Монтаж стелі з гіпсокартону з підсвічуванням

Монтаж стелі з гіпсокартону з підсвічуванням

Зробити дизайн власного будинку максимально привабливим можна, встановивши стелю з гіпсокартону з підсвічуванням.

Він досить ефектний завдяки різноманітним фігурам, але при цьому здійснити його монтаж можна своїми руками.

Навіть якщо ви зовсім не розбираєтеся в електропроводці, поради статті допоможуть вам в установці підсвічування. Приклади виконаної роботи можете подивитися на фото.

Стеля з підсвічуванням

Особливості монтажу підсвічування

Гіпсокартонні стелі з підсвічуванням дозволяють реалізувати будь-які дизайнерські рішення. Підсвічування гіпсокартонних стель може бути двох типів:

 • відкритої;
 • прихованої.

Технологія пристрою першого типу підсвічування простіше. Лампи можуть бути вбудовані в гіпсокартонна стеля в заздалегідь зроблені отвори або підвішені до нього. При цьому важливо врахувати, що вага підвісного освітлення не повинен бути більше 8-10 кг, в залежності від пристрою стелі. Більшої ваги гіпсокартонний каркас може не витримати, зіпсувавши всю обшивку стелі.

бордовий стелю

Для монтажу своїми руками стелі із закритою підсвічуванням доведеться попрацювати над схемою розміщення джерел світла. Вони будуть розташовуватися в нішах, які перебувають в середині дворівневого гіпсокартонної стелі. Так освітлення спрямовується не на пряму по периметру приміщення, а в бік стелі, від якого згодом він буде відображатися. Це сприяє створенню в кімнаті затишній обстановки і унікальної атмосфери.

Закрита підсвічування

вибір підсвічування

Головний етап в реалізації стелі з гіпсокартону з підсвічуванням — це вибір відповідного типу джерел світла. Зазвичай в цих цілях використовуються люмінесцентні або світлодіодні лампи. Останні є найбільш поширеними, тому далі будемо розглядати робочий процес на їх прикладі. Відзначимо основні переваги світлодіодного підсвічування:

 • з її допомогою цілком можна створити потужну підсвічування, при цьому самі світлодіоди практичні, довговічні і недорого коштують;
 • в порівнянні з альтернативними джерелами світла, світлодіоди мають майже на 50% більшу енергоефективність;
 • своїми руками встановлювати таку підсвічування на стелю з гіпсокартону гранично просто з урахуванням наявності самоклеючої стрічки;
 • завдяки сучасним блокам харчування стало можливо регулювати роботу підсвічування на відстані.

Світлодіодна підсвітка

Вибираючи світлодіодну стрічку для створення стелі з гіпсокартону, можна зіткнутися з декількома типами матеріалу, які мають такі технічні характеристики.

 • Тип світлодіода. Рекомендується використовувати SMD-3528 або володіють більшою потужністю SMD-5050.
 • Рівень щільності діодів за кількістю компонентів на метр стрічки. Можливе використання стрічки з розташуванням 30,60 і 120 світлових елементів на метр. Останній тип є занадто яскравим і використовується рідко. Оптимальним є варіант з 30 або ж 60 діодами.
 • Захист від впливу вологи. З цією метою світлодіоди покриваються силіконовою стрічкою.

Ще одним фактором, який грає не останню роль з дизайнерської точки зору, є колір підсвічування стелі з гіпсокартону, створюваного своїми руками. Існують не тільки одноколірні стрічки, але і стрічки, здатні змінювати відтінки завдяки використанню технології RGB. Для забезпечення працездатності останнього варіанту додатково потрібно купити спеціальний контролер.

 

Читайте також:  Стелі з гіпсокартону

різнобарвні світлодіоди

Розмітка і створення каркаса

Починається установка стелі з гіпсокартону з підсвічуванням з розробки схеми і складання по ній каркаса. Каркас створюється зі звичайного металопрофілю. Якщо ви будете монтувати його своїми руками, використовуйте наступну технологію.

 
 • По периметру стелі проводять осьову лінію на відстані близько 10 см від стельового перекриття. Ця лінія дозволяє намітити рівень майбутньої стелі з гіпсокартону. Вона повинна бути ідеально рівною, тому використовуйте для її перевірки будівельний рівень будь-якого типу.
 • Потім потрібно прикріпити до стін стартовий профіль.
 • Далі слід зафіксувати каркас на прикріплених до стелі підвісу.
 • Після цього отриманий каркас скріплюється саморізами і крабами-з’єднаннями.
 • Каркас стелі обшивається гіпсокартонними листами.

монтаж гіпсокартону

Перший рівень базового підвісної стелі в результаті описаних робіт буде виконаний. Для розміщення підсвічування необхідно почати монтаж другого рівня.

 • Нанесіть на стелю першого рівня кордону наступного.
 • На відстані приблизно 40-60 від розміченій лінії зробіть кріплення стартового направляючого профілю для гіпсокартону.
 • Візьміть відрізки основного профілю (вони повинні мати довжину, збігається з висотою другого рівня) і вставте в стартовий профіль на відстані 50-60 см одна від одної. Зафіксуйте отримані підвіси саморізами.
 • Повторіть з’єднання підвісів направляючим профілем для гіпсокартону і з нижньої сторони.
 • Тепер в наявний каркас стелі другого рівня можна вставляти основні профілі під гіпсокартон до моменту створення цілісної конструкції.
 • При завершенні монтажних робіт необхідно вивести дроти для підключення світла в отримані збоку отвори і зробити обшивку каркаса гіпсокартоном.

установка гіпсокартону

Тепер можна приступати до шпаклівки стиків між гіпсокартонними листами. Якщо в процесі створення каркаса з’явилися вм’ятини, їх треба усунути. Робити це можна і до, і після монтажу підсвічування. Ця процедура досить проста і не вимагає яких-небудь руйнувань вже готового стелі. Якщо виступи гіпсокартону за каркас не великі, можна замаскувати підсвічування, приклеївши по периметру карниза невелику смугу з гіпсокартону.

установка підсвічування

Це останній етап монтажу стелі з гіпсокартону своїми руками. Якщо для створення прихованої контурній підсвічування ви вирішите застосовувати світлодіодну стрічку, рекомендуємо мати на увазі наступні чинники.

 • Оскільки зазвичай стрічка продається п’ятиметровими котушками, виникає необхідність її обрізання. Робити це потрібно дуже уважно і акуратно тільки в зазначених виробником місцях.
 • Згуртовуючи ділянки одноколірної стрічки між собою, дотримуйтесь контакти плюс і мінус, а поєднуючи RGB стрічки, робите спайку між однойменними R, G і B контактами.
 • Не рекомендується поєднувати 3 і більше котушок. Струмопровідних доріжках буде складно витримати потужність 15 м світлодіодної стрічки. В такому випадку краще з’єднувати ділянки між собою паралельно.

схема стелі

Підключаючи стелю з гіпсокартону з підсвічуванням, пам’ятайте про дотримання полярності. Виконувати підключення потрібно за певною схемою:

 • пристрій підключають до блоку живлення контактами L і N;
 • RGB-стрічку підключають до спеціального контроллера;
 • проводиться перевірка напруги стрічки на збіг з напругою блоку живлення;
 • підключена стрічка тестується і при позитивному результаті приклеюється на своє місце.

 Тепер можна вважати установку стелі з гіпоскартона з підсвічуванням закінченою. Ви самі переконалися, що робиться це все своїми руками досить швидко і просто. Головне, дотримуватися корисні рекомендації та бути акуратним при роботі з електрикою. Якщо у вас ще є питання з приводу того, як зробити стелю з гіпсокартону з підсвічуванням, можете подивитися навчальне відео по даному процесу 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Натяжні стелі з підсвічуванням

Вам також може бути цікаво:

1363850558 zerkalnyy potolok1 500x375 - Монтаж стелі з гіпсокартону з підсвічуванням
Дзеркальна стеля
  Дзеркальна стеля своїми руками виконати не ...
20 odnourovnevie potolki iz gipsokartona - Монтаж стелі з гіпсокартону з підсвічуванням
Стелі з гіпсокартону
Стелі з гіпсокартону -50 фото красивого ...
1 6 500x375 - Монтаж стелі з гіпсокартону з підсвічуванням
Види стельових покриттів
Безліч дизайнів, стилів і напрямків в ...
montazh nakleek 41 500x333 - Монтаж стелі з гіпсокартону з підсвічуванням
Декоративне оформлення стель
    Багатий вибір матеріалів і технологічних рішень ...
1089 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *