Як зробити Оглядову яму для гаража

Як зробити Оглядовий яму для гаража

Гараж — це творча майстерня справжніх чоловіків. Більшість представників сильної статі мають машину, за якою необхідно стежити і вчасно ремонтувати. Для того щоб ремонтні роботи під авто не проводити лежачи на спині, кожен може самостійно обладнати свій гараж так званої оглядовою ямою. Як правильно зробити це пристосування і що для цього потрібно

Як правильно спроектувати оглядову яму в гаражі

Наявність власної оглядової ями для автолюбителів великий плюс. Без зайвих витрат і в будь-який час доби є можливість провести невеликий ремонт або профілактику своєї машини не залишаючи дому. Звичайно ж, правильно планувати будівництво оглядової ями перед спорудою самого гаража, але часто їх створенням займаються вже на основі готового будинку. Перш ніж приступити до будівельних діям, необхідно, на основі вимірів, зробити проект майбутнього гаражного пристосування. Професіонали цієї справи дають безліч відповідей на питання: як зробити розмітку оглядової ями в гаражі? Габарити оглядової ями в ідеалі повинні відповідати деяким параметрам. Спиратися можна на розміри конкретно вашого автомобіля, якщо споруда призначена суто для ремонту одного авто. Але все ж варто задуматися над тим, що з часом Ви можете поміняти машину, і вона буде зовсім інших габаритів, а гараж залишиться тим же. Тому, рекомендують до розмірів по автомобілю додавати запас приблизно в 1 метр, це дозволить зробити робоче місце ще більш зручним.

Довжина оглядової ями найчастіше становить 4-5 метрів, плюс запас. Такі розміри дозволяють мати достатньо простору для реалізації ремонтних клопоту.

Ширина конструкції варіюється в залежності від відстані між колесами машини. Для легкових моделей стандартом є приблизно 80 см.

Глибина ями зазвичай визначається під зріст господаря. Але це не означає, що вона повинна бути дуже глибокою або навпаки. Краще все ж знайти золоту середину, спираючись на попередні розміри. Визначення розмірів оглядової ями на увазі подальше виготовлення креслення, який в процесі реалізується етапом викопування котловану.

Ремонт в Хмельницькому

Земляні роботи при виготовленні оглядової ями

Одним з найбільш об’ємних і вимагають докладання зусиль, вважається етап земляних робіт при виготовленні оглядової ями в гаражі своїми руками. Щоб викопати яму стандартного розміру потрібно розкопати близько 10 кубометрів землі. Зазвичай розмітку майбутньої конструкції позначають за допомогою кілочків. Викопане днище перевіряють будівельним рівнем, який дозволяє, визначити чи рівномірно розкопана, поверхня землі. Правильно викопаний котлован, з дотриманням всіх розмірів, вважається запорукою майбутньої функціональності, надійності і зручності конструкції оглядової ями в вашому гаражі.

Виготовлення стін і підлоги гаражної ями

Перед тим як приступати до роботи над підлогою і стінами гаражної ями, варто ще раз перевірити всі виміри. Рекомендовано, щоб верхня частина котловану була трохи ширше, ніж внизу.

Найчастіше підлогу оглядової ями заливають бетоном. Цей процес необхідно проводити в два етапи: спочатку залити половину, потім ще одну. Попередньо під бетонну заливку підлогу готують таким чином: на землю висипається 5 — 6 см. Піску, який утрамбовують вручну.

При бетонуванні статі використовують арматуру або дрібну сітку, які забезпечують бетонному покриттю довговічність і надійність.

Особливості виготовлення стін оглядової ями своїми руками залежать від обраного матеріалу для роботи. Для зведення стін зазвичай вибирають один з двох поширених матеріалів: цегла або монолітний бетон.

Ремонт в Хмельницькому

 

Читайте також:  Гаражні ворота своїми руками

Оглядова яма з бетону

Для спорудження ями для гаража необхідно приготувати такі інструменти та матеріали:

1. Пила, штикова лопата, рівень, кусачки, кутник, молоток, болторіз і ін.

2. Цвяхи, бетон, пиломатеріали для створення опалубки, арматурна сітка, гравій та ін.

За розмірами викопуємо яму, як було описано вище, і заливаємо бетонну підлогу. Після повного висихання бетону починається етап роботи над опалубкою. Заздалегідь потрібно подумати про полицях для інструментів і підручних матеріалів. Опалубку зазвичай збирають з дощок або інших деревних матеріалів. Коли конструкція опалубки зібрана повністю, її цементують шаром приблизно в 40 см. Рекомендовано додавати металеву сітку в кожен шар.

Коли зі стінами проведені всі оздоблювальні роботи, тоді зверху обґрунтовують заставну раму, основною функцією якої вважається — страховка колеса від попадання в яму.

Особливість оглядової ями з бетону полягає в правильному проведенні етапів роботи з самим розчином, від якого залежить міцність і довговічність конструкції.

[Stextbox id = ‘red’] Пам’ятайте, для того щоб уникнути неприємних нестиковок і клопоту потрібно заздалегідь підготувати проект своєї оглядової ями для гаража. [/ Stextbox]

 

Ремонт в Хмельницькому

Оглядова яма з цегли

Аналогічно першим варіантом першим процесом спорудження гаражної ями з цегли, є заливка підлоги. Коли підлога готова можна приступати до роботи безпосередньо над самими стінами. Особливості оглядової ями з цегли полягають в наступних моментах роботи.

При плануванні варто заздалегідь вибрати місця розташування ніш під інструменти і т.п. Краще, щоб такі поглиблення розташовувалися в бічних сторонах споруди. При викладенні стін можна вибрати товщину — цілий або ½ цегли. При приготуванні розчину новачкам рекомендується в готову суміш додати рідке мило, так як воно продовжує час застигання, що дуже вигідно для роботи недосвідчених будівельників.

При кладці цегли важливо, щоб все було акуратно і рівно. Для цього використовують натягнутий шнур, за допомогою якого перевіряють вертикальність.

Як показує практика, швидкого руйнування піддаються верхні ряди цегли. Тому їх потрібно захищати за допомогою металевих куточків.

Ремонт в Хмельницькому

 

Гідроізоляція оглядової ями

Наявність оглядової ями в гаражі — це, звичайно ж, дуже зручно і так далі, але і дуже небезпечно для самої техніки. Якщо упустити такий важливий момент як гідроізоляція даної конструкції, то в приміщенні буде волого і сиро, а це пряма дорога до корозії і інших негативних моментів.

Питання гідроізоляції і утеплення оглядової ями в гаражі своїми руками вважаються досить спірними навіть серед професійних майстрів. А вся справа в тому, що для створення гідроізоляції використовуються різного типу матеріали:

Матеріали для гідроізоляції
бітумніПотребують заміни через кожні 14 — 20 років. У фінансовому плані — недорогі, в використанні — досить прості.
полімерні мембраниУ плані використання — складніше бітумних. Не маючи практичних навичок роботи з матеріалом краще не використовувати.
проникаючі матеріалиНайефективніші і найпоширеніші матеріали. Мають гідні показники якості і ціни, прості в застосуванні.

Роботи з гідроізоляції умовно можна розділити на первинні і вторинні.

Первинний етап включає такі процеси:

1. Перший шар під бетон потрібно засипати гравієм приблизно в 15см.

2. Для наступного шару рекомендують взяти пісок і щільно його утрамбувати. Таким чином, вийде відмінний покрив, який здатний добре відводити вологу.

3. Початкова захист стін, перед гідроізолюючим покриттям, вимагає обробки поверхні жирної глиною.

Вторинна гідроізоляція, вона ж основна, полягає в використанні матеріалів придатних для заглиблення.

Перший тип — це бітумні матеріали. Зазвичай вони випускаються виробниками в спеціально сформованих рулонах. Застосування бітуму вимагає додаткового використання потрібної марки розчинників. Популярними вважаються такі бітумні матеріали як — руберойд, євроруберойд, рубемаст.

Другий — полімерні мембрани. Термін служби цього виду практично необмежений. Гідроізоляційні мембрани бувають одношаровими і багатошаровими. Вони дуже стійкі до фізичних і хімічних впливів. Один важливий момент — це досить дорогий матеріал.

Проникаючі матеріали славляться своєю максимальною стійкістю до проникнення вологи. Спеціальні мастила потрібно наносити на вологу поверхню. Завдяки своїм властивостям вони щільно проникають всередину і міцно закупорюються.

Ремонт в Хмельницькому Оглядова яма

Часто використовуваним матеріалом для гідроізоляції вважається рідка гума. Вона дуже зручна у використанні і застосовується при різних температурних умовах. До того ж це дуже вигідна продукція: всього 2 мм рідкої гуми практично повністю компенсують чотири шари бітумних матеріалів.

Роботу по гідроізоляції оглядової ями потрібно проводити в кілька кроків. Варто враховувати, що кожен шар використаних матеріалів для гідроізоляції, так чи інакше, віднімають від вашої гаражної конструкції хоч і мінімальний, але простір. Тому дуже важливо розміри викопаної ями робити з запасом, враховуючи всі процеси. Монтаж гідроізоляції безпосередньо залежить від обраних матеріалів.

Що стосується утеплення оглядової ями, то багато хто говорить про те, що кращий варіант це опалювальний гараж. Але якщо це не варіант і потрібно вибирати якийсь матеріал, то краще за все брати — пінополістирол.

Додаткове обладнання оглядової ями

Якщо в гаражному приміщенні в наявності є оглядова яма, то дуже важливо, щоб в неробочий час вона була закрита. Для цього власникові потрібно подбати про додаткове обладнання в оглядовій ямі. Дах оглядової ями, навіть при наявності гідроізоляції в поглибленні, все ж захищає автомобіль від можливої ​​підвищеної вологості.

Спірним питанням з приводу обладнання оглядової ями вважається освітлення. Деякі автолюбителі кажуть про те, що це необхідність, інші вважають що достатньо і простий перенесення з лампочкою. Пам’ятайте напруга 220 В при використанні в оглядовій ямі несуть загрозу для життя. Для таких приміщень використовують спеціальні лампи.

Наявність оглядової ями автоматично робить гараж власника автомобіля — мультифункційним і зручним.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Облицювання плиткою сходин

Вам також може бути цікаво:

86f5a17b74d4a6d738e7299fd337fc8b 500x450 - Як зробити Оглядову яму для гаража
Парогенератор для лазні
Як правильно зробити парогенератор для лазні Для ...
sekcionnye vorota - Як зробити Оглядову яму для гаража
Гаражні ворота своїми руками
Гаражні ворота Після того як гараж побудований ...
krasivaya 13 500x361 - Як зробити Оглядову яму для гаража
Облицювання плиткою сходин
Облицювання плиткою сходин Найбільше навантаження при ходьбі ...
1 600x367 1 - Як зробити Оглядову яму для гаража
Як запобігти гниттю лазні: робимо правильну вентиляцію
Баня - приміщення з особливим мікрокліматом, ...
922 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *