористовують для пароізоляції холодних, покрівельних поверхонь, а також в приміщення з великою концентрацією вологи. Характеризується низьким рівнем паропроникності.

Головні виробники пароізоляційного матеріалу мають такі назви:

 • Мегафлекс;
 • Еколайф;
 • Ізоспан;
 • Ондутіс і ін.

Матеріали від компанії Ізоспан виробляються на основі поліпропілену і характеризуються надійністю, і тривалим експлуатаційним терміном. Вони запобігають утворенню цвілі на стінах і стельових поверхнях, так як мають хорошу паро здатність. Мембрани Ізоспан — це досить дорога продукція, але при цьому вона абсолютно безпечна і екологічно чиста. Недоліком даних матеріалів можна назвати їх схильність швидкому займання.

Картинки по запросу Пароізоляція стін своїми руками

Матеріали від виробника Еколайф характеризуються шорсткою поверхнею з внутрішньої і гладкою структурою із зовнішнього боку. Вони мають відмінні водовідштовхувальні властивості, за рахунок чого надійно захищають утеплювач від проникнення вологи, а також виникнення різноманітних грибкових утворень. Ізоляційні матеріали Еколайф не підходять для організації тимчасової захисної покрівлі і вимагають професійного монтажу вентиляції.

Компанія Мегафлекс представляє на ринку цілий ряд різноманітних мембран, що призначалися для створення пароізоляційній системи каркасних стін і т.п. Матеріали від цього виробника добре захищають будівельні поверхні від впливу зайвої вологи і зібрався конденсату. До недоліків цієї продукції відносять, то що вона підходить лише для покрівлі приміщень з ухилом понад 35 градусів.

Виробник Ондутіс займає на ринку гідне місце і реалізує різноманітного типу ізоляційні матеріали, які підходять як для тимчасового, так і для тривалого користування. Вони дозволяють створити в приміщенні вологовідштовхувальні бар’єри і зберегти стінні і стельові поверхні. Продукція Ондутіс має прийнятні ціни і характеризується довговічністю.

Картинки по запросу Пароізоляція стін своїми руками

Особливості пароізоляції стелі своїми руками

Добре змонтована пароізоляційна система в будинку запобігає тепловтрати і зберігає первинний стан всіх використаних будівельних матеріалів, забезпечує в приміщенні прийнятний мікроклімат і рівень вологості. Пароізоляційний матеріал захищає утеплювач від вогкості, внаслідок чого утворюється грибок і пліснява. Наявність пароізоляції просто необхідно в ванних кімнатах, на кухні, в лазнях і саунах. До того ж якісні матеріали забезпечують в приміщенні додаткову пожежну безпеку.

[Stextbox id = ‘Important’] Найпоширенішим варіантом пароізоляції можна назвати монтаж з використанням поліетиленової плівки, яку доповнюють армованої сіткою. Щоб виконати правильно укладання пароізоляційною основи своїми руками необхідно працювати декільком майстрам, так як один недосвідчений може не впорається, пошкодити плівку, а матеріал з розривом, навіть не більшим, стає вже непридатним для використання. [/ Stextbox]

Для кріплення поліетиленового шару набувають будівельний степлер, місця проколу цим інструментом необхідно зафіксувати скотчем. Головне дотримуватися рівномірний інтервал між проколами, він повинен бути близько 1 м. Деякі господарі використовують вже готову армовану плівку, її з’єднують спеціальними клейкими стрічками. Цей матеріал звичайно ж обходиться дорожче, але і відрізняється простотою монтажного процесу. До того ж він легкий, міцний і має низький рівень паропроникності. Але поряд з вищевказаними перевагами, армована сітка схильна до утворення конденсату, через цього недоліку попит на цей матеріал, у випадку з пароізоляційній системою падає. У місцях з суворими зимами господарі вдаються до хитрощів і обладнають пароізоляцію стелі як зсередини, так і на даху, що дозволяє максимально зберігати тепло в будинку.

Картинки по запросу Пароізоляція стін своїми руками

Для дерев’яних стель наявність пароізоляції просто необхідно, так як при підвищеній вологості дерево гниє і деформується. З цією метою найчастіше використовують пергамін. Цей матеріал просочують бітумом, речовиною, яке відштовхує вологу. Даний варіант вважається абсолютно екологічно безпечним. За рахунок еластичності пароізолірующую основи монтажний процес проходить досить швидко і практично без ускладнень. Способи монтажних робіт з укладання пароізоляції своїми руками залежать саме від типу обраного матеріалу. Рідкі матеріали наносяться на стельову поверхню спеціальними пензликами і валиками. Не менш зручними в застосуванні вважаються різноманітні емульсії, їх наносять розпилювачами. Головне виконувати роботу при температурі не нижче 6 градусів і на жорстких поверхнях. Матеріали даного типу реалізуються в відрах різних обсягів,

Інструкція з укладання пароізолірующую основи виглядає наступним чином.

1. Стельову поверхню потрібно очистити від можливої ​​павутини, пилу. Потрібно простежити, щоб після вологого прибирання основа добре висохла.В разі якщо використовуються рідкі матеріали, потрібно виключити будь-які нерівності стелі.

2. Поверх теплоізоляційного матеріалу укладається пароизолятор, при цьому повинні бути виключені всі щілини. Захисний шар в обов’язковому порядку повинен бути без розривів і надійно зафіксований. Залежно від обраного матеріалу кріпленням можуть бути рідкі цвяхи, дюбелі, степлер, клейкі стрічки, скотч і т.д.

3. Для листового матеріалу заздалегідь готується обрешетка. Її монтують з металевих профілів або з дерев’яних планок. Для надійності фахівці рекомендують використовувати додатковий кріплення пароізоляційній основи. При використанні поліетиленової плівки варто розуміти те, що її не можна туго натягувати перед кріпленням, так як під напором вона легко рветься.

Картинки по запросу Пароізоляція стін своїми руками

 

Особливості пароізоляції стін своїми руками

Для створення пароізоляційній системи на стінах часто використовують руберойд і високотехнологічні мембрани. Щоб працювати з першим варіантом необхідно підготувати спеціальні матеріали та інструменти для проведення робіт по пароізоляції своїми руками. У цей ряд входять: руберойд, цвяхи, молоток, рулетка, саморізи, дерев’яні бруски.

Початковий етап монтажних робіт полягає в підготовці дерев’яної обрешітки під укладання пароізоляційного шару. Для цього використовуються дерев’яні бруски, які слід укласти по кроку 50 на 50 см., Відстань необхідно перевіряти рулеткою, а кут укладання будівельним рівнем. На готову обрешітку нашивається руберойд, він фіксується саморізами. Фахівці рекомендують не використовувати занадто велику кількість кріпильних елементів.

Пароізоляційну мембрану укладають на стіну знизу вгору, горизонтальними смужками. В якості фіксатора використовують клейкі стрічки, які слід фіксувати на стиках матеріалу. Проклеювати з’єднання потрібно на совість, щоб забезпечити пароізоляційній конструкції абсолютну герметичність. У разі, коли поліетиленова мембрана наноситься на дерев’яні стіни, її можна зафіксувати за допомогою будівельного степлера або цвяхами.

Перш ніж укладати ізоляцію на стіни найкраще поверхню розмітити простим олівцем. монтажні роботи такого типу не дуже важкі фізично, але вимагають уважності, будь-які похибки в розмірах матеріалів або під час їх укладання, розриви, щілини і т.п. негативно відображаються на фінальному результаті. Тому фахівці виділяють цілий список, ряд якого складають основні помилки при проведенні робіт по пароізоляції своїми руками.

Картинки по запросу Пароізоляція стін своїми руками

По-перше, багато майстрів плутають яким боком слід укласти пароізоляційний матеріал, і не звертають увагу на поради професіоналів. Антиконденсатні плівки тканинної стороною повинні розміщуватися всередину кімнати. До дифузним основам зазвичай додаються інструкції з проведення монтажних робіт. По-друге, деякі умільці укладають парову ізоляцію без утеплювача і навпаки. По-третє, в ванних кімнатах, де укладається плитка, майстри роблять не якісну пароізоляцію, внаслідок чого, стінні покриття руйнується через погано герметизованих швів. Майстру, який забезпечує в приміщенні систему ізоляції варто розуміти і пам’ятати, що будь-які недоліки в монтажних роботах можуть привести до аварійного стану будівельної конструкції.

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Арка з фанери

Вам також може бути цікаво:

iskusstvennyj dekorativnyj kamen 12 - Пароізоляція стін
Штучний декоративний камінь
Штучний декоративний камінь - це поширений ...
s1200 9 678x509 1 - Пароізоляція стін
Полиці на стіну: фото і креслення
Полки вельми активно використовуються, якщо необхідно ...
a68418 1 22 - Пароізоляція стін
Як зробити ґрунтовку по металу
  ЯК САМОСТІЙНО ЗРОБИТИ Ґрунтовки по металу Як ...
arka1 - Пароізоляція стін
Арка з фанери
Арка з фанери Цікава арка може прикрасити ...
1038 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *