Парогенератор для лазні

Як правильно зробити парогенератор для лазні

Для освіти необхідного обсягу пара в лазні використовують спеціальне обладнання, яке називають парогенератором або ж парової гарматою. Такий пристрій можна придбати в магазинах, а при бажанні зробити і своїми руками, розібравшись детально з основними принципами роботи приладу, його видами та особливостями. Про особливості виготовлення і установки парогенератора своїми руками читайте далі в статті.


Різновиди парогенераторів та їх призначення

Пароутворювач в лазні може функціонувати в комплексі з пічним обладнанням, а також служити як самостійний прилад. Великою популярністю, даного типу пристрою, користуються за рахунок усіма відомими цілющих властивості пара, який добре впливає на загальний стан організму, шкірного покриву і т.п. У сучасних магазинах представлений широкий асортимент різних побутових і промислових парогенераторів, які відрізняються габаритами, способом заливки води, потужністю і типом нагріву води. Вже готові моделі оснащені спеціальним пультом управління, який дозволяє контролювати температуру пара, а також кількість його подачі.

Картинки по запросу парогенератор для лазні своїми руками

Промислові парові гармати призначаються для обслуговування лазень громадського типу. Побутові пароутворювачі знаходять своє застосування в приватних лазнях, саунах і хамамах.

 Різновиди парогенераторів за способом нагріву води
 електродний   В даному випадку вода нагрівається за рахунок електродів, які передають струм. В процесі роботи такі парообразовательние прилади не перегріваються і виділяють абсолютно екологічно чистий пар, очищений від різноманітних домішок, солей і т.п. скупчень, наявних у воді.
 електричний   Електричний нагрів води (ТЕН) забезпечують нагрівачі, які різняться рівнем потужності. Їх вибирають щодо розмірів приміщення. Наприклад, для малогабаритних парних рекомендують прилади 4 — 6 кВт, для середніх оптимальними будуть гармати 8 — 9 кВт, для великих приміщень варто використовувати обладнання потужністю від 12 кВт.
 індукційний  Нагрівання води здійснюється за рахунок впливу електромагнітного поля, в результаті чого виділяється легкий, очищений пар. Такі парогенератори відрізняються досить високою вартістю, що вважається одним з мінусів даного різновиду.

Все порообразователи діляться на автоматичні і автономні. Перші не вимагають регулярної, ручної заливки води, так як оснащені автоматичним управлінням і підключені до системи водопостачання. Другі навпаки вимагають ручного втручання, так як відсутній водопровід. Автономні парогенератори мають більш доступну вартість і, як правило, відрізняються габаритної, об’ємної хащами під заливку рідини.

конструкція парогенератора

Найпростіший парогенератор являє собою прямокутний корпус виготовлений з металу. Внутрішня обстановка приладу складається з:

 • ємності під воду;
 • насосів (водяного і парового);
 • температурного датчика;
 • камери випаровування;
 • сопло;
 • нагрівального елементу.

Із зовнішнього боку парова гармата оснащена патрубком, за допомогою якого можна підключити водопостачання. Для зливу води в пристроях відводять спеціальні крани. Взявшись за виготовлення парогенератора своїми руками важливо врахувати, що матеріал для камери випаровування обов’язково повинен володіти термостойкими властивостями. Додатково парообразователь можна обладнати панеллю керування і навіть організувати часовий інтервал робочого процесу, що перетворить пристрій в мультифункціональну парову систему.

Картинки по запросу парогенератор для лазні своїми руками

Види парогенераторів, пічної або електричний

Парогенератор називають серцем лазні, сауни і хамам. Багато любителів парного дозвілля не визнають прилади, які виділяють пар, але при цьому функціонують самостійно, тобто без тепловіддачі печі. Вони вважають, що пар реалізується електричним самоосвіта є штучним і менш ефективним при впливі на організм людини. Однак професіонали стверджують, що електричні прилади, які призначаються для лазні, цілком здатні задовольнити потреби людини, що стосуються оздоровлення за допомогою парових процедур.

Парогенератор — це в першу чергу прилад, що дозволяє максимально точно і продуктивно контролювати тепло і кількість виробленого пара в парильні. Як показує практика, звичайні пічки- кам’янки без парогенераторів при неправильному керівництві можуть виділяти надто гарячий або недостатньо вологий пар, в свою чергу комплексна робота цих пристроїв повністю виключає такого типу проблеми в лазні.

Процес роботи дров’яної печі з парогенератором виглядає наступним чином:

1. У ємність під воду заливається необхідну кількість рідини.

2. Вода проходить шлях до місця генерації пари.

3. За рахунок опалення печі, під впливом потрібної температури (понад 650 градусів), вода випаровується через спеціально пророблені отвори в приладі.

Такі пристрої для пароутворення не вимагають додаткового ручного втручання, типу підливання води на камені і т.п.

У домашніх умовах найчастіше вдаються до виготовлення електричних парогенераторів. Для цього застосовують або використані газові балони, або скороварки і інші підручні матеріали. Більш докладна інструкція буде вказана далі в статті.

Картинки по запросу парогенератор для лазні своїми руками

 

Які інструменти і матеріали необхідні для виготовлення парогенератора своїми руками

Для виготовлення парогенераторів своїми руками найкраще використовувати матеріал, який добре виносить вплив високих температур. Таким варіантом якраз є нержавіюча сталь. Що стосується робочого інструмента то в процесі виготовлення парообразователя майстрові не обійтися без:

 • молотка;
 • рулетки;
 • дрилі;
 • зварювального апарату;
 • болгарки;
 • саморізів;
 • ножиць по металу;
 • ізоляційної стрічки;
 • розвідного і сантехнічного ключів;
 • набору свердел і т.п.

Для проведення первинного тестування парогенераторів майстру знадобиться термометр.

Картинки по запросу парогенератор для лазні своїми руками

Як правильно вмонтувати парогенератор в міні парну своїми руками

Міні парні, невеликі турецькі лазні, фітобочки — це, по суті, невеликі приміщення, які функціонують за одним принципом, замкнутий простір з регулярно парою, що виділяється. Унаслідок мінімальних розмірів парового приміщення наявність печей- кам’янок в таких міні — парних практично не можливо, що сприяє застосуванню таких приладів як парогенератори, які можна змайструвати власноруч навіть з пластикової каністри. Наприклад, для обігріву невеликої фітобочки, яка представляє собою дерев’яний короб з місцем для сидіння всередині, досить буде парообразователя з невеликою потужністю. Для його виготовлення в магазині сантехніки потрібно придбати металевий шланг, близько 2 метрів, фітінг-трійник. Додатково буде потрібно металопластикова труба, герметики, ізолента, дриль, ТЕН,

На дні каністри монтується ТЕН, який потрібно якісно загерметизувати і закріпити. Фактично це виходить стаціонарний кип’ятильник. До нагрівального елементу кріпиться електричний провід, в місцях контактів варто використовувати ізоляційну стрічку, щоб запобігти спонтанні удари струмом.

Щоб вмонтувати саморобний парогенератор в міні парну, фітобочку, за допомогою дриля і відповідних за розміром свердел, в нижній частині бочки робляться отвори. Вони знадобляться для підведення металопластикового шланга від парообразователя до парному приміщенню, який з’єднується з фітінг-трійником і безпосередньо з водопровідної трубою. Для безпеки і контролю в міні парних рекомендується встановлювати термометри.

Картинки по запросу парогенератор для лазні своїми руками

Вибір підходящої ємності, нагрівального елементу для парогенератора своїми руками

Винахід парогенераторів своїми руками справа цікава, що вимагає кмітливості та деяких розрахунків. Про одну з можливих емкостестей, яку можна використовувати для спорудження парообразовательного приладу вже згадувалося вище (пластикова каністри). З цією метою також застосовують газові балони, скороварки і т.п. Вибір ємності головним чином залежить від габаритів парного приміщення, при цьому професіонали і майстри з практикою не рекомендують робити парогенератори власного виробництва з великою потужністю.

Що стосується нагрівального елементу, то найпоширенішими є електричні ТЕНи, які реалізуються в магазинах в різних формах, моделях і рівнях потужності. Деякі умільці примудряються використовувати в саморобних пароутворювачем нагрівальні деталі зі старих електрочайників. При їх установці варто бути досить уважним і всі отвори герметизувати спеціальними термостійкими прокладками з силікону або натуральної шкіри.

Картинки по запросу парогенератор для лазні своїми руками

Парогенератор з газового балона особливості виготовлення

Пароутворювач заводського виробництва це звичайно ж річ не кожному доступна з фінансів, але так необхідна в лазні. Тому розглянемо гідну саморобну альтернативу паровому приладу зроблену зі старого газового балона, який є майже в кожному господарстві.

На підготовчому етапі слід ретельно підготувати ємність: випустити газ, що залишився, злити газовий конденсат і вимити балон, після чого дати йому добре висохнути. Щоб прибрати їдкий запах під час чищення можна використовувати засіб для миття посуду, рідкі пральні порошки. Після цього варто заготовити весь інструментарій та додаткові матеріали. Отже, в процесі роботи знадобляться:

 • зварювальний апарат;
 • болгарка;
 • ТЕН;
 • металеві трубки;
 • гайки;
 • датчики температури і тиску;
 • кульовий кран;
 • електричний дріт;
 • плоскогубці і т.п.

Картинки по запросу парогенератор для лазні своїми руками

Власне, порядок складання конструкції і монтажу можна відобразити в покрокової інструкції.

Крок 1. У підготовлений балон встановлюється ТЕН. До вибору нагрівального елементу варто підійти відповідально. Рекомендується потужність ТЕНів рівняти до літражу, наприклад, на 10 літрів води варто купувати пристрій на 3 кВт. Кріплення нагрівача варто виконувати з розрахунком на те, що з часом його потрібно буде поміняти, тобто знадобиться демонтаж деталей.

Крок 2. Далі використовуються металеві трубки діаметром по 0,5 дюйма, в кількості 4-х штук. Їх потрібно помістити у верхню частину балона і приварити зварювальним апаратом. Згідно плануванні приладу, прикріпити датчики температури і тиску. Як кріплення краще використовувати гайки.

Крок 3. До окремої металевій трубці кріпиться кульовий кран, далі вони приєднуються до бічної панелі балона. В цьому випадку кран якраз і є показником обсягу води в ємності, якщо вода починає це означає, що рідини досить.

Крок 4. Демонтований з балона латунний клапан необхідно розрізати на дві половини, нарізати різьблення і накрутити кульової кран, який буде сприяти випусканню пара. Для контролю робочого процесу краще використовувати стрілочні манометри.

Даного типу парогенератори можна встановлювати як в невеликих парних, так і в душових кабінках, що дозволяє скористатися послугами парної в будь-який зручний час. Але варто враховувати, що в душових приміщеннях з цією метою повинна бути забезпечена хороша вентиляція.

Для того щоб продовжити термін служби парообразователя власного виробництва потрібно дотримуватися деяких профілактичних правил:

1. Встановлювати очисні фільтри для води, або ж заливати в ємність вже очищену рідину.

2. По закінченню всіх парових процедур в банному приміщенні потрібно відразу ж зливати воду з парогенератора і не використовувати її повторно.

3. Час від часу необхідно проводити чистки процедури для внутрішньої частини парогенератора. З цією метою використовують розчин з лимонною кислотою і т.п., після цих дій прилад слід добре промити чистою водою.

 За умови правильної експлуатації саморобний парогенератор зможе прослужити своїм господарям не менше заводського.

 

 

Читайте також:  Як зробити Оглядову яму для гаража

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

781 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *