Монтаж штучного каменю своїми руками

Якісно покладений облицювальний штучний камінь здатний захистити стіни будівлі від негативного впливу зовнішніх природних факторів, одночасно надаючи їм імпозантний вигляд, ділячи схожими на невеликі замки. Тому у власників приватних будинків, які вирішили провести фасадні оздоблювальні роботи, дуже часто виникає питання про те, чи можливий монтаж штучного каменю своїми руками? Щоб відповісти на нього, необхідно для початку отримати інформацію про те, як проводиться цей процес і що для нього необхідно, а також про матеріали, з яких виготовляється штучний камінь, і на які розчини можна виробляти його кладку.

Монтаж штучного каменю своїми рукамиМонтаж штучного каменю своїми руками

Штучний камінь використовують як декоративна прикраса для окремих ділянок стін, або ж повністю закривають їм все поверхні. Для облицювання може застосовуватися один тип цього матеріалу, або застосовують його комбінацію, тобто поєднують кілька варіантів облицювання, мають різні розміри, фактури і забарвлення, що робить поверхні стін і цоколів ще більш декоративними і оригінальними.

Щоб кладка вийшла якісною і прослужила кілька десятиліть, доведеться врахувати безліч нюансів, пов’язаних як з характеристиками самого матеріалу робочого процесу кладки і виготовлення самого облицювальний матеріал, так і з технологіями його монтажу.

З чого роблять штучний камінь?

Штучний камінь може бути виготовлений за різними технологіями і на основі різних вихідних матеріалів. Купуючи оздоблювальний матеріал в магазині, або ж виготовляючи його самостійно, важливо мати на увазі, що склад, який буде використаний для закріплення його на стіні, повинен мати ту ж основу, що і сам штучний камінь. Дотримання цієї умови особливо необхідно при проведенні фасадних робіт, так як якщо матеріали, що мають різні характеристики, будуть піддаватися впливу значних перепадів температур (а це неминуче на зовнішніх стінах), то плитка просто почне відшаровуватися від основи.

До складу формувального розчину для виготовлення штучного каменю можуть входити різні компонентиДо складу формувального розчину для виготовлення штучного каменю можуть входити різні компоненти

Отже, для виготовлення штучного каменю використовуються наступні складові:

 • Основа. За основу для штучного каменю можуть братися два матеріали — це цемент або гіпс. Через відмінності в їх фізико-хімічні характеристики, технології виготовлення штучної кам’яної облицювання також мають свої особливості.
 • Наповнювач. Від цього становить безпосередньо залежить якість і міцність штучного каменю. В якості наповнювача до основи використовується дрібнозернистий керамзит, пісок, керамічна або мармурова крихта, пемза, інші мінеральні і навіть полімерні компоненти.

У різних варіантах складу розчину для виготовлення кам’яної плитки може різнитися і за складовими, і по їх пропорціям.

 • Добавки. Для зміцнення штучного каменю до складу вводяться пластифікатори і армуючі матеріали, в якості яких може використовуватися, наприклад, синтетичні фіброволокна.
 • Фарбувальні пігменти. Основний колір і різні відтінки, а також необхідну яскравість і насиченість штучного каменю надають спеціальні фарбувальні пігменти. Від їх якості буде залежати схильність обробки вигоряння, е довговічність — наскільки довго вона збереже свій первісний колір. Пігменти або додаються в розчин, з якого виготовляються плитки, або наносяться на поверхню вже сформованих заготовок.
 • Захисні покриття. На завершальному етапі, коли блоки або плитки штучного каменю практично готові, їх покривають захисними водовідштовхувальними складами. Найчастіше — це різні лаки для зовнішніх робіт, які здатні захистити обробку не тільки від вологи, але і від дії ультрафіолетових променів.
Читайте також:  Чим прибрати жовтизну у ванній

Як правильно вибрати штучний камінь?

Якщо штучний камінь буде купуватися в готовому вигляді, то при його виборі необхідно звернути увагу на деякі нюанси, які допоможуть визначити якість матеріалу і, відповідно, естетичність майбутньої обробки:
 • Зовнішній вигляд штучного каменю .

Для оздоблення фасаду вибираються різні види облицювання, в залежності від загального стилю, в якому буде оформлятися будинок. Для цоколя зазвичай вибираються більш важкий на зовнішній вигляд зразки, які навіть свої видом додадуть будівлі грунтовність — це валуни різних розмірів, які при творі кладки підбираються один до одного.

Для цоколів добре підійде імітація великих валунівДля цоколів добре підійде імітація великих валунів

Також відмінно підійдуть для цієї мети камені типу «скеля», які імітують шари гірських порід, що придбали під впливом природних факторів неправильні мудрі, «дикі» форми.

Штучний камінь під вивітрену "дику" скелюШтучний камінь під вивітрену «дику» скелю

Для фасадних стін найчастіше вибирається більш гладкий варіант каменю, так як він надає поверхням і кутах акуратність.

Крім цього, потрібно врахувати, що природні камені майже ніколи не мають однакового відтінку і стандартизованих, правильних форм і розмірів. Тому, якщо хочеться, щоб штучний камінь виглядав з максимальною достовірністю, був практично не відрізняється від натурального, не варто вибирати матеріал, виготовлений в одному рівному відтінку. Облицювання, що має не тільки рельєфність, а й колірні переходи, властиві природним мінералам, буде виглядати мальовничо, а значить — більш цікаво, на відміну від одноколірної. Якщо купуються штучні камені з однієї колекції, але різних виробничих партій, перед укладанням їх зазвичай перемішують.

 • Якість поверхні штучного каменю.

Дуже важливо при покупці оглянути поверхні штучних каменів. Лицьова їх сторона не повинна мати нерівностей і наростів, нехарактерних для природного матеріалу. Тильна ж, навпаки, повинна бути рівною, і мати невеликі шорсткості для хорошого зчеплення з клеєм і стіною.

В першу чергу, штучний камінь повинен бути дійсно схожий на справжнійВ першу чергу, штучний камінь повинен бути дійсно схожий на справжній

Якщо обраний камінь, виготовлений з розчину з наповнювачем у вигляді твердих вкраплень розміром до 5 мм, то вони не повинні випирати за межі поверхонь каменю. Крім цього, вкраплення не повинні перевищувати середньої встановленої фракції, так як цей чинник може безпосередньо вплинути на зниження міцності штучного каменю і може привести до передчасного розтріскування і крошенію блоків.

Такі елементи наповнювача особливо добре видно з тильного боку каменю і на його розпилі, тому на ці ділянки необхідно звернути особливу увагу.

 • Спосіб забарвлення каменю .

Щоб при випадково з’явилися ськолах на обробці не виявлялися непрофарбовані ділянки, рекомендується вибирати плитку, виготовлену з повністю пігментованого розчину. Цей показник можна визначити, глянувши на розріз плитки.

Обов\'язково оцінюється якість забарвлення штучного каменюОбов’язково оцінюється якість забарвлення штучного каменю

Якщо ж з’являється бажання внести в поверхневий малюнок штучного каменю колірні коригування, то це цілком можна зробити на вже закріпленої на стіні плитці, в цьому випадку буде набагато наочніше видно, де вони дійсно необхідні.

 • Виробник оздоблювального матеріалу

В першу чергу рекомендується звертати увагу на продукцію відомих виробників, які добре зарекомендували себе високою якістю і перевіреної довговічністю своїх виробів. До речі, досвідчені майстри-будівельники, які тривалий час працюють з штучним каменем, рекомендують віддавати перевагу вітчизняній продукції, так як вона розрахована і адаптована для монтажу в місцевих кліматичних умовах, і при цьому часто навіть не вимагає додаткової захисної обробки.

 • Упаковка готової продукції

Вибираючи штучний камінь, слід відразу поцікавитися, в якій упаковці він реалізується. Здавалося б, така незначна деталь, але вона, до речі, відразу допомагає визначити ставлення виробника до своєї продукції. Крім цього, потрібно врахувати і те, що якою б якісною і красивою не була плитка, без надійної продуманої упаковки під час транспортування матеріал може втратити і цілісність, і декоративність.

Найоптимальнішим варіантом для такої продукції є коробки з гофрованого картону з надійно укріпленим дном.

Облицювання стін штучним каменем

Інструменти для кладки

Після вибору і придбання вподобаного штучного каменю, наступним кроком слід подбати про підготовку інструментів, багато з яких, можливо, знайдуться в домашньому «арсеналі» господаря. Отже, для роботи необхідно буде мати в розпорядженні такі інструменти і приналежності:

Стандартний набір інструментів для облицювальних робітСтандартний набір інструментів для облицювальних робіт

 • Шпателі — широкий в 400 ÷ 500 мм, зубчастий з висотою гребеня 8 ÷ 10 мм, і гладкий, шириною 100 ÷ 120 мм.
 • Щітка з металевою щетиною для очищення поверхні стіни.
 • Гумовий молоток для прістуківаніем, покладеної на клей плитки.
 • Будівельний рівень для контролю за горизонтальністю рядів.
 • Шліфмашинка з диском по бетону чи каменю.
 • Напилок для обробки зрізів і тильної поверхні плитки.
 • Лінійка довжиною 1000 ÷ 1200 мм.
 • Пістолет або конусні мішки для заповнення швів.
 • Розшивання — інструмент для вирівнювання затірки у швах.
 • Калібрувальні рейки різної довжини і однакової товщини для дотримання обраної товщини швів.
 • Кисті з м’яким довгим і жорстким коротким ворсом.
 • Валик для грунтовки стіни.
 • Електричний дриль з насадкою-міксером.
 • Ємності для води, для розведення клею та затирання.
 • Рулетка.
 • Захисні окуляри, рукавички, респіратор будуть необхідні при розпилюванні і обробці плиток штучного каменю і при підготовці поверхні стін.
Читайте також:  Освітлення заміського будинку без електрики

Кілька рекомендацій по зовнішній обробці стін штучним каменем

Щоб штучний камінь надійно був зафіксований на зовнішній стіні, при виконанні облицювальних робіт слід дотримуватися деяких рекомендацій.

 • Штучний камінь укладається на стіну на клейовий склад, який замішується на воді. Тому роботи з облицювання рекомендується проводити при температурах повітря і поверхні, що відбувається від 5 до 25 ° С. Якщо дотримати цю умову, то використання додаткових матеріалів або застосування особливих технологічних підходів не буде потрібно.
 • При необхідності провести обробку при негативних температурах (але в жодному разі — не нижче -5 ° С), то можна на ділянці кладки спорудити так званий парник, що складається з каркаса і щільного поліетилену, в який встановлюють для підігріву теплову гармату. Однак, слід пам’ятати, що в цьому випадку робота займе дуже багато часу, так як, щоб закласти шви, доведеться чекати повного висихання клею, а за таких умов цей процес буде протікати досить довго.
 • Іншим виходом в ситуації, коли потрібно терміново провести оздоблювальні роботи при негативних температурах, може стати морозостійка кльова суміш, збагачена спеціальними присадками, що дозволяють проводити роботи в умовах морозу. Але якість і надійність облицювання все одно будуть викликати певні побоювання — має сенс все ж дочекатися більш теплих днів.
 • Іншою серйозною проблемою може стати занадто висока температура, якщо роботи проводяться в розпал літа. Труднощі викликає занадто швидко схоплюється, так як він втрачає вологу за більш короткий термін, ніж це передбачено виробником. Тому у такого складу знижується адгезія, тобто сцепляемость з поверхнею, а значить, штучний камінь цілком може довго не затриматися на стіні. Покладену при високій денній температурі плитку ні в якому разі не можна залишати сохнути під прямими сонячними променями — для оброблених ділянок необхідно передбачити затінення.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2371 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *