Монтаж сайдинга з утеплювачем

У даній статті буде наведено процес монтажу сайдингу з утеплювачем своїми руками. Покрокова технологія відеоматеріали допоможуть не тільки обробити, але і утеплити будинок за допомогою сучасного матеріалу іменованого сайдингом.

Знайома всім господарям приватного заміського житла картина — довгий і виснажливий процес з з трійки добігає кінця, будівля повністю зведено, встали на своє місце конструкція даху і покрівельне покриття. Необхідно вирішувати питання з обробкою фасаду, і, паралельно з цим — питання термоізоляції стін. Інша ситуація — старе покриття фасадних стін (неважливо — дерев’яних, цегляних, оштукатурених і т.п .) Приходить в непривабливий вигляд, або просто вже «до оскоми приїлося» власникам будинку, до такої міри, що стає нав’язливим бажання внести новизну у вигляд свого житла, заодно підвищивши комфортність проживання в ньому .

монтаж сайдингу з утеплювачем своїми рукамиМонтаж сайдинга з утеплювачем своїми руками

І в тому, в іншому разі на допомогу прийде технологія облицювання фасаду спеціальними панелями, які в побуті прийнято називати сайдингом (від англійського «siding» , що означає дослівно «зовнішня обшивка»). Подібний підхід дозволяє дуже швидко і якісно виконати обробку непривабливих стін, надавши їм оригінальний акуратний зовнішній вигляд. Сам по собі процес —  не особливо складний, доступний у виконанні практично кожному. А якщо господарі , піклуючись про своєму житлі, змонтують Сайді нг св оімі руками з утепленням, то напевно чимало виграють ще й в оплаті рахунків за опалення будинку.

Щоб добре розібратися в питаннях подібної термоізоляції і оздоблення фасаду, познайомимося ближче з самим сайдингом, дізнаємося про його достоїнства, розглянемо оптимальний утеплювач для такого типу робіт. І, безумовно, буде дана інструкція, як послідовно, не поспішаючи самостійно впоратися з цим завданням.

Види сайдинга і їх основні характеристики

Пол поняттям «сайдинг» ховаються панельні елементи, призначені для облицювання фасаду будинків і допоміжних господарських споруд, цокольній частині, фронтонів і т.п . Крім чисто декоративної завдання, сайдингові панелі дуже часто є важливою складовою частиною багатошарового покриття стін, що монтується в цілях термо- і гідроізоляції, зниження рівня проникаючого в приміщення шуму, поліпшення експлуатаційних характеристик всього будови.

На зорі своєї історії сайдинг виконувався виключно з дерева, проте, в даний час різноманітність типів подібної зовнішнього облицювання — досить велике. Познайомимося з основними представниками цього «сімейства» оздоблювальних матеріалів.

Сучасний дерев’яний сайдинг

З давніх-давен застосовувалося для зовнішньої обшивки будівель натуральне дерево (згадаємо традиції покривати будинки тесом або дошкою) залишаєтьсядуже затребуваним досі. Звичайно, сучасні дерев’яні панелі істотно відрізняються від тієї звичайної дошки, яка застосовувалася раніше.

Стіна, оброблена дерев\'яним сайдингомСтіна, оброблена дерев’яним сайдингом

Деревина, яка йде на виготовлення натурального сайдингу, зазвичай — хвойних порід, і обов’язково проходить ци кл сп еціальной підготовки, включаючи антисептичні просочення і термообробку. Це робить матеріал малоуязвімая до природних зовнішніх впливів самого різного плану, підвищує його опірність займання або процесам гниття.

Незважаючи на проведені з деревиною операції обробки, вона все ж залишається самим екологічним матеріалом, використовуваним для зовнішнього облицювання будівель. Крім того, жоден інший сайдинг ніколи не зрівняється з натуральним по своїй закладеної «природного теплоті».

Дерев\'яний сайдинг "під колоду" - блок-хаусДерев’яний сайдинг «під колоду» — блок-хаус

Випускається дерев’яний сайдинг в декількох варіантах. Найпоширеніші — «блок хаус», який надає будові вид дерев’яного зрубу, викладеного з колод або оциліндрованих бруса, «корабельна дошка», укладена нахлестом од на на іншу, або «вагонка» —  щільно підігнані одна до однієї  профільні  дошки .

Традиційна форма дерев\'яного сайдинга - "ялинка"Традиційна форма дерев’яного сайдинга — «ялинка»

Практично всі види сучасної дерев’яної обшивки мають в своїй конструкції спеціальну замкову частину з шипами і пазами, що дозволяє проводити монтаж панелей так, що практично не залишається щілин, які потребують додаткового забивання. Це, до речі, завжди вважалося одним з недоліків дерев’яної облицювання — щілини між дошками доводилося конопатіть, причому ця процедура вимагала мало не щорічного повторення. В даний час за рахунокпродуманої форми панелей і спеціальної обробки деревини, що значно знижує ймовірність її викривлення, подібний недолік зведений до мінімуму.

Дерев’яний сайдинг — відмінний варіант, але все ж не без недоліків:

 • Навіть оброблена деревина все одно ніяк не може побут віднесена до негорючих матеріалів.
 • Стіни, порита натуральним сайдингом, зажадають додаткової зовнішньої захисту — фарбування або покриття лаком. Час від часу цю обробку доведеться повторювати.
 • Вартість якісного натурального сайдингу — дуже висока, далеко не всім по кишені.

Сайдинг з дерев’яного композиту

І на зовнішній вигляд, і навіть осязательно, на дотик, поверхня стіни, облицьовану панелями з деревинно-полімерного композиту, досить важко відрізнити від від удаваною натуральної вагонкою . Це — не дивно, так основним матеріалом виготовлення є деревні волокна.

Як сполучна речовина застосовуються полімерні органічні смоли. Вони додають матеріалу міцність, необхідну пластичність, стійкість до органічного розкладання, до проникнення вологи, до впливу вогню.

Сайдінговие панель з деревинно-полімерного композитуСайдінговие панель з деревинно-полімерного композиту

Сучасні технологи виробництва дозволяють виконувати з деревинно-полімерного композиту величезна різноманітність деталей найскладніших геометричних форм, кольорів, зовнішньої фактури. Використовуються методи екструзії, пресування, і на виході стінові панелі можуть бути практично не відрізняються за текстурованим малюнком, тактильному відчуттю (шорсткість, теплота) від натурального дерева.

Такий облицювальний матеріал не потребує особливого догляду — він не зажадає забарвлення або лакування. Колір покриття надається ще на стадії виробництва. Надалі , в перші рік ÷ два експлуатації, буде відбуватися невелике вицвітання матеріалу (приблизно на 2 ÷ 3 тони), але потім весь інший термін використання відтінок стін вже не зміниться. До речі, загальний термін експлуатації, що заявляється виробником, досить значний — не менше 25 років.

Недоліки композитного дерев’яного сайдинга:

 • Такий матеріал не боїться впливу води і високої температури, але тільки якщо це не поєднане. Одним словом, гарячий водяний пар призводить до руйнування структури композиту, його деформації і т.п . Ситуація, звичайно, нетипова для обшивки стін, але знати про це все одно необхідно.
 • Композитний сайдинг поки що проводиться тільки лише у вигляді «вагонки». Прихильникам «блок-хауса» доведеться або почекати, або вибрати сайдинг з іншого матеріалу.
 • Ціни на подібний композитний матеріал — дуже високі, і поки що складно прогнозувати їх можливе зниження.
Читайте також:  Утеплення під сайдинг

металевий сайдинг

Популярність металевої обшивки фасаду серед приватних забудовників не надто висока — такий сайдинг частіше застосовують при обробці громадських будівель, торгових і соціально значущих споруд, промислових підприємств, офісів і т.п . Проте , є прихильники такого типу обробки і серед власників заміських особняків.

Упаковка металевих сайдінгових панелейУпаковка металевих сайдінгових панелей

Говорячи про те, що сайдинг металевий, виробник зовсім не має на увазі, що це буде обов’язково блискуча поверхня. Ні, звичайно такі панелі має багатошарову структуру, метал в якій грає роль жорсткого підстави, який утримує форму облицювання. Конфігурація традиційна — під «блок-хаус», під «вагонку» або під «корабельну дошку», хоча зустрічають і інші форми , як спрощені (гладка поверхня), так і більш складні — рельєфні.

Зовнішній же вид такого металевого сайдингу надає декоративне і захисне покриття, виконане з полімерних барвників і плівок . Воно може бути монохромним в самих різних відтінків варіантах, з малюнком, що відтворює структуру натурального дерева. Іноді застосовується сайдинг, навпаки, підкреслює матеріал свого виготовлення — з вираженим металевим блиском, аж до дзеркального.

Розміри металевого сайдингу - "блок хауса"Розміри металевого сайдингу — «блок хауса»

Найчастіше для виготовлення таких оздоблювальних панелей використовується оцинкована сталь. Дорожчі варіанти — з використанням кольорових металів — алюмінію, цинку. Переваги металевого облицювання — довговічність (при якісній антикорозійного обробці), простота монтажу, негорючість, механічна міцність (правда, при недбалої транспортування матеріалу або при точковому ударі по вже облицьованої поверхні цілком він цілком може деформуватися).

Недоліки металевого сайдингу:

 • Далеко не всі типи зовнішніх покриттів відрізняються довговічністю. При використанні недорогих типів матеріалу не виключається активну вицвітання поверхонь, особливо з сонячних сторін будинку.
 • Метал відрізняється високою теплопровідністю. Таке покриття буде сильно загострюватися на сонці влітку, і навпаки, охолоджуватися в морозну погоду. Це зажадає додаткових заходів по термоізоляції будівлі.
 • Матеріал не тільки не глушить шумів, але може ще й стати резонатором, значно підсилює проходження звукових хвиль.
 • Пошкоджений , подряпаний сайдинг зі сталевого листа може почати корродировать .

Фіброцементний сайдинг

Ще один сучасний оздоблювальний матеріал для облицювання фасадів — сайдинг на фіброцементной основі. У базовий склад для їх виготовлення включаються високоякісний портлданд-цемент і армуючі волокна — синтетичні (склопластикові або полімерні) або натуральні (целюлозні).

Дуже надійний, але досить дорогий і важкий фіброцементний сайдингДуже надійний, але досить дорогий і важкий фіброцементний сайдинг

З такої суміші відливаються і пресуються оздоблювальні панелі, які відмінно себе показують в системі вентильованих фасадів, надаючи будівель, крім естетичного зовнішнього вигляду, ще й додаткові утеплювальні і звукоізоляційні якості.

Не треба думати, що пропонуємо п панелі — це щось сіре і нудне, як звичайна штукатурки. Сучасні методи виробництва і декорування дозволять випускати панелі найрізноманітніших фактур і забарвлень. Це можуть бути абсолютно гладкі поверхні з однорідною або різнокольоровий фарбою, в тому числі з цікавими кварцовими вкрапленнями. Користуються широкою популярністю сайдингові панелі, які з двох кроків буквально не відрізниш від справжнього дерева — настільки точно і правдоподібно передана фактура і відтінок натуральної деревини. Фасад можна обробити фіброцементними панелями «під обпалена цегла» або «під дикий колотий камінь» — одним словом, можливості тут закладені дуже великі.
Буквально з двох кроків не відрізниш від натурального дерева!Буквально з двох кроків не відрізниш від натурального дерева!

Матеріал вигідно відрізняється своєю міцністю, абсолютної негорючістю, стійкістю до абразивного навантаженні, високою екологічність, невибагливістю у догляді (по суті, всі забруднення легко змиваються струменем води з шланга або навіть просто під час дощу).

Недоліки — досить велика маса, що ускладнює доставку, розвантаження матеріалу і вимагає, крім цього, посиленою обрешітки для монтажу панелей. Внаслідок цього, проводити монтаж такого облицювання поодинці буде дуже важко.

Другий «мінус», що обмежує широке застосування фіброцементних сайдінга при всіх його достоїнствах — висока ціна. Так, квадратний метр якісних панелей відомих брендів коштує ніяк не менше 1500 рублів, а з сучасним гідрофільно-керамічним або фотокерамічних покриттям — і того дорожче.

пластиковий сайдинг

Пластиковий сайдинг — чемпіон по по Відомими. Більше половини продажів всіх фасадних панелей з будь-яких матеріалів припадає саме на цю категорію.

Полімерний сайдинг - чемпіон за популярністю!Полімерний сайдинг — чемпіон за популярністю!

Найчастіше базовим матеріалом є полівінілхлорид (ПВХ) — полімер, що відрізняється хорошими експлуатаційними якостями. Однак, нерідко «на допомогу» П ВХ ін іходят, інші полімери.

 • Наприклад, при випуску панелей нижчого і середнього цінового діапазону, застосовується звичайна технологія моно-екструзії . Використовується один полімер (ПВХ), сайдинг виходить гомогенним по всій своїй товщині.
 • Дорожчі різновиди виробляють на лініях коекструзії . В цьому випадку ПВХ займає до 80 відсотків від загального обсягу панелей — він надає їй форму і необхідну жорсткість , особливо в замковій частині. А ось решта 20 відсотків — це акриловий зовнішній шар, який грає і захисну, і декоративну роль. Завдяки акриловому покриттю різко зростають основні експлуатаційні характеристики облицювання, вона стає більш довговічною (без втрати своїх декоративних якостей).
Двошарове будову сайдингу, виготовленого за технологією коекструзіїДвошарове будову сайдингу, виготовленого за технологією коекструзії

Крім цілком прийнятною для більшості власників будинків ціни, ПВХ-сайдинг відрізняється цілим переліком інших достоїнств:

 • Якісний двошаровий Сайді нг ін і товщині всього 1,1 — 1,3 мм відрізняється хорошою міцністю, не дряпається, що не сколюється, не розтріскується.
 • Панелі — дуже легкі, що істотно спрощує роботу з ними в процесі монтажу.
 • Використовувані для сайдингу полімери відносяться до матеріалів, що не підтримують горіння. Разом з тим , в досить широкому температурному діапазоні (від мінус 50 і до плюс 80 градусів) панелі не втрачають своїх якостей і заданих геометричних форм.
 • ПВХ і акрилове покриття — матеріали безпечні з точки зору екології. Вони не схильні до розпаду на компоненти, які могли б становити загрозу зовнішньому середовищі або здоров’ю людини.
 • Полімери не схильні до гниття, размоканию, зміни конфігурації під впливом води — панелі не коробляться від пересихання і не розбухають від надлишку вологи.
 • Матеріал абсолютно «нецікавий» для різних форм біологічного життя — грибків, цвілі, комах, гризунів і т.п .
 • Догляд за облицьованим фасадом перетворюється в просте захід, яке не потребує особливих зусиль — сайдинг легко миється водою зі шланга.
 • Різноманітність моделей по їх зовнішньої конфігурації ( «вагонка», « ялинка », «корабельна дошка», «блок-хаус», «дранка», різні види «цегляної кладки» або «натурального каменю») і за забарвленням задовольнить, мабуть, найбільш вимогливих покупців.
Читайте також:  Утеплення під сайдинг

І, нарешті, одне з головних переваг —  монтаж вінілового сайдинга настільки простий і інтуїтивно зрозумілий, що з таким завданням, при належному старанні і дотриманні технологічних рекомендацій, повинен впоратися будь-який середньостатистичний власник власного будинку.

Як правило, провідні виробники вінілового сайдинга завжди продумують все до дрібниць, і супроводжують свої вироби практично повним комплектом різноманітних добірних елементів і профілів, на всі можливі випадки монтажу.

Ось, наприклад, як може виглядати комплек кт дл я облицювання заміського будинку:

Сайдингові панелі і різноманітність профільних елементів до нихСайдингові панелі і різноманітність профільних елементів до них

1 — лати для горизонтального кріплення сайдинг-панелей . Як напрямні можуть використовуватися дерев’яні бруси або ж оцинковані металеві профілі.

2 — решетування для кріплення сайдинга в вертикальному положенні (наприклад, на фронтоні).

3 — сайдинг-панелі.

4 — сайдинг панелі для вертикального розташування.

5 — стартова рейка (профіль). Найчастіше саме з неї починається монтаж облицювання.

6 — лиштви для обробки віконних і дверних прорізів .

7 — J- профілі для оформлення переходів від стінових панелей до вікон, ніш, закінченнях площині.

8 — профільні лінійки для обробки стиків площин у внутрішніх кутах.

9 — завершальні накладки закривають зверху закінчену площину сайдингу.

10 — F-профілі , найчастіше використовуються при обробці переходів від стіновий конструкції до покрівельної

11 — профільний еле нт дл я облицювання зовнішніх кутів будівлі.

12 — фаска, еле нт дл я облицювання торцевій частині карнизного звису покрівлі.

13 — софіти — для підшивки карнизних звисів покрівлі знизу. Можуть бути суцільними і перфорованими — для вільного проходу повітряних вентиляційних потоків.

Огляд сайдинга можна закінчити тим, що існує ще й цокольна його різновид. Матеріал виконання може бути будь-який з перерахованих (крім натуральної деревини). Ці панелі зазвичай більш товсті, масивні, так як в цокольній частині стіни набагато вище ймовірність механічних ударів. Крім того, такий сайдинг повинен відрізнятися підвищеною стійкістю і до інших зовнішніх впливів — на нього частіше потрапляють волога і бруд з грунту під час дощів, снігові замети, лід і т.п .

Деякі зразки цокольних сайдінгових панелейДеякі зразки цокольних сайдінгових панелей

Зазвичай такі панелі випускаються в декоративному оформленні «під камінь» або «під цегляну кладку», супроводжуються кутовими профільними елементами. Нерідко в комплекті можна придбати і цокольні відливи — в тон до цокольного сайдингу.

Термоізоляція і вентиляція фасаду

Напевно, нерозумно облицьовувати будинок сайдингом «просто так», тільки для поліпшення зовнішнього вигляду.  Яким би не був матеріал стін, для переважної більшості регіонів Росії, зважаючи на особливості нашого клімату, завжди залишається актуальною проблема додаткового утеплення. І саме сайдинг відкриває в цьому питанні дуже великі можливості — під такою обробкою, як не можна краще, ховається термоізоляційний шар.

Облицювання будинку сайдингом розумно буде об\'єднати з утепленням фасадуОблицювання будинку сайдингом розумно буде об’єднати з утепленням фасаду

А щоб утеплені стіни не сирів, дуже чітко реагували на сезонні або погодні змінивологості повітря, і не втрачали при цьому своїх термоізоляційних якостей, рекомендується змонтувати так званий вентильований фасад. Сенс в тому, що між зовнішньою облицюванням (в нашому випадку — сайдингом) і шаром утеплювача залишався невеликий зазор, по якому буде здійснюватися природна циркуляція повітря.

Схематично це можна зобразити так:

Принципова схема вентильованого фасадуПринципова схема вентильованого фасаду

1 — фасадна стіна , що підлягає утепленню та   декоративної облицювання.

2 — елементи підсистеми ( обрешітки ), закріплені на стіні (стійки, підвіси, направляючі і т.п .). Саме на цю обрешітку будуть кріпитися декоративні оздоблювальні панелі, в нашому випадку — сайдинг.

3 — шар термоізоляційного матеріалу.

4 — спеціальна мембрана, що забезпечує вітрозахист і володіє гідроізоляційними властивостями, але одночасно — що не перешкоджає вільному проходженню пара зсередини будівлі.

5 — фасадна облицювання сайдинг чи інші панелі.

Синіми стрілками показана природна циркуляція повітря в спеціально залишеному зазорі між мембраною і облицювальними панелями. Такий рух забезпечує побудовану вентиляцію цього простору, в тому числі — з відведенням назовні виходять через стіни   і шар утеплювача водяної пари. У підсумку — пористий утеплювальний матеріал ніколи не намокає, що не сиреет, що не насичується вологою, а значить , йому не страшні перепади температури, і він і не втрачає своїх якостей.

Які ж утеплювачі оптимальні для такого типу термоізольованоговентильованого фасаду?

Оптимальні утеплювальні матеріали під сайдинг

У перших, необхідно відразу зробити одне важливе зауваження: глибоко не мають рації ті господарі будинків, які нехтують питаннями утеплення зовнішніх стін будівлі. Тим більше це питання ігнорувати, якщо планується облицювання фасаду сайдингом — виходячи з естетичних міркувань.

Як не старайся, між стіною і облицюванням обов’язково залишаться порожнечі. Для тепла в будинку вони нічого не дадуть, але в якості камери, де постійно буде накопичуватися вогкість, послужити зможуть. А це значить, що з’являться практично райські умови для розвитку різних проявів біологічної активності — появи цвілі, моху, грибкових колоній, для гнізд комах, сусідство з якими може бути  не тільки неприємним, але і досить небезпечним.

Читайте також:  Утеплення під сайдинг

Крім того, сиреющіе стіни ніколи не зможуть посперечатися в довговічності з тими, що підчіплюються в оптимальному стані — неминучі процеси ерозії, руйнування кам’яної (бетонною, цегляною і т.п .) Або дерев’яної структури. А точка роси при цьому напевно виявиться в товщі стіни, значить, температурні коливання з широкою амплітудою будуть приводити до промерзання матеріалу, а це — вірний шлях до швидкого руйнування.

Утеплювач ж винесе цю точку назовні, в товщу термоізоляційного матеріалу. Сконденсована волога буде знаходити собі вихід назовні через вентиляційний зазор.

Утеплювати з таких міркувань можна не тільки ті будинки, в яких люди живуть цілий рік. Навіть дачний будиночок, що стає постійним місцем проживання  для сім’ї тільки влітку, хороший господар обов’язково термоизолирующими . Це і збереження самої будівлі, про що вже говорилося, і комфортна прохолода в будиночку в літню спеку — термоізоляція допомагає впоратися з підвищеними температурами нітрохи не гірше, ніж зі зниженими.

Якими ж властивостями повинен відрізнятися якісний утеплювач ?

 • Він повинен володіти низьким коефіцієнтам теплопровідності . Оптимальним вважається діапазон порядку 0.030 ÷ 0.045 Вт / м × К °.
 • Утеплювач повинен добре «тримати форму» тобто володіти певною жорсткістю , що дозволяє йому надійно триматися на поверхні фасаду.
 • Висока гігроскопічність термоізоляційних матеріалів не вітається — вони повинні мінімально вбирати воду.
 • Безумовно, для будь-якого житлового будинку в перших рядах вимог — екологічна безпека матеріалу, його негорючість (або вкрай невисока горючість), хімічна та фізична стійкість до розкладання — від впливу температури, вологості, будь-яких реагентів.
 • Він не повинен служити живильним середовищем для яких би то не було форм життя.

Які матеріали для утеплення застосувати?

 • Є прихильники утеплення плитами пінополістиролу, але все ж для сайдингу вони не є оптимальним варіантом — швидше їх краще використовувати в тому випадку, якщо стіну передбачається закрити декоративною штукатуркою. (Таку систему утеплення стін часто називають « мокрий фасад).
Схема утеплення "мокрий фасад"Схема утеплення «мокрий фасад»

І ще один мінус — все ж пінополістирол (особливо звичайний, не екструдований) ніяк не можна віднести до категорії пожежонебезпечних матеріалів.

 • Відмінні результати показує пінополіуретан, який напилюють на стіни в потрібній кількості. У цього утеплювача найвищі ізоляційні характеристики, висока стійкість до більшості зовнішніх впливів, відмінна адгезія до будь-яких поверхонь.
Будинок після нанесення шару пінополіуретануБудинок після нанесення шару пінополіуретану

Головні недоліки — це матеріал недешевий і вимагає не тільки спеціального устаткування для напилення на стіни, але ще і чималого досвіду в цій роботі. Самостійно провести подібне утеплення — завдання чи здійсненне.

 • Вельми схожій зовні є технологія нанесення ековати . Правда, компонентний склад матеріалу зовсім інший — тут найчастіше використовується спеціально оброблене целюлозне волокно.
Процес напилення ековатиПроцес напилення ековати

Недоліки (при величезній кількості достоїнств) все ті ж — дорожнеча як самого матеріалу, так і проведення монтажних робіт, що вимагають спеціального обладнання.

Традиційно для утеплення вентильованих фасадів використовують мінеральну базальтову вату. Цей матеріал поєднує і чудові утеплювальні властивості, і екологічну чистоту, безпеку для людини (не потрібно плутати зі скловатою — там підходи дещо інші). З мінеральною ватою дуже зручно працювати, так як вона поєднує і легкість, і пластичність, і необхідну просторову жорсткість .

Яку ж мінеральну вату краще вибрати. Візьмемо на себе сміливість порекомендувати кілька марок цього матеріалу — продукція цих фірм гарантовано відрізняється високою якістю:

МініатюраОсновні перевагиФорма випускуСередня ціна за 1 кубічний метр
1079112563PAROC eXtra — утеплювач універсального призначення. Коефіцієнт теплопровідності — не більше 0.036 Вт / м × К °.Вологопоглинання — не більше 1% обсягу.Щільність — 27 кг / м³плити 600 × 1200 мм, товщиною від 50 до 100 мм.1950 — 2100 руб
laitbatts4Rockwool Light Batts — більш важкий термоізолятор при, схожих матеріалів утеплювачів якостях. Щільність — близько 37 кг / м³. Гігросокпічность — до 1,5%плити 600 × 1000 мм, товщина 50 або 100 мм1800 руб
1412098354fetyISOROC Ізолайт Л — — Коефіцієнт теплопровідності — не більше 0.038 Вт / м × К °. Вологопоглинання — 1 ÷ 2% обсягу.Щільність — 40 кг / м³плити 600 × 1000 мм, товщина 50 або 100 мм1400 руб
isover-ventfasad_1ISOVER Каркас-П37 — найлегший з перерахованих термоізолятор на стекловолоконной основі. Безпечний в роботі. Щільність — всього 14 кг / м³, при цьому коефіцієнт теплопровідності 0.037 Вт / м × К °.плити 1170 × 610 мм, товщина 50 або 100 мм.1 280 руб

дифузна мембрана

Дуже часто в статтях, які розповідають про проведення утеплювальних робіт на фасадах або на покрівлі, автори згадують якусь «пароізоляційну плівку». По всій видимості, помилка колись вкралася у одного з авторів, і продовжує тиражуватися.

Якщо ми говоримо про створення провітрюваного утеплення, тобто вентильованого фасаду або покрівлі, то ні про яку «ізоляції пара» мова йти не може. Завдання — діаметрально протилежна: покриття повинне забезпечувати непроникність для вітру і відкритої вологи — в бік «від атмосфери → всередину», але одночасно вільно пропускати водяні пари в зворотному напрямку, з утеплювача (де за всіма правилами повинна утворитися «точка роси») в атмосферу .

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2426 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.