Монтаж кухонної витяжки

Монтаж кухонної витяжки

Жодна сучасна кухня не обходиться без витяжки. Вони актуальні на окремих кухнях, але особливо важливі, коли квартира студія, де кухонний простір об\’єднано з житловою кімнатою і все запахи відразу ж поширюються по всьому приміщенню. У статті буде розказано про те, як правильно вибрати і як виконати збірку витяжки на кухні своїми руками.

Спосіб монтажу витяжки прямо залежить від її моделі. Тому спочатку треба розглянути, які види витяжок бувають.

Види кухонних витяжок

Витяжка — це пристрій, який фільтрує повітря над плитою або варильною поверхнею. Класифікують їх за кількома параметрами.

Різниця за способом очищення повітря

 • Витяжки з проточною системою очистки. Вони прекрасно справляються з очищенням повітря від маслянистих випарів і кіптяви. Підключаються безпосередньо до вентиляційної шахти. Для її максимальної ефективності, розмір витяжки повинен збігатися або бути більше, ніж для варки поверхня. Щоб проточна система впоралася, на неї встановлюють потужні і досить гучні мотори.

кухонної витяжки - Монтаж кухонної витяжки

 • Витяжки рециркуляційні. Вони мають вугільні фільтри. Проходячи через них, повітря очищається і потрапляє назад в приміщення. Фільтруючі картриджі потрібно часто замінювати, мити їх неможливо. Найчастіше такою системою обладнані плоскі моделі витяжок.

Порада: фільтр є в будь-якому типі витяжці. Але десь він складається з декількох металевих решіток в зборі, які можна мити, а десь він одноразовий вугільний. Якщо в рециркуляційних моделях його функція ясна, то в проточних витяжках він захищає вентиляційну шахту від великих жирових частинок. 

Важливо. Сучасні моделі витяжок обладнані спеціальною системою ARS. Як тільки на плиті щось пригорає, вона автоматично включається. Крім цього, вона має датчик руху, варто до неї наблизитися, підсвічування спалахує яскравіше 

Різниця за способом кріплення

 • Купольні або камінні. Це високопотужні пристрої. Нерідко доповнюються великими функціональними можливостями. Кріпляться до стіни над плитою, займаючи весь простір над собою. Чи не потребують зміни фільтрів.
 • Вбудовувані. Ці компактні моделі практично непомітні на кухонному гарнітурі, так як вбудовуються в спеціальну нішу. Вимагають прямого підключення до вентиляції, що дозволяє їм відмінно справлятися з жиром і неприємним запахом. Грати металеві і потрібно їх регулярне чищення. Допускається миття в посудомийній машині.

кухонної витяжки 1 - Монтаж кухонної витяжки

 • Острівні. Вимагають багато місця, так як кріпляться до стелі над плитою. Вони обладнані потужним мотором, який максимально швидко може впоратися із завданням очищення. Це пов\’язано з тим, що нерідко їх встановлюють посеред кухні, над робочим острівцем. Витяжки з цієї категорії мають гарні дизайни і високу ціну.
 • Плоскі. Монтують в тому випадку, коли немає доступу до вентиляційної шахти. Це самодостатній пристрій працює від мережі. Має середній за потужністю вентилятор, який проганяє брудне повітря через змінні картриджі. Вартість самих витяжок невисока, на відміну від фільтрів, які доведеться періодично купувати.
 • Кутові. Актуальними, якщо плита розташована в кутку кухонного гарнітура. Завдяки популярності форми, її випускають з проточною і рециркуляционной системами.

Важливо. Вибираючи модель треба звернути увагу на її висоту. При установці вона повинна розташовуватися над газовою поверхнею на відстані 75-80 см, а над електричної — від 65 до 80 см. 

Яку витяжку вибрати

Витяжку вибирають на етапі проектування кухонного гарнітура. Потрібно заздалегідь знати її точні розміри і спосіб кріплення. Крім цих параметрів, варто враховувати рівень шуму (особливо важливо для квартир-студій), спосіб управління і режими роботи.

Порада: потужність витяжки повинна бути розрахована виходячи із загальних розмірів приміщення кухні. 

потужність

 • Як правило, побутові витяжки все мають практично однакову потужність. Але є інтер\’єрні моделі, які володіючи гарним дизайном, є малопотужними і для очищення повітря їм буде потрібно працювати протягом дуже тривалого часу.

кухонної витяжки 2 - Монтаж кухонної витяжки

 • Якщо система очищення вибирається для місць громадського харчування, тоді показник потужності дуже важливий. Чим він вищий — тим краще.
 • Щоб точно розрахувати потужність, варто вдатися до формули, яка складається із співвідношення кубічного обсягу кухні і продуктивністю витяжки. Наприклад, довжина кухні 6 м, ширина 3 м, висота стелі 3 м. Кубічний об\’єм виходить 54 м³. Вийшло значення множать на 10 і отримують 540 м³ / год. Саме в такому вигляді і вказана потужність виробником в характеристиках. Отримане значення є нижнім допустимим при виборі витяжки, інакше модель не впорається з очищенням повітря.

Режими роботи

 • Майже всі сучасні витяжки мають декілька режимів роботи. У деяких випадках — це кнопковий перемикач, яким можна вибирати один з двох режимів. Але частіше — кілька кнопок (4 і більше). Дорожчі витяжки мають сенсорне управління.

Рівень шуму

 • На ступінь шуму впливає продуктивність повітря (параметр, який вираховується при обсязі кухні) і потужність вентилятора. Чим вони вище, тим і шум буде вище.
 • Але, як правило, недорогі варіанти шумлять сильніше через більш низької якості використовуваних матеріалів. Тому, варто перевірити її роботу ще при покупці в магазині.

На якій висоті правильно встановити витяжку

Є усереднені рекомендації по вибору висоти для кухонної витяжки. Але до кожної моделі виробник дає інформацію, на якій саме висоті її потрібно закріплювати і залежить це від її потужності.

кухонної витяжки 3 - Монтаж кухонної витяжки

 • В середньому її нижній край повинен бути вище плити на 65-90 см. Чим нижче, тим ефективніше її робота. Але якщо закріпити витяжку нижче 65 см, можуть зіпсуватися її окремі елементи через високу температуру, занадто сильного пара або жирових бризок. Та й готувати буде незручно. Ставити вище 90 см можна тільки в тому випадку, якщо зростання власниця високий і потужність пристрою достатня.

Порада: якщо плита електрична, то висота монтажу витяжки 65-70 см, а якщо газова, то 75-90 см.

Установка купольної витяжки своїми руками

 • Купольні витяжки мають проточну систему фільтрації і вимагають прямого підключення до вентиляційної шахти. Для роботи вентилятора поруч з нею повинна розташовуватися розетка.
 • Перед тим, як зібрати витяжку, кухонний гарнітур вже повинен бути встановлений. З огляду на висоту і ширину вироби, під неї роблять розмітку.
 • Витяжка повинна міцно прикріплятися до стіни. Тому під кріплення для витяжки на кухні спочатку висвердлюють отвори (якщо стіна дерев\’яна) або видовбують перфоратором (якщо бетонна або цегляна). У них вставляють дюбелі і до них за допомогою болтів прикручуються кріплення для витяжки (які йде в комплекті).

 

Читайте також:  Як вибрати котел газовий двоконтурний

5 1349 450x443 - Монтаж кухонної витяжки

 

 
 • Коли каркас зафіксований на стіні, настає етап підключення витяжки своїми руками. Для цього на верхню частину купола одягають гофру до воздуховода і герметично закріплюють хомутом. Другий кінець підводять до грат вентиляції і фіксують. Щоб він став герметично, продають пластикові обводи.
 • За допомогою запаленого сірника перевіряють працездатність витяжки та якщо все добре, гофру закривають декоративною накладкою, яка надана в комплекті з витяжкою.

Як встановити вбудовану витяжку своїми руками

На відміну від купольної витяжки, вбудована практично непомітна на кухонному гарнітурі. Її встановлюють або в навісний ящик, або в висувну панель. Розглянемо більш простий спосіб установки в шафку.

 • Навісну шафу, в який вбудовується витяжка, замовляється строго по її розмірам. Ці характеристики повинні додаватися в інструкції до витяжки.

 Порада: якщо кухня вже готова, то доведеться проводити підгін за розмірами. І якщо сам шафа можна зменшити самостійно, то його фасад доведеться замовляти заново. 

 • Так як витяжка вбудована, її нижній край повинен бути за рівнем шафи. Тому дно піднімають на висоту пристрою і прикручують до нього. Вага конструкції досить великий, треба виконати збір шафи особливо ретельно. Дно рекомендується фіксувати на єврогвинти.

кухонної витяжки 4 - Монтаж кухонної витяжки

 • Шафа буде маскувати повітропровід. У ньому прорізають електролобзиком отвір для гофротруби. Якщо вентиляційна шахта розташована в стіні за шафою (так часто роблять в заміських будинках спеціально для витяжки), то випилюють і задню стінку. Якщо як в квартирі під стелею, то верхню.
 • Шафа кладуть на підлогу, на бік і до нього, на саморізи, прикручують корпус витяжки. Потім все оселяє на місце і міцно закріплюють. Через високий ваги шафи з витяжкою, кріпити його до стіни на болти недостатньо. Для посилення, до стіни спочатку прикручують металевий профіль для навісних шаф, і вже на нього навішують конструкцію в зборі.
 • Далі до витяжки і вентиляції закріплюють гофротрубу. Витяжку підключають до розетки і відчувають її на працездатність. Залишилося прикріпити фасад шафи, і робота на цьому закінчена.

Як встановити плоску рециркуляционную витяжку

 • Це підвісна конструкція, яка навішується над варильною поверхнею. Так як система очищення в ній рециркуляційна, отже, вона не має воздуховода і її форма плоска.

 Порада: для правильної роботи, фільтри рекомендується міняти 2-3 рази на рік. 

кухонної витяжки 5 - Монтаж кухонної витяжки

 • На корпусі витяжки є отвори за її кріплення на стіні. Під них в стіні перфоратором робляться отвори і вставляються дюбель-цвяхи.
 • До них кріпляться навіси (якщо вони є в комплекті) і на них закріплюється витяжка.
 • Залишається тільки підключити її до мережі і витяжка готова до експлуатації.

Корисні поради

Принцип установки витяжки простий, але є нюанси, від яких буде залежати якість її роботи і зручність використання.

Як правильно приєднати повітропровід до витяжки

 • Тільки при самостійному будівництві будинку можна спроектувати вентиляційний отвір на кухні під витяжку таким чином, що воно буде розташовуватися поруч, і для з\’єднання потрібен лише невеликий перехідник. У всіх інших випадках використовується або гнучка гофротруба, або пластикова жорстка труба для воздуховода.
 • Якщо вибір припав на пластикову гладку трубу, то потрібні фітинги у вигляді поворотних кутів. Також буде потрібно не менше 2 перехідників, які з\’єднує повітропровід з витяжкою і вентиляцією.

кухонної витяжки 6 - Монтаж кухонної витяжки

 • Всі місця з\’єднання щільно прилягають один до одного, але щоб домогтися повної герметичності їх садять на герметик.
 • Головна перевага такої трубу — гарний зовнішній вигляд, який не потребує додаткового декоруванні екранами і коробами.
 • Набагато простіше працювати з пластичної гофротруби, але через низьку естетичність, її бажано замаскувати.
 • Якщо для прокладки до вентиляції доведеться огинати труби або кути, то гофротруба просто незамінна. Вона легко обходить всі перешкоди без додаткових сполучних елементів.
 • Гофру продають різного діаметру, вибирати потрібно за розміром отвори на витяжці.

Порада: щоб знизити рівень шуму, її рекомендується максимально розтягнути перед установкою 

Один кінець гофри прикріплюють до витяжки і затягують хомутом. Фіксація виходить міцна і додаткової ізоляції не потрібно. До вентиляції вона кріпиться за допомогою решітки.

 

Читайте також:  Як побудувати кутовий камін

кухонної витяжки 7 - Монтаж кухонної витяжки


 Порада: якщо є підозра на погіршення роботи витяжки, треба замінити гофру. При експлуатації в ній осідає жир і гар, які перешкоджають ефективній роботі. 

Як правильно приєднати повітропровід до вентиляції

 • Вентиляція є в кожній квартирі, розташована в кухні і ванній кімнаті і являє собою грати і отвір за нею, який йде у вентиляційну систему шахт будинку.
 • Щоб приєднати до неї витяжку, в магазині госптоварів купується спеціальний щиток. Він такого ж розміру, як і решітка на вентиляції.
 • Грати видаляють і на її місце закріплюють щиток, який зроблений з литого пластика з круглим отвором під трубу воздуховода.

На жаль, пряме підключення хоч і просте, але має істотний недолік. При проектуванні старих будинків, вентиляція не була передбачена на використання її для витяжок в кожній квартирі. Тому через загальний канал запах через витяжку може затягуватися в сусідні квартири. До того ж, зміниться тиск повітряного потоку в шахті, і витягнути повітря в неї зможуть тільки найпотужніші витяжки.

 • Щоб цього уникнути, можна запросити фахівця вентиляционщиков, який після огляду на місці дасть рекомендації щодо вибору моделі витяжки, її потужності. Можливо, і проведе необхідну чистку вентиляції.
 • Також можна зробити вентиляцію самостійно, підключивши повітропровід безпосередньо до вулиці через вікно.
 • Останній варіант — установка рециркуляционной витяжки, якої не потрібно повітропровід.

 Порада: в сучасних будинках передбачені індивідуальні вентиляційні канали та таких проблем не виникне. 

Де краще розташувати розетку для витяжки?

 • Дуже часто, витяжки мають занадто короткий провід, щоб дотягнутися до звичайної розетки. А в більшості будинків не передбачена спеціальна розетка для неї. Тому або доведеться робити проводку і руйнувати стіни, або використовувати подовжувач.
 • Якщо робиться ремонт у кухні, то доцільно зробити під витяжку окрему розетку.
 • Вона не повинна розташовуватися в безпосередній близькості від плити і мийки. Найкраще зробити її нагорі, праворуч або ліворуч від витяжки.
 • Для захисту від стрибків напруги і перегорання мотора, розетку заземлюють.

кухонної витяжки 8 - Монтаж кухонної витяжки

Збірка і установка витяжки це досить простий процес, з яким можна впоратися самостійно. Але важливо слідувати інструкціям, які дані до конкретної моделі. І тоді кухня, і вся квартира, будуть під надійним захистом від гару і сильних запахів.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Як виготовити котел

Вам також може бути цікаво:

gas boilers - Монтаж кухонної витяжки
Витрата газу за опалення
Витрата газу на опалення будинку 100 ...
WarmFloor Ban002 - Монтаж кухонної витяжки
Труба для теплої підлоги
Труба для теплої підлоги Прообрази «теплих підлог» ...
stenovoy pritochnik - Монтаж кухонної витяжки
Технология монтажа вентиляционной системы
Эффективность циркуляции воздуха определяет качество микроклимата ...
chto luchshe odnotrubnaya ili dvuxtrubnaya sistema otopleniya 300x112 - Монтаж кухонної витяжки
Однотрубна або двотрубна система опалення
Системи опалення Монтаж водяної опалювальної системи можна ...
1277 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *