Лазня-бочка своїми руками

Для більшості власників заміської нерухомості (особняків, дач) є кращим наявність лазні в периметрі прибудинкової ділянки. З огляду на низку обставин, зведення повноцінного капітального банного будови далеко не завжди вважається можливим, економічно виправданим. У багатьох випадках саме лазня-бочка є найбільш вдалим рішенням проблеми, при тому що побудувати таку споруду цілком реально без допомоги професіоналів, власними руками.

Баня-бочка на дачній ділянці

До переваг лазні-бочки варто віднести її компактні розміри, відсутність необхідності зведення дорогих несучих конструкцій: фундаменту, стін, даху. Також, майбутнім господарям лазні-бочки імпонує мобільність такого споруди, оскільки, при необхідності, його цілком реально переставити на інше, більш відповідне місце на ділянці або взагалі перевезти за іншою адресою.

Складання креслення майбутньої лазні-бочки

 
Креслення лазні-бочки

Для того, щоб побудувати лазню-бочку своїми руками, необхідно попередньо скласти креслення майбутньої споруди, орієнтуючись на бажаний корисний об’єм, виходячи з розмірів майданчика під установку, кількості користувачів. Крім того, прикидаючи: як побудувати лазню бочку, варто врахувати умови її експлуатації (цілорічне або сезонне використання).

Необхідні інструменти та матеріали

 

До початку робіт по зведенню лазні-бочки знадобиться придбати необхідні теслярські, електроінструменти. Для складання потрібні: молоток, сокиру, ручні пилки, рулетка, електро- або бензопила, шліфувальна машина.

Вирішуючи, як зробити баню-бочку, слід знати, що оптимальним матеріалом для такої споруди виявиться дошка товщиною не менше 40 мм. Краще брати деревину листяних порід, що не виділяє при нагріванні смолу.

Опис етапів робіт

 
Збірка лазні-бочки

1. Керуючись фото, які відображають баню-бочку зовні і всередині, слід виготовити круглі елементи, які є внутрішніми перегородками і зовнішніми торцевими стінами споруди. При цьому, в разі, якщо обраний варіант міні лазні, виготовлення внутрішньої перегородки не знадобиться — достатньо облаштувати лише дві торцеві стінки.

Читайте також:  Сад в японському стилі

2. Для того, щоб здійснити первинну установку поперечних конструкцій лазні, в якості підстави, потрібно передбачити наявність бруса трапецієподібної форми з округлою виїмкою. Такому брусу відведена роль опори. Також, він покликаний стояти на шляху перекидання споруди. Кілька дощок, встановлених на брус, стануть підставою для поперечних конструкцій.

3. Встановивши круглі елементи в вертикальному положенні і з’єднавши їх у верхній частині між собою за допомогою брусків, можна приступати до виготовлення зовнішньої оболонки лазні з дощок. Для більш щільного з’єднання, бажано використовувати дошку з обраної чвертю.

4. У внутрішніх перегородках і торцевих стінах потрібно передбачити наявність прорізів для подальшого монтажу вікон, дверей.

Збірка лазні-бочки

5. Додаткову жорсткість конструкції додасть стяжка її по колу за допомогою металевої оцинкованої смуги.

6. Щоб забезпечити захист лазні-бочки взимку від снігу, в міжсезоння, влітку від дощу, граду, верхню частину споруди найкраще покрити, використовуючи м’яку бітумну черепицю.

7. Для додання мобільності лазні, бажано влаштувати монтажні петлі в її верхній частині або передбачити можливість закладу строп під низ конструкції.

8. Поверхня стін лазні-бочки зсередини і зовні піддається ретельної шліфовки. Після цього виконується обробка стін, перегородок спеціальними складами, що оберігають дерево від високої температури, вологості, що перешкоджають появі цвілі, грибка.

Читайте також:  Креативне оформлення клумб і майданчиків

9. Вкрай бажано створити можливість для відводу води з підлоги. Для цього, варто встановити в найнижчій точці статі невеликий трап з пластикової трубою, що відводить брудну воду.

Монтаж гнучкої черепиці

10. Якщо лазня буде експлуатуватися протягом усього року, слід виконати теплоізоляцію стін, що включає: пінополістирол або щільну минплиту , що відображає шар фольги, пароізоляцію. Поверх теплоізоляційного шару зсередини лазні набивається дерев’яна вагонка або дошка.

Внутрішнє облаштування лазні-бочки

11. Після закінчення монтажних, оздоблювальних робіт дозволяється приступати до монтажу дверей, вікон. Паралельно можна зайнятися створенням систем подачі електроенергії, вентиляції для відводу надлишків вологи.

Внутрішнє облаштування лазні-бочки

12. Заключний етап передбачає облаштування внутрішнього простору лазні-бочки — установку меблів: дерев’яних полиць , крамничок, лавок, столу, шафи, діжок для води, кріплення освітлювальних приладів.

Корисна інформація

Фото лазні-бочки зовні

Баня бочка може виконувати виключно функцію парилки (сауни). Тим не менш, багато користувачів бажають отримати можливість для здійснення водних процедур після відвідування парної. Як наслідок, бажано організувати подачу води або обладнати зовні невеликий басейн з поліпропілену .

димохід

Піч для лазні-бочки може бути як електричної, так і працює від різних видів палива (дров’яна, газова, тощо). Монтаж пічної конструкції вимагає споруди ефективної витяжної труби. Особлива увага повинна бути приділена пристрою захисту від загоряння в місці з’єднання з дерев’яними стінами.

Піч
Піч лазні-бочки
піч Harvia

У приміщенні парної варто прикріпити термометри для контролю найбільш комфортної температури.

термометр
Двері в лазні

Закінчивши всі роботи по виготовленню лазні-бочки, її власник отримує досить функціональну і оригінальну конструкцію, здатну забезпечити комфортний відпочинок любителів «легкої пари». Подібне спорудження гарантовано порадує домочадців, здивує гостей, викличе інтерес, а то і заздрість, у сусідів і знайомих.

 

Відео будівництва лазні-бочки своїми руками
 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Барбекю из кирпича

Вам також може бути цікаво:

yarkiy element 500x303 - Лазня-бочка своїми руками
Погреб
ПОШАГОВАЯ ИНСТРУКЦИЯ Погреб – обязательная пристройка на ...
666n - Лазня-бочка своїми руками
Детская песочница
ВАРИАНТЫ ДЕТСКИХ ПЕСОЧНИЦ НА ДАЧНЫХ ...
dd45132d28aa041a4a7b973a70d5033e 500x450 - Лазня-бочка своїми руками
Преимущества и недостатки поликарбоната
Преимущества и недостатки поликарбоната Основные свойства поликарбоната Прежде ...
на даче своими руками - Лазня-бочка своїми руками
Ставок на дачі своїми руками
Невеликий ставок здатний прикрасити й урізноманітнити ...
2971 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *