Обрамлення стиків шпалер

Обрамлення стиків шпалер тканинним кантом

Текстильні шпалери — відмінне рішення для обробки стін, при цьому стики між полотнами таких шпалер практично не видно.

Існує кілька варіантів тканинних шпалер, які розрізняються за складом і зовнішнім виглядом.

Вибираючи шпалери для оформлення інтер’єру, рекомендуємо звернути увагу на текстильний їх варіант. Дані шпалери підходять практично під будь-який стиль інтер’єру. Їх добре комбінувати з килимами, шикарними меблями з м’якою оббивкою, при цьому приміщення стає більш затишним і презентабельним.

1 1212 1 - Обрамлення стиків шпалер

Для виготовлення текстильний шпалер використовують різні види тканини, як в натуральних, так і в синтетичних її варіаціях. Ще одна складова текстильних шпалер — флізелін.

Виробничий процес по виготовленню шпалер досить складний. Спочатку необхідно підготувати виробничі полотна, на які встановлюється основа, для сушки шпалер використовують спеціальні камери, в яких присутня інфрачервоне випромінювання.

Ще один метод виготовлення текстильних шпалер на увазі фіксацію ниток на поверхню полотна. Будь-який з цих варіантів шпалер після фіксації на стіні створює ефект навішування на ній тканини.

Для того, щоб зрозуміти суть шпалер тканини на флізелін, пропонуємо ознайомитися з їх перевагами:

1. Перш за все шпалери на тканинній основі цінують за привабливість їх зовнішнього вигляду. Крім того, стики між такими полотнами практично не видно.

2. Ще одна перевага текстильних шпалер — екологічна безпека і використання натуральних складових в процесі їх виготовлення. В такому випадку, даний вид обробки підходить для дитячих кімнат, не викликаючи при цьому алергії або іншої шкоди.

3. Натуральність шпалер забезпечує здатність стін дихати, тому під ними не накопичується волога, і не розвивається цвіль і грибок.

4. Тканина забезпечує відмінну тепло- і звукоізоляцію приміщення.

5. Бактерицидность тканинних шпалер досягається шляхом використання льону в процесі їх виготовлення.

2 1190 - Обрамлення стиків шпалер

Не обійтися і без недоліків даного матеріалу. Шпалери під тканину мають певні недоліки, а саме:

 • перш за все висока вартість;
 • більшість текстильних шпалер притягує пил, виняток шпалери на основі льону, вони обробляються антистатической просоченням;
 • використання натуральних ниток в процесі виробництва шпалер призводить до швидкого їх вицвітання на сонці і зниження терміну їх експлуатації;
 • синтетичні ж матеріали прослужать вам більше натуральних;
 • шпалери потребують сухий і дуже акуратною очищення;
 • в процесі монтажу шпалер, необхідно дотримуватися особливої ​​акуратність, щоб уникнути попадання клею на стики або на поверхню шпалер.

3 1153 - Обрамлення стиків шпалер

Тканина на стіни замість шпалер фото: різновиди текстильних шпалер

У співвідношенні з типом використовуваної тканини в виробничому процесі, текстильні шпалери підрозділяються на кілька видів.

Перший вид — шпалери на основі льону. Даний варіант шпалер є класичним і самим недорогим. Для отримання готової поверхні використовують ламіновані змішані нитки. В результаті вдається отримати поверхню, відтінки ниток які розрізняються між собою за кольором. Таким чином, поверхня виглядає більш натуральної, ніж просте затягування стіни за допомогою тканини.

Шпалери на основі льону відрізняються хорошими експлуатаційними характеристиками, такими як стійкість перед ультрафіолетом, звуко- і теплозахист, низький рівень притягання пилу. З їх допомогою обробляють дитячі кімнати, кабінети, передпокої, будь-які приміщення з оптимальною вологістю.

Шпалери на основі шовку — для здешевлення матеріалу до них додають віскозу, тому зовнішній вигляд поверхні відрізняється дуже привабливим зовнішнім виглядом і розкішшю. Сфера використання цих шпалер обмежується сальними приміщеннями, кабінетами, кімнатами, виконаними в прованському стилі. Експлуатаційні характеристики таких шпалер такі ж як і у лляних, тільки схильність до накопичення пилу у них відсутній.

4 1152 - Обрамлення стиків шпалер

Шпалери джутового типу — відрізняються особливою фактурністю. З їх допомогою вдається позбутися від будь-яких недоліків на стінах. Деякі варіанти таких шпалер також мають на увазі їх подальше фарбування. Однак, з доглядом за такими шпалерами виникають особливі складності. Даний матеріал стане відмінним доповненням інтер’єру в еко стилі. Крім того, у джутових шпалер відмінна зносостійкість і схильність до вигоряння.

Тканина замість шпалер на основі фетру — найкращі шпалери за експлуатаційними характеристиками. Вони не схильні до вигоряння, не пропускають до приміщення сторонні звуки. Для виготовлення даних шпалер використовується паперова основа, на поверхню якої наноситься фетр або пропілен. Вартість шпалер з пропілену нижча, так як цей матеріал є синтетичним. Крім того, такі шпалери легко миються за допомогою спеціального пилососа.

Не рекомендується встановлювати фетрові шпалери в приміщеннях з сторонніми запахами, так як вони швидко їх вбирають. Зовнішній вигляд таких шпалер схожий з велюром, вони дуже м’які і приємні на дотик.

Найтехнологічнішим є виготовлення шпалер на велюрової основі. Для покриття паперової основи таких шпалер використовується ПВХ фарба, яка в свою чергу покривається візерунком з фарби на клейовий основі. До висихання шпалер, полотно піддається проходженню через спеціальний агрегат, Напилювана текстильні частки. Таким чином, вони знаходяться на полотні строго вертикально. Далі слідує процес сушіння даного полотна.

5 1152 - Обрамлення стиків шпалер

Велюр відрізняється привабливим зовнішнім виглядом. Такі шпалери порівнюють з оксамитом, гобеленом. Домігшись певної гри світла, вдається створити привабливий інтер’єр. Однак, такі шпалери відрізняються нестійкістю перед механічними пошкодженнями і потребують постійного і делікатному догляді.

Синтетичні шпалери виготовляють на основі поролону, тому вони мають високі звуко- і теплоізоляційними характеристиками. Даний матеріал володіє м’якістю, але в той же час пружністю. Стіни під монтаж таких шпалер не потребують додаткової підготовки і вирівнювання. З їх допомогою вдається приховати певний рівень кривизни стін.

Більше двохсот підвидів мають шпалери на основі жаккарда. Вони відрізняються нестандартною висотою, більше 250 см. Тому, кількість стиків між шпалерами виходить мінімальним. Крім того, процес виготовлення даних шпалер на увазі використання спеціальної основи, що не пропускає клей і не приводить до псування малюнка.

Особливою неординарністю відрізняються шпалери для стін у вигляді японської трави. Для їх виготовлення нитки скловолокна наклеюють на основу з паперу. У деяких випадках, скловолокно замінюють шавлією. Виробничий процес відрізняється особливою складністю, тому попит на такі шпалери невеликий.

Крім того, такі шпалери неоднакові за кольором і за текстурою і процес їх монтажу має певні складності. По-перше, необхідно з’єднувати полотна між собою за кольором, вирізаючи різні фрагменти з рулонів. По-друге, полотна відрізняються особливою тонкістю і вимагає особливої ​​акуратності в процесі їх наклеювання.

6 1008 - Обрамлення стиків шпалер

Шпалери з тканини своїми руками: особливості монтажу

До процесу установки тканинних шпалер необхідно поставитися з особливою акуратністю і серйозністю. Легше встановлювати шпалери, які мають флізеліновую основу. Так як вони відрізняються більшою щільністю, добре утримуються на стіні. Крім того, установка флізелінових тканинних шпалер передбачає нанесення клею на стіну, а не на полотно. В такому випадку, ризик потрапляння клею на зовнішню частину полотна зводиться до мінімуму.

Для того, щоб встановити тканину на стінах замість шпалер, потрібно наявність:

 • безпосередньо шпалер;
 • клею;
 • рівня і олівців;
 • ножиць;
 • валика.

Залежно від типу шпалер, необхідно зайнятися підготовкою поверхні. Деякі шпалери мають на увазі наявність ідеально рівних стін, інші ж підходять для стіни з вагомими нерівностями. У будь-якому випадку, зі стін потрібно видалити фарбу, штукатурку, інші шпалери. Для видалення тріщин на стінах, при необхідності, скористайтеся шпаклівкою. Чи не дозволяється в процесі виконання опоряджувальних робіт використовувати мережу павутинка, так як з часом вона проявляється на тканини.

7 987 - Обрамлення стиків шпалер

Далі на стіну наноситься грунт глибокого проникнення, який мінімізує кількість вбирає клею. Дочекайтеся повного висихання поверхні і починайте роботу над поклейкой шпалер. Оптимальні умови для цього — температура 20 градусів і вологість 45%.

У співвідношенні з типом текстильних шпалер підбирається клей для їх фіксації на стіні. Якщо шпалери мають паперову основу, то рекомендується використовувати клей для тканинних паперових шпалер. При наявності флізеліновій основи — клей для флізеліну.

Перед використанням клею обов’язково вивчіть інструкцію по його розведення і кількість нанесення. Використовуючи схил, нанесіть на стіни лінію для позначення місця розташування полотна. Установка текстильних шпалер виробляється стикових методом. Правильна установка шпалер на увазі практично повна видиму відсутність шва. Для розрізання шпалер використовуйте ножиці, а не канцелярський ніж, як зі звичайними шпалерами.

Установка флізелінових шпалер має на увазі нанесення на стіну клею, рівно по смузі. Для нанесення клею використовуйте валик у якого є короткий ворс. Для паперових шпалер клей наноситься безпосередньо на полотно, при цьому необхідно стежити за тим, щоб він не потрапив на зовнішню частину полотна.

Починайте клеїти шпалери зверху, поступово розгладжуючи їх до низу, за допомогою гумового валика. Не використовуйте для розгладження поверхні ганчірки, жорсткі інструменти з пластика, так як існує ризик видавлювання занадто великої кількості клею і попаданню його на шпалери.

8 963 - Обрамлення стиків шпалер

 

Шпалери під тканину в інтер’єрі: особливості оформлення тканиною для окантовки

Найчастіше для оздоблення стін використовується безшовний метод. Для цього, рулон шпалер підбирається в співвідношенні з висотою стін і розмотується по всьому периметру приміщення. В такому випадку, необхідність в підготовці або вирівнюванні поверхні відсутня.

Даний процес відрізняється особливою складністю і має на увазі натягування тканину декількома людьми. У деяких випадках стіни обшивають тканиною на раніше зафіксовані на них рейки. Для фіксації тканини поруч з вимикачем і розеткою, використовується степлер. Якщо стіни в приміщенні виготовлені з гіпсокартону, то досить зафіксувати шпалери на них за допомогою степлера.

10 471 - Обрамлення стиків шпалер

Існує кілька способів оформлення інтер’єру текстильними шпалерами. Перший з них виконання драпірування. В такому випадку, текстиль використовується як звичайні фіранки і встановлюється на глухі стіни і перегородки. Таким чином, вдається значно спростити процес прання і прибирання текстилю.

Установка тканини на стіни проводиться за допомогою спеціального клейстеру у вигляді крохмалю. Для цих цілей підходять легкі за текстурою тканини у вигляді тюлі або мюсліна. Для естетичної привабливості стіни, необхідно попередньо вирівняти її. Викроювання тканини здійснюється з дотриманням запасу. Добре змочіть стіну за допомогою клейстеру, встановіть тканину на верхній кут стіни і розрівняйте її, використовуючи губку. При необхідності, для додаткової фіксації тканини використовуйте також цвяхи. Після висихання клейстеру цвяхи знімаються, а надлишки тканини обрізають. Для того, щоб замаскувати стики межу стіною і стелею використовують тканий кант.

9 904 - Обрамлення стиків шпалер

Ще один неординарний прийом в оформленні інтер’єру — обробка за допомогою тканини невеликої ділянки стіни. Таким чином, вдається привернути увагу до певної частини інтер’єру, зоні або контрастувати з кольором. Особливою ефектністю відрізняється даний вид обробки для ліжка в спальні. В такому випадку, текстиль подушок або покривала, рекомендується виконати в такій же кольоровій гамі. У вітальні, за допомогою певного фрагмента тканини вдається створити ціле панно, фарбувати його по периметру рамкою.

Місця, для установки яких текстильні шпалери не придатні — кухня, ванна і коридор. Дані варіанти шпалер відрізняються нестійкістю до вологи, вони також погано переносять інтенсивну експлуатаційне навантаження. Тому, рекомендується встановлювати такі шпалери в спальні, вітальні, кабінеті. Вибір заставки в дитячій підходить для більш старших дітей, так як він обмити такі шпалери дуже важко, а їх вартість досить висока, для того, щоб переклеювати їх кожні два роки. Якщо ви все ж вирішили прикрасити стіни в дитячій текстильними шпалерами, то рекомендуємо зупинитися на фетрових їхньому варіанті.

Якщо у вас в будинку є домашній кінотеатр, то встановіть в ньому синтетичні шпалери на основі поролону.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Вирівнювання стін гіпсокартоном

Вам також може бути цікаво:

1 16 - Обрамлення стиків шпалер
Вирівнювання стін гіпсокартоном
  Із завданням вирівнювання практично будь-яких стін ...
derevyannyie stenovyie paneli - Обрамлення стиків шпалер
Деревянные стеновые панели
Кабинет руководителя предусматривает презентабельный вид, удобство ...
paneli mdf - Обрамлення стиків шпалер
Панели МДФ
Панели МДФ были изобретены в Соединённых ...
1 1211 - Обрамлення стиків шпалер
Як виправити стики на шпалерах
  При порушенні технології монтажу шпалер на ...
1107 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *