Напівсуха стяжка підлоги

Для вирівнювання чорнового бетонної підлоги останнім часом використовується саме напівсуха стяжка. Вона може використовувати в якості основи для чистового підлогового покриття або служити самостійною підставою після фарбування. Як і у звичайній, у напівсухий стяжки підлоги є свої плюси, мінуси, а також особливості. З ними необхідно ознайомиться ще до початку ремонтних робіт.

Напівсуха стяжка підлоги - плюси і мінуси

Монтаж напівсухий стяжки.

Технологія і особливості

 

З назви можна здогадатися, що напівсуха стяжка є усередненим варіантом між сухою і мокрою (звичайної) стяжкою. При виготовленні розчину в піщано-цементну суміш додається мінімально допустима кількість води, щоб сталася гідратація і подальше скам’яніння складу. Консистенція суміші більше нагадує мокрий пісок, вона пластична, з неї можна зліпити грудку. Тобто суміш виходить не рідка або текуча, а просто волога. При сушінні з напівсухий стяжки вода практично не випаровується з поверхні — вона вся бере участь в фізико-хімічних процесах гідратації цементу.  

Для гідратації цементу в напівсухий стяжки використовується мінімально допустима кількість води. Для гідратації 1000 г цементу потрібно 200 г води, тобто співвідношення цементу і води одно 1/5.

Від звичайної стяжки напівсуха також відрізняється складовими. Для її основи використовується бетон і пісок, але в них обов’язково потрібно додавати пластифікатор для додання суміші пластичності, а також мікрофібру — надтонкі полімерні нитки. Саме через додавання мікрофібри напівсуха стяжка прирівнюється по міцності і стійкості до механічних пошкоджень до армованому бетону. Таким чином, при використанні напівсухий стяжки можна обійтися без армуючої сітки, хоча іноді її використовують для підлог плаваючого типу.

Напівсуха стяжка підлоги - плюси і мінуси

Суміш для напівсухий стяжки з фіброволокном.

Цей різновид стяжки може застосовуватися для вирівнювання підлоги в житлових і промислових будівлях, при чому як в нових, де підлоги більш-менш рівні, так і старих. Напівсуха стяжка може використовуватися для наступних підстав:

 • бетонне перекриття (в нових будинках);
 • дерев’яні підлоги (в старих будинках);
 • основа з шарів грубка і гравію (в підвалах, на перших поверхах будівель, в приватних будинках і ін.).
Читайте також:  Вінілова плитка для підлоги

Товщина шару на підлозі може варіюватися від 5 до 7 см, дуже рідко може досягати 15 см в залежності від особливостей підстави. Таким чином вага 1 кв. м. напівсухий стяжки може досягати 20 кг при товщині шару 1 см. Її можна використовувати для підлог з прокладеними комунікаціями — кабелями, трубами тощо. Але важливо дотримуватися деякі норми: електричні дроти ізолювати в гофровані труби, для водопроводу використовувати цільні труби без з’єднань.

Важливо! Товщина суміші над комунікаціями повинна становити мінімум 3 см.
Напівсуха стяжка підлоги - плюси і мінуси

Схема облаштування напівсухий стяжки підлоги з гідроізоляційної підкладкою.

З огляду на невелику кількість води для суміші, вона дуже швидко сохне і дозволяє продовжити ремонтні роботи в найкоротші терміни. Так, ходити по стяжці можна вже через 12 годин. Через 3 доби можна продовжувати оздоблювальні роботи з покриттям підлоги. Але пам’ятайте, що вологість стяжки хоч і невелика, але все ж може нашкодити дерев’яних підлогових покриттів (дошці, ламінату або паркету). Тому стелити перераховані матеріали можна тільки після повного висихання стяжки (3 тижні). Через 3 доби можна укладати плитку, лінолеум, керамограніт і подібні матеріали.

Розглянута вище технологія сухої стяжки підлоги визначає її плюси і мінуси, а також доцільність використання.

переваги

 

У даного різновиду стяжки багато вагомих переваг, через що вона отримала широке поширення і численні позитивні відгуки власників приміщень. Розглянемо переваги даного різновиду стяжки:

 1. Проста технологія укладання — немає необхідності замішувати розчин, виготовляти опалубку або проробляти роботу в кілька етапів через монтаж арматури або пристрою різнорівневих підлог. Швидке висихання і можливість провести роботи в короткі терміни.
 2. Якісне покриття — відсутність усадки при висиханні, тріщин, пустот. Після шліфування зменшується пористість поверхні, і стяжка стає практично водонепроникної. Зважаючи на особливості суміші при укладанні похибки в висоті можуть становити до 2 мм — це має значення, сіли ви плануєте робити наливні підлоги .
 3. Мінімальний ризик протікання вологи на нижні поверхи.
 4. Висока продуктивність. Цей показник не такий важливий при ремонті житлових будинків, скільки при промисловому будівництві. Так, за день можна виконати облаштування стяжки площею до 400 кв. м. Це особливо важливо для великих приміщень: склади, торгові та спортивні приміщення, цеху, гаражі і ангари. Навіть в квартирі великої площі всі роботи можна буде зробити за один день.
 5. Висока міцність і стійкість до стирання, що важливо для промислових приміщень без фінального покриття.
 6. Високі показники тепло- і звукоізоляції завдяки мікрофібрі.
 7. Можливість подавати великі обсяги суміші на значну висоту (до 100 м) і довжину (до 200 м) завдяки пневмонагнетательному обладнання.
 8. Здатність переносити високі і низькі температури, різкі перепади.
Напівсуха стяжка підлоги - плюси і мінуси

Готове покриття.

недоліки

 

При всіх перевагах, у напівсухий стяжки є деякі слабкі сторони і особливості, що ускладнюють роботу:

 1. Цінуючи обернено пропорційна площі робіт. Чим менше площа приміщення, тим вище може вийти вартість стяжки. У разі невеликої квартири ціна може бути навіть більше, ніж у мокрій звичайної стяжки.
 2. Температура для роботи. Укладати напівсуху стяжку потрібно тільки при плюсовій температурі. У зимовий час необхідно облаштовувати тимчасові опалювальне приміщення для обладнання. Температуру потрібно прогріти хоча б до 5-7С.
 3. Низька плинність суміші створює певні проблеми були при роботі з кутами, місцями стиків зі стінами, стійками, колонами та іншими архітектурними елементами. Це не зовсім недолік, а швидше особливість суміші, яку потрібно враховувати при укладанні.
 4. Боязнь води або гідрофобність. На етапі висихання необхідно повністю виключити контакт стяжки з водою, а в подальшому — звести його до мінімуму. Справа в тому, що при настільки малій кількості вологи в суміші залишається деяка кількість молекул цементу, котрі вступили в реакцію з водою. Але якщо волога з’явиться, реакція буде неминучою, що може привести до тріщин і деформацій.
 5. Потрібно витримувати шар стяжки товщиною мінімум 5 см. Якщо шар буде тонше, адгезія суміші з основою може пройти дуже погано, що в подальшому обернеться відшаруванням стяжки.
 6. Необхідність в ретельному дотриманні пропорцій при виготовленні суміші. Особливо суворо потрібно дотримуватися кількості води — її недолік призведе до появи порожнеч, а надлишок — до появи тріщин, усадки і втрати міцності.
 7. Роботи з приготування суміші і монтажу складно провести своїми руками. Справа в тому, що для замішування необхідний спеціальне обладнання — прилад для замішування і шліфування. Якщо використовувати для змішування компонентів міксер на низьких оборотах, потрібно багато терпіння і вправності.
Напівсуха стяжка підлоги - плюси і мінуси

Монтаж стяжки.

Важливо розуміти, що багато недоліків напівсухий стяжки фактично є тільки лише особливостями матеріалу. За ним ви можете визначити, чи підходить технологія напівсухий стяжки під ваші потреби чи ні.

Щоб уникнути багатьох небажаних проявів, необхідно в точності притримувати технології виробництва і монтажу напівсухий стяжки, використовувати справний релевантне обладнання, а також правильно експлуатувати покриття після укладання.

Як готувати суміш

Повторимося, що технологія виготовлення суміші досить сувора і не терпить відхилень в кількості компонентів.

Компоненти для суміші:

 • Портландцемент. Рекомендований марки М400 і М500 без добавок.
 • Пісок. Потрібно використовувати промитий і просіяний крупнозернистий пісок. Розмір зерна 2,5- 3 мм.
 • Вода. Фахівці не рекомендують використовувати водопровідну воду через наявність хлору в ній — в подальшому це може погіршити експлуатаційні якості покриття. Кращий варіант — вода зі свердловини.
 • Фіброволокно. Потрібно в кількості 40 г для ділянки 1 кв. м, якщо товщина шару становить 5 см.
 • Пластифікатор. Додається для поліпшення пластичності і затвердіння.
Формула складу на 1 кв. м наступна: 15 кг цементу 90 кг піску 3 л води 40 г фіброволокна. Пластифікатор додається згідно з інструкцією (наприклад, 50 мл на 1 кв. М, проте потрібно враховувати товщину шару).
Напівсуха стяжка підлоги - плюси і мінуси

Компоненти для напівсухий стяжки.

Спосіб змішування такий — в одній ємності готується цементно-піщана суміш, в іншій ємності змішується води і фібри. Далі вода потроху додається до складу. Якщо з отриманої маси можна зліпити грудку, який не розсипається і не виділяє багато води — склад годиться для роботи.

На виробництвах суміш готується за допомогою спеціальних пневмонагнетательних машин. Тільки таким способом можна отримати ідеальну для роботи суміш. Приготування складу самостійно в домашніх умовах без спеціального обладнання — це завжди ваш на страх і ризик. Кращим рішенням у такому випадку буде знайти компанію, яка займається виготовленням суміші. Таким чином суміш буде доставлена ​​прямо в квартиру, а ви будете впевнені в її якості.

монтаж

Укладання даного різновиду стяжки здійснюється в кілька етапів:

  1. Підготовка підстави. Чорнову підлогу (перекриття) потрібно очистити від будівельного сміття, від пилу очищати не обов’язково. Якщо будинок старий, місця стиків підлоги і стін можна обробити спеціальним гідрофобною просоченням.
  2. На підставу потрібно укласти поліетиленову плівку. Вона обов’язково повинна заходити на стіни і укладатися внахлест. Цей шар буде перешкоджати поглинанню вологи з суміші підставою. Якщо необхідні шари тепло-, звуко- або гідроізоляції, вони укладаються окремо, а поверх стелиться плівка.
  3. Демпферна стрічка. Укладається по периметру всього приміщення, а також навколо всіх архітектурних елементів і труб. Висота повинна трохи перевищувати висоту шару стяжки.
Напівсуха стяжка підлоги - плюси і мінуси

Підготовка підлоги.

  1. Далі потрібно позначити маяки. Для цього за допомогою рівня на стінах потрібно зробити позначки відповідно обраної висоти стяжки, насипати грудки суміші і провести по ним направляючі профілі. Від стіни до профілю рекомендується дотримуватися відстань в 20-30 см, між профілями потрібно залишити таку відстань, щоб правило спиралося на обидва профілю.
  2. Потім потрібно розсипати і утрамбувати суміш. Другий шар суміші повинен покривати напрямні профілі-маяки. Стяжку потрібно ущільнити, вирівняти правилом і відразу шліфувати за допомогою спеціальних машин ( «вертольоти»).
Напівсуха стяжка підлоги - плюси і мінуси

Для шліфування потрібно спеціальне обладнання і взуття.

 1. Якщо приміщення більше 12 кв. м, для зниження ризику деформації потрібно зробити деформаційні шви через 24 години від моменту монтажу. Шви повинні бути уздовж всіх стін, глибина 1/3 від висоти шару, ширина швів — до 3 мм.
 2. По закінченню всіх роботу стяжку потрібно вкрити шаром поліетилену внахлест. Для правильного висихання в кімнаті неприпустимі протяги.
Важливо! Провести монтаж стяжки в приміщенні необхідно протягом години, оскільки через зазначений час суміш почне втрачати свої властивості.

Детально ви можете розглянути процес на ілюстраціях нижче або почитати про укладанні напівсухий стяжки в нашому матеріалі.

Напівсуха стяжка підлоги - плюси і мінуси

Поетапно процес.

Якісно виконана напівсуха стяжка підлоги не поступається за властивостями зазвичай, але у неї є свої плюси і мінуси, а також деякі особливості.

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  3D підлога

Вам також може бути цікаво:

uteplennja pidlogi pinopolistirolom - Напівсуха стяжка підлоги
Як прибрати скрип дерев’яної підлоги
Більшість, напевно, власників будинків або квартир, ...
vyiravnivanie pola s pomoshhyu spetsialnyih smesey - Напівсуха стяжка підлоги
Вирівнювання підлоги за допомогою спеціальних сумішей
При зведенні будинків в нашій країні, ...
x 3 - Напівсуха стяжка підлоги
Лінолеум спеціального призначення
Лінолеум - штучне міцне, гнучке, водонепроникне ...
ukladka laminata - Напівсуха стяжка підлоги
Грамотне укладання ламінату
Існує два основні методи укладання ламінату: ...
975 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *