Як виправити стики на шпалерах

 

При порушенні технології монтажу шпалер на стіни, після їх висихання, поверхня втрачає привабливість і стають видні стикі.Способ виправлення стиків на шпалерах, визначається причиною їх появи.

Шпалери є мабуть самим популярним типом обробки стін в житлових приміщеннях. Однак, досить часто трапляються ситуації, коли після наклеювання шпалер, стають видні стики між ними. Купуючи шпалери вже слід подумати і причини виникнення стиків.

1 1211 1 - Як виправити стики на шпалерах

Даний фактор характерний перш за все для шпалер з низькою вартістю.

Хоча іноді стики з’являються при наклеюванні дорогих флізелінових шпалер.

Вибравши шпалери, які мають вертикальні смуги або картату структуру, ви з легкістю приховає стики, навіть якщо вони будуть видні.

Шпалери, що мають глянцеву поверхню, вінілову, однотонну, текстуровану або тонку структуру — завжди відрізняються помітними стиками.

Для забивання певних стиків між шпалерами використовують спеціальний герметик, однак, його застосування актуально в разі фарбування шпалер. Можливий варіант подальшого фарбування самого герметика в колір шпалер.

При неправильному транспортуванні або зберіганні шпалер, також стають видні їх стики. Купуючи шпалери, уважно огляньте рулон на наявність пошкоджень з боків смуг. Зім’яті, пошкоджені торці відразу ж стають видні на стиках.

Якщо ви вже зняли упаковку з шпалер, обов’язково зберігайте їх в стоячому положенні.

Якщо торці темних шпалер є незабарвленими, то для уникнення появи стиків, пофарбуйте їх за допомогою темного олівця.

Найчастіше стики з’являються все ж на паперових шпалерах. Це відбувається через те, що папір під впливом клею розтягується, а при висиханні зменшується в розмірі. Тому, після нанесення клею, відразу ж приклеюйте шпалери до стіни, не чекаючи їх розбухання.

В іншому випадку, розривів і нерівномірної усадки не уникнути.

2 1189 - Як виправити стики на шпалерах

Для того, щоб добитися ідеального стику між шпалерами, слід ретельно підготувати стіну до їх монтажу. При наявності нерівностей на стінах, появи стиків не уникнути. Тому, перед наклеюванням шпалер на стіну, подбайте про їх шпаклюванні, ошкурювання і нанесенні грунтовки.

Без грунтовки підставу під шпалери буде містити багато пилу, яка вбере клей і не буде утримувати шпалери на поверхні стіни. Переважно виконати грунтування стін за 24 години до поклейки шпалер.

Процес нанесення шпалерного клею — ще одна причина для появи стиків. Якщо нанести клей з надлишками або в недостатній кількості, то ймовірність появи стиків практично стовідсоткова.

Для схоплювання товстого шару клею буде потрібно більше часу, ніж для тонкого, при цьому, паперова основа вже висохне, а клей під нею буде ще вологим. Клей, в такому випадку, не здатний утримувати зменшення шпалер по ширині.

Таким чином, між полотнами утворюються щілини, які погіршують привабливість готового покриття.

Після нанесення клею на смугу шпалер, рекомендується скласти її і прокатати по ній за допомогою гумового валика. Таким чином, всі надлишки клею рівномірно розподіляться на поверхні.

Після нанесення полотна на стіну, за допомогою гумового валика, необхідно ретельно прокатати шви, тільки в такому випадку, вони надійно зафіксуються на поверхні.

Деякі варіанти шпалер на увазі наявність стиків, приховати які практично неможливо. Це шпалери у вигляді глянцевих і вінілових варіантів, а також шовкографія. Купівля дорогих і колекційних варіантів ні в якому разі не вбереже вас від появи стиків.

Тому, при виборі шпалер орієнтуйтеся на широкі полотна, а стики між ними намагайтеся розташовувати в місцях установки меблів або інших предметів інтер’єру.

3 1152 - Як виправити стики на шпалерах

Як виправити стики на шпалерах

Розрізняють декілька варіантів розбіжності стиків на шпалерах. Пропонуємо з ними ознайомитися:

 • розбіжність стиків таким чином, що між ними стає видно просвіт стіни;
 • попадання клею на лицьову сторону в місці стику;
 • закручування і підведення країв смуги стику;
 • відмінність за кольором між стиками шпалер;
 • нерівність або нерівномірне забарвлення стиків.

Для коригування даних проблем використовують різні методи, які відрізняються по трудомісткості і матеріальних витратах.

Для виправлення шпалер, які розійшлися по стику слід перш за все вивчити причину їх появи. Ширина паперових шпалер, після нанесення на них клею збільшується приблизно на пів сантиметра.

Поле нанесення на стіну і висихання шпалер, вони починають повертати свій обсяг. Таким чином, створюється розбіжності стику.

4 1151 - Як виправити стики на шпалерах

Працюючи з шпалерами на паперовій, флізеліновій і вініловій основі, слід враховувати той факт, що дані матеріали схильні до розбухання. Для того, щоб уникнути появи стиків дотримуйтесь технологічні рекомендації з наклеювання шпалер на стіну:

 • матеріал не повинен надмірно розмокнути при попаданні на стіну, після нанесення клею не потрібно очікувати багато часу, для установки шпалер на стіну;
 • не допускайте надлишку клею на поверхні шпалер, часто відбувається звуження рулонних матеріалів в процесі висихання, таким чином, стіна не встигає просохнути до висихання шпалер і з’являються стики і розбіжності;
 • для фіксації країв полотна використовуйте спеціальний клей, який надійно утримає полотно на поверхні стіни, додатково зафіксуйте край полотна за допомогою гумового валика.

Для позбавлення від стиків між розійшлися смугами використовується кілька методів. Самим з одного боку простим, а з іншого матеріально затратним є фарбування шпалер.

Менш витратний метод використання затірки для плитки під колір шпалер. Для цього в неї додається певний колір відтінку, і затирка наноситься на стики. Можливий варіант використання звичайного маркера або олівця, якими зафарбовують місце появи стику.

5 1151 - Як виправити стики на шпалерах

 

Можливий варіант використання верхньої частини шпалер, з’єднаної з клеєм пва. Тобто, якщо на шпалерах є крихта, то її акуратно потрібно зняти з обрізка, далі крихта з’єднується з клеєм і наноситься на поверхню. Дана суміш використовується для шпаклювання стиків.

Установка молдинга або спеціальних панелей дозволить не тільки позбутися від стиків, але і поліпшити привабливість зовнішнього вигляду шпалер. Простіший варіант — установка паперових бордюрів на шви між шпалерами. Можливий варіант переклеювання шпалер в місцях розходження стику.

Для цього, слід розмочити стикові частини листа за допомогою теплої води. Далі нанесіть на них клей і спробуйте розтягнути і з’єднати один з одним, при наявності невеликих похибок, даний метод допоможе правильно зістикувати шпалери між собою.

Ще одна проблема, що виникає із стиками шпалер, це наявність клею на їх поверхні. Це виникає через нанесення великої кількості речовини, що клеїть на стіну або на шпалери. Незважаючи на прозорість клею, він все ж помітний при денному світлі.

Для того, щоб уникнути подібних ситуацій, рекомендується перш за все вивчити інструкцію до шпалерному клею і наносити його згідно з нею.

Для видалення клею з поверхні шпалер, обов’язково підготуйте чисту, бажано білу ганчірку. Поки клей не висох, ви з її допомогою зможете позбутися від нього.

6 1007 - Як виправити стики на шпалерах

Іноді виникає проблема у вигляді закручування країв шпалер в місцях стику. Найчастіше, шпалери починають відшаровуватися разом з обробкою стін. Причина цього — застосування низькоякісних матеріалів для обробки.

Для видалення даного дефекту, досить використовувати шпалерний клей, за допомогою якого закручені краю знову фіксуються на поверхні. Для того, щоб щільно зафіксувати шпалери на стіні, використовуйте гумовий валик.

Обклеювання шпалер стик — досить складний процес, для виконання якого слід суворо дотримуватися технології поклейки шпалер.

При наявності нерівного кольору або зрізу шпалер також втрачається естетична привабливість покриття. Це відбувається через розбіжності шпалерних рулонів за кольором або по тону.

Спробуйте наклеїти друге полотно верх ногами по відношенню до першого. Даний метод реверсивної установки шпалер дозволить позбутися від даної проблеми.

Щоб приховати нерівного зрізу шпалер або нерівномірного кольору, необхідно вдатися до фарбування стиків. Для цих цілей використовують спеціальні засоби у вигляді фломастерів та олівців.

Намагайтеся підібрати максимально наближений до шпалер колір олівця.

Декоративно оформити стики шпалер допоможуть різні стрічки, канти, бордюри і т.д. Врахуйте, що кожен вид шпалер відрізняється проявом індивідуальної реакції на той чи інший варіант шпалер. Наприклад, якщо нанести клей на паперові шпалери, то вони дуже швидко розтягуються, з флізеліновимі ж такого не відбудеться.

Перед початком роботи уважно вивчіть інструкцію до шпалер, їх особливості та технологію монтажу. Тільки в такому випадку, вдасться позбутися від проблем з тим як приклеїти стики шпалер.

7 986 - Як виправити стики на шпалерах

Інструкція про те як клеїти стики вінілових шпалер

Особливі труднощі при наклеюванні вінілових шпалер виникають із з’єднанням їх в місці стиків і в кутах. Особливу уважність слід проявляти при обробці стиків шпалер в кутах.

При правильній підготовці стін, а особливо при наявності рівних кутів, проблем з появою нерівних стиків в цих місцях не виникає. Головне правило отримання якісних кутів — наскрізне прорізання стику. Полотна з обох сторін встановлюються на стіну з невеликим нахлестом в три сантиметри.

Далі слід прорізати це місце і вийде з’єднання двох полотен встик. Місце стику промащується клеєм і розгладжується. В такому випадку все-таки не вдасться уникнути невеликого зсуву по малюнку. Хоча іноді виходить ідеально зводити малюнок.

Для того, щоб уникнути появи стиків в процесі наклеювання на стіну вінілових шпалер, необхідно встановлювати полотна з нахлестом.

Якщо вінілові шпалери мають флізеліновую основу, досить нахлеста в 20 мм, для паперової основи дане значення збільшується в два рази. Далі досить прорізати місце стику ножем по рівню і видалити надлишки.

8 962 - Як виправити стики на шпалерах

Після завершення роботи з поклейки шпалер, перевірте стіни на відсутність дефектів у вигляді бульбашок повітря, розбіжності стиків, що не проклеєних ділянок. Виправте їх при необхідності. У місцях стиків рекомендується встановлювати меблі та інші предмети, що приховують їх.

Вінілові шпалери мають флізеліновую або паперову основу. Залежно від цього вибирається клей для їх фіксації на стіні. Використання клею для флізелінових шпалер дозволить зафіксувати фініловие шпалери з флізеліновій основою.

Даний варіант клею наноситься на стіну. Шпалери ж на паперовій основі, повинні покриватися клеєм перед установкою. У будь-якому випадку, перед початком роботи, ознайомтеся з інструкцією з нанесення клею.

10 470 - Як виправити стики на шпалерах

Бамбукові шпалери — стики, особливості усунення

Популярність широкого застосування флізелінових шпалер пояснюється перш за все їх пожежною безпекою, хорошими тепло- і звукоізоляційні характеристики і більшою механічною міцністю.

Процес наклеювання флізелінових шпалер такий же, як і поклейка шпалер на паперовій основі. Для його виконання досить виконати такі дії:

 • підготувати клей;
 • нарізати шпалери на смуги, згідно висоті приміщення;
 • нанести клей на стіну;
 • встановити смугу на стіну і приклеїти її;
 • позбутися від надлишків клею;
 • обрізати непотрібні частини шпалер;
 • приклеїти наступну смугу.

9 903 - Як виправити стики на шпалерах

Перед початком роботи необхідно придбати спеціальний клей для флізелінових шпалер і розвести його згідно з інструкцією. Клей стиків флізелінових шпалер не представляє особливої ​​складності.

Використовуючи рівень накресліть на стіні лінію, яка буде місцем для установки першої смуги. При цьому, стежте за межі не рівністю. Встановіть смугу на стіну, попередньо промазану клеєм.

Таким же чином, накресліть другу лінію і приклейте смугу. Особливих проблем з розбіжністю стиків у флізелінових шпалер не спостерігається, так як вони не здатні розтягуватися так як паперові. Зробити стики шпалер рівними допоможе звичайний рівень, за допомогою якого вдається накреслити лінію розташування смуги.

Особливу увагу приділіть кутках, шпалерний лист повинен заходити в кут на 10-15 мм. Стіна промащується клеєм і лист прикладається до неї. Для розрівнювання листа використовуйте валик. Поклейка наступного полотна здійснюється з нахлестом.

При утворенні невеликих складок вони надрізають для видалення повітря і розрівнюються.

При необхідності наклеювання шпалер на зовнішніх кутах, слід зробити нахлест на 25 мм. Якщо кут ідеально рівний, то досить зістикувати смуги між собою. В іншому випадку, все ж слід вдатися до використання нахлеста. За допомогою канцелярського ножа проріжте місце стику і позбудьтеся від надлишків.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Бамбукові шпалери

Вам також може бути цікаво:

1379766665 bambukovie oboi 500x357 - Як виправити стики на шпалерах
Бамбукові шпалери
Бамбукові шпалери: коротка характеристика матеріалу Бамбукові шпалери ...
paneli mdf - Як виправити стики на шпалерах
Панели МДФ
Панели МДФ были изобретены в Соединённых ...
8 pokleyka - Як виправити стики на шпалерах
Утепление стен обоями из полистирола
Наряду с ростом цен на энергоресурсы ...
vashih komnat 5 - Як виправити стики на шпалерах
Обои под дерево
С древних времен дерево является одним ...
1207 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *