Наливна підлога з малюнком

Наливна підлога з малюнком стає справжнім конкурентом як для традиційних, так і для сучасних покриттів, які у великому асортименті представлені в спеціалізованих магазинах. Зростаючу популярність подібного рішення можна пояснити тим, що багато власників квартир і будинків вважають за краще ексклюзивність в оформленні свого житла.

Наливна підлога з малюнком
Наливна підлога з малюнком

Наливна підлога з малюнком

Ламінат, паркет і лінолеум, незважаючи на велику різноманітність пропонованого асортименту, все ж мають повторювані малюнки, якими складно когось здивувати. Оформлення ж наливної підлоги може бути абсолютно неповторним, і залежить воно тільки від фантазії і фінансових можливостей замовника.

Різновиди наливних декоративних підлог

Дизайнерське наливна підлога цілком можна назвати інноваційним рішенням, кардинально змінює уявлення про підлогові покриття. Воно здатне вирішувати відразу кілька проблем, відповідно виконуючи ряд важливих функцій.

Особливості цього покриття полягають в наступних його можливості:

 • Наливні покриття такого типу є відмінним гідроізоляційним матеріалом. Тому вони як не можна краще підходять для «вологих» зон — ванних, санвузлів, душових, кухні.
 • Така підлога нівелює підставу, створюючи ідеально рівну і гладку поверхню.
 • Немає ніяких обмежень з художнього оформлення. Можливі будь-які малюнки і композиції, які зроблять наливні підлоги справжнім арт-елементом дизайнерського оформлення приміщення.

Наливні декоративні підлоги можна розділити на типи за двома критеріями — це матеріал, з якого вони виробляються і дизайнерське рішення.

Подібні покриття виготовляються на основі різних полімерних смол, в які в процесі замішування додається затверджувач. Втім, можна зустріти і однокомпонентні склади, твердіння яких відбувається просто за рахунок контакту з повітрям.

За типом основи наливні склади можна розділити на наступні типи:

— метілметакрілатние;

— епоксидні;

— поліуретанові;

— цементно-акрилові.

Зовнішній вигляд покриттякороткі характеристики
1 300x200 1 - Наливна підлога з малюнкомМетилметакрилаті підлоги можна назвати універсальними, так як цей матеріал володіє характеристиками, придатними як для житлових і виробничих приміщень, так і для поверхонь, розташованих на вулиці. 
Це покриття, виготовлене в суворій відповідності з рекомендованими виробником пропорціями, інертно до ультрафіолетового випромінювання, негативних температур і їх різких перепадів, не боїться вологи і прямого впливу води.Після заливки матеріал досить швидко твердне, причому всі роботи можна проводити і при низьких температурах.Однак, через швидке схоплювання приготованого розчину роботу виконується досить оперативно, для чого необхідний певний досвід.
Цей варіант суміші після розведення і до полімеризації видає неприємний, різкий запах, тому приміщення, де буде проводитися облаштування наливної підлоги, має добре провітрюватися.
2 300x200 1 - Наливна підлога з малюнкомЕпоксидний варіант наливної підлоги найчастіше застосовується для облаштування в житлових приміщеннях. Покриття може бути використано для вирівнювання поверхонь з різних матеріалів — бетон, камінь, деревина і навіть метал. 
Готові епоксидні підлоги не бояться механічних і хімічних впливів, стійкі до ударних навантажень, відрізняються відмінною зносостійкістю. Завдяки цим характеристикам склади відмінно підходять для заливки підлог в гаражах, а також в промислових приміщеннях. Епоксидна суміш є екологічно чистим матеріалом, який не виділяє в атмосферу токсичних речовин, тому абсолютно безпечно.
Покриття відкриває широкі можливості створення будь-якого оформлення поверхні, так як може бути прозорим або мати певний відтінок. За допомогою прозорого складу якраз найчастіше і створюються декоративні 3D-поли.
3 300x200 1 - Наливна підлога з малюнкомПоліуретанові покриття частіше застосовуються для оформлення підлоги в квартирах. Вони добре підходять для прихожих, кухонь і приміщень санвузла. 
Поліуретанова наливна підлога, так само, як епоксидний, може бути однотонним або ж з включенням різних малюнків і добавок у вигляді шматочків смальти, пластика, блискіток і т.п. 
Покриття має гарну зносостійкість, помірної вологостійкість і міцністю, тому гарантовано зберігає первинний зовнішній вигляд на довгі роки. Однак, цей матеріал небажано укладати в дуже вологих приміщеннях, наприклад, лазнях, і на вулиці, на відкритих майданчиках. 
Наливні підлоги з поліуретану мають досить високу вартість, і це потрібно враховувати, зупиняючи на них свій вибір.
4 300x200 1 - Наливна підлога з малюнкомЦементно-акрилові підлоги відрізняється міцністю і надійністю, тому використовується для заливки коридорів і приміщень з високою інтенсивністю людського потоку, наприклад, в поліклініках, дитячих садах, магазинах і т.д. 
Матеріал інертний до підвищеної вологості, високих і низьких температур, хімічних впливів, тому їх можна піддавати дезінфекції спеціальними складами. Крім цього, покриття має протиковзким якістю, що особливо важливо, якщо в будинку є маленька дитина.Під покриття з цього матеріалу немає необхідності ідеально вирівнювати базове підставу, так як воно має високу щільність і саме по собі здатне привести площину статі в порядок. В період експлуатації наливна підлога не дає тріщин і відколів, так як стійкий до ударних навантажень.
Але, вибираючи цей варіант покриття, слід мати на увазі, що процес його облаштування — досить складний і трудомісткий.

За зовнішнім оформленням наливні декоративні покриття можна поділити на такі варіанти:

 • Однотонні кольорові покриття різних кольорів.
 • Однотонні підлоги з вкрапленнями дрібних і середніх за розміром фрагментів різних матеріалів (чіпси, флоки і т.п.)
Кухня з декоративним 3D-покриттям підлоги
Кухня з декоративним 3D-покриттям підлоги

Кухня з декоративним 3D-покриттям підлоги

 • 3D-поли з об’ємними просторовими малюнками або фотографіями.
 • Прозорі покриття, заливисті на підготовлену основу, на якій розміщується добірний гравій різних фракцій, монетки, черепашки, інші або ж настилається паперове полотно з нанесеним орнаментальним візерунком.

Структура наливної декоративного статі і способи його заливки

Тепер, дізнавшись, які типи наливних декоративних покриттів бувають, варто розібратися, що вони собою являють і з яких верств складаються. Незважаючи на те що підлоги виготовляються з різних матеріалів, процес їх облаштування відбувається за одним принципом, з деякими відмінностями, які залежать від того, який результат планується отримати в результаті.

У тому випадку, якщо планується отримати однотонне покриття, або ж має декоративні включення у вигляді блискіток або різнокольорових фрагментів (чіпсів або флоков), виготовлених з різних матеріалів, схеми облаштування різних варіантів виглядають приблизно так:

1. Тонкошарові самогрунтующіеся покриття — це найпростіший варіант наливної підлоги, яка не передбачає наявність малюнків.

Схема облаштування тонкошарових наливних покриттів.
Схема облаштування тонкошарових наливних покриттів.

Схема облаштування тонкошарових наливних покриттів.

Такий тип наливної підлоги не вимагає особливої ​​підготовки основи, а також створення спеціальних умов для виконання робіт і високої кваліфікації виконавців.

Підготовлена ​​суміш наноситься двома шарами на чисту і міцну поверхню, яка може бути вологою, тому що цей фактор не погіршить якості покриття. Але ось міцність основи — це головне, що необхідно для отримання надійного результату, так як тонке покриття не зможе його зміцнити, і буде з часом руйнуватися разом з основою.

Ретельне очищення основи, її повне обеспиліваніе — це друга вимога, що пред’являється до якісної заливки. Частина, що залишилася пил може зробити проблемної адгезію суміші з матеріалом підстави.

Третє — якщо поверхня капітального статі нерівна, то покриття повторить його вади. Цей фактор необхідно також враховувати, особливо в тих випадках, коли потрібно отримати ідеально рівну підлогу.

Для облаштування цього варіанту покриття використовуються спеціальні полімерні склади. Одним із прикладів є «Murepox».

Читайте також:  Вирівнювання підлоги за допомогою спеціальних сумішей

2. Монолітний варіант наливної декоративного статі створює ідеально рівну поверхню. Його структурна будова має на увазі наступні шари:

Будова монолітного полімерного наливної декоративного статі
Будова монолітного полімерного наливної декоративного статі

Будова монолітного полімерного наливної декоративного статі

 • Основа. Найчастіше це бетонна плита, але деякі з видів статі можуть наноситися і на інші підстави. Якщо планується оновити дерев’яний настил, то необхідно переконатися в його надійності — він повинен мати достатню товщину і бути міцно закріплений до лагам, тобто неприпустимі його прогини.
 • Далі, йде грунтове покриття, який скріпити структуру поверхні основи.
 • Вирівнює стяжка. Цей шар робиться в тому випадку, якщо основа має серйозні пошкодження або нерівності. Іноді капітальну стяжку цілком може замінити шар самовирівнюється наливної підлоги.
 • Якщо підлоги довелося вирівнювати стяжкою, то після висихання її слід покрити спеціальним праймером, тобто ще одним складом грунтовки шаром, адаптованим до самого наливному покриттю.
 • Монолітний шар заливається в тих випадках, коли поверхня основи недостатньо гладка. Крім того, він стане кольоровим фоном для малюнка, який складеться з блискіток або «чіпсів» верхнього декоративно-захисного покриття. Товщина монолітної прошарку може становити 2,5 ÷ 5 мм.
 • Захисний шар — це прозорий двокомпонентний склад, в який при бажанні додаються декоративні фрагменти.

3. високоміцні наливні підлоги виготовляються з цементно-акрилових складів, одним із прикладів яких є «Hypercrete HDF». Вони відрізняються підвищеною міцністю і стійкістю до деформацій за рахунок полімерних добавок.

Структурна будова високоміцного цементно-акрилового статі
Структурна будова високоміцного цементно-акрилового статі

Структурна будова високоміцного цементно-акрилового статі

Монтажні роботи з облаштування цього покриття можуть проводитися на вологу основу і при негативних температурах. Однак, щоб домогтися заявляється виробником результату, необхідно зміцнити підставу, інакше може відбутися відшарування наливної матеріалу.

Товщина цього покриття може варіюватися від 2,5 до 6 мм. Його облаштування проводиться так само, як і монолітного покриття, але в якості основного шару використовується цементно-акриловий склад.

Зовнішнім фінішним шаром для цього типу наливної підлоги можуть служити поліуретанове або епоксидне, однотонне або прозоре покриття, в яке при бажанні додаються декоративні елементи.

4. 3 D-наливні підлоги можуть бути облаштовані із застосуванням будь-якого з вище названих складів, із застосуванням верхнього прозорого захисного шару (поліуретанового або епоксидного).

Будова декоративного наливної 3D-полу
Будова декоративного наливної 3D-полу

Будова декоративного наливної 3D-полу

Відмінною рисою структури таких покриттів є декоративний шар, що складається з паперового або тканинного полотна, на яке нанесено графічне або фотозображення. Використання фотодруку для декорування підлог відкриває широкі можливості створення просторового ефекту будь-якої глибини. Тому саме такі підлоги користуються великою популярністю.

Переваги наливних декоративних підлог

Кілька слів необхідно сказати про переваги наливних підлог з малюнком перед іншими видами підлогових покриттів. Саме ці «плюси» і обумовлюють їх зростаючу популярність.

Погодьтеся, виглядають такі підлоги дуже оригінально. Головне, щоб малюнок незабаром не "приївся» господарям, так як змінити його буде дуже непросто.
Погодьтеся, виглядають такі підлоги дуже оригінально. Головне, щоб малюнок незабаром не «приївся» господарям, так як змінити його буде дуже непросто.

Погодьтеся, виглядають такі підлоги дуже оригінально. Головне, щоб малюнок незабаром не «приївся» господарям, так як змінити його буде дуже непросто.

 • Перше, на що спрямовується погляд людини, що входить в приміщення — це виділяється на загальному тлі характер оформлення однієї з поверхонь. Саме цим елементом може стати декоративне покриття підлоги. Ну а наливна структура надає необмежені можливості, на відміну від інших сучасних і традиційних матеріалів.
 • Абсолютна екологічна чистота покриття в порівнянні з ламінатом і лінолеумом, практично завжди містять шкідливі складові.
 • Матеріал відноситься до гіпоалергенним. Він не притягує і не накопичує пил, що особливо важливо, якщо у одного з членів сім’ї є хронічне захворювання органів дихання або схильність до алергічних реакцій. Це якість можна назвати перевагою перед будь-якими декоративними текстильними покриттями.
 • Механічна міцність. Якісно залите покриття не дряпається і не мутніє з часом. Тому воно відмінно підходить для облаштування підлоги в передпокої, куди в першу чергу на взуття заноситься вуличний пил і пісок, здатний пошкодити будь підлоговий матеріал.
 • Звукоізоляційні якості. На відміну від ламінату та паркету, наливна підлога не створює «луни» під час ходьби по ньому, що не резонує.
 • Травмобезопасность. Покриття хоча і має відображає гладку поверхню, але не є слизьким. Тому воно більш безпечно, ніж керамічна плитка.
 • Гідроізоляційні здатності. Це якість наливної покриття робить його ідеальним для приміщень з підвищеною вологістю або з ймовірністю прямого попадання води на підлогу.
 • Негорючість покриття. Всі матеріали, використовувані для верхнього шару наливної підлоги, відносяться до групи горючості НГ, тобто негорючі.
 • Простота в догляді — це може бути суха або вологе прибирання, в тому числі із застосуванням побутових миючих засобів.
 • Можливість облаштування під наливне покриття системи «тепла підлога» — обмежень в цьому питанні немає.

Недоліками наливних підлог є складність виконання монтажу і висока вартість як самого матеріалу, так і робіт по заливці, якщо запрошувати бригаду майстрів.

 
 

Орієнтовна середня вартість складів для наливних підлог на 2019 рік становить близько 80÷ 130 грн за кілограм. А для кімнати в 15 м² буде потрібно приблизно 40 кг матеріалу. Так що вважайте самі

Якщо для облаштування покриття запросити професіоналів, то їх робота, разом з вартістю матеріалу обійдеться в суму, не меншу вартості матеріалу, а буває, що і набагато дорожче — в залежності від складності проекту. Найдорожчими в монтажі є 3D- покриття.

Вибір декоративного матеріалу для наливної підлоги

Малюнок для декоративного наливної підлоги може бути створений декількома способами. Вибір конкретного варіанту безпосередньо відіб’ється на вартості покриття.

 • На підготовлене під фінішний захисно-декоративний шар підставу можуть бути закріплені камені, черепашки, монети, тонкі спили стовбурів деревини, висушені і розправлені осіннє листя і будь-які інші елементи, з яких можливо створити малюнок. Вибравши цей спосіб декорування, необхідно враховувати — чим об’ємніше будуть обрані предмети, тим товщі доведеться робити наливний шар.
Зображення для декоративного наливної підлоги може бути як фотографічним, так і мальованим
Зображення для декоративного наливної підлоги може бути як фотографічним, так і мальованим

Зображення для декоративного наливної підлоги може бути як фотографічним, так і мальованим

 • Другий варіант — це нанесення малюнка акриловими фарбами безпосередньо на підготовлену основу трафаретним способом. Провести таке декорування під силу кожному. Головне — знайти відповідний орнамент, перенести його на щільний папір або картон і зробити трафарет, через отвір якого на застиглий базовий шар і наноситься фарба.
 • Третій варіант — це створення зображення на основі ручного розпису. Однак, зробити це самостійно зможуть тільки обдаровані люди, а робота художника обійдеться дуже дорого.
Декоративна підкладка під фінішний прозорий наливну шар.
Декоративна підкладка під фінішний прозорий наливну шар.

Декоративна підкладка під фінішний прозорий наливну шар.

 • Четвертий спосіб — закріплення перед заливкою фінішного шару зображення, виготовленого друкарським способом. Декоративну підкладку можна замовити в компанії, що займається наливними покриттями. Такі полотна складаються з трьох шарів — це основа, сам графічний малюнок і захисна плівка.
 • П’ятий спосіб дає ефект, який багато власників житла і хотіли б отримати — це використання малюнка, нанесеного на вінілову плівку або ж на баннерное полотно. Вибираючи цей варіант декорування, необхідно уважно вивчити інструкцію, надану виробником. У ній обов’язково вказується, які матеріали можна використовувати в комплексі з наливний сумішшю, а які неприпустимі до застосування. Всі матеріали повинні бути ідеально сумісні між собою.

У зв’язку з тим що наливна підлога передбачає досить тривалу експлуатацію, яке обчислюється не одним десятком років, малюнок для нього необхідно вибирати дуже ретельно. Важливо, щоб він не став згодом настільки нав’язливо-неприємним, що його захочеться закрити звичайним лінолеумом зі спокійним орнаментом. Тим більше що дизайнерська мода не стоїть на місці — сьогодні креативний малюнок або фото вважається кращим рішенням, а завтра, з появою нових розробок, буде викликати тільки негативні почуття. Крім того, колірна гамма і зображення підлогового покриття обов’язково має гармоніювати з рештою оформленням кімнати.

Наливне покриття для підлоги з орнаментальною підкладкою.
Наливне покриття для підлоги з орнаментальною підкладкою.

Наливне покриття для підлоги з орнаментальною підкладкою.

Кращим варіантом завжди вважалася «класика», виконана в нейтральних спокійних відтінках. При такому оформленні при проведенні наступного ремонту не настільки складно буде підібрати потрібний колір шпалер, текстилю і меблів.

Навряд чи варто захоплюватися об\'ємними яскравими зображеннями в житлових кімнатах - вони скоро можуть стати нав\'язливими. Краще «віддати їм» передпокій, кухню, ванну, санвузол.
Навряд чи варто захоплюватися об’ємними яскравими зображеннями в житлових кімнатах — вони скоро можуть стати нав’язливими. Краще «віддати їм» передпокій, кухню, ванну, санвузол.

Навряд чи варто захоплюватися об’ємними яскравими зображеннями в житлових кімнатах — вони скоро можуть стати нав’язливими. Краще «віддати їм» передпокій, кухню, ванну, санвузол.

Якщо є бажання поекспериментувати і використовувати експресивний малюнок в яскравих кольорах, то це можна зробити в невеликих приміщеннях квартири — в кімнатах санвузли або на кухні. Наприклад, для ванної кімнати підійдуть малюнки, що імітують водне середовище, для кухні квіткові варіанти. У передпокій можна підібрати більш стримані зображення, які підходять для загального дизайну.

Читайте також:  3D підлога

Матеріали для декоративного наливної підлоги

Для кожного етапу облаштування наливної підлоги буде потрібно певний склад — це ремонтна суміш, грунтовка, «підстилковий» (базовий) і фінішний матеріал. Обраний декоративний малюнок або фото укладається між «підстилкою» і фінішним шаром.

Для роботи рекомендовано вибирати склади одного виробника, так як вони мають максимальну адаптацією між собою і забезпечать належну надійну адгезію верствам, що входять в структуру покриття.

Як приклад можна розглянути комплекс складів компанії «Еполаст-Декор».

 • «Ремос» — це двокомпонентний епоксидний матеріал для вирівнювання бетонної поверхні, до складу якого входять мінеральні наповнювачі.
«Ремос» - ровнітель для бетонної підлоги.
«Ремос» — ровнітель для бетонної підлоги.

«Ремос» — ровнітель для бетонної підлоги.

«Ремос» використовується не тільки для усунення нерівностей, але і для закладення вибоїн, тріщин і відколів бетону, тобто в якості ремонтної шпаклівки. Загальна товщина цього шару може доходити до 10 мм, з огляду на перепади поверхонь. Крім цього, «Ремос» може бути застосований і як самостійне фінішне покриття, звичайно ж, якщо до підлоги не пред’являється декоративних вимог, а також якщо на нього не буде чинитися вплив агресивними хімічними сполуками.

Склад екологічно безпечний і має високі характеристики.

В системі декоративних наливних підлог «Ремос» використовується як проміжний шар в комплексі з епоксидним грунтом і фінішними покриттями на тій же основі.

 • «Еполаст-Грунт» — це грунтовки, що складається з двох компонентів. Обробка їм знепилюють і зміцнює бетонну основу, закриваючи пори і забезпечуючи високу зчеплення з фінішними шарами. Крім цього, склад допомагає значно знизити витрату основних матеріалів.
«Еполаст-Грунт» - епоксидна двокомпонентна грунтовка, що забезпечує якість заливки основних шарів.
«Еполаст-Грунт» — епоксидна двокомпонентна грунтовка, що забезпечує якість заливки основних шарів.

«Еполаст-Грунт» — епоксидна двокомпонентна грунтовка, що забезпечує якість заливки основних шарів.

Епоксидний грунт може бути застосований і для нанесення на невбираючі підстави, такі, як метал, епоксидні готові покриття, а також керамічна плитка.

Грунтовка стійка до впливу хімічних складів, вологи, а також механічного впливу і абразивного зносу. Тому склад може бути використаний навіть як самостійне зміцнює підстава покриття. Правда, рентабельність такого підходу — під великим питанням.

 • «Еполаст RAL 7040» і «Еполаст-Декор» — це епоксидні двокомпонентні компаунди, що забезпечують монолітні зносостійкі покриття.
«Еполаст-Декор» - для фінішного покриття наливної полімерної підлоги
«Еполаст-Декор» — для фінішного покриття наливної полімерної підлоги

«Еполаст-Декор» — для фінішного покриття наливної полімерної підлоги

Наносяться склади на загрунтовану і просохла поверхню або ж на вирівнюючий шар, облаштований з суміші «Ремос».

 

Матеріали придатні для застосування по металевим і дерев’яним підставах, добре витримують високі навантаження, стійкі до хімічного впливу. Використовуються в якості підстилкового, а також фінішного шару при «запечатування» декоративних полотен та інших добавок.

Крім цього, склад може бути завдано на мозаїчні підлоги для виділення структури та створення ефекту мокрого каменю.

«Еполаст RAL 7040» — це кольоровий варіант наливної покриття, а «Еполаст-Декор» — абсолютно прозорий склад. При необхідності компаунди можуть бути застосовані в комплексі: перший — в якості кольорового підстилкового шару, а другий — як прозоре фінішне покриття.

Як залити декоративний підлогу з малюнком самостійно

Інструменти і пристосування для проведення робіт

Якщо планується виконати заливку декоративного статі самостійно, необхідно подбати про необхідні інструментах і пристосуваннях для зручності роботи.

 • Для приготування двокомпонентних сумішей потрібно будівельний міксер, в якості якого може бути використана електрична дриль з відповідною насадкою.
 • Раклей — це інструмент, схожий зовні з широким зубчастим шпателем, але відрізняється наявністю довгої ручки і можливістю регулювання зазору, що визначає товщину шару заливки. Раклей використовується для того, щоб розподілити і розрівняти суміш по поверхні основи.
Специфічні інструменти для роботи з наливними полімерними підлогами
Специфічні інструменти для роботи з наливними полімерними підлогами

Специфічні інструменти для роботи з наливними полімерними підлогами

 • Голчастий валик також бере участь в розподілі складу по поверхні. Його використовують для прокатки залитого статі — це допомагає звільнити розподілений склад від повітряних бульбашок.
 • Валики з хутряними насадками, з ворсом не більше 12 ÷ 15 мм застосовуються для розкочування по поверхні грунтовки суміші.
 • М’які кисті шириною в 120 ÷ 150 мм для розподілу складів у важкодоступних областях. Таких потрібно кілька штук, так як епоксидні склади роблять їх в буквальному сенсі слова одноразовими.
 • Шпателі шириною від 100 до 400 мм. Без цього інструменту не обійтися при виконанні будь-яких робіт, пов’язаних з нанесенням і розподілом будівельних складів. Наприклад, не завжди і не скрізь зручно працювати раклей, і тоді в процес вступає шпатель необхідного для конкретного випадку розміру.
 • Краскоступи — це своєрідні шиповані сандалі, що дозволяють майстру безперешкодно дістатися до будь-якого місця за тим самим залитому покриттю, не заподіявши йому шкоди. Сліди від шипів на залитому складі самостійно затягуються.
 • Ємність для замочування і очищення інструменту.
 • Пилосос, найкраще будівельний, необхідний, так як перед кожним етапом робіт потрібна ретельна очистка поверхні.
 • Робочий одяг, гумові рукавички, пристосування для захисту дихальних органів — це може бути маска або респіратор.
 • Поліетиленова плівка для захисту стін і підлоги приміщення, де буде проводитися заміс складів.
 • Харчова стрейч-плівка. Цей матеріал деякі будівельники намотують на одяг (рукава, штанини) або взуття для захисту від епоксидних сумішей, які після застигання відмити або відчистити не вийде.
 • Широкий малярний скотч стане в нагоді для захисту від сумішей нижній частині стін кімнати, де облаштовується наливна підлога.

Процес заливки підлоги з малюнком — покроково

У зв’язку з тим, що кожен виробник пред’являє певні вимоги до основи, на яку буде проведена заливка декоративного покриття, перед початком робіт, необхідно дуже уважно вивчити інструкцію. Так, деякі склади можна укладати на основу, що має будь-яку вологість, а інші тільки на ретельно просушену поверхню. Від цього фактора буде залежати довговічність декоративного статі, тому ігнорувати рекомендації виробника не слід.

ІлюстраціяКороткий опис виконуваних операцій
2 300x180 - Наливна підлога з малюнкомОтже, перед початком робіт, за допомогою вологоміра контролюється вологість бетонної основи. Найчастіше виробником вказується максимальний поріг, який не перевищує 4%.Якщо підлоги вирівнювалися недавно, то з моменту облаштування стяжки повинно пройти як мінімум 21 день. Якщо залити склад на непросушених поверхню, то після його застигання покриття може почати відшаровуватися. 
Вологомір, зрозуміло, є не в кожного. Можна обійтися і «народним» способом перевірки — розстелити на бетонній підлозі квадратне полотно поліетилену (приблизно 1000 × 1000 мм) і приклеїти його по краях скотчем. Якщо завтра на плівці буде видно краплі конденсату або піт, то підстава ще не просохла до необхідних кондицій.
3 300x180 - Наливна підлога з малюнкомЯкщо вологість відповідає вимогам, можна приступати до роботи. 
Першим етапом йде шліфування бетонної основи. 
Цей процес необхідний для відкриття пір бетону для кращого проникнення в них грунтовки. Професійні майстри виробляють цю роботу за допомогою спеціальної шліфувальної машини.
4 300x180 - Наливна підлога з малюнкомЯкщо ж облаштування наливної підлоги буде проводитися самостійно, то для шліфування можна використовувати і ручну шлифмашинку, встановивши на неї абразивний насадку — «чашку».
5 300x180 - Наливна підлога з малюнкомПісля шліфування поверхню необхідно з високою ретельністю ретельно очистити від бетонної пилу. Для цієї мети використовується промисловий або звичайний потужний пилосос. 
У будь-якому випадку очищення необхідно провести кілька разів, а особливу увагу необхідно приділяти кутах і стиках вертикальної і горизонтальної поверхонь.
6 300x180 - Наливна підлога з малюнкомДалі, йде заміс двухкомпонентной грунтувальною суміші. 
При виконанні цього процесу дуже важливо дотримати пропорції, зазначені виробником матеріалу, інакше грунт не володітиме всіма заявленими якостями. 
Заміс проводиться за допомогою електричної дрилі, на яку попередньо встановлюється спеціальна насадка-міксер.
7 300x180 - Наливна підлога з малюнкомНаступний етап робіт — це нанесення на зашліфованний і очищений від пилу бетон грунтувальною суміші. 
Для цього зазвичай грунтовка наливається на підставу невеликий калюжкою, а потім розподіляється по ньому за допомогою широкого шпателя або валика з хутряною насадкою.
8 300x180 - Наливна підлога з малюнкомРоботу необхідно проводити акуратно, намагаючись залишити поза увагою нижню частину стін. 
Кращим варіантом буде тимчасово заклеїти цю область вертикальної поверхні малярським скотчем, який віддаляється тільки по завершенню робіт.
9 300x181 - Наливна підлога з малюнкомВсі перераховані вище роботи можна виконати за один день. Загрунтовані поверхню залишається для просихання на добу — за цей час склад проникне в пори і зміцнить структуру бетону. 
Крім того, після висихання цього шару добре проявляться вади поверхні — нерівності і тріщини.
10 300x180 - Наливна підлога з малюнкомНа другий день, коли грунтовка вбралася і підсохла, проводиться ревізія підстави, на предмет виявлення нерівностей і пошкоджень.
11 300x180 - Наливна підлога з малюнкомНаступним етапом йде ремонт виявлених дефектів. Для цієї мети зазвичай застосовується спеціальна ремонтна двокомпонентна суміш, яка замішується ідентично грунтовці. 
Для того, щоб закрити окремі пошкодження, склад наноситься тільки на необхідні області.В якості альтернативи спеціальному ремонтному складу багато майстрів використовують грунтовки або базовий наливний склад, змішуючи його до потрібної консистенції з чистим кварцовим піском.
12 300x180 - Наливна підлога з малюнкомЯкщо ж необхідно підкоригувати рівність підлоги, то ремонтний розчин наноситься на всю поверхню і розподіляється за допомогою раклі або широкого шпателя, а потім по підлозі проходяться голчастим валиком. 
Якщо для грунтовки і ремонту використовується матеріал, що має однаковий колір, то майстру необхідно бути дуже уважним і стежити за тим, щоб вся суміш була розподілена рівним шаром по всій поверхні.
13 300x180 - Наливна підлога з малюнкомЗалежно від вибору складу для ремонту підлоги, він може мати білий, сірий або коричневий колір. 
Відремонтована поверхню залишається для просихання ще на одну добу.
14 300x180 - Наливна підлога з малюнкомКоли ремонтний склад висохне, поверхню необхідно відшліфувати, звільнивши її від дрібних нерівностей і затвердіння, які можуть стати на заваді для гарної адгезії шарів. Робота може бути проведена вручну, за допомогою терки або ж шліфувальної машинки з встановленою на ній абразивної насадкою. 
Після шліфування підлоги необхідно очистити від утворилася пилу. Спочатку для очищення використовується пилосос, а потім вологою ганчіркою. Вологе прибирання необхідно провести кілька разів. 
На поверхні не повинно бути ніякого, навіть дрібного сміття, волосся, а також інших фрагментів, здатних перешкодити якісної заливки.
15 300x180 - Наливна підлога з малюнкомДля наступного етапу робіт необхідно надіти на ноги краскоступи, а щоб не зіпсувати остаточно робоче взуття — рекомендовано замотати її стрейч-плівкою. 
Краскоступи дозволять вільно пересуватися по всій поверхні підлоги, включаючи і ті ділянки, на яких вже розлитий склад.
16 300x180 - Наливна підлога з малюнкомТепер можна приступати до замішування суміші для підстилкового шару. 
При цьому необхідно строго дотримуватися всі встановлені виробником пропорції, зазначені на упаковці або в прикладається інструкції.
17 300x180 - Наливна підлога з малюнкомГотова суміш розливається на підставу калюжами і раклей рівномірно розподіляється по поверхні. Розподіл і вирівнювання здійснюється плавними рухами.
18 300x180 - Наливна підлога з малюнкомПісля того, як ділянка підлоги буде покрита розподіленим по поверхні складом, його необхідно прокатати голчастим валиком. Це дасть і додатковий розподіл — самонівелюванням шару, і вихід можливих бульбашок повітря. 
Робота проводиться в такому ж порядку, поки вся поверхня підлоги не буде повністю покрита цим підстилаючих шаром.
19 300x180 - Наливна підлога з малюнкомВже через добу після заливки підстилкового шару можна переходити до роботи над малюнком статі. 
Перше, що необхідно зробити — це приміряти полотно на місце, де воно буде закріплено.Якщо малюнок розміщений на двох і більше полотнах, то їх необхідно попередньо поєднати в тій області, де вони будуть закріплюватися.
20 300x180 - Наливна підлога з малюнкомТаким же чином необхідно діяти, якщо вибрано полотно з 3Д малюнком. 
Після примірки матеріалу на місці його майбутнього розташування, при необхідності відзначаються зайві області, наприклад, під виступ стіни, і акуратно відрізають.
21 300x180 - Наливна підлога з малюнкомДалі, починається самий трудомісткий процес. 
Полотно з нанесеним малюнком необхідно відокремити від підкладки, яка призначена для тимчасового захисту клейового шару.Підкладка знімається поступово, у міру приклеювання плівки (полотна) з малюнком до поверхні підлоги. 
При цьому полотно розгладжується спеціальним пластиковим шпателем, щоб під ним не залишалося повітряних бульбашок, здатним змастити декоративний ефект, та й просто послабити фінішну поверхню.
22 300x180 - Наливна підлога з малюнкомУ кожного майстра існують свої секрети, що спрощують відділення декоративної плівки від підкладки, а також розрівнювання її складок при приклеюванні. 
Наприклад, щоб плівка легше відокремлювалася від підкладки, її іноді підігрівають до теплого стану за допомогою звичайного фена. 
Для кращого розгладження і видалення з-під плівки повітряних бульбашок, поверхня плівки або статі збризкують водою з пульверизатора. Для порівняння — приблизно таким же чином на скло приклеюється тонуюча плівка
23 300x180 - Наливна підлога з малюнкомКоли малюнок буде закріплений на поверхні підлоги, з нього знімається верхня прозора захисна плівка.
24 300x180 - Наливна підлога з малюнкомУ тому випадку, коли малюнок не завдано на загальну полотно плівки, а виготовлений в техніці «витинанка», тобто вирізуванням з паперу різного кольору різних орнаментів, то кожен з елементів доведеться коригувати окремо, після зняття верхньої захисної плівки. 
Тут же необхідно уточнити, що існують різні варіанти монтажу малюнків, тому до кожного з них додається інструкція, якої і необхідно слідувати при його укладанні на підлогу. 
Якщо ж декор робиться під замовлення, виконавець повинен забезпечити виріб своїми рекомендаціями.
25 300x180 - Наливна підлога з малюнкомНаступним кроком готується склад для фінішного прозорого шару. Його також замішують з двох компонентів, узятих в обумовлених виробником пропорціях. 
Приготовану суміш рекомендовано залишити на дві-три хвилини (щоб піднялися утворилися при замішуванні бульбашки повітря), і тільки після цього можна приступати до заливання останнього, верхнього шару наливної підлоги.
26 300x180 - Наливна підлога з малюнкомСуміш виливається і на малюнок, і на решту площі статі калюжами, а потім рівномірно розподіляється по всій поверхні раклей.
27 300x180 - Наливна підлога з малюнкомНанесений шар через 5 ÷ 10 хвилин, в залежності від обраного матеріалу, необхідно прокатати голчастим валиком.
28 300x180 - Наливна підлога з малюнкомЯкщо при замішуванні фінішна суміш придбала молочно-білий колір — лякатися цього не варто. Після висихання і повної полімеризації вона повинна стати прозорою. 
Результат виконаної роботи представлений на ілюстрації.
Читайте також:  Як прибрати скрип дерев'яної підлоги

 

Отже, з наведеної вище інформації добре видно, що при бажанні і дотриманні всіх рекомендацій виробника наливної підлоги, роботу цілком доступно виконати і самостійно. Тим, більше, що для неї не потрібно складного або незамінного інструменту. Облаштувавши покриття своїми руками, можна заощадити значну суму. І особливо це важливо, коли кошти на ремонт обмежені. Правда, при виконанні такої роботи доведеться мобілізувати всю свою акуратність і увагу, так як виправити допущені помилки буде надзвичайно складно.

На завершення публікації, для більшої наочності інформації — відеосюжет про заливці 3D-полу з фоторісунком.

Відео: Створення 3 D-полу своїми руками

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1906 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *