Опалення приватного будинку з поліпропілену

Опалення приватного будинку з поліпропілену

Схема опалення приватного будинку

Опалення в приватному будинку

Вузол управління системою опалення

Перед початком проведення монтажних робіт своїми руками спочатку продумується вся система опалення приватного будинку на поліпропілені, де обов’язково потрібно врахувати розташування:

 • котла;
 • радіаторів;
 • розширювального бака;
 • розводки труб.
 •  
 • [Stextbox id = ‘black’] У великому приватному будинку під установку котла, зазвичай виділяють спеціальну кімнату, якщо конструкція опалювального обладнання передбачає відведення продуктів згоряння природним шляхом, через димохід [/ stextbox]

Стіни міні-котельні покривають захисним вогнетривким матеріалом, що перешкоджає поширенню полум’я при раптовому загорянні. Крім димоходу облаштування цього приміщення повинно відповідати всім вимогам пожежної безпеки.

 

Довжину поліпропіленових труб розраховують з урахуванням:

 • розміру кімнат;
 • поворотів;
 • з’єднань;
 • простінків;
 • статі.

Схема опалення приватного будинку на пропілену може бути виконана своїми руками одним з двох основних варіантів.

 1. З верхньою подачею теплоносія. В цьому випадку теплоносій самостійно циркулює всередині трубопроводу, що дуже зручно при непередбачених збоях в роботі електромережі.
 2. З нижньою подачею теплоносія. У такій системі теплоносій буде циркулювати по трубопроводах завдяки нагнітати насосу. Тут конструктивна розводка поліпропіленових труб може виконуватися своїми руками з різними необхідними варіантами вигинів і з’єднань. Система з нижньою подачею теплоносія дуже добре працює в приватних багатоповерхових будинках.

Переваги системи на поліпропіленових трубах

Зробити систему опалення приватного будинку на поліпропілені своїми руками дуже вигідно, тому що вона:

 • проста в монтажі;
 • надійна;
 • довговічна;
 • виключає протікання;
 • економічна;
 • безшумна;
 • порівняно недорога.

Труби з поліпропілену мають прекрасну пропускною спроможністю протягом тривалого часу експлуатації. На їх внутрішніх поверхнях не відкладається сольовий наліт, не утворюється накопичення різних опадів і відкладень. Ці вироби не схильні до процесів корозії. Вони легкі, досить міцні, що не піддаються руйнуванню протягом десятиліть.

Для системи опалення приватного будинку бажано купувати армовані поліпропіленові труби, що виготовляються перевіреними виробниками.

монтажні роботи

Розводка систем опалення

Установка двотрубної системи

Монтаж системи опалення будинку на поліпропілені своїми руками спочатку передбачає ретельне вивчення цього питання і підбір відповідного варіанту.

Оптимальним варіантом облаштування приватного будинку буде вибір на користь гідравлічної системи, так як вода є найкращим теплоносієм.

 

При виборі котла, потрібно зробити упор на дешевий вид палива. Кращим варіантом для нього буде газ, якщо до будинку підведена газопровідна магістраль. У разі використання електричного котла, витрати на обігрів будинку будуть значно вище, ніж при газовому котлі. Крім цього, тут потрібно буде додатково прокладати спеціальний кабель великої потужності. При відсутності газу і електрики, залишається зробити вибір на користь рідкопаливного або твердопаливного котла.

При підборі опалювальних радіаторів краще зупинитися на алюмінієвих. Вони швидко нагріваються, прекрасно віддають тепло, мають відмінний зовнішній вигляд.

Із системи розводки кращою буде двотрубна з примусовою циркуляцією. Вона робить опалення в приватному будинку комфортним і дозволяє регулювати температуру в кімнатах.

Інструменти і матеріали

Після придбання обладнання і труб з поліпропілену різного діаметру, потрібно мати для виконання монтажних робіт своїми руками комплект інструментів у вигляді:

 • Ножиць для різання поліпропіленових труб.
 • Електролобзика з набором насадок.
 • Перфоратора для штробления стін.
 • Маркера і рулетки.
 • Швейдер або торцеватели.
 • Елементів настінного кріплення труб.
 • Набору сполучних фітингів.

Нюанси роботи з поліпропіленом

Як зробити опалення в будинку

Пайка поліпропіленових труб

Приступаючи до облаштування системи опалення в приватному будинку на поліпропілені своїми руками необхідно передбачити деякі тонкощі.

 1. Поліпропіленові труби для монтажу потрібно готувати для розпилу, після того, як встановлено велике обладнання у вигляді котла, колонки, радіаторів опалення, розширювального бака.
 2. Поліпропіленові труби потрібно розрізати на окремі заготовки тільки за допомогою спеціальних ножиць або гострого ножа, дотримуючись при цьому прямий кут нарізки в 90 градусів.
 3. Встановлюючи в систему опалення додаткові власники, можна усунути провисання матеріалу і забезпечити надійність кріплення.
 4. З поліпропіленовими трубами можна працювати при температурі в приміщенні вище 5 градусів тепла.
 5. Використовуючи фум стрічку, можна збільшити надійність і якість фітингових з’єднань.
 6. Перед використанням зварювального приладу, його обов’язково потрібно прогріти до необхідної температури.
 7. При роботі з поліпропіленовими трубами, їх зрізані армовані краю обов’язково зачищають від стирчать залишків металевої оболонки. Для цього можна використовувати торцеватели або спеціальний Швейдер, щоб видалити частину внутрішньої оболонки і отримати рівну поверхню.
 8. Краї сполучних заготовок нагрівають за допомогою спеціального зварювального апарату при температурі 250 градусів, в залежності від діаметру труби, протягом 5 — 20 секунд, а потім відразу стикуються між собою.
 9. Стикування двох деталей після нагрівання повинна бути проведена рівно і досить щільно, щоб потім, в процесі експлуатації, не виникло неприємних проблем.
 10. Скріплені пайкою деталі, повинні нерухомо пролежати до повного затвердіння протягом трьох хвилин.

висновок

Сьогодні виконати опалення своїми руками в приватному будинку з поліпропіленових труб не становить особливих труднощів.

Завдяки своїй невисокій вартості, простоті монтажу і надійним експлуатаційними характеристиками, опалення будинку на поліпропілені, отримало широку популярність серед споживачів.

Ця система повністю забезпечує високий рівень комфортного проживання в приватному будинку і п’ятидесятирічну гарантію експлуатації.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Советы по монтажу отопительной системы

Вам також може бути цікаво:

burzhuyka dlitelnogo goreniya iz - Опалення приватного будинку з поліпропілену
Буржуйка длительного горения из газового балона
Один из самых простых и дешевых ...
montazh gazovogo kotla - Опалення приватного будинку з поліпропілену
Советы по монтажу отопительной системы
Советы по монтажу отопительной системы Наличие качественной ...
WarmFloor Ban002 - Опалення приватного будинку з поліпропілену
Труба для теплої підлоги
Труба для теплої підлоги Прообрази «теплих підлог» ...
teplye steny - Опалення приватного будинку з поліпропілену
Теплі стіни — опалення будинку
  Теплі стіни - опалення будинку за ...
882 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *