Как заточить сверло по дереву и металлу

Як заточити свердло по дереву і металу

В процесі вибору того чи іншого свердла, перш за все слід його візуально оглянути. На його поверхні не повинні бути присутніми тріщини, відколи або інші деформації, вона повинна бути гладкою і рівною.

У співвідношенні з кольором даного пристосування визначається тип його кінцевої обробки, яка позначається на міцності і тривалості експлуатації свердла.

Як заточити свердло по дереву і металу
Як заточити свердло по дереву і металу

Чорні свердла мають відмінні експлуатаційні характеристики, так як вони обробляються за допомогою пари. Якщо колір свердла жовтий або золотий, то воно оброблено титановим напиленням. Даний процес дозволяє свердла скидати зайву напругу. Крім того, тривалість експлуатації свердла значно зростає.

Свердло сірого кольору свідчить про те, що його обробка не проводилася, тому експлуатаційні властивості такого інструменту знаходяться на низькому рівні. Купуючи дриль, ви отримуєте в комплектації до неї набір свердел, що розрізняються по діаметру, довжині і типу використання.

Найчастіше, свердла поділяються на інструменти, використовувані ля свердління отворів:

 • на бетонних поверхнях;
 • на дерев’яних поверхнях;
 • на металевих поверхнях.

Кожна різновид свердел відрізняється індивідуальними показниками зовнішнього вигляду і кольору. Для свердління дерев’яних поверхонь використовуються свердла у вигляді пера, змії або спіралі.

Найпоширеніший діаметр свердла по дереву гвинтового становить від трьох до п’ятдесяти двох міліметрів. Даний інструмент має подвійну стрічку, яка забезпечує точність свердління отвору. При цьому зісковзування свердла в процесі роботи виключено. Для видалення стружки свердло має отвори в спіралі, через які вона виходить. Воно підходить для свердління отвору під дюбелі, монолітні і дерев’яні плити, фанерні листи і т.д.

Як заточити свердло по дереву і металу
Як заточити свердло по дереву і металу

Змієподібний варіант свердла відрізняється наявністю ретельно відшліфованою і фрезерованной спіралі. З її допомогою роблять отвори в деталях, виконаних з шпону.

Свердло перове по дереву відрізняється широкою сферою застосування. Воно відрізняється зручністю експлуатації, а також має різні діаметри. Використовується як для свердління м’якого дерева, так і для більш твердих порід деревини. Свердло пухові по дереву — відмінний і універсальний варіант для свердління практично будь-яких отворів.

Гвинтові свердла забезпечують свердління проти волокон деревини. Діаметри свердел по металу і по дереву гвинтового типу бувають від одного до п’яти сантиметрів. Довжина такого свердла становить від чотирьох до десяти сантиметрів.

Якість отриманого отвору визначається перш за все правильність вибору свердла для того чи іншого матеріалу, а також рівень заточування даного свердла.

Як заточити свердло по дереву і металу
Як заточити свердло по дереву і металу

Заточити свердло по дереву схема виконання робіт

У відповіді на питання як заточити свердло по дереву, існує безліч нюансів, які слід враховувати. Перш за все, слід визначити чи дійсно свердло затупилося, можливо причина в його поломки йди зносі. Ознаками того, що свердло по дереву потребує додаткової заточки є перш за все той факт, що робота по просвердлювання отвору протікає набагато довше, отвори виходять нерівними і неякісними. Також, таке свердло дуже швидко нагрівається і під впливом занадто високої температури деформується.

Якщо досвід роботи із заточування свердла по дереву у вас відсутній, то рекомендуємо спочатку потренуватися на старих і вже зношених свердлах. Якщо виконати заточку неправильно, то подальша експлуатація або відновлення свердла буде неможливим. Свердло по дереву великого діаметра піддається заточенню краще, ніж свердла, використовувані для свердління металевих поверхонь. Так як свердла по дереву виготовляються з більш піддатливих і м’яких матеріалів. В даному випадку, для заточування такого свердла досить домашніх підручних інструментів.

В процесі заточки потрібно наявність загострювальної верстата і ємності з водою, використовуваної для охолодження свердла. Вода не допустить перегрів стали і деформацію свердла в процесі його заточування.

Як заточити свердло по дереву і металу
Як заточити свердло по дереву і металу

Якщо верстат для заточування свердел у вас відсутній, то використовуйте звичайний напилок. Однак, в такому випадку, процес заточки буде тривати в декілька разів довше. Головне правило якісної заточки свердла по дереву довгого, дотримання правильний пропорцій і геометричних форм. Тобто, форма свердла повинна бути точно такий же, як і після його покупки. Свердло по дереву кільцеве має бути заточене з дотриманням певного кута заточки.

У процесі використання верстата для заточування, то в такому випадку, слід акуратно приставляти свердло до точильного диску. Для того, щоб необхідні величини були максимально точними використовуйте додаткові пристосування. Це може бути пристрій, в середину якого встановлюється свердло і затискається в ньому.

Таким чином, свердло знаходиться в спеціальному механізмі і знижується ризик отримання опіків, в наслідок його нагрівання. Крім того, для того, щоб не пошкодити руки, в обов’язковому порядку перед заточуванням одягніть рукавички. Після виконання попередньої заточки, кромка поступово доводитися до гладкої форми і ідеального стану. Це робиться за допомогою такого ж верстата, але на низьких оборотах, Після виконання доведення свердло може експлуатуватися за призначенням.

Якщо заточка виконана правильно, то термін експлуатації свердла значно збільшується.

Заточення свердла по дереву відео в кінці статті.

Як заточити свердло по дереву і металу
Як заточити свердло по дереву і металу

Технологія заточування свердла по дереву має на увазі виконання таких дій:

1. Кут заточування свердла по дереву складає дев’яносто п’ять градусів. Дане значення, в обов’язковому порядку витримується.

2. Свердел встановлюється виключно на край точильного верстата.

3. Для того, щоб підвищити точність роботи, рекомендуємо встановити свердло всередину спеціального інструменту, наприклад, шайбу.

4. Підверніть її задні кромки на кілька міліметрів, стежте за рівністю кожної кромки.

5. Після заточки, на верстаті слід знизити обороти і продовжити роботу.

6. Намагайтеся, щоб перемичка на свердла була дуже тонкою. Таким чином, зручність роботи з інструментом збільшується. Якщо свердло занадто тонке, то перемичку точити не потрібно.

7. Далі, слід охолодити свердло і перевірити його на працездатність. Якщо отвір вийшло рівним і робота пройшла швидко, то інструмент заточений правильно.

Як заточити свердло по дереву і металу
Як заточити свердло по дереву і металу

Різновиди і заточка свердел по металу

Свердла по металу розрізняються в співвідношенні з товщиною, розміром, формою або областю застосування.

Свердло по металу спіральне буває:

 • конічний свердло по металу відрізняється наявністю конічного хвостовика, конусное свердло по металу має діаметр від шести до шістдесяти міліметрів;
 • ступеневу свердло по металу зустрічається рідко;
 • свердло по металу з циліндричним хвостовиком;
 • довге свердло по металу квадратної форми.

У співвідношенні з кінцевою обробкою свердла по металу бувають:

 • необроблені відрізняються стандартним кольором стали;
 • обробленими за допомогою пари, мають чорний колір;
 • золотистого кольору, здатні передавати зайву напругу;
 • титанові свердла відрізняються яскраво жовтим кольором.
Як заточити свердло по дереву і металу
Як заточити свердло по дереву і металу

Для виготовлення свердел по металу використовується швидкоріжуча сталь, інструментальна сталь з кобальтовими добавками, легована сталь, спеціальні типи металів.

За допомогою циліндричних спіральних свердел проводиться обробка алюмінієвих, мідних, цинкових або магнієвих сплавів. Титанові сплави обробляються за допомогою спеціального обладнання і свердел А-класу.

Конічні свердла по металу використовуються для свердління твердосплавних металів. Вони розрізняються в співвідношенні з маркою і типом стали, з якої виготовлені. Обробка того чи іншого металу залежить від кута заточування свердла. При цьому, розрізняють такі вимоги до кута заточування свердла по металу:

 • якщо свердло виготовлено з м’якого або кольорового металу, то кут заточування становить від вісімдесяти до дев’яносто градусів;
 • якщо метал має середню ступінь жорсткості і для чавунних металів, кут заточки складає від ста шістнадцяти до ста двадцяти градусів;
 • для дуже твердої сталі кут заточування свердла становить сто тридцять сто сорок градусів.
Як заточити свердло по дереву і металу
Як заточити свердло по дереву і металу
 

Як заточити свердло по металу

В процесі експлуатації будь-якого свердла воно приходить в несправність і потребує заточування. Для того, щоб заощадити кошти на покупку нового свердла, особливо якщо воно виконано з високоякісної сталі, рекомендуємо виконати його заточку.

Свердла по металу, на відміну від свердел по дереву, виготовляють з високоякісної сталі, заточка якої вимагає особливих навичок роботи з точильним верстатом. Найоптимальніші та поширені по діаметру свердла становлять шістнадцять міліметрів. Найпростішим способом заточування такого свердла є використання точильного кола. Якщо такого обладнання в гаражі немає, то слід встановити свердло в електричну дриль, зафіксувати її в нерухомому положенні, взяти шліфувальний камінь і почати заточку.

Врахуйте, що на очі слід одягнути захисну маску, а на руки — рукавички, так як свердло в процесі заточування занадто сильно нагрівається. Підготуйте невеликий резервуар з рідиною, яка буде поступово охолоджуватися.

Вода може бути замінена машинним маслом. Якщо не охолоджувати свердло в процесі роботи, то воно під впливом високої температури деформується.

Процес заточування повинен бути послідовним, спочатку протирається задню частину поверхні. Намагайтеся, щоб свердло щільно прилягало до поверхні. Слідкуйте за кутом заточування свердла, він повинен знаходитися на одному рівні. Якщо оглядати свердло з бічної частини, то він повинен нагадувати конусну форму.

Далі слід обробити ріжучу частину свердла. Також, слід з витримування певного кута свердла. Далі, слід остаточно довести задню поверхню. Слідкуйте за напрямком перемички, вона повинна бути за розміром не більше 0,4 мм для невеликих свердел. Якщо діаметр свердла великий, то перемичка може становити до одного сантиметра.

Як заточити свердло по дереву і металу
Як заточити свердло по дереву і металу

Перед початком роботи, рекомендуємо потренуватися на старих свердлах. Після отримання навичок роботи з точильним кругом, приступайте до безпосередньої заточування свердла. Врахуйте, що свердління проводиться не за допомогою самого наконечника, а бічними його сторонами, тому вони також повинні бути ідеально заточені.

Якщо свердло має наконечник з побідиту, то технологія його заточування трохи відрізняється від стандартної. Пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями із заточування свердла по металу:

 • намагайтеся, щоб кромка свердла розташовувалася паралельно до робочої поверхні точильного кола або каменя;
 • заточка повинна виконуватися поступово, не натискайте свердло на круг;
 • намагайтеся, щоб кромки були однакові по своїй довжині;
 • про високу якість заточування свердла по металу свідчить поверхню свердла, на якій відсутні будь-які відблиски.

Перший варіант заточення є одноплощинного. Дана заточка використовується в тому випадку, якщо діаметр свердла не перевищує трьох міліметрів. Дана методика проводитися з особливою акуратністю, в іншому випадку, свердло може розкришитися. Інструмент укладається на круг і переміщається паралельно з його рухами.

Як заточити свердло по дереву і металу
Як заточити свердло по дереву і металу

Якщо діаметр свердла перевищує три міліметри, то слід використовувати конічну заточку. В такому випадку, свердло необхідно утримувати за допомогою двох рук, поступово заточуючи його пір’я. Свердло легко притискається до каменя і трохи погойдується в процесі заточки.

Після виконання заточування свердла, необхідно виконати доведення. З її допомогою вдасться позбутися від дрібних зазубрин і проводиться шліфування кромки. Для цих цілей рекомендується використання спеціального м’якого каменю.

Врахуйте, що людина, яка виконує заточку повинен володіти хорошим зором. Також, в процесі роботи необхідно організувати хороше освітлення. Для того, щоб забезпечити більшу точність заточування необхідно виготовити спеціальний інструмент. Він допоможе зафіксувати свердло в нерухомому положенні, по відношенню до шліфувального круга.

Заточення свердла по металу відео:

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Закон про шум в квартирі

Вам також може бути цікаво:

osvitlennja zamiskogo budinku bez el 4 - Как заточить сверло по дереву и металлу
Освітлення заміського будинку без електрики
Освітлення заміського будинку без електрики Світло - ...
32 6 e1553439292878 - Как заточить сверло по дереву и металлу
5 простих ідей щодо поліпшення обстановки в будинку
5 простих ідей щодо поліпшення обстановки ...
Otkrytyj koltsevoj drenazh vokrug doma 360x296 - Как заточить сверло по дереву и металлу
Дренаж вокруг дома
Особливості дренажної системи навколо будинку   Починаючи  будівництво ...
4 140 - Как заточить сверло по дереву и металлу
Снігозатримувачі на дах
ПРИЗНАЧЕННЯ І ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ. ЯК ЗРОБИТИ ...
1229 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *