Особливості оформлення стель

Особливості оформлення стель

У сучасному розумінні ремонт квартир не є чимось, що робиться під копірку. Кожен в ході цього процесу вкладає душу, намагаючись відтворити в своєму будинку затишну для гостей і, в першу чергу, для себе атмосферу.

Однак для створення в квартирі оригінального дизайну слід вибирати одне стильове напрям, якому будуть в тій чи іншій мірі відповідати всі складові приміщення. І стеля в даному випадку — не виняток.

osobennosti oformleniya potolkov v raznyh stilyah 1 - Особливості оформлення стель

Традиційні стильові рішення

Існує безліч стилів, які з’явилися досить давно. Їх використання в інтер’єрі сучасної квартири не виглядає як пережиток минулого, а, скоріше, підкреслить статусність і серйозність господаря, його відданість традиціям.

osobennosti oformleniya potolkov v raznyh stilyah 2 - Особливості оформлення стель

Одним з існуючих тривалий час і при цьому не втрачають популярність можна назвати класичний стиль в інтер’єрі. Незважаючи на свою стриманість, він передбачає присутність в обстановці дорогих предметів, виглядає жваво і затишно. Оформлення кімнати в класичному напрямку говорить про вишуканість смаку і високий соціальний статус власника. Колірна гамма класики включає як пастельні теплі і холодні відтінки, так і насичені благородні тони. Якщо рішення кімнати схиляється до холодних відтінків, то можна віддати перевагу матовому білому, блакитнуватому або сірому стелі.

З теплими стінами і предметами меблів добре поєднується кремовий або бежево-коричневий, а також блідого відтінку жовтого кольору. Припустимо присутність благородного коричневого кольору або золотих вставок, іноді зустрічається теракотовий і смарагдовий. Поверхня стельового покриття в стилі класика обов’язково повинна бути ідеально рівною, не допускаються навіть найдрібніші дефекти або тріщини.

 Характерно для цього стилю наявність ліпнини у вигляді розеток для розкішних кришталевих люстр, бордюрів по всьому периметру кімнати або прикрас по кутах і навіть цілих панно. Всі елементи декору розташовуються симетрично.
osobennosti oformleniya potolkov v raznyh stilyah 3 - Особливості оформлення стель
Дизайнерський напрямок під назвою модерн формувалося під впливом класицизму. Однак для модерну характерна плавність і природна природність ліній, а симетричність форм змінює асиметрія. У той же час, від свого попередника цей стиль запозичує мальовничу ліпнину, в якій простежуються рослинні мотиви. Модерністський стеля може бути декорований дерев’яними балками, оскільки напрямок вітає використання природних матеріалів. Ще однією особливістю декору в цьому стилі є присутність вітражів. За їх допомогою в приміщенні можна створити особливу атмосферу з приглушеним різнокольоровим світлом.
Особливо вдало буде виглядати ексклюзивний світильник в техніці вітраж. 
osobennosti oformleniya potolkov v raznyh stilyah 9 - Особливості оформлення стель
Напрямок бароко в інтер’єрі є найбільш впізнаваним. Через своїй пихатості і великої кількості декору його частіше використовують, як і класичний стиль, для просторих приміщень. Колірна гамма бароко включає в себе фіолетовий і темний відтінок синього, червоний або бордовий, кольору золота, мармуру і малахіту. Як класика і модерн, цей стиль передбачає наявність розкішної ліпнини з рясними завитками і вигнутими формами на стельовому просторі, вона може бути позолоченою. Стеля у вигляді копії відомої картини художника також вкаже на присутність цього стилю.
Допустимі для цього стилю такі прийоми декору, як інкрустація або використання дзеркал.
osobennosti oformleniya potolkov v raznyh stilyah 15 - Особливості оформлення стель

етнічні напрямки

 

Ідеї ​​оформлення своєї квартири в дусі інших країн і континентів може прийти на розум не тільки запеклому мандрівникові. Деякі вибирають етностиль для того, щоб удома абстрагуватися від звичної і заїждженої буденності, іншим до душі традиції японських самураїв або мистецтво африканських народів.

Тим, кому серед кам’яних джунглів міста хочеться хоч трохи сільського затишку, припаде до душі стиль прованс. Цей напрямок відображає сільський уклад жителів півдня Франції, хоча мало чим відрізняється від давно знайомого і гаряче улюбленого кантрі. Для дизайну в цьому напрямку характерно присутність природних матеріалів — деревини, бажано в необробленому вигляді, каменю, соломи, очерету й бамбука. У колірній гамі превалюють пастельні відтінки, які додають приміщенню ніжності і романтики. Стельове простір може бути оформлено неотесаними дерев’яними балками, пофарбованими білою водоемульсійною фарбою, проте сучасний гіпсокартон також підійде. Оригінально і привабливо виглядає ненав’язлива стельовий розпис на флористичну тематику.

При виборі світильника варто віддавати перевагу люстр з тканинним абажуром і непомітним малюнкам.

 

Читайте також:  Установка вітражних стель

25 - Особливості оформлення стель

Стиль шале, основою якого став життєвий уклад жителів альпійських сіл, також має багато спільного з сільським стилем. Однак шале буквально зобов’язує використовувати тільки природні матеріали без всяких імітацій. Звідси досить скромна колірна гамма, яка обмежується відтінками коричневого і бежевого, а також білим і сірим кольорами. На стелі повинні бути присутніми балки перекриття з дерева. Колись вони були необхідним елементом конструкції альпійського будиночка, а в сучасному інтер’єрі виконують лише декоративну функцію. Решта стельове простір може бути викладено дерев’яними дошками або рейками, іншим варіантом стане штукатурка.

Тільки старатися в цьому випадку не варто — деяка неакуратність при оштукатурюванні тільки вітається. 

квартир Хмельницкий - Особливості оформлення стель

Оформлення приміщення і стель в скандинавському стилі відрізняється переважанням світлих відтінків. Колірна гамма обмежується чистим білим кольором, а також світло-блакитними і світло-сірими тонами. Для стельового простору в дусі Скандинавії характерна однотонність. Стеля можна просто заштукатурити, а потім побілити або пофарбувати.

 Іноді можна зустріти варіант з використанням дощок зі світлих порід деревини або забарвлених в світлий колір. 

 

osobennosti oformleniya potolkov v raznyh stilyah 35 - Особливості оформлення стель

Досить суворо і консервативно виглядає кімната, оформлена в англійському або вікторіанському стилі. Класичне оформлення стелі в дусі англійців передбачає дерев’яне покриття, розділене на квадрати, з рослинними мотивами або частіше з прямими і чіткими лініями. Характерне для європейських провінційних стилів оформлення стель дерев’яними балками не є винятком для англійського інтер’єру. Вітається і класична ліпнина, яка може обрамляти люстру або виступати в ролі бордюру між стінами і стелею.

Лаконічно і стильно доповнить кімнату ідеально рівний і білу стелю без якогось декору. 

osobennosti oformleniya potolkov v raznyh stilyah 41 - Особливості оформлення стель

Оформлення кімнати в японському стилі говорить про прагнення господаря знайти гармонію з природою хоча б в стінах свого будинку.

Цей напрямок відрізняється простотою і строгістю форм, стриманими, але в той же час благородними і витонченими елементами.

Серед чорно-білих тонів допустимо використання червоного і натурального деревного, для акцентів можна взяти зелений і колір сакури. Для стелі підходять тільки строгі геометричні форми.

При достатній площі його можна сегментувати, виділяючи окремі частини контрастними темними балками. Серед матеріалів зазвичай віддають перевагу натуральному дереву або бамбуку, склу, паперовим елементам.

Зазвичай японський стиль не передбачає якогось декору в стельової зоні, але припустимо акуратний рослинний малюнок аквареллю з Японії

osobennosti oformleniya potolkov v raznyh stilyah 42 - Особливості оформлення стель

сучасний підхід

Тенденції в інтер’єрі, як і всі інше в світі, не стоять на місці. Тому нові напрямки в цій сфері з’являються із завидною популярністю.

З розвитком високих технологій в сучасному світі з’явилося напрямок в дизайні під назвою хай-тек. Цей стиль відрізняється своєю лаконічністю і функціональністю, неординарними рішеннями. Для хай-тека важливо правильно розставити акценти за допомогою освітлення, тому нерідко натяжна або підвісна стеля робиться багаторівневим. Поєднання характерних для стилю металевих елементів каркаса стельового покриття «Армстронг» з деталями правильних геометричних форм також непогано доповнить урбаністичний інтер’єр приміщення. У колірній гамі віддається перевагу білому і різних відтінків сірого кольору, чорного, сріблястого і синього тонів.

При оформленні стельового простору варто вибирати один відтінок і не використовувати додаткові візерунки. 

osobennosti oformleniya potolkov v raznyh stilyah 43 - Особливості оформлення стель

Ще одним недавно з’явилися дизайнерським напрямком можна назвати екостиль. Він з’явився на тлі зростаючого інтересу громадськості до проблем екології.

В основі його концепції лежить прагнення зберегти недоторканими природні багатства, використовувати вторинну сировину для облаштування квартири. У рішенні стельового простору вітається використання натуральних матеріалів, переважно деревини. Зверху панелі можуть бути пофарбовані матовою фарбою світлих відтінків.

Якщо стеля просто побілена, то його також можна декорувати балками з деревини. Колірна гамма, характерна для даного напрямку, включає природні відтінки і природні їх поєднання.

Основою може з’явитися монохромний білий колір, який при бажанні можна розбавити зеленими, пісочним або деревними відтінками.

osobennosti oformleniya potolkov v raznyh stilyah 44 - Особливості оформлення стель

Позбавлений непотрібних деталей, простий і в той же час геометрично чіткий мінімалізм досить популярний в сучасних інтер’єрних рішеннях. Стиль повністю виключає використання в просторі стелі додаткових конструкцій у вигляді плінтусів або бордюрів. Він повинен бути однотонним і рівним, що ефективно досягається за допомогою натяжних конструкцій.

 Вітаються багаторівневі стелі чистого білого кольору і велика кількість прихованих освітлювальних приладів — спитав чи світлодіодних стрічок, однак розташовуватися вони повинні у вигляді геометричних фігур. 

10 порад про те, як візуально збільшити висоту стелі, ви можете подивитися в цьому відео.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Види стельових покриттів

Вам також може бути цікаво:

materialyi dlya otdelki potolka - Особливості оформлення стель
Материалы для отделки потолка
Отелочние роботи - фінальна частина ремонту. ...
20 odnourovnevie potolki iz gipsokartona - Особливості оформлення стель
Стелі з гіпсокартону
Стелі з гіпсокартону -50 фото красивого ...
montazh reechnogo potolka - Особливості оформлення стель
Монтаж рейкової стелі
Рейкові стелі - це швидкий, зручний, ...
montazh nakleek 41 500x333 - Особливості оформлення стель
Декоративне оформлення стель
    Багатий вибір матеріалів і технологічних рішень ...
1831 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *