Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів

Як правило, ті будівельні матеріали, з яких зводяться стіни житлових будинків, та й інших будівель, вимагають подальшого окультурення, оскільки не володіють естетичним зовнішнім виглядом. Крім цього, подібні матеріали з часом взагалі втрачають свою привабливість. Тому після завершення будівництва відразу ж виникає запитання: «Чим і як обшити будинок зовні?». У будь-якому випадку мається на увазі той факт, що віддається перевага технологій, не пов’язаних з «мокрими роботами». При цьому основний акцент робиться на швидкість виконуваних робіт, а також на їх не великі витрати. Щоб заощадити кошти, віддається перевагу самостійному виконанню робіт. В даний час ця проблема вирішується, оскільки є такі матеріали і технології.

Основні вимоги

Основна вимога до матеріалів зводиться до того, щоб їх паропроникність була вище, в порівнянні з матеріалами, з яких виготовлені стіни. Це необхідно для того, щоб надлишки вологи, які час від часу з’являються в житло людини, змогли виходити безперешкодно назовні. Іншими словами, необхідно, щоб дихали і стіни, і їх обшивка.

chem obshit dom snarugi 11 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
Завжди враховуйте паропроникність материаллов

Якщо цю вимогу буде порушено, то волога буде накопичуватися на кордоні матеріалів, що призведе до появи конденсату, а це благодатне середовище для розвитку гнилі і цвілі, які згубно впливають на будівельні матеріали. У зимовий час волога буде замерзати, що призведе до руйнування матеріалу стін, а також оздоблювальних матеріалів. В результаті, рано чи пізно, все доведеться переробити або демонтувати обшивку.

Проблема полягає в тому, що таким вимогам відповідають виключно вироби з дерева, а всі інші матеріали мають невисокими показниками паропроникності. Але вирішити цю проблему можна технологічним шляхом. Надходять у такий спосіб:

  •  Між стіною будівлі і оздоблювальним матеріалом формується повітряний зазор, шириною від 6 до 15 см. Називається подібний фасад будівлі вентильованим, тому в нижній частині конструкції робляться вентиляційні отвори, з розрахунку 75 см квадратних на 20 метрів квадратних площі конструкції, з урахуванням вікон і дверей, оскільки через них, так само заходить повітря. При цьому, вгорі конструкції повинні бути такі ж отвори, щоб забезпечити рух повітря. Подібна технологія дозволяє відводити всю вологу, яка з’являється на кордоні матеріалів у вигляді конденсату, а зовнішня обшивка буде виконувати роль декоративного елемента.
    Shema ventafasada 678x443 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
    Принцип вентильованого фасаду
  • Оздоблювальний матеріал кріпиться безпосередньо на стіну, при цьому внутрішня частина стіни захищається пароізоляційною плівкою, щоб виключити можливість проникнення пари всередину конструкції стіни. В даному випадку проблема наявності вологи вирішується за допомогою вентиляційної системи, що часом не зовсім зручно.

На сьогоднішній день вважаються затребуваними обидва варіанти, хоча перевагу по відношенню до тієї й іншої технології лежить в площині наявності коштів, хоча сказати, що варіанти сильно відрізняються за витратами неможливо. У наш час все оздоблювальні матеріали та технології не відрізняються дешевизною. У будь-якому випадку, здається дешевизна варіанту обійдеться в кругленьку суму, так як всі технології прості і реалізовані своїми руками. Можливий варіант комплексного підходу, з обома варіантами, що дає значно більший ефект.

обшивка деревом

Деревина, як будівельний і обробний матеріал використовується протягом багатьох століть. Наш час не є винятком, і обробка деревом залишається актуальною донині. Крім того, що дерево відрізняється природним зовнішнім виглядом, це матеріал, який виводить надлишки вологи незалежно від того, з якого матеріалу зроблені стіни житлового будинку.

outside2 678x424 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
Оздоблення фасаду деревом

Найбільш відповідними матеріалами для обшивки стін вважаються блок-хаус і матеріали, що імітують брус. Можна запропонувати вагонку для зовнішньої обробки, що відрізняється більшою товщиною, в порівнянні з вагонкою для внутрішніх робіт.

Блок-хаус — це матеріал, який імітує оброблені колоди і відрізняється округлою формою лицьової частини. Матеріал, що імітує брус має схожість зі струганих брусом квадратної форми. Всі облицювальні матеріали із дерева монтуються і покриваються захисними складами, при цьому їх можна або пофарбувати, або покрити лаком.

montazh ventiliruemogo blok hausom 678x444 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
Оздоблення блокхаус

Подібні облицювальні матеріали добре підходять для облагороджування стін, викладених з піноблоків. Монтаж зводиться до того, що на стіни прибивається решетування з дерева або з металу. Якщо необхідно, то між напрямними рейками укладається утеплювач, у вигляді мінеральної вати. Після цього до обрешітки кріпиться оздоблювальний матеріал.

Читайте також:  Вентильований фасад

Найдешевший варіант — це обшивка лицьовій частині житлового будинку звичайної струганной дошкою. Монтується дошка за таким же принципом, як і блок-хаус, але при цьому необхідно зробити так, щоб нижній край подальшої дошки перекривав верхній край попередньої, як мінімум на 1 сантиметр, за принципом «шишки», що дозволяє надійно захистити стіни житлового будинку від атмосферних опадів. Це бюджетний варіант, хоча в кінцевому підсумку вийде зовсім непогано, якщо все зробити з розумом і не поспішаючи.

ga34pQLWny e1523010330102 678x460 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
Оздоблення строганой дошкою

Подібний вид обробки має такі ж недоліки, як і у всій деревини, оскільки вона схильна до гниття і навалі шкідників. Без відповідного і, як показує практика, щорічного відходу, подібна поверхню швидко втрачає свої декоративні функції, оскільки темніє і стає все менш привабливою. Тому подібний матеріал вимагає постійного догляду, а це не той принцип, на який спираються сучасні забудовники або власники приватних будинків. Як правило, господареві хочеться все зробити надійно, швидко і назавжди, щоб про таку проблему більше не думати.

обшивка сайдингом

Крім того, що дерево не завжди можна придбати, але воно ще й дороге, оскільки воно входить в категорію екологічно чистих матеріалів. Саме тому будівельні матеріали з дерева в наш час користуються великою популярністю, а ціни, як правило, диктує попит. Крім того, що воно дороге, за ним потрібно щорічний догляд. Якщо обшити житловий будинок сайдингом, то це обійдеться дешевше, до того ж не доведеться щороку за ним доглядати: зробив і забув.

obshivka derevyannogo doma sajdingom 678x453 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
Оздоблення будинку сайдингом

Сайдинг кріпиться на обрешітку, тому фасад виходить вентильованим. Обшивка сайдингом користується великою популярністю, оскільки технологія монтажу настільки проста, що можна впоратися самостійно. Гідність цього оздоблювального матеріалу в тому, що він легко обробляється і їм допустимо обшивати стіни будівель і споруд, виконаних з будь-якого будівельного матеріалу. Це можливо ще й завдяки тому, що цей обробний матеріал не важкий і не навантажує надмірно стіни будівель. Можна з упевненістю сказати, що сайдинг являє універсальний оздоблювальний матеріал з великим терміном експлуатації.

сайдинг вініловий

Цей оздоблювальний матеріал виготовляється з ПВХ матеріалу і називається вініловим. Як правило, оздоблювальний матеріал представлений смугами, шириною 205 і 255 мм, що мають товщину 1,1 або 1,2 мм. З одного боку смуги розташовується замок для з’єднання панелей, а з іншого боку смуга з перфорацією для кріплення смуги до обрешітки. Кріплення в основному здійснюється саморізами (ПШ) з широким капелюшком.

Перед монтажем сайдинга на стіни кріпиться обрешетка з дерев’яних брусків або з профілю (СД-60), призначеного для монтажу гіпсокартонних систем. Смуги комплектуються різними профілями (стартовими, сполучними, кутовими і т.д.), щоб робота мала завершений вигляд. Як правило, саморізи трохи не дотягують, щоб смуга вільно ковзала під дією коливань температури навколишнього середовища. Такий монтаж не дозволить сайдингу потріскатися від виниклих напружень, пов’язаних з розширеннями сайдингу, і навпаки.

Гідність цього оздоблювального матеріалу полягає в тому, що це недорого (якщо врахувати самостійну обшивку), це досить просто і довговічне.

При виборі матеріалу краще віддати перевагу імпорту, оскільки вітчизняний сайдинг швидко вигорає на сонці. До того ж оздоблювальний матеріал вітчизняного виробника стає крихким на морозі, тому його легко можна пошкодити.

Не завжди добре виглядають будинки, обшиті сайдингом самостійно, без урахування пропорцій, про що свідчить фото внизу.

chem obshit dom snarugi 7 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів

Тут не враховані багато нюансів, тому фасад має вигляд сараю: фахівці так не працюють. У будь-якому випадку, якщо немає досвіду роботи з сайдингом, краще запросити майстрів. Це вийде набагато гарніше, та й запитати за якість робіт буде з кого.

Читайте також:  Красивая отделка фасада дома

металевий сайдинг

Основним матеріалом виготовлення є або алюміній, або оцинкована сталь, на основі яких наноситься захисно-декоративне покриття. Кріплення такого сайдингу нічим не відрізняється від кріплення сайдинга вінілового.

heighten 670 q90 598301 92ecf26f17 678x502 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
металевий сайдинг

Як правило, покривається сайдинг полімерними матеріалами, що збільшує його термін служби, оскільки покриття стійке проти вигоряння, а також інших кліматичних процесів. При цьому наголошується, що сайдинг з металу не відрізняється широким вибором кольорів. У разі порошкового покриття, колірна гамма ширша, при цьому покриття виходить більш надійним.

Металевий сайдинг — це не поганий варіант, хоча і дуже витратний. Незважаючи на це все окупається завдяки тому, що просто так пошкодити сайдинг з металу не вдасться, як у випадку з вініловим. Гідність цього оздоблювального матеріалу ще й в тому, що обшивати будинок допустимо навіть при мінусових температурах, а зі звичайним сайдингом такі маніпуляції небажані.

Union corrugating provides corrugated metal roofing and siding ... 741358 678x383 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
Будівля повністю зашито металевим сайдингом

Відмінний варіант, якщо говорити з точки зору довговічності, але в естетичному плані сайдинг поступається багатьом обробних матеріалів, хоча підкуповує простота в монтажі, а це можливість заощадити кошти, зайнявшись обшивкою самостійно. До того ж, практичність конструкції і її функціональність не викликають ніякого сумніву.

цокольний сайдинг

Це матеріал, який розроблявся спеціально для захисту цоколів будівель. Представляє різновид вінілового сайдинга, але при цьому відрізняється зовнішнім виглядом і товщиною панелей. Не дивлячись на своє призначення, характеристики оздоблювального матеріалу дозволили використовувати його не тільки для обробки цоколів будівель, але і для обшивки фасаду будівель і споруд. Цей обробний матеріал відрізняється малюнками, які імітують різні будівельні матеріали, в тому числі цегла і дикий камінь. Малюнок виходить настільки правдоподібним, що на відстані взагалі важко зрозуміти, що це обробка з вінілового сайдинга, а не з декоративного цегли.

2 27 678x474 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
Цокольний сайдинг під каміння

У цокольного сайдинга є таке ж кріплення, як і у звичайного, але при цьому є і відмінності: цокольний сайдинг випускається не смугами, як вініловий, а у вигляді окремих фрагментів, які слід зістикувати з допомогою фігурних країв. Тому і лати виконується дещо по-іншому, з урахуванням розмірів цих фрагментів. Найголовніше — це не докручувати саморізи до кінця, залишаючи маленький зазор.

Решетування виконується з дерев’яних брусків, оброблених спеціальними антисептичними складами або з профілів з металу. Як варіант, можна виконати обрешітку суцільний, з фанери або OSB-плит. В такому випадку можна отримати досить надійний фасад житлового будинку, якість якого значно вище.

Фіброцементні плити і фіброцементний сайдинг

На ринку облицювальних матеріалів з’явилися нові матеріали у вигляді фіброцементних плит, а також сайдингу з такого ж матеріалу. Випускається у вигляді листів за особливою технологією, із застосуванням деревних відходів, кварцу, слюди, цементу, а також з вмістом хлору або азбесту, але подібні оздоблювальні матеріали допустимо застосовувати тільки для зовнішньої обробки. Поверхня плит складається з декоративно-захисного покриття, такого характеру:

  •  Акрилового, яке відрізняється дешевизною, але при цьому воно стійке до вицвітання.
  •  Гідрофількераміческого, досить дорогого, але зате має термін експлуатації близько 30 років.
  •  Фотокерамічних, як недорогого, так і недешевого, що зберігає довго колір.

Характер покриття може бути гладким, глянсовим або матовим, а також мати малюнок, що імітує різні будівельні матеріали.

11 sajding pod derevo 630x420 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
Фіброцементний сайдинг з малюнком під дерево

Монтаж плит здійснюється на своєрідну щітку, яка кріпиться до основи спеціальними кріпленнями. Подібний матеріал для обшивки створює вигляд суцільної поверхні, а з’єднання плит виходять герметичними, що запобігає потраплянню опадів всередину конструкції.

Фіброцементний сайдинг — це облицювальний матеріал, що випускається за такою ж технологією, але випускається у вигляді довгих смуг певного розміру. Матеріал легко обробляється і монтується на обрешітку внахлест, з перекриттям нижніх смуг за принципом «шишки». Кріпиться сайдинг до основи за допомогою цвяхів або саморезов.

термопанелі

Термопанелі виконують дві функції: служать для облицювання фасадів будівель, а також для їх одночасного утеплення. Тому в заводських умовах на теплоізоляційний шар наноситься декоративний шар. Термопанелі можуть бути зовні схожими на мармур або натуральний камінь, при цьому вони не горять, а також не вбирають вологу.

chem obshit dom snarugi 2 678x255 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
варіанти матеріалів

Основний матеріал їх виготовлення може бути різним, але в основному застосовується пінопласт, мінеральна вата або екструдований пінополістирол. Спосіб монтажу залежить від того, на основі якого матеріалу зроблені термопанелі. Якщо це пінопласт або пінополістирол, то плити просто наклеюються на поверхню, використовуючи спеціальний склад, що клеїть. Стики закриваються або спеціальними алюмінієвими планками, або затираються спеціальним складом, в вид пасти або мастики.

Якщо це мінеральна вата, то такі термопанелі монтуються на спеціальну обрешітку, а стики закладаються аналогічним чином.

Гідність подібного матеріалу в тому, що на облаштування витрачається мінімум часу, при цьому стіни відразу ж і утеплюються. Як показує практика, виходить вельми пристойний зовнішній вигляд. Оскільки термопанелі з’явилися зовсім недавно, то досвіду їх застосування ще недостатньо, щоб зробити остаточний висновок про їх якість та практичності.

Існують ще клінкерні термопанелі, коли на основу з утеплювача наклеюється клінкерна плитка. Слід відразу ж попередити, що матеріал не з дешевих, але його характеристики унікальні, як і можливості за різноманітністю обробок.

otdelka fasadov kottedzhej termopanelyami 678x490 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів
Варіанти клінкерних панелей

У наш час здійснити декоративну обробку фасаду будівлі не складе великих труднощів, оскільки вибір матеріалів дозволяє це зробити, незалежно від фінансових можливостей. Головне — це все зробити правильно, щоб не накопичувався конденсат на кордоні двох матеріалів — будівельного, з якого зведені стіни будинку і оздоблювального, призначеного для декоративного оздоблення.

На закінчення

Красиво жити не заборониш, але і це не найголовніше, коли постає питання обшивки фасаду приватного будинку або іншої будівлі, або споруди. Основне завдання, яке переслідується власником — це відповідна захист стін від атмосферних опадів, які швидко перетворюють матеріал, з якого зведені стіни, в непривабливу будівельну конструкцію. До того ж, після закінчення деякого часу, під дією опадів і перепадів температури, матеріал починає руйнуватися.

Щоб цього не сталося, стіни доводиться закривати, причому за допомогою оздоблювальних матеріалів, здатних створити гармонійний зовнішній вигляд на довгі роки, а також здатних протистояти атмосферних впливів. Як правило, більшість громадян мають достатніми заощадженнями для того, щоб скористатися більш сучасними, екологічно чистими матеріалами, тому обшивають стіни сайдингом або пінопластом, після чого пінопласт покривається зверху декоративною штукатуркою. Можна сказати, що це бюджетні варіанти, але певну декоративну і захисну роль вони відіграють, крім цього заодно і утеплюються стіни.

jpg 678x509 1 - Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів

Монтаж сайдингу набагато простіше, в порівнянні з застосуванням пінопласту, а також практичніше, оскільки позбавлений «мокрою» технології. Застосування пінопласту передбачає ряд технологічних етапів, пов’язаних з клеєм і шпаклівкою. Крім цього, завершальний етап роботи, пов’язаний з нанесенням декоративного шару, неможливий без професіоналів, а це означає, що самому обробити стіни будинку навряд чи вийде, тим якісніше.

У кого коштів побільше, той віддає перевагу блок-хаусу або іншим більш сучасним виробам і технологіям.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1388 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *