Як можна знизити середню витрата газу

Як можна знизити середня витрата газу?

Знизити витрати на опалення можна, в першу чергу, за рахунок якісного утеплення всіх конструкцій будинку, так як вони можуть бути причиною істотних тепловтрат, що призводять до неефективного витрачання вироблюваної котлом теплової енергії.

Застава економічності системи опалення - якісне утеплення всіх елементів будинку

Застава економічності системи опалення — якісне утеплення всіх елементів будинку

На даній схемі можна добре розглянути, як може тепло витікати з дому. Так, неутеплений підлогу, а також вхідні двері пропускають до 14 ÷ 15%, стіни 23 ÷ 25%, дах 13%, а вікна з неякісними рамами — навіть до 30 ÷ 35% виробленого котлом тепла. Про цей процес часто образно кажуть, що опалювати доводиться вулицю. Що гучніше тепловтрати, тим більше коштів, заплачених за опалення, будуть витрачені даремно.

Схема розподілу тепловтрат по конструкціях будівлі

Схема розподілу тепловтрат по конструкціях будівлі

Щоб скоротити ці витрати, бачиться доцільним один раз вкластися в якісну термоізоляцію будинку, яка неодмінно окупить всі витрати на неї вже за кілька років. Для цього необхідно продумати і організувати утеплення підлог, стін, горищного перекриття і, бажано, покрівлі, а також замінити вікна та двері на сучасні моделі, що забезпечують високе енергозбереження.

утеплення стін

Який би матеріал для зведення стін не був використаний, через них йде до 25% тепла. Тому, вони вимагають обов’язкового утеплення. У наш час існує чимала кількість матеріалів для термоізоляції огороджувальних конструкцій, і проблем з вибором бути не повинно.

 

Існує чимало доступних технологій якісного утеплення стін

Існує чимало доступних технологій якісного утеплення стін

До числа найбільш доступних за ціною і простих в монтажі є пінополістирол, який найчастіше і застосовується для цих цілей. Панелі пінополістиролу виготовляється різної товщини, і їх підбирають за цим параметром в залежності від товщини зовнішніх стін будинку і матеріалу, з якого їх звели.

Іншим досить популярним утеплювачем, особливо для утеплення дерев’яних будинків, є мінеральна вата, яку теж нескладно закріпити на стіни, і вона дає відмінний утеплювальний ефект. Правда, ціна на цей матеріал дещо вищий, ніж на звичайний пінопласт.

Будь-який з утеплювачів закривається зовні оздоблювальним матеріалом. Для цієї мети використовується декоративна вагонка, сайдинг, інші типи фасадних панелей, або ж термоізоляція відбувається армованих штукатурним шаром по технології «мокрого фасаду».

Утеплення горищного перекриття та покрівлі

Нагріте повітря від теплообмінних приладів (радіаторів, конвекторів) піднімається вгору, і якщо перекриття не має достатньої теплоізоляції, швидко остигає, контактуючи з холодним стелею, витрачаю дорогоцінну енергію на непотрібний прогрівання перекриття. Тому горищне перекриття вимагає хорошого утеплення.

Зниженню тепловтрат сприятиме ефективна термоізоляція перекриттів і покрівлі

Зниженню тепловтрат сприятиме ефективна термоізоляція перекриттів і покрівлі

Для цієї мети застосовуються різні матеріали, які можуть монтуватися як зсередини, так і зверху, між балок перекриття. Це може бути той же пінополістирол або мінеральна вата або ековата, тирса або стружки і т.п.

Відмінний утеплювальний ефект показує напилюваний пінополіуретан, який також може використовуватися і для утеплення схилів покрівлі. Єдиною проблемою з його застосуванням може стати те, що для його напилення необхідне спеціальне обладнання і певні навички роботи, тому доведеться запрошувати бригаду фахівців.

Горищне перекриття, утеплене напиленням пінополіуретаном

Горищне перекриття, утеплене напиленням пінополіуретаном

Решта теплоізоляційні матеріали цілком можуть бути використані самостійно, так як їх монтаж не передбачає скільки-небудь нездійсненних технологічних операція.

утеплення підлоги

Підлоги в будинку рекомендовано утеплювати відразу ж на етапі будівництва. Причому, термоізоляції вимагають, як бетонні, так і дерев’яні підлоги. Варіантів у цьому питанні також може бути чимало.

Наприклад, для утеплення дерев’яних підлог використовують сухі засипки (керамзит), плити мінеральної вати або пінополістиролу, які розміщують між лагами під фінішним покриттям.

Дерев'яна підлога утеплюється мінеральною ватою

Дерев’яна підлога утеплюється мінеральною ватою

Ті ж матеріали, при дотриманні певних технологічних правил, можуть бути покладені і на бетонну основу, з наступним заливанням стяжки.

І дерев’яне, і бетонне покриття може послужити основою для монтажу системи «теплих підлог»

заміна вікон

Важливим моментом в збереженні тепла усередині будинку і скорочення витрати палива є заміна старих вікон, так як саме через них відбуваються найістотніші теплові втрати.

Комфортно пережити навіть найсильніші зимові морози допоможуть якісні вікна зі склопакетами

Комфортно пережити навіть найсильніші зимові морози допоможуть якісні вікна зі склопакетами

Найоптимальнішим варіантом, який стане надійним щитом між теплом всередині приміщень і зимовим холодом, стануть сучасні вікна ПВХ з якісними склопакетами того чи іншого типу. Такі моделі практично герметично перекривають віконний проріз і захищають будинок не тільки від втрат тепла, а й від вуличного шуму.

Інші способи знизити витрату палива

Крім якісного утеплення елементів будівлі, слід продумати і інші можливості, які можуть вплинути на зниження витрати палива.

З них можна назвати такі:

  • Установка конвекторів з направленою циркуляцією підігрівається повітря, додатково до опалення від радіаторів. Конвекторні прилади здатні створити теплові завіси для вікон і дверей, які не допустять потрапляння холодного повітря в приміщення.
  • Установка сучасного обладнання з можливістю програмування оптимальних режимів опалення по окремих приміщеннях будинку і за часом. Деякі кімнати пустують в певний час доби або навіть дні тижня, і немає сенсу інтенсивно опалювати приміщення, коли в ньому нікого немає.
  • Радіатори опалення в кожній з кімнат необхідно оптимально розставити і підключити, щоб підвищити ефективність їх теплової віддачі. Бажано оснастити їх термостатичними пристроями, які дозволять підтримувати в приміщенні потрібну температуру.

Нехитре пристосування, але допомагає добре економити теплову енергію

Нехитре пристосування, але допомагає добре економити теплову енергію

Для того щоб тепло від радіатора було направлено в кімнату і не йшло в стіну, за кожною батареєю рекомендовано закріпити фольгований утеплювальний матеріал, який виконає роль відбиває екрана.

  • Нарешті, необхідно добре зважити, чи не занадто завантажується система опалення для створення надлишкового тепла. Експериментуйте — не виключено, що в кімнатах занадто жарко, і що без прояву будь-якого було відчуття дискомфорту, цілком можливо знизити температуру на 2 — 3 градуси. Це здається, на перший погляд, дрібницею, але в масштабі навіть одного місяця, не кажучи вже про все опалювальному сезоні, може принести цілком відчутну економію.

Іноді буває не зайвим і тверезо розсудити - а чи не занадто жарко натоплено в будинку?

Іноді буває не зайвим і тверезо розсудити — а чи не занадто жарко натоплено в будинку?

Як можна бачити з наведених прикладів і формул витрати газу на опалення, провести розрахунок самостійно цілком можливо і своїми силами, так як цей процес не є особливо складним завданням. Досить виділити трохи вільного часу, скористатися пропонованою методикою — і отримати результат. А він уже, в свою чергу, повинен стати приводом замислитися про поліпшення енергоефективності власного будинку.

 

Читайте також:  Теплі стіни - опалення будинку

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

980 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *