Як вибрати котел газовий двоконтурний

Зміст сторінки Приховати

Котел газовий двоконтурний настінний як вибрати?

Цілком зрозумілі бажання багатьох власників квартир досягти максимальної автономності, незалежності від міських комунальних служб.

Один з основних питань в цьому плані — створення власної системи опалення. Це дозволяє самостійно визначати терміни початку і завершення свого «локального опалювального сезону», встановлюючи потрібну температуру в приміщеннях в будь-який час року, що не замерзаючи, якщо холоду по осені прийшли занадто рано або прихід весни надмірно затягнувся, і не страждаючи від спеки, якщо ситуація складається діаметрально протилежним чином.

Та й з точки зору оплати послуг виходить набагато вигідніше. Тому установка індивідуальних котлів опалення стає серед квартировладельцев все більш популярним трендом.

Котел газовий двоконтурний настінний як вибратиКотел газовий двоконтурний настінний як вибрати

Ну а якщо господарями задумано створити власну автономну систему опалення, то буде цілком розумно паралельно з цим відразу вирішити питання і незалежного гарячого водопостачання.

Не секрет, що практично повсюдно з подачею гарячої води протягом року трапляються різноманітні «сюрпризи», а крім того, ціни на комунальні послуги мають тенденцію до постійного зростання.

Таким чином? власна система опалення і гарячого водопостачання — це не тільки «технічна», а й, певною мірою, фінансова незалежність.

Звичайно, стиснення за площею умови квартир багатоповерхової забудови обмежують господарів у виборі котельного обладнання.

Однак, вихід є — це котел газовий двоконтурний настінний як вибрати який і буде розглянуто в цій публікації.

Принцип роботи двоконтурних котлів

На сьогоднішній момент в містах мережевий газ залишається найдешевшим джерелом енергії.

Якщо багатоповерховий будинок підключений до газової магістралі, то напевно, не дивлячись на певні адміністративні та технологічні складнощі установки відповідного обладнання, така система опалення та гарячого водопостачання стані найбільш вигідною.

Оплачуючи рахунки тільки за реальне витрачання «блакитного палива», господарі отримують взамін і незалежне опалення, і безперебійну подачу гарячої води для господарсько-побутових потреб.

Причому і терміни включення, і температури нагріву — все залежить від бажання власників квартири.

З певним спрощенням принцип підключення двоконтурного котла можна схематично зобразити наступним чином:

Орієнтовна схема підключення двоконтурного котла

Орієнтовна схема підключення двоконтурного котла

Сам котел (поз.1) розміщується на стіні в найбільш зручному місці, там, де буде забезпечено підключення до газової магістралі (поз.2) і до системи відводу продуктів згоряння.

Контур гарячого водопостачання. До котла підводиться труба подачі холодної води (поз. 3, сині стрілки).

Підігріта вода лунає (поз. 4, червоні стрілки) по колекторної або уголковой схемою на точки споживання — в ванну (поз. 5), душову кабінку (поз. 6), кухонну мийку (поз. 7) і т.п.

Контур опалення — замкнутий. Циркуляційний насос (найчастіше він є конструктивним вузлом самого котла) забезпечує рух теплоносія по трубах подачі (поз. 8) і «обратки» (поз. 9).

Залежно від конкретних особливостей системи опалення, до опалювального контуру можуть бути приєднані звичайні радіатори (поз. 10), водяні теплі підлоги (поз. 11), конвектори того чи іншого типу (поз. 12).

При бажанні сюди ж можна врізати і інші пристрої, наприклад, рушникосушки (поз. 13).

Таким чином, до настінного двоконтурного котла підходить і підключається п’ять труб:

 • Газова магістраль.
 • Подача контуру опалення з подальшим розподілом по пріорам або системам теплообміну.
 • «Обратка» контуру опалення.
 • Вхід водопроводу холодної води
 • Вихід водопроводу нагрітої води для господарсько-побутових потреб з подальшим розподілом по точках водозабору.

Всередині самого котла обидва контуру — опалювальний і гарячого водопостачання безпосередньо не перетинаються, що дає можливість при бажанні або при необхідності використовувати в опалювальному спеціальний теплоносій.

За великим рахунком, це і є принципова різниця з одноконтурними котлами, багато з яких мають можливість підключення до системи гарячого водопостачання, але тільки лише через бойлер непрямого нагріву.

Відмінності в схемі підключення котла з бойлером непрямого нагріву

Відмінності в схемі підключення котла з бойлером непрямого нагріву

Подивіться на схему. Начебто все те ж саме, але точки споживання гарячої побутової води підключені до бойлера непрямого нагріву.

А вже він, в свою чергу, підключається до виділеного контуру котла, по якому циркулює той же теплоносій, що і в системі опалення.

Навіть якщо у такого котла на виході чотири водяних патрубка — два для контурів опалення, і два для бойлера непрямого нагріву, він все одно не буде вважатися двоконтурним.

Просто його внутрішньої конструкцією передбачено раціональне перерозподіл потоків теплоносія з необхідною автоматизацією цього процесу.

Але теплообмінник використовується один, і склад циркулюючої по обом контурам рідини нічим не відрізняється.

Система з використанням бойлера непрямого нагріву має ряд значних переваг.

Зокрема, є можливість організувати локальну замкнуту рециркуляцию ГВС — в будь-який момент, коли б не був відкритий кран, з нього відразу ж піде гаряча вода встановленої температури.

Але є і кілька негативних моментів. По-перше, вартість подібного комплекту завжди досить висока.

І друге, а для невеликих квартир, мабуть, головне — установка котла і бойлера потребують чималої площі, що далеко не завжди можливо.

Ось в таких умовах виручить саме двоконтурний настінний котел. Його основні переваги:

 • Компактність — він не займає багато місця, і при цьому, як правило, не дисгармонує з кухонним інтер’єром.

Настінні котли непогано вписуються в інтер'єр

Настінні котли непогано вписуються в інтер’єр

 • Вирішуються відразу два завдання — опалення квартири та задоволення потреб в гарячій воді.
 • Господарі багато в чому позбавляються від «примх» комунальних служб.
 • Подібні котли при правильній установці і продуманої, збалансованій системі автономного опалення дуже економічні — це напевно відразу буде помітно по сумі щомісячних витрат на комунальні послуги.
 • Сумарно витрати на придбання та установку двоконтурного котла будуть істотно нижче, ніж на одноконтурний котел з бойлером непрямого нагріву.

Однак, не позбавлені двоконтурні котли і істотних недоліків:

 
 • Ці прилади працюють одночасно лише в одному режимі. Наприклад, при необхідності підігріву побутової води котел повністю перемикається на водопостачання, тимчасово відключаючи опалювальний контур.
 • Як і у випадку з газовою колонкою, є певна «інертність» — при відкритті крана доведеться чекати, поки витече залишилася в трубах холодна вода і поки котел «розженеться» до потрібної температури нагріву.
 • Багато двоконтурні котли вельми обмежені в обсягах підігріву проточної води. Так, одночасно приймати душ і мити посуд буде або не завжди можливо, або некомфортно — при закритті одного крана в іншому неминуче виникне стрибок температури. Правда, багато сучасні прилади оснащені внутрішнім бойлером, який усуває подібний недолік.

Заростання каналів теплообмінникаЗаростання каналів теплообмінника

 • Якщо в одноконтурному котлі чистоти теплоносія можна домогтися, то в двоконтурних крім того нагрівається водопровідна вода, яка не завжди і не скрізь відрізняється якістю. Це дає певний ризик заростання трубок теплообмінників, які доведеться або регулярно чистити, або замінювати на нові.

Який двоконтурний настінний котел вибрати?

Показана вище схема підключення котла досить умовна, і жодним чином не охоплює різноманітність цих приладів.

Так що для того, щоб правильно визначитися з потрібною моделлю, необхідно ближче розглянути основні критерії вибору.

Потужність і продуктивність котла

 • Котел повинен повною мірою впоратися зі своїм основним завданням — забезпечити роботу автономної системи опалення. Значить, одним з базових критеріїв вибору є його теплова потужність.

Фахівці розраховують потреба квартири або будинку в загальній кількості тепла, виходячи з багатьох факторів — від площі і об’єму приміщень до матеріалу стін, ступеня утеплення будівлі і кліматичного поясу проживання.

Для самостійного визначення необхідної потужності котла можна з допустимим спрощенням виходити з нормативу 10 м² площі відпоювали приміщень на 1 кВт. це правило буде дійсно при середній висоті стель до 2,5 — 3 м, і в тому випадку, якщо в будинку (квартирі) все ж дотримані правила належної термоізоляції.

Зрозуміло, що опалювальний прилад не повинен працювати на піку своїх можливостей, тому краще закласти певний запас, особливо в разі, коли утеплення багатоповерхівки все ж не викликає повної впевненості.

Плюс до цього — котлу необхідна додаткова потужність і для роботи по нагріванню води. Одним словом, не буде помилкою додати до отриманого значення ще 30 ÷ 35%.

Більшість сучасних двоконтурних котлів маю досить широкий діапазон потужності. У техдокументації зазвичай вказується мінімальне і максимальне її значення. Наприклад, корисна теплова потужність: 9,3 ÷ 14 кВт.

 • Друга складова проблеми — це продуктивність приладу по нагріванню води для побутових потреб.
 • Якщо бойлера немає, то нагрів буде здійснюватися по проточній схемі, і параметр вибору залежить від кількості точок водорозбору, які можуть працювати одночасно.
 • Зрозуміло, що чим більше літрів в хвилину зможе підігріти котел, тим краще.

Зазвичай в технічній документації двоконтурних котлів вказується кілька значень продуктивності, з різними показниками різниці температур на вході і на виході.

Зазвичай оперують значеннями Δt ° = 25 і 35 градусів. Це не температура води на виході, а саме підйом її значення в порівнянні з вхідний. Наприклад, в літній час в водопроводі вода може мати 15 ° С, і при Δt ° = 25 ° в крани буде надходити 40 °, чого цілком достатньо для прийняття душу.

В принципі, дуже непоганими показниками вважається продуктивність близько 10 ÷ 11 л / хв при Δt ° = 25 ° С, і 7 ÷ 8 л / хв при Δt ° = 35 ° С.

Всі ці розглянуті характеристики будуть дійсні тільки в разі, якщо тиск газу в магістралі і води у водопроводі будуть відповідати параметрам, які вказані виробником. На це теж слід звернути пильну увагу.

Тип і кількість теплообмінників

За принципом нагріву води для ГВП котли можуть істотно відрізнятися. Так, існує два основні різновиди подібних приладів — з вторинним теплообмінником і з роздільними. Кожному з типів притаманне свої особливості.

Головний теплообмінник котла, який відповідає за найбільш енергоємну функцію, опалення, завжди розташовується над газовими пальниками. А підігрів води може проходити там же, або ж з передачею тепла від розігрітого теплоносія через додатковий пристрій — вторинний теплообмінник.

Двоконтурні котли з вторинним теплообмінником

Сам по собі первинний теплообмінник являє собою металеву конструкцію — вигнута труба, витки якої об’єднані пластинчастими ребрами для збільшення площі теплообміну від розпечений продуктів згоряння до циркулюючого теплоносія. В даному варіанті котла у такого теплообмінника два патрубка — вхідний і вихідний.

Первинний теплообмінник котла

Первинний теплообмінник котла

Нагрівання ж води для побутових потреб проводиться у вторинному теплообміннику, який розміщений нижче камери згоряння і ніяк не контактує з полум’ям пальника. Зазвичай цей елемент має компактну пластинчатую конструкцію.

Вторинний теплообмінник - більш компактний, пластинчастого типуВторинний теплообмінник — більш компактний, пластинчастого типу

Тут — вже чотири патрубки, і всередині розташовані два контури зустрічного руху рідини. По одному — циркулює нагрітий теплоносій, який чи тепло, по другому — приймаюча його водопровідна вода.

Детальніше принцип роботи такого котла показаний на схемах.

 • Котел працює в режимі опалення.

Робота котла в режимі опалення

Робота котла в режимі опалення

Над газовим пальником (поз. 1) розташований первинний теплообмінник (поз. 3). Горіння газу, що надходить по магістралі (жовта стрілка) призводить до розігріву теплоносія в контурі. Циркуляційний насос (поз. 5) забезпечує рух рідини по трубах опалення. Триходовий кран з сервоприводом (поз. 7) при цьому варто в положенні, при якому клапани відкривають проток з обратки контуру опалення і одночасно перекривають вхід у вторинний теплообмінник.

 

В результаті циркуляція йде «по великому колу», через колектори опалення та встановлені нагрівальні прилади.

На схемі додатково показані вбудований розширювальний бак (поз. 8) і група безпеки — запобіжний клапан і автоматичний (поз. 9).

 • Що відбувається при відкритті крана гарячої води?

Робота в режимі підігріву води для ГВП

Робота в режимі підігріву води для ГВП

Через труби контура ГВС починається струм води. Це викликає обертання турбіни датчика потоку (поз.6). Сигнал з датчика потрапляє в блок автоматики, де виробляється керуючий імпульс на триходовий кран (поз. 7). Кран переходь в положення, в якому клапан перекриває вхід з обратки опалення, але відкриває вхід у вторинний теплообмінник. Насос при цьому не відключається, забезпечуючи циркуляцію розігрітого теплоносія по «малому колі».

Під час користування гарячою водою циркуляція теплоносія по контуру опалення припиняється.

У тому випадку, якщо справа відбувається в період, коли опалення взагалі вимкнено, при включенні крана гарячої води датчик потоку передасть сигнал блоку управління, який запустить циркуляційний насос, відкриє газовий клапан і викличе спрацьовування електронного запальника (поз. 2). Запалюються газові грілки (поз. 3), і починається циркуляція теплоносія через вторинний теплообмінник з передачею теплової енергії воді.

Переваги котлів з вторинним теплообмінником:

 • Подвійний теплообмін виключає ймовірність отримання опіку від надмірно розігрітій води. При будь-яких обставинах, якщо в первинному контурі температура може досягати 80 ° С, то у вторинному вона вище 60 не підніметься.
 • З тієї ж причини, а також через те, що нагрівання відбувається виключно при циркуляції в обох контурах одночасно, наростання накипу у вторинному теплообміннику значно менше, ніж в котлах з бітермальним теплообмінником.
 • Трубки первинного теплообмінника можна зробити товщі, і вони менше будуть піддаватися ризику засмічення або заростання.
 • Навіть зарослий первинний теплообмінник піддається промиванні і очищення.
 • Такий котел більш ремонтопридатний-кожен вузол можна зняти, прочистити або навіть замінити. Вартість кожного теплообмінника окремо — не така висока.

Недоліки котлів з вторинним теплообміном в контурі ГВП

 • Ціна такого обладнання вище, ніж з бітермальним теплообмінником.
 • Наявність додаткового електромеханічного клапана (триходового крана) — це зайве вразливе місце для поломки.
Відео: по влаштуванню настінного двоконтурного котла

Котли з бітермальним теплообмінником

У цих різновидах котлів обидва контури теплообміну об’єднані в один конструкційний вузол.

Бітермальним теплообмінник - вид зовні ...

Бітермальним теплообмінник — вид зовні …

 

Зовні теплообмінник начебто похід на первинний, про який вже згадувалося вище. Але ось тільки патрубків вже чотири — по парі для опалення та ГВП.

... і він же - в розрізі… і він же — в розрізі

Якщо подивитися на розріз такого теплообмінника, то видно, що трубки мають пористу структуру. По центральному каналу здійснюється циркуляція води гарячого водопостачання. Зовнішні канали (в даному випадку — чотири) призначені для циркуляції теплоносія системи опалення.

Якщо включено тільки опалення, то циркуляційний насос забезпечує рух теплоносія, а в центральному каналі вода нерухома.

Схема роботи котла з бітермальним теплообміном

Схема роботи котла з бітермальним теплообміном

При відкритті гарячого крана на змішувачі починається під дією напору водопроводу рух води через вхідний патрубок (поз. 1) в сторону вихідного (поз. 2). Датчик потоку через блок управління відключає циркуляційний насос системи опалення, і переміщення теплоносія зупиняється. Нагрівання від пальників приймає на себе розігріває вода. При виключенні крана поновлюється робота насоса, і основний стає система опалення.

Переваги такої схеми:

 • Один теплообмінник займає набагато менше місця. Крім того, немає триходового крана з сервоприводом, додаткової трубної розводки. Це робить всю конструкцію двоконтурного котла набагато легше і компактніше.
 • Хоча бітермальним теплообмінник — досить складна з точки зору технології виготовлення деталь, її вартість все одно нижче двох окремих теплообмінників. Це позначається і на ціні котла.

Недоліки — дуже серйозні:

 • У будь-якому режимі в одному з контурів теплообмінника рідина нерухома, але піддається нагріву. Це призводить до досить швидкого утворення накипу і заростання каналів.
 • До цих же наслідків веде і порівняно вузький просвіт всіх каналів. Заростання хоча б одного з них спричиняє зниження характеристик котла і поява неприємних шумів.
 • Поки контур гарячого водопостачання закритий, вода продовжує грітися і досягає тих же температур, що і теплоносій системи опалення. При відкритті крана спочатку може потекти дуже гаряча вода, здатна викликати ошпаріваніе шкіри. Щоб мінімізувати подібний ризик, загальну температуру нагріви намагаються обмежити апаратно-програмними методами (не вище 70 ÷ 75 ° С, хоча і цього вже забагато). Але таке зниження одночасно тягне і зменшення можливої ​​теплової потужності котла для системи опалення.
 • Бітермічний теплообмінник складніше у виготовленні, а наявність великої кількості стиків в багато разів підвищує ймовірність виникнення протікання. Промити таку конструкцію від накипу — значно складніше. Ну а в разі появи протікання (особливо між зовнішнім і внутрішнім контуром) такий теплообмінник практично не підлягає ремонту і вимагає обов’язкової заміни. А ось вартість його — набагато вище і первинного, і вторинного в котлах іншого типу.

Таким чином, за цими позиціями краще все ж виглядає котел із вторинним теплообміном в контурі гарячого водопостачання.

Існує ще одна інноваційна різновид двоконтурних котлів — з первинним теплообмінником конденсаційного типу. Вони розроблені з прицілом на досить серйозний ефект економії споживання газу при таких же або навіть більш високих показниках теплової потужності.

 

Двоконтурний котел конденсаційного типу

Двухконтурный котел конденсационного типа

Дело в том, что одним из продуктов сгорания природного газа всегда является водяной пар. Он в обычных котлах просто выбрасывается в атмосферу, а между тем его тепловую энергию (температура достигает 110 – 140 °С) можно дополнительно использовать для нагрева теплоносителя.

Специальное устройство теплообменника обеспечивает конденсацию пара с отдачей тепла. Исследования показали, пар потенциально хранит до 11% от общего количества тепла, вырабатываемого котлом, и если их неразумные потери вернуть в теплообмен, то экономия газа за сезон может достичь 30% от обычного уровня потребления.

Безумовно, за такими енергозберігаючими котлами — майбутнє, і в багатьох країнах вони по популярності вийшли на лідируючі позиції. Єдине, що поки утримує їх широке поширення в наших краях — це дуже висока ціна.

Тип обладнання для димових газів

Котли поділяються на дві великі підгрупи — з відкритою камерою згоряння і з закритою. Відповідно, розливаються ні і по системам подачі необхідного для горіння газу повітря і відведення продуктів згоряння в атмосферу.

Димохідні котли з закритою камерою згоряння

Відкрита камера згорання передбачає, що надходження повітря на пальники відбувається природним шляхом, з приміщення, в якому знаходиться котел. Відпрацьовані гази, так само природним шляхом піднімаючись вгору, перенаправляються в патрубок, до якого приєднується димохідна труба. Одним словом, використовується ефект природної тяги, що базується на різниці в щільності холодних і розігрітих газів.

Так приблизно виглядає котел з відкритою камерою при знятому кожусіТак приблизно виглядає котел з відкритою камерою при знятому кожусі

Переваги такого котла:

 • Робота не вимагає спеціального вентилятора. Це — і відсутність шумів, і більш низьке електроспоживання котла.
 • У контракції немає складних елементів нагнітання повітря і контролю (пневмореле), отже — вище загальна надійність апарату.
 • Зібраний за всіма правилами димохід вирішує проблему з утворенням конденсату.
 • Димохідні котли дешевше турбированних.

недоліки:

 • Повітря в камеру згоряння надходить безпосередньо з приміщення. Значить, слід продумати питання постійної припливної вентиляції. А це дуже часто призводить до зайвих втрат тепла в приміщеннях, до появи протягів.
 • Існують особливі, досить жорсткі правила проектування і монтажу димаря. Це часто веде до масштабних ремонтно-будівельних робіт і серйозних витрат — а інакше не отримати дозволу на установку котла.
 • Далеко не у всіх будинках установка димоходу можлива в принципі.
Бездимохідні котли з закритою камерою згоряння.

Такі котли ще дуже часто називають турбірованнимі. Повітря для них подається з вулиці примусово, з використанням спеціального вентилятора-турбіни, відповідно, на вулицю ж викидаються створюваним тиском і продукти згоряння.

Турбований котел завжди видає наявність вентилятораТурбований котел завжди видає наявність вентилятора

Сама камера повністю закрита, і в приміщення потрапляння відпрацьованих газів виключено.

Підведення повітря і викид продуктів згорання може проводитися за двома окремими трубах, але в переважній більшості сучасних котлів такого типу передбачена установка коаксіальної системи — «труба в трубі», яка виводиться через стіну назовні.

коаксіальний димохідкоаксіальний димохід

Усередині зовнішньої труби діаметром, як правило, 100 мм, співвісно розташована друга, діаметром 60 мм. Через простір між зовнішньою стінкою і внутрішньої трубою здійснюється примусовий забір повітря з вулиці. Внутрішній канал служить для виходу продуктів згоряння.

Переваги такої системи:

 • Немає практично ніяких істотних обмежень по її установці.
 • У приміщенні немає потреби передбачати припливну вентиляцію.
 • Стоимость таких котлов немного выше, но она полностью оправдана отсутствием масштабных работ по проектированию и строительству дымохода.
Читайте також:  Делаем канализационный колодец

Недостатки следующие:

 • Значительный перепад температур во внешней и внутренней трубе сопровождается образованием конденсата. В сильные морозы это может привести к обледенению с нарушением проходимости дымохода и, соответственно, недостаточности разряжения в камере для срабатывания автоматики.
 • Обязательные элементы системы – пневмореле, вентилятор и реле включения вентилятора. Все они имеют определенный ресурс, и поломка любого из них приводит к выходу котла из строя.
 • Вентилятор при работе создает шум. Кроме того, это дополнительный расход электроэнергии.

Висновок: котел з відкритою камерою згоряння і звичайним димоходом виглядає надійніше в експлуатації. Але турбовані котли простіше в установці і не мають особливих обмежень по місцю монтажу.

Органи управління, автоматика, рівні захисту

Котел повинен бути досить простий у використанні, мати зрозумілі органи управління, бути снащени необхідними функціями для оптимізації роботи і декількома ступенями захисту від надзвичайних обставин.

Сучасні котли оснащені зручними панелями індикації і управлінняСучасні котли оснащені зручними панелями індикації і управління

Провідні фірми-виробники постійно ведуть вдосконалення своїх моделей, тим самим створюючи змагальність між брендами, тому постійно з’являються нові і нові напрацювання. Так, сучасні котли можуть бути оснащені такими опціями:

 • Модуляція полум’я в режимах опалення і підігріву води. Рівень полум’я регулюється електронікою, забезпечуючи плавні пуски, що особливо важливо для моделей з проточним підігрівом води ГВП. Автоматика самостійно підбирає висоту язиків полум’я в залежності від заданої температури і конкретного поточної витрати води.

У деяких моделях останні 5 градусів до заданої температури нагріву системи опалення набираються при зниженою інтенсивності горіння. Це дозволяє зробити функціонування апарату більш плавним, зменшити число запусків, а отже — і збільшити термін служби устаткування.

 • Подібні ж цілі переслідує система плавного електронного розпалу, коли після появи мінімального полум’я на пальниках воно поступово зростає до заданої інтенсивності горіння протягом 30 — 40 секунд.

При роботі котла в ролі водонагрівача дана опція не застосовується — тут важлива, навпаки, швидкість нагріву води до заданого рівня.

 
 • Погодозалежна автоматика котла. Це нововведення, при установці зовнішнього вуличного датчика, дозволяє апаратурі відстежувати рівень зовнішню температуру і вводити корективи для підтримки оптимального мікроклімату в квартирі.

Більш досконала апаратура такого типу має і функцію автоматичної самоадаптації. Електроніка не тільки порівнює графіки змін зовнішньої і внутрішньої температур, а й проводить аналіз, вносячи поправки в роботу котла, що призводить і до максимального комфорту, та до суттєвої економії газу.

 • Постциркуляція насоса. Корисна функція, яка, при встановленому кімнатному термостаті, дозволяє значно знизити споживання електроенергії. Після того як в системі опалення досягнута необхідна температура нагріву, котел відключається, а насос продовжує працювати ще три хвилини. Запуск і котла, і насоса при необхідності відновлення роботи проводиться одночасно.
 • Природно, всі сучасні котли з електронним управлінням дозволяють точно виставляти температуру і в контурі опалення, і в ГВП. Крім того, в деяких моделях передбачено два перемикаються діапазону в режимі опалення — для звичайних радіаторів і для теплих підлог.
 • Електроніка дозволяє проводити програмування роботи котла на певний термін, з занесенням програм в пам’ять для повторного використання.
 • Будь-яке газове обладнання має кілька ступенів захисту — при недостатній тязі, при згасанні грілки, при відсутності або недостатності напору води в контурах і т.п. Крім того, сучасні моделі оснащуються та іншими запобіжними функціями. Так, якщо температура в контурах падає до позначки 5 градусів, котел самостійно запуститься, щоб довести рівень нагріву теплоносія і води до безпечної величини, щоб уникнути замерзання. Крім того, деякі системи управління стежать і за станом елементів котла. Якщо приладом не користувалися більше доби, процесор на нетривалий час включить насос або перемкне туди-сюди положення триходового клапана. Це дозволяє уникнути блокування або «залипання» цих вузлів, продовжує їх експлуатаційний ресурс.

Панель з кнопковим управлінням і комбінованої, стрілочної і ЖК-індикацієюПанель з кнопковим управлінням і комбінованої, стрілочної і ЖК-індикацією

Панелі управління можуть мати кнопкове, сенсорне або електромеханічне управління, забезпечуються стрілочними або цифровими індикаторами температури і тиску в системі.

Габарити, «зовнішність», компанія-виробник

Обов’язковою критерієм оцінки повинні служити габарити котла — вони повинно відповідати розмірам місця, де його планується встановити. При цьому враховується і розташування газової магістралі, і можливість приєднання до димоходу або монтажу коаксіальної системи. У цих питаннях є певні обмеження, наприклад, по довжині газоходу — це потрібно уточнити в паспорті виробу.

Котел з вбудованим бойлером

Котел з вбудованим бойлером

Можливо, якщо дозволяє площа місця установки, має сенс придбати котел з вбудованим бойлерів — габарити у нього, безумовно, побільше, але і зручності в експлуатації — незрівнянно вище — про це вже згадувалося.

Для багатьох господарів важливим критерієм вибору є оформлення котла. Поради тут давати важко — головне, щоб апарат не псував інтер’єру. Більшість з котлів має матову білу забарвлення, яка відмінно вписується в будь-який стиль.

Як би не сподобалася представлена ​​в продажу та чи інша модель, завжди потрібно віддавати перевагу авторитетним брендам. Провідні компанії-виробники дають на своє обладнання солідну гарантію, а так як котел можна віднести до дорогої покупки, то цей факт має дуже важливе значення.

Дуже популярна сучасна модель «Baxi - Luna3"Дуже популярна сучасна модель «Baxi — Luna3″

Заслуженим авторитетом і «неподмоченной репутацією» користуються європейські компанії «Viessmann», «Beretta», «Baxi», «Vaillant», «Bosch» ,. Добре зарекомендували себе «Protherm», «Buderus», «Ariston» та інші фірми. Цілком можна довіряти вироби корейських компаній «Navien», «Daewoo», «Celtic», «Kiturami» — по частині оснащеності сучасною електронікою вони іноді перевершують європейців.

Відео: настінні двоконтурні газові котли Daewoo

 З китайської технікою слід бути обережніше, не дивлячись на її порівняно невисоку ціну. Ну а «невідомий науці» бренд слід відкинути відразу, якою б привабливою не здавалася модель. 

Вибираючи між виробниками, слід уточнити, чи є в регіоні сервісні центри, наскільки складно буде відправляти техніку на профілактику або на заміну по рекламації. Напевно, не варто купувати котел навіть самого розкрученого виробника, якщо в даній місцевості він є «екзотикою», і пошук будь дріб’язкової деталі буде утруднений.

Отже, щоб вибрати дійсно якісний настінний двоконтурний котел, повністю відповідний по всіх параметрах, слід оцінити чимало критеріїв, розібратися в пристрої, скрупульозно вивчити технічне документацію на вподобану модель, порівняти її технічні характеристики з наявними умовами планованої експлуатації.

Не варто гнатися за дешевим — ця покупка робиться з розрахунком на багаторічну службу, а скупий, як відомо, платить двічі.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Як зменшити велику витрата газу

Вам також може бути цікаво:

stenovoy pritochnik - Як вибрати котел газовий двоконтурний
Технология монтажа вентиляционной системы
Эффективность циркуляции воздуха определяет качество микроклимата ...
profilakticheskoe obsluzhivanie klimaticheskih sistem - Як вибрати котел газовий двоконтурний
Профілактичне обслуговування кліматичних систем
Кондиціонер для нас став вже цілком ...
burzhuyka dlitelnogo goreniya iz - Як вибрати котел газовий двоконтурний
Буржуйка длительного горения из газового балона
Один из самых простых и дешевых ...
ast1 - Як вибрати котел газовий двоконтурний
Поліпропіленові труби
Будь-яка опалювальна система водяного типу передбачає ...
1378 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *