Фарба для шиферу

 

 

Стандартний шифер сірого кольору абсолютно не привертає уваги своїм зовнішнім виглядом. Однак, пофарбувавши його в певні кольори, які підходять під ваш зовнішній вигляд, вдається кардинально змінити думку про цей матеріал. Фарба для шиферу повинна мати певні властивості, серед яких перш за все її стійкість перед вологою і зміною кольору. Про те як правильно вибрати фарбу для шиферу, розглянемо далі.

Особливості та сфера використання шиферу

Шифер — досить популярний матеріал для обробки покрівлі. Крім того, з його допомогою вдається спорудити огородження для ділянки і навіть невеликі госпбудівлі. Для виготовлення хвильового шиферу використовується азбестоцемент. За допомогою спеціального волокон, підвищується механічна стійкість шиферу.

Фарба для шиферу

Листи шиферу мають стандартний сірий колір. Однак, можна пофарбувати даний матеріал в практично будь-який колір або відтінок. Від цього покращитися не тільки його привабливість, але експлуатаційні характеристики.

Для того, щоб дізнатися більше про цей матеріал, пропонуємо ознайомитися з його перевагами і недоліками. Почнемо з достоїнств:

 • вдале поєднання цементу з азбестом значно покращує міцність покриття з шиферу;
 • даний варіант покрівлі менше нагрівається від сонця, ніж метал;
 • матеріал на піддається покриттю іржею, відмінно протистоїть волозі і не проводить електрику;
 • в процесі горіння матеріал не виділяє токсичні речовини;
 • шифер відрізняється тривалим терміном експлуатації;
 • вартість такого матеріалу набагато нижче, ніж у альтернативної покрівлі з металу або профнастилу;
 • шифер відмінний звукоизолятор — при сильному дощі не чутний шум всередині будинку.

Фарба для шиферу

Серед недоліків шиферу відзначимо:

 • шифер відрізняється досить крихкістю, його легко пошкодити в процесі транстпортіровкі;
 • загальна вага одного листа становить близько 18 кг, тому для його підняття на дах буде потрібно мінімум дві людини.

У процесі впливу на шифер вологи і перепадів температурного режиму, він з часом починає покриватися крихтою з азбесту, внаслідок чого відбувається утворення мікротріщин і моху, що знижує його привабливість.

Для того, щоб запобігти даний неприємний фактор, рекомендується пофарбувати шифер. Фарба забезпечить додатковий захист матеріалу від вологи, освіти моху, а також підвищити привабливість зовнішнього вигляду шиферного покриття. У сучасних фарбах також містяться антисептичні речовини, що запобігають розвитку в них плісняви ​​і грибка. З їх допомогою забезпечується біологічний захист покрівельного покриття.

При плануванні заміни старої обробки покрівлі на нову шиферну, рекомендуємо спочатку задуматися про його фарбування. При цьому, рекомендується виконувати дані роботи до установки шиферу на дах.

Фарба для шиферу

Фарба для шиферу — особливості вибору і характеристика

У співвідношенні з основною дійовою речовина фарби для шиферу, вони бувають:

1. Акриловими або водно-дисперсійними — даний варіант фарби наноситься на раніше покриту ґрунтовкою поверхня шиферу. Акрилова фарба для шиферу захищає його від вологи і руйнування, підвищує його ковзаючі характеристики, завдяки цьому атмосферні опади легше стікають по покрівлі. Фарби на основі акрилової швидко сохнуть і мають різноманітну колірну палітру.

2. Фарба для фарбування шиферу на емалевої основі — відрізняється високим вмістом в її складі сполучних речовин, має вологозахисні властивості, відрізняється стійкістю перед атмосферними опадами. Покриття, після фарбування набуває додаткові характеристики. Пігменти, що знаходяться в складі фарби, оберігають покриття від вицвітання.

3. Покрівельна фарба по шиферу у вигляді рідкого пластику — є синтетичним матеріалом, що має бітумну, полістирольну або поливинилхлоридную основу. Дані фарби відрізняються доступною вартістю, однак, у порівнянні з акриловими фарбами, даний матеріал має більш низькі вологозахисні властивості. Крім того, в складі таких фарб досить часто міститися шкідливі для здоров’я людини речовини.

Фарба для шиферу

4. Гумова фарба для шиферу — досить популярний матеріал для фарбування покрівлі. Серед переваг фарби на основі гуми відзначимо:

 • високі властивості еластичності, при появі невеликих тріщин на поверхні, фарба розтягується без пошкоджень;
 • в складі фарби не міститися шкідливі для здоров’я людини речовини, вона не горить і відрізняється високим рівнем пожежної безпеки;
 • забезпечує захист від ковзання, особливо важливо при облаштуванні плоских покрівель;
 • відрізняється високою стійкістю до зносу, здатна прослужити на покритті багато років;
 • покращує експлуатаційні якості шиферу — відрізняється стійкістю до зовнішніх подразників, грибку, корозії і намокання;
 • універсальна в застосуванні і має різноманітну колірну палітру, тому підійде під будь-який екстер’єр.

Фарба для шиферу

Використання гумової фарби для обробки шиферу продовжує термін його експлуатації в кілька разів. Шифер стає приємним і привабливим за фактурою. Крім того, фарба відмінно гідроізолюють мікротріщини на шифер. Для гарантії довговічності використання покриття, рекомендується наносити фарбу на основі гуми, мінімум в два шари. Для висихання фарби достатньо кількох годин.

У співвідношенні з виробниками фарби для шиферу відзначимо:

1. DachbeSchichtung — фарба німецького походження, відрізняється високою вартістю, яка цілком виправдовує її експлуатаційні характеристики. У фарби також є високі адгезійні властивості, хороша міцність, тривалість експлуатації. Однак, така фарба підходить для покриття натуральної черепиці або шиферу.

2. Поліфарб — польська фарба на дисперсионной основі, швидко сохне і має насичену колірну палітру. Фарба відрізняється хорошою стійкістю до вологи і ультрафіолетового випромінювання.

3. Аква — фіно-шведська фарба, розчиняється за допомогою води, відрізняється стійкістю до агресивної лужному середовищі. Використовується не тільки для фарбування шифру, але і для нанесення на бетонну основу.

Фарба для шиферу

Фарба Тікуріла для шиферу: особливості використання та характеристика

«Тіккуліра» пропонує фарбу для шиферу «КІЛПІ». Вона являє собою покриття на основі акрилатів, розбавляємо водою, що дозволяє фарбувати не тільки шифер, а й бітумну покрівлю або бетонну черепицю.

За допомогою даної фарби вдається значно продовжити термін служби шиферу. Крім того, вона відрізняється високою стійкістю до сонячного випромінювання, вологи та інших атмосферних впливів.

Фарба на акрилатной основі знижує рівень впливу вологи на шиферне покриття, завдяки цьому, вдається зберегти його первісний вигляд протягом багатьох років. У фарбі міститися спеціальні компоненти, які запобігають розвитку цвілі і грибка. Фарбувальний склад не втрачає своєї еластичності як при високих, так і при низьких температурах.

За допомогою фарби для шиферу «Тіккуріла» вдається створити гарне матове покриття, яке протистоїть скупченню на ньому бруду і пилу. Існує безліч квітів для фарбування шиферу, які гармонійно підійдуть під будь-який екстер’єр.

Фарба для шиферу

 

Читайте також:  Будівництво будинку з вбудованим кондиціонером і обігрівачем

Фарбують чи шифер фарбою: особливості нанесення гумової фарби

Перед початком покриття шиферу гумової фарбою, слід підготувати поверхню. При наявності на шифер бруду, плям жиру, пилу, вони повинні бути видалені. Так як шифер є пористою поверхнею, необхідно покрити його ґрунтовкою в кілька шарів. Таким чином, вдасться знизити витрату фарби.

Для знежирення поверхні скористайтеся уайт-спіритом. Якщо раніше шифер вже був пофарбований, постарайтеся зняти фарбу. Для нанесення фарби, температура повітря повинна складати від 15 до 30 градусів тепла. При цьому, максимальна вологість, допустима для виконання робіт становить 75%.

Перед початком роботи, ознайомтеся з інструкцією по експлуатації фарбувального складу. Далі відкрийте тару і перемішайте фарбу. Врахуйте, що розбавлення фарби за допомогою оліфи або будь-якого іншого розчинника — неприпустимо.

Якщо фарба відрізняється підвищеною в’язкістю, то можливий варіант додавання в неї супергрунта 100 і то в дуже невеликій кількості. Для перемішування фарби використовуйте дриль з міксерної насадкою або будівельний міксер.

Для нанесення фарби на поверхню шиферу використовується валик або Пневморозпилювач, в такому випадку, поверхня покривається в кілька шарів. В процесі роботи, періодично перемішуйте фарбу.

Фарба для шиферу

Особливості вибору фарби для плоского шиферу

Ставлячи питання якою фарбою пофарбувати шифер на даху, необхідно спочатку визначитися з типом шиферу, що використовується для обробки покрівлі. Найчастіше це хвильовий або плоский шифер. Для того чи іншого варіанту підходять наступні види фарбувальних складів:

1. Фарби на основі акрилової — відрізняються екологічністю, швидко висихають, добре зчіплюються з покриттям, а також сприяють створенню гладкій поверхні. За допомогою такого матеріалу вдається швидко і легко пофарбувати будь-який вид шиферу. Головне правило якісної експлуатації такого покриття — дотримання всіх умов від виробника з нанесення фарбувального складу.

2. Бітумні фарбувальні склади менш популярний через свою токсичність, хоча і володіють доступною вартістю.

3. Рідкий пластик утворює на поверхні шиферу захисне покриття, яке значно покращує термін експлуатації шиферу.

4. Серед основних переваг фарб на силіконовій основі відзначимо:

 • абсолютну нешкідливість;
 • тривалу експлуатацію;
 • хорошу адгезію з шифером.

При цьому, такі склади досить дорого коштують і відрізняються високою витратою.

Фарба для шиферу

5. Емалі на масляній основі також застосовуються в процесі фарбування шиферу. Вони не втрачаю колір протягом багатьох років експлуатації, мають досить насичені і яскраві відтінки, проте довго висихання, приблизно 5 годин.

6. Фарба для шиферу на кремніеограніческой основі — складається з силікону з додаванням фарбників і різного роду наполітельних речовин. Матеріал досить міцний, стійкий перед механічними речовинами.

Яка фарба шиферу краще вирішувати вам, але пам’ятайте, що в процесі вибору фарби, необхідно враховувати індивідуальні особливості виконання робіт.

Як пофарбувати шифер своїми руками

Перед початком роботи, слід підготувати поверхню до фарбування Якщо шифер ще не укладений на покрівлю, то пофарбуйте його перед виконанням монтажних робіт. Якщо не дотримуватися рекомендацій з підготовки поверхні до фарбування, то термін експлуатації фарби значно знизиться.

Перед початком фарбувальних робіт, виконайте такі дії:

 • ретельно очистіть дах на наявність бруду, для видалення моху, при його наявності, скористайтеся жорсткою щіткою, проводите всі роботи з особливою обережністю, оскільки це може пошкодити шиферу;
 • перевірте дах на цілісність, при наявності щілин, їх слід закрити, використовуючи спеціальний склад, для його приготування з’єднайте між собою клей ПВА, цемент, воду і азбест;
 • обеспильте поверхню покрівлі, для цих цілей буде потрібно скористатися водою і щіткою, після завершення робіт, дах повинен бути повністю чистою, а перед фарбуванням слід дочекатися її висихання;
 • далі поверхня обробляється грунтовкою, яка знизить ризик поширення на ній грибка і цвілі.

Фарба для шиферу

Крім того, використання грунтовки дозволяє підвищити рівень адгезії між шифером і фарбою, при цьому знизиться рівень витрат фарби. В іншому випадку, якщо не провести ґрунтовку шиферу, фарба через деякий час облізе.

Намагайтеся проводити роботи з фарбування шиферу в безвітряну і суху погоду, при цьому оптимальна температура повітря складає 22 градуси. Найпростішим способом нанесення фарби на поверхню є розпилювач. Однак, кількість фарби, при використанні розпилювача трохи збільшується в витраті. Обов’язково наносите склад в два або навіть три шари, попередньо дочекавшись висихання попереднього.

Всі інформація по часу висихання складу знаходиться в інструкції, тому обов’язково ознайомтесь перед початком робіт. Максимальна міцність покриття буде придбана через день або два після нанесення фарби. За допомогою валика, не рекомендується фарбувати шифер, так як це незручно і дуже довго. Валик підійде виключно для плоского шиферу. При цьому, дотримуйтесь правил безпеки перебування на висоті. Взувайте не слизька взуття і страховку.

[Embed] https://www.youtube.com/watch?time_continue=125&v=yNlcu4THkck [/ embed]

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Чим закрити батареї опалення

Вам також може бути цікаво:

175048816 6 644x461 mebel na zakaz - Фарба для шиферу
Модний дизайн дитячої кімнати
Модний дизайн дитячої кімнати Облаштування дитячої кімнати ...
numismarty120900016 - Фарба для шиферу
Використання бетону в інтер’єрі квартири
Бетон  використовується не тільки при будівництві ...
garderob3 e1553286257740 - Фарба для шиферу
Як облаштувати гардеробну
Як облаштувати гардеробну? Поради, які вам допоможуть [caption ...
1 1293 - Фарба для шиферу
Обкладываем цоколь клинкерной плиткой
Низкое влагопоглощение клинкерной плитки делает ее ...
900 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *