Мансардний поверх

Мансардний поверх, мансарда достоїнства і недоліки

Що таке мансардний поверх?

Мансардний поверх, мансарда - переваги і недоліки

«Поверх мансардний (мансарда) — поверх у горищному просторі, фасад якого повністю або частково утворений поверхнею (поверхнями) похилого або ламаного даху, при цьому лінія перетину площини даху і фасаду повинна бути на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги мансардного поверху ».

 

Це визначення мансардного поверху з СНиП. Санітарні норми говорять про те, що висота житлових приміщень від підлоги до стелі повинна бути не менше 2,5 метрів. У кожному житловому приміщенні мансарди, висота стелі не менше 2,5 метра повинна займати не менше 50% площі приміщення.

Цікаво, що по містобудівним нормам мансардний поверх враховуються при визначенні поверховості будинку.

 

будинок з мансардою

Не будемо тут описувати всі варіанти пристрою мансардного поверху. Відзначимо лише, що зовнішні стіни мансардного поверху, як правило, складаються з двох частин.

Одна частина — вертикальна, зазвичай робиться з того ж стінового матеріалу, що і нижні поверхи.

Інша частина — це похила каркасна стіна, в якій в якості каркаса використовується кроквяна система даху, а зовнішньою обшивкою служить покрівля.

 

Співвідношення розмірів цих частин може сильно змінюватися в залежності від конструкції мансарди.

Зазвичай перед забудовником, який вибрав для себе будівництво багатоповерхового будинку, постає питання, яким зробити верхній поверх — звичайним або мансардним?

Порівняємо ці два варіанти пристрою верхнього поверху, маючи на увазі, що загальна корисна площа будинків з мансардним поверхом і зі звичайним верхнім поверхом повинні бути однакові.

Мансардний поверх, мансарда — плюси і мінуси

Будинок з мансардою

Переваги мансардного поверху

Найчастіше говорять про значно меншою вартості одного квадратного метра корисної площі мансардного поверху. Зазвичай, ці очікування великої економії сильно перебільшені.

Як зазначалося двома абзацами вище, ця економія складається з того, що для частини стін мансардного поверху, які робляться в каркасному виконанні, використовуються крокви даху, а зовнішньою обшивкою стін служить покрівля. Крім того, через скошені стін зменшується площа перекриття та даху над мансардою.

Тобто, чим більше поверхня каркасних стін мансардного поверху з використанням каркаса з крокв, тим більше економія.

У порівнянні зі звичайним каркасним поверхом, маємо економію за рахунок вартості каркаса, зовнішньої обшивки і меншої площі ділянок даху і перекриття над мансардою. (Часто порівнюють вартість будівництва каркасної мансарди зі звичайним поверхом з інших стінових матеріалів — це не правильно)

Але в звичайну скатний дах помістити приміщення тієї ж площі, що і на першому поверсі неможливо.

Тому, щоб зберегти вибраний площі будинку застосовують інші заходи, які зменшують економію і навіть зводять її до нуля.

 

Наприклад, якщо змиритися з меншою площею мансардного поверху, то для того, щоб площа будинку залишалася незмінною, необхідно збільшувати площу і відповідно вартість нижніх поверхів.

Для збільшення площі мансардного поверху піднімають кут нахилу даху і збільшують висоту (площа) вертикальних ділянок зовнішніх (Аттиковий) стін.

Для влаштування вікон часто доводиться ускладнювати форму даху або застосовувати спеціальні вікна, вбудовані в покрівлю.

Кожне приміщення (в тому числі житлові кімнати) мансарди має бути обладнано каналом вентиляції з примусовою витяжкою. Природна вентиляція мансарди не зможе забезпечити нормативний повітрообмін через малу висоту каналу.

Всі ці заходи також скорочують економію у вартості будівництва мансардного поверху.

Пристрій високого даху з безліччю скатів, складна конструкція утеплення і гідроізоляції, спеціальні мансардні вікна в покрівлі — все це, помітно збільшує вартість будівництва, ремонту та експлуатації будинку.

Іншим аргументом любителів мансардних поверхів є те, що будинки з високим складною формою даху виразніше виглядають, мають більш привабливий і оригінальний зовнішній вигляд, а спальні з похилими стінами і вікнами в небо здаються вишуканими.

У питаннях краси і моди радити важко. Слід лише зауважити, що мода, навіть в архітектурі, дама мінлива. І уявлення людей про красу і комфорт різні і з часом теж змінюються. Крім того, за красу і моду треба платити.

Горище в будинку — корисна річ!

Багатьох забудовників до будівництва мансарди підштовхують переживання з приводу порожнього і начебто пропадає дарма, марного простори не експлуатується горища. Але горищні дахи існують вже тисячу років і придумані не дарма. Горище забезпечує оптимальні температурно — вологісні умови для покрівлі, кроквяної системи та перекриття верхнього поверху, а також зручний контроль і просту заміну їх частин.

Пристрій мансарди фактично перетворює дах в бесчердачная конструкцію. У конструкціях мансарди умови роботи всіх елементів даху погіршуються, що неминуче скорочує термін їх служби. Прийде час, і заміна утеплювача і інших деталей мансардного даху буде ох, як складна. Простіше буде мансарду знести і побудувати заново.

 

Про дефекти покрівлі мансарди можна дізнатися, тільки коли вода закапає зі стелі. Замінити або просушити теплоізоляцію даху буде вкрай складно. Так що, горище в будинку — корисна річ!

Будинок без горища

Двоповерховий приватний будинок з плоским дахом
Двоповерховий будинок з плоским дахом, без горища. Плоска поєднана покрівля дешевше скатної покрівлі горищного типу в середньому на 30%; експлуатаційні витрати на таку покрівлю також нижче в порівнянні з іншими рішеннями; сніг з плоского даху здуває вітром.

Якщо у Вас залишилися сумніви в корисності горища, щоб не переживати з цього приводу, простіше і дешевше побудувати будинок з звичайним верхнім поверхом, але з безчердачною дахом або дахом з низьким горищем? Виглядати такий будинок буде по іншому, але може бути настала пора поміняти даму — моду?

Мансарда — житло для бідних?

Мансарду придумали французи років сто п’ятдесят тому, коли стали переобладнати горища старих будинків в житло для бідних. Задумайтесь, навіщо в нових будинках городити город — переробляти горищну спочатку конструкцію даху в бесчердачная мансардну, і відтворювати житло для бідних?

Мансарда небезпечна для здоров’я!

Психологи стверджують, що переміщаючись по мансарді, через низькі ділянок скошених стель, людина постійно відчуває почуття небезпеки. А тривала напруга — шкідливо для здоров’я.

Переваги повнорозмірного верхнього поверху

будинок двоповерховий

Збільшений об’єм повітря в приміщеннях через відсутність скошених стель, які до того ж зменшують висоту стін і створюють чисто психологічний ефект, коли хочеться пригнутися, особливо в маленьких приміщеннях. У просторих приміщеннях легше дихається, вони дають відчуття свободи.

Оптимальна площа і планування приміщень, так як немає обмежень, обумовлених конструкцією мансардного поверху.

Краща освітленість і інсоляція (тривалість освітлення сонячними променями) всіх приміщень через відсутність складнощів з розміщенням і розмірами вікон.

Більша ремонтно придатність, доступність елементів даху, стін і стель. Конструкція будинку простіше і зрозуміліше. Менше ризик, що щось будівельники зроблять не так.

Проста форма даху без мансардних вікон і інших елементів, що збільшують вартість, що погіршують герметичність покрівлі і створюють кишені для накопичення снігу, листя. Складний дах, при інших рівних умовах, потече швидше і потребують більш дорогого ремонту, ніж проста.

Відсутність на верхньому поверсі ділянок стін в каркасному виконанні з усіма особливостями таких стін — паронепроникними плівками, відсутністю теплоємності (теплоїнерційною), низькою шумоізоляцією, складною і вимогливою до якості виконання технологією тепло- гідроізоляції тощо. (Цей пункт можна віднести до переваг тільки для НЕ каркасних будинків).

Краща вентиляція приміщень. Висота каналів природної вентиляції достатня для ефективного повітрообміну. На мансарді висота каналів природної вентиляції занадто коротка — тяга в них не забезпечує необхідний повітрообмін. Дізнайтеся — Як правильно зробити вентиляцію в багатоповерховому приватному будинку.

Влітку на верхньому поверсі прохолодніше, ніж на мансарді. В результаті нижче витрати на кондиціонування, Не дивлячись на теплоізоляцію, приміщення мансарди сильніше нагріваються від розпеченої даху.

Поради забудовникові

Практика будівництва та розрахунки показують, що якщо на чільне місце поставити отримання економії бюджету будівництва, то мансардний поверх виходить неповноцінним для житла всередині і не додає дому зовнішньої краси.

Прикрашає будинок і досить комфортна всередині мансарда за вартістю не дешевше повнорозмірного каркасного поверху.

Пристрій малобюджетной мансарди в якості верхнього житлового поверху будинку можна рекомендувати тільки для садових і дачних будинків з сезонним проживанням.

Вибір верхнього поверху будинку для постійного проживання — мансардний або повнорозмірний, визначається не їх вартістю, а уявленнями забудовника про красу і комфорт.

Щоб не помилитися у виборі можна порадити той же шлях, по якому вибирають одяг — приміряти на себе. Погостювати, бажано кілька днів, в будинках з різними варіантами поверхів, прислухайтеся до своїх відчуттів, поговоріть про це з господарями. Відчуйте свій поверх.

Подкришное простір вигідно перетворити в бюджетну мансарду — розмістивши там допоміжні приміщення, які не зажадають витратних переробок даху.

Наприклад, можна розмістити там комору, постирочную, котельню, суху інфрачервону сауну, майстерню. Це особливо зручно в будинку без підвалу.

Щодо розміщення опалювального котла на мансарді читайте тут.

Розгляньте проекти будинків з маленьким горищем, з кутом нахилу ската даху менше 30 градусів або з плоским дахом.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  10 помилок при утепленні фасаду

Вам також може бути цікаво:

20 fasad odnoetazhnogo doma s otdelkoy iz dereva i oblitsovochnogo kirpicha temnogo tsveta - Мансардний поверх
Фасади одноповерхових будинків
Фасади одноповерхових будинків - 50 цікавих ...
log 884 - Мансардний поверх
Фарба для шиферу
    Стандартний шифер сірого кольору абсолютно не ...
zheleznenie betona 4 - Мансардний поверх
Залізнення бетону як кращий спосіб зміцнити поверхню
Бетон - провідний матеріал, який використовується ...
chernovik 33 - Мансардний поверх
Будівництво будинку з вбудованим кондиціонером і обігрівачем
Будівництво будинку з вбудованим кондиціонером і ...
1030 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *