Як вибрати лак для паркету

Як вибрати лак для паркету

Головна відмінна риса паркету — це необхідність постійного і ретельного догляду. Паркетні дошки виготовлені з деревини, тому без спеціальної обробки вони не зможуть прослужити достатньо часу. Ось для цього і необхідно обробити паркетлаком. Незважаючи на те, що в сучасній промисловості розроблено багато різних покриттів, лак залишається самим затребуваним з них.

Інше питання, який вид лаку необхідно використовувати для обробки. Лакових покриттів для паркету випускається ціле безліч. Всі вони мають різну кольорову гаму і виконуються на різній основі. Приступаючи до обробки підлог, необхідно визначитися з функціями приміщення і тим навантаженням, яке буде витримувати підлогу. Від цього буде залежати вибір лаку.

Якщо це квартира, в якій проживають лише кілька людей, то можна зупинитися на лаку з нормальним навантаженням. Постійна ходьба в тапочках або босоніж ніяк не зашкодить покриттю, тому про ремонт можна буде забути на довгий час. Якщо ж це місце, де потрібно ходити у вуличному взутті, а потік людей в день є дуже значним (наприклад, в ресторані або музеї), то слід вибирати лаки, здатні протистояти такому навантаженні. Ідеальним варіантом для такого паркету стануть покриття з водовідштовхувального складу: мастики, віск, масляні просочення. Вони відмінно захистять верх паркетної планки і не зажадають попереднього шліфування підлоги.

Сучасна промисловість дозволяє вибрати будь-який колір і відтінок потрібного вам товару. Більш того, при бажанні ви легко зможете змінити колір, покривши підлогу лаком іншого відтінку. Однак не все так просто. Вибираючи паркетний лак, необхідно знати його хімічний склад, ступінь блиску і основні технологічні властивості. Так, основними робочими характеристиками лаків вважаються щільність і механізм нанесення покриття. Залежно від хімічної основи складу лаків представлений продукцією на водній основі, поліуретані, формальдегід, Алкід і ґрунтування. За кольоровими характеристиками виділяють глянець і напівглянець. Деякі з них відрізняються матовістю і шовковистістю. Популярністю користуються також безбарвні лаки.

По-різному лакові покриття реагують на освітлення, температуру, вологість і механічне навантаження. Термін придатності у кожного виду продукції різний.

ОСНОВНІ РІЗНОВИДИ лакове покриття

  1. Лаки для грунтовки використовуються під завершальний шар, посилюючи зв’язок з паркетними плашками. Вони ідеально підходять для отримання ідеального відтінку, ізоляції природних масел рідкісної і екзотичної деревини, а також щоб уникнути попадання води на поверхню. Такі лаки сприяють скороченню витрати фінішного покриття. Правда, перед використанням необхідно перевірити їх сумісність з фінальним покриттям.
  2. Водорозчинні лаки оптимально підходять за ціною і якістю. Після висихання покриття стає міцним і твердим. У свою чергу ці лаки діляться на дві категорії: без розчинника, а також з 5% -ним і 15% -ним вмістом розчинника. Водні лаки добре проникають в паркетні плашки і в щілини між ними. Наявність лаку в щілинах призводить до скрипу. Зносостійкість таких лаків низька. Вони примхливі в питанні вибору інструменту для нанесення лаку на паркет. Підійде тільки спеціальний валик, та й то не кожен. Зате водні лаки практично не пахнуть при покритті і відрізняються стійкістю до вогню.
  3. Поліуретанові (безводні) лаки ідеально підійдуть для приміщення з високою посещаемостьюблагодаря високим адгезійним властивостями до деревини. Основою таких лаків може бути акрил, уретан або розчинники. Такий лак сохне швидше, ніж водорозчинний. А ось під час покриття доведеться стежити, щоб поверхня була абсолютно сухою. Інакше можна зіпсувати все: поверхня спіниться. Поліуретанові лаки хороші тим, що не потребують грунтовці. Вони еластичні і відрізняються стійкістю до води.
  4. Основа лаків алкіду — натуральні смоли. Вони проникають глибоко в структуру паркетної дошки. Недолік роботи з такими лаками полягає в тому, що доводиться постійно стежити за температурою в приміщенні, намагаючись знизити її. Наносити лаки необхідно тонким шаром, інакше все можна зіпсувати. І найголовніше: вони практично не мають зносостійкість, але зате вигідно підкреслюють красу деревини, не затікають в щілини між паркетинами і стійкі до перепадів температури в приміщенні.
  5. Формальдегідні лаки найстійкіші. Вони добре зчіплюються з поверхнею підлоги, інертні до змін температури і перепадів вологості, наносяться будь-якими малярськими інструментами і не потребують попередньої грунтовки. Єдиним недоліком є ​​сильний запах, тому для роботи з ними доведеться скористатися респіратором.

 

Вибирати паркетний лак потрібно не тільки по його складу, але і по призначенню. Навіть в квартирі має сенс вибрати різний лак для кімнат: в кухню і коридор підійдуть лаки на формальдегіду основі, в вітальню — поліуретанові, ідеальним вибором для спальні стане водний лак, ну а алкідним можна покрити меблі.

При виборі лаку для паркету необхідно враховувати всі нюанси. Це гарантує отримання бажаного результат

 

Читайте також:  Обкладываем цоколь клинкерной плиткой

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

814 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *