Як зробити ґрунтовку по металу

 

ЯК САМОСТІЙНО ЗРОБИТИ Ґрунтовки по металу

Як відомо, метал є матеріалом, нестійким до корозії, тому для його захисту від цього неприємного явища використовується ґрунтовка. Крім того, ґрунтовки здатний продовжити термін служби металевих поверхонь, захищаючи їх від багатьох негативних факторів навколишнього середовища. Про способи самостійного виготовлення ґрунтовки по металу, поговоримо далі.

Ґрунтовка по металу — характеристика, опис, види

Будь-який вид ґрунтовки містить в своєму складі особливі речовини, які називаються інгібіторами. З їх допомогою вдається забезпечити захист металу перш за все від корозії.

Після нанесення будь-якого виду ґрунтовки на поверхню, відбувається утворення захисної плівки, що запобігає вплив на даний предмет вологи, грибка, корозії та інших подразників.

Як зробити грунтовку по металу

Також ще одним завданням ґрунтовки є поліпшення зчеплення між поверхнею, що фарбується і барвником або оздоблювальним матеріалом. Тому перед виконанням внутрішньої або зовнішньої обробки стін, вони обов’язково покриваються ґрунтовкою в кілька шарів.

Ґрунтовка є і антисептичним препаратом, який запобігає розвитку грибка і цвілі на будь-якого роду поверхнях. Однак, для того, щоб всі перераховані вище функції ґрунтовки виконувалися, необхідно правильно вибрати склад для того чи іншого застосування.

Крім того, важливу роль відіграє основа, на яку наноситься ґрунт, час проведення робіт, кліматичні умови і т.д. У співвідношенні з типом металів вони бувають кольоровими і чорними. Залежно від цього фактора необхідно підбирати ґрунтовку.

Для алюмінієвих поверхонь рекомендується використовувати склади, що містять цинк або мають поліуретанові основі. Для стали найбільше підійде ґрунтовка в складі якої міститься фосфат цинку. Для покриття міді, латуні або бронзи використовують епоксидний або поліуретановий лак.

Як зробити грунтовку по металу

Пропонуємо ознайомитися з основними видами ґрунтовки по металу зовнішніх і внутрішніх робіт:

 1. Ґрунт фосфатується типу — в його складі присутні два компоненти, для виготовлення яких використовується розчинник і ортофосфорна кислота. Ґрунтовка відрізняється широкою сферою застосування, підходить для металевих поверхонь будь-якого типу. Після нанесення на поверхню значно поліпшується адгезія з будь-якими лакофарбовими складами.
 2. Ґрунтовка ізолюючого типу — складається з двох з’єднаних між собою ґрунтів — епоксидного і алкидного. Забезпечує надійний захист металу від підвищеної вологості. В якості додаткових речовин в складі ґрунтовки використовують берилу на цинковій основі. Найчастіше використовується на металевих поверхнях чорного типу, проте її дозволяється застосовувати і для кольорових металів.
 3. Ґрунтовка пасивуючого типу — запобігає розвитку корозії на металевих поверхнях. Даний ефект досягається шляхом зниження електрохімічних характеристик металевих поверхонь.
 4. Ґрунтовка ингибирующего типу — після нанесення здатна утворювати на металевій поверхні спеціальну плівку, яка не тільки запобігає корозії металу, але також забезпечує його захист від механічних пошкоджень. Цього властивості вдається досягти завдяки тому, що в складі матеріалу є цинк. Відмінний засіб для металевих поверхонь, що знаходяться зовні приміщення і піддаються постійному впливу вологи.
 5. Антикорозійні варіанти ґрунтовки використовують для нанесення на металеві поверхні, які раніше були схильні до корозійних процесів. Однак, перед нанесенням ґрунту, поверхня повинна бути ретельно очищена від іржі і відшліфована. Після нанесення ґрунту на металі утворюється плівка, що захищає його від вологи і відповідно від корозії.
 6. Ґрунтовка для металу по іржі перетворювач — найпростіший варіант ґрунтовки по металу. Якщо металевий предмет був раніше покритий іржею, то досить нанести на його поверхню ґрунтовку і корозія перетворюється в саморуйнуються з’єднання. Ґрунтовки відрізняється наявністю спеціальних речовин, швидко проникають всередину покритою іржею поверхні і руйнує її. Таким же способом видаляється фарба з металевих предметів. Досить покрити її цим розчином і поверхня самоочищається. Після цього, рекомендується покрити металеву поверхню пасивуючим варіантом ґрунтовки для подальшої її захисту від корозії.

 

Читайте також:  Як облаштувати гардеробну

Ґрунтовка по металу ціна і особливості вибору

Існують певні критерії щодо вибору ґрунтовки по металу, дотримуючись їх, вдається вибрати матеріал, який відмінно справляється з поставленими перед ним завданнями.

Як зробити грунтовку по металу

Перш за все, визначитеся з типом металу, що піддається обробці. Далі визначте функціональне призначення ґрунтовки.

Також слід врахувати умови при яких ґрунтовка буде наноситься на поверхню, це вологість і температура, наявність прямих ультрафіолетових променів.

Далі візьміть до уваги інструмент, який призначений для нанесення ґрунту, це може бути валик, кість або пульверизатор.

Нанесення ґрунту валиком збільшує витрату матеріалу і актуально тільки тоді, коли роботи проводиться на великий за площею поверхні.

Кість — це стандартний варіант, який підходить для будь-яких поверхонь. Якщо предмета все ж об’ємний, то краще використовувати пульверизатор, який не тільки знизить витрата матеріалу, а й рівномірно покриє весь металевий предмет.

Кількість витрати ґрунтовки по металу залежності від багатьох факторів, серед яких слід виділити тип поверхні, кількість шарів, що наносяться на неї і т.д. При використанні морозостійких складів, перед їх нанесенням метал покривають вологовідштовхувальною ґрунтовкою. При покупці ґрунтовки для металу також необхідно придбати засоби у вигляді рукавичок, респіратора і очок, що забезпечує захист людини, що працює з ґрунтовкою. Особливо важливо використовувати ці кошти при роботі з розпилювачем.

Ґрунтовка корозії металу: особливості акрилових складів

Даний склад відрізняється найвищою швидкістю висихання. Крім того, ґрунтовка на акриловій основі не містить в своєму складі небезпечні для здоров’я людини речовини, не має неприємного запаху і є екологічно безпечною. За допомогою такого ґрунту вдається:

 • вирівняти поверхню і приховати певні дефекти;
 • замаскувати раніше утворилися дефекти поверхні;
 • створити якісне покриття з високими адгезійними властивостями.

Як зробити грунтовку по металу

 

Врахуйте, що кислотний варіант ґрунту не піддається фарбуванню. Нанесення фарби на таку поверхню призведе до не рівномірно її розподілу, появи розлучень. За допомогою акрилу вдається створити міцне покриття, ізольоване від різного роду згубних впливів. Крім того, така ґрунтовка відрізняється невеликою витратою.

Деякі варіанти ґрунтовки на акриловій основі мають різні колірні відтінки. Більшість виробників випускають склад тільки в сірому кольорі.

Досить часто в якості ґрунту для металу використовують акрил-стирольні речовини, які відрізняються такими перевагами:

 • створенням відмінною антикорозійного захисної плівки;
 • високий час висихання, незалежно від погодних умов;
 • високу стійкість кольору, що зберігається протягом п’яти років;
 • стійкість до зміни температурного режиму;
 • стійкість перед вологою і несприятливими погодними умовами;
 • тривалість експлуатації.

Акрилова ґрунтовка є універсальним складом, що захищає метал від руйнівної дії багатьох факторів і в той же час фарбувальних його.

Особливості ґрунтовки по металу для зовнішніх робіт

Перед тим як розглянути склади для виконання обробки металу, пропонуємо ознайомитися з їх основними функціями:

 • ґрунтовка забезпечує більш якісне фарбування металевої поверхні;
 • за допомогою ґрунтовки вдається поліпшити адгезію між металом і лакокрасящім складом, а також поліпшується міцність покриття;
 • знижується пористість металевих поверхонь;
 • поліпшується протидію металу волозі;
 • збільшується тривалість експлуатації металу.

Як зробити грунтовку по металу

Для зовнішніх робіт використовують такі варіанти ґрунтовок по металу:

 1. Перетворювач.

Склад, який перетворює окису заліза в інші сполуки. Таким чином, вдається швидко і якісно позбавити метал від іржі.

 1. Протектор.

Ґрунтовка, що захищає метал від згубного впливу навколишнього середовища.

 1. Пасиватор.

При наявності механічних впливів на металеві деталі, ці склади запобігають їх пошкодження і захищають від вологи.

 1. Ізолятор.

Утворюють на металевій поверхні покриття у вигляді плівки, яка запобігає контакт металу з вологою, таким чином, захищаючи його від корозії.

 1. Двокомпонентні.

Відрізняються посиленим дією через вміст в своєму складі двох варіантів грунту. Мають універсальне застосування.

Як наносити ґрунтовку метал: технологія покриття металу ґрунтовкою

Перед початком роботи уважно вивчіть інструкцію від виробника з нанесення і розведення матеріалу. Тільки після цього приступайте до підготовки металу до нанесення ґрунту.

Як зробити грунтовку по металу

Найчастіше, підготовчі роботи виглядають таким чином:

 1. Демонтаж старого шару фарби або іншого покриття абразивної щіткою, шліфувальної машинкою або випалюванням.
 2. Очищення металу до природного підстави. При цьому, покриття повинне стати шорстким. Таким чином, зчеплення між ґрунтовкою і металом буде надійним.
 3. Нанесення першого шару ґрунтовки, його висихання і нанесення другого шару.

Врахуйте, вибираючи склад для зовнішньої обробки металу необхідно враховувати вид самої поверхні, а також фінішне її покриття, тобто тип фарби, використовуваної в подальшій роботі. Деякі матеріали несумісні між собою. Купуючи фарбу для металу, вивчіть рекомендації її виробника по оптимальному увазі ґрунтовки, під цю фарбу.

Як зробити грунтовку по металу

Тип матеріалу для покриття поверхні визначається перш за все функціональним призначенням. Первинні склади наносять на голу поверхню для утворення плівки, що запобігає корозії. Час висихання таких складів 24 годину і більше.

Швидковисихаючі нітро ґрунти не використовують для металевих поверхонь, які в подальшому будуть фарбуватися. За допомогою поділяють складів вдається сформувати покриття між несумісними між собою матеріалами.

Ґрунтовка на спиртовій основі відрізняється зручністю застосування, так як вона швидко висихає і не піддається усадці. Якщо ви збираєтеся очищати іржу спеціальною ґрунтовкою, то все одно перед нанесенням складу, необхідно очистити надлишки корозії щіткою.

Покриття металу ґрунтовкою проводиться в кілька шарів, з проміжками до повного висихання складу на поверхні.

Приготування ґрунтовки по металу в домашніх умовах практично неможливо, так як в складі цих матеріалів міститься велика кількість хімічних реагентів, з’єднувати які потрібно в строго певній пропорції.

Ґрунтовка емаль металу виконує відразу кілька функцій:

 • перетворює іржу;
 • забезпечує захист від корозії;
 • декорує поверхню, фарбуючи її в певний колір.

Дані склади швидко висихають, відрізняються стійкістю перед вологою, корозією, перепадами температури. На металевій поверхні утворюється еластична плівка, стійка до механічних пошкоджень. Крім того, склад відмінно з’єднується з металом, перетворюючи іржу на ньому.

Однак, ґрунтовки емалі не рекомендується застосовувати для фарбування предметів, що піддаються високому нагріванню. Так як внаслідок впливу на метал високої температури, ґрунтовка виділяє неприємний запах.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Чим краще утеплити фасад будинку

Вам також може бути цікаво:

fasad - Як зробити ґрунтовку по металу
Фотоинструкция на утепление фасада
Утепление фасада Фотоинструкция на утепление фасада Если ...
tipovoj proekt kanalizasii 360x235 - Як зробити ґрунтовку по металу
Делаем канализационный колодец
Делаем канализационный колодец Делаем канализационный ...
s1200 9 678x509 1 - Як зробити ґрунтовку по металу
Полиці на стіну: фото і креслення
Полки вельми активно використовуються, якщо необхідно ...
demontag 1 1 - Як зробити ґрунтовку по металу
Закон про шум в квартирі
До скількох можна шуміти Законодавством України регламентується ...
627 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *