Як зробити пальник Бабінгтон

Ідея про використання відпрацьованого масла в якості енергоносія для обігріву будівель далеко не нова. Зважаючи на велику кількість відпрацювання на станціях техобслуговування автомобілів, особливо вантажних, виникла проблема з її утилізацією. Не дивно, що з’явилися різні агрегати як заводського, так і кустарного виготовлення, що дозволяють ефективно спалювати дану субстанцію і отримувати від неї теплову енергію. Одне з подібних пристроїв — пальник Бабінгтон на відпрацьованому маслі, її ми і розглянемо в даному матеріалі, а також розповімо, як її можна зробити самостійно.

Що таке пальник Бабінгтон?

Конструкція пальника, що працює на дизельному паливі, була запатентована Робертом Бабінгтон в 1979 році. Однак, термін дії патенту закінчився, після чого вся інформація про будову та принцип дії агрегату стала загальнодоступною, як і креслення пальника Бабінгтон. В результаті багато майстрів змогли повторити дану конструкцію, тільки замість солярки в них застосовувалося відпрацьоване автомобільне масло, а пізніше і інші види рідких масел.

 
пальник
пальник

Ефективно спалювати старі масла нелегко, так як відпрацювання з того ж автосервісу являє собою суміш масел різної в’язкості з великою кількістю домішок. Також в малих частках там міститься бензин, дизельне паливо і навіть антифриз. Всі ці моменти враховує конструкція пальників заводського виготовлення, в них вбудовані фільтруючі елементи.

Інша справа — пальник Бабінгтон, для її роботи ніякого фільтрування не потрібно, і ось чому. Паливо в ній стікає по сферичної поверхні, утворюючи тонку плівку, а по центру цієї сфери виконано невеликий отвір (0.1-0.3 мм в діаметрі) для подачі повітря під тиском. Основний принцип роботи пальника на відпрацюванні полягає в тому, що повітря, що пробивається з отвору, відриває частину стікає по поверхні масла. В результаті виходить факел з паливо-повітряної суміші, здатної до займання.

Кількість бруду у відпрацюванні впливає тільки на ефективність спалювання, пальник працює на відпрацюванні і не засмічується зваженими в ній домішками, оскільки в паливному тракті немає вузьких проходів або отворів з малими діаметрами, як в форсунках. Отвір тут лише одне, крізь нього проходить тільки повітря. Замість складної системи фільтрації пристрій пальника на відпрацьованому маслі передбачає подачу пального на сферичну поверхню, а його надлишки, що не потрапили в факел, стікають вниз, в відстійник.

Принцип роботи пальника Бабінгтон
Принцип роботи пальника Бабінгтон

Неодмінною умовою якісного спалювання є попередній підігрів старих масел. Це необхідно по 2 причинам:

  • Підвищення плинності. Завдяки цьому субстанція добре обволікає поверхню сфери і при подачі повітря краще розпорошується, утворюючи стійкий факел аерозолю.
  • Зниження температури спалаху. За допомогою нагрітого масла простіше забезпечити розпал для пальника Бабінгтон, а при роботі вона максимально використовує енергію палива, виділяючи більше тепла.

Як функціонує дана пальник, наочно показано на відео:

Чим відрізняється паяльна лампа від пальника Бабінгтон

Часто роботу пальника з наддувом порівнюють з горінням всім добре відомої паяльної лампи. І дійсно, їх пристрій має певні подібності. А ось принцип дії абсолютно різний. У паяльної лампи бензин, що знаходиться в закритій ємності, піддається впливу надлишкового тиску повітря, створюваного ручним насосом. Це повітря не змішується з пальним, а тільки виштовхує його в наверх, до форсунки. По дорозі бензин прогрівається і випаровується в кожусі труби, після чого надходить в жиклер форсунки. Виходячи з нього, пальне змішується з повітрям і згорає, утворюючи потужний факел полум’я.

Все відбувається навпаки в вертикальної пальнику Бабінгтон на відпрацюванні. Через форсунку продувається повітря, а не паливо, при цьому забруднену олію не випаровується, а тільки підігрівається до певної температури (не більше 70 ºС). При цьому рідина згоряє не повністю, частина її йде в відстійник. Через те, що відпрацювання випарувати і подати крізь форсунку в зону горіння надзвичайно складно, виготовити пальник на відпрацюванні з паяльної лампи не представляється можливим. Як і заправляти бабінгтоновскій агрегат бензином, це не тільки неефективно, але й просто небезпечно.

Переваги і недоліки

Головне достоїнство, через якого знайшла широку популярність саморобна горілка на відпрацюванні Бабінгтон, — це її всеїдність, про що вже говорилося вище. По суті, на сферичну поверхню можна лити яке завгодно нагріте масло розумної ступеня забрудненості, правильно зроблена пальник буде все одно стійко працювати. Не страшні їй і домішки бензину або антифризу, хіба що їх співвідношення з маслом буде один до одного, тоді неминуче виникнуть проблеми. І то, це зовсім не привід позбуватися від подібної суміші, для нормального функціонування пальника на відпрацьованому маслі її потрібно добре розбавити «правильної» відпрацюванням, а потім пускати в справу.

 

Інша перевага — це простота конструкції, через що майстри — умільці швидко освоїли даний виріб. І правда, виготовити «серце» апарату з кулі або півсфери, поміщеного в корпус, досить просто. Дещо складніше організувати топливоподачу і нагнітання повітря, та ще налаштувати всю систему, щоб пальник Бабінгтон, зроблена своїми руками, працювала нормально і безпечно. Але зате тут є широкий простір для впровадження різних технічних рішень.

Із серйозних недоліків агрегату кидається в очі лише один. Це постійна наявність бруду в приміщенні, де функціонує пальник на рідкому паливі. На жаль, неможливо повністю виключити випадковий розлив або просочування забрудненого машинного масла через нещільність, навіть якщо все сполучення герметичні і встановлена ​​автоматика пальника Бабінгтон. В тій чи іншій мірі брудно в приміщенні буде, з цим доведеться змиритися.

пальник Бабінгтон
пальник Бабінгтон

Рекомендації з виготовлення

Завдяки своїй популярності і простоті пальник для котла на відпрацюванні виготовляється майстрами в різних варіаціях, ми ж візьмемося описати найпростішу конструкцію, яка буде доступна для повтору в домашніх умовах. Для початку потрібно підібрати необхідні матеріали, ось їх перелік:

  • Сталевий трійник з внутрішніми різьбами діаметром 50 мм — для корпусу.
  • Зганяння з зовнішньою різьбою діаметром 50 мм — для сопла. Довжина його приймається за бажанням, але не менше 100 мм — для сопла.
  • Коліно з металу Ду10 із зовнішніми різьбами — для підключення паливної магістралі.
  • Трубка мідна Ду10 необхідної довжини, але не менше 1 м — на паливну магістраль.
  • Металева куля або півсфера, вільно входить в трійник — для робочої частини.
  • Сталева трубка не менше Ду10 — на підключення повітряного тракту.

Щоб зробити пальник на відпрацюванні своїми руками, треба зробити одну точну операцію — зробити отвір по центру сфери. Діаметр отвору — від 0.1 до 0.4 мм, ідеальний варіант — 0.25 мм. Зробити його можна 2 способами: просвердлити інструментом відповідного діаметру або встановити готовий жиклер на 0.25 мм.

Важливо! Отвір треба виконати строго по центру, а його вісь повинна бути паралельна стінок корпусу (трійника), в якому буде встановлена ​​сфера. Відхилення допускається мінімальне, інакше факел буде бити в сторону, що відіб’ється на стабільній роботі і витраті пальника.

Отвір в центрі сфери
Отвір в центрі сфери

Виконати точно настільки маленький отвір нелегко, тонкі свердла запросто ламаються. Інструкція, як це правильно зробити, показана нижче:

Інший спосіб виконати калібрований отвір в сферичної частини автономної пальника — вставити туди жиклер необхідного діаметра. Для цього просвердлюється отвір, чий діаметр трохи менше зовнішнього діаметра жиклера, і обробляється розгорткою. Жиклер запресовується всередину і полірується, як розказано на відео:

Примітка. Якщо потрібно виготовити пальника великої потужності, то діаметр жиклера можна збільшити до 0.4-0.5 мм або просвердлити 2 малих отвори, дотримуючись між ними відстань не менш 7 мм.

Коли ця операція завершена, виробляємо збірку пальника, спираючись на креслення:

Креслення пальника Бабінгтон
Креслення пальника Бабінгтон

Збоку сопла треба виконати отвір досить широке, щоб виробляти розпал агрегату. Спіраль нагріву пального не потрібна велика, досить 2-3 витків. Готовий виріб можна закріпити на монтажній пластині і вбудувати в будь-який котел, в тому числі і саморобний. Після закінчення роботи потрібно приєднати повітряну і паливну магістралі, а потім організувати подачу масла і повітря. Найпростіший спосіб подачі палива — самопливом, для цього ємність з відпрацюванням підвішують до стіни вище горілчаного пристрою і прокладають від неї трубку.

Якщо ж задіяти для перекачування масла насос, то згодом можна задіяти датчики контролю і блок управління, тоді у вас вийде автоматична пальник, яку експлуатувати буде безпечніше. Детальна інструкція по підбору матеріалів і збірки пристрою показана на відео:

Якщо все зроблено правильно і діаметр повітряного отвору складає 0.25 мм, то витрата палива у пальника не повинен перевищувати 1 л на годину. Чорної кіптяви при горінні бути не повинно, потрібно добитися рівного горіння факела. Налаштування здійснюється переміщенням сфери вперед-назад або зміною тиску повітря. З його нагнітанням впорається будь-який компресор, навіть від холодильника, так як робочий тиск не буває вище 4 Бар.

висновок

 

Зробити своїми руками пальник Бабінгтон — це хороше рішення для тих, хто має можливість недорого купувати старі автомастила. Володіючи деякими навичками, пристрій неважко вбудувати в камеру згоряння з водяною сорочкою і димоходом, тоді вийде саморобний котел на відпрацьованому маслі з наддувом для опалення вашого будинку.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Захист від блискавок

Вам також може бути цікаво:

kak ochistit vannu ot rzhavchiny v domashnix usloviyax3 - Як зробити пальник Бабінгтон
Як відмити ванну від іржі і нальотів
Як відмити ванну від іржі і ...
osvitlennja zamiskogo budinku bez el 4 - Як зробити пальник Бабінгтон
Освітлення заміського будинку без електрики
Освітлення заміського будинку без електрики Світло - ...
chernovik 5 - Як зробити пальник Бабінгтон
Монтаж штучного каменю своїми руками
Якісно покладений облицювальний штучний камінь здатний ...
1343915675 3 - Як зробити пальник Бабінгтон
Захист від блискавок
Захист від блискавок це досить важливий ...
1035 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *