Який кабель можна використовувати на вулиці

Який кабель можна використовувати на вулиці і як його прокладати

При облаштуванні предусадебного ділянки виникає необхідність провести світло в альтанку, гараж і господарські будівлі. Початківець майстер стикається з проблемою вибору кабельної продукції, яка б довго служила і під палючим сонцем і в лютий мороз. Тому ми зібрали рекомендації по вибору кабелів для використання на вулиці.

Який кабель можна використовувати на вулиці і як його прокладати

Чим небезпечна прокладка на вулиці

Для кабелю на вулиці є цілий ряд небезпечних факторів. Розглянемо їх і як з ними боротися.

1. Вітер. При прокладанні на вулиці враховуйте, що під час бурі кабель буде піддаватися навантаженням, таким як розтягування і ривки.

2. Мороз. Ізоляція більшої частини сучасної продукції може експлуатуватися в морози від -15 до -25. Враховуйте цей факт якщо живете в регіонах де бувають сильні морози з температурами нижче зазначених.

3. Ультрафіолет — мабуть самий головний ворог ізоляції. Під впливом ультрафіолету можна побачити, як він руйнується. Адже цей процес відбувається поступово. В результаті ізоляція тріскається і з часом можуть відбуватися витоку, спрацьовування УЗО , КЗ на лінії, і що найнебезпечніше — ураження електричним струмом при торканні лінії.

важливо:

Враховуйте, що температура монтажу кабелю і температура експлуатації — це різні величини. Справа в тому, що температура монтажу зазвичай тепліше, ніж експлуатації, це пов’язано з тим, що при занадто негативних температурах виникають проблеми зі зняттям ізоляції або її розтріскування при згинаннях. Наприклад, температура монтажу проводу СІП — до -15 градусів Цельсія, а експлуатуватися може до — 60 градусів Цельсія.

Вибираємо кабель для вулиці

Щоб розібратися як боротися з кожною з проблем і прокласти електроживлення по вулиці пропоную розглянути варіанти рішень. Варто зазначити що основні кабелі, які використовуються для зовнішньої прокладки і монтажу електричних мереж 380/220 Вольт в Україні — це продукція під марками: СИП, ВВГ, ВБбШв.

Читайте також:  Помилки при монтажі проводки в гофре

Повітряний введення в будинок

Введення електроенергії на ділянку в більшості випадків здійснюється по повітрю від найближчої опори. Далі він простягається до фасаду будівлі, де закріплюється трубостойки з ізоляторами. Лінія між опорами найчастіше прокладається проводом СІП . Його маркування розшифровується як Самонесущий Ізольований Провід. Ізоляція виконана із зшитого поліетилену і стійка до впливу ультрафіолету. Головною проблемою є те, що жили проводу СІП виконані з алюмінію, тому найбільш часто виникає питання «Як зробити перехід з СИП на мідний кабель і завести його в будинок?»

1538555700 2 - Який кабель можна використовувати на вулиці

Вирішення цього питання — використовувати з’єднання сіпа з міддю, наприклад, ВВГ-нг-ls, за допомогою болтового з’єднання, проклавши шайбу між алюмінієвою і мідною жилою, а також використовуючи інші типи клемників виключають прямий контакт з’єднуються жив.

Далі кабель ВВГ-нг-ls прокладають в гофрованої або пластикової труби по фасаду до місця через яке його заводять в будинок.

55 - Який кабель можна використовувати на вулиці

Крім цього варіанту для повітряного введення рідше використовують кабель типу ВВСГ. Це кабель в подвійній ізоляції з ПВХ, а буква «С» у маркуванні говорить про наявність сталевого несучого тросу.

кабель ВВСГ

Прокладка по фасаду будівлі або між будівлями

Таке завдання зазвичай зустрічається, коли потрібно підключити світильники по периметру будівлі або на вході, прокласти кабель до гаражу, сараю, а також підключити садові світильники і світло в альтанці з розетками.

Прокладка кабелю по фасаду будівлі

Перша вимога, яке потрібно виконати — убезпечити кабель від розривів. Це означає, що, якщо в кабелі немає несучої жили, такий як в СІП або ВВСГ — значить, при прокладці на вулиці, між будинками його потрібно закріпити на сталевому тросі.

Прокладка кабелю між будинками на тросах

Наступний крок — захист від ультрафіолету. Якщо той же СІП — відмінно переносить ультрафіолет і мороз, то ізоляція кабелів з ПВХ-ізоляцією в більшості випадків переносить погано — вона тріскається. За рідкісним винятком в характеристиках таких кабелів зазначено, що він призначений для прокладки на вулиці. Тому при вуличній розводці потрібно використовувати гофру.

Читайте також:  Як дізнатися яку потужність витримує кабель або провід

Отсупленіе:

На форумах ведуться дискусії про те, чи можна прокладати ВВГ під відкритим небом, адже технічні характеристики начебто і дозволяють це робити. Щоб не перевіряти на собі — підіть раді і використовуйте гофротрубу.

Але до гофру ті ж вимоги — вона повинна бути стійка до холоду і ультрафіолету. Відмінно підійде металлорукав або як її ще називають металеву гофру, а також полиамидная гофрована труба призначена для відкритому прокладанні поза приміщеннями, тобто на вулиці.

Полімерна труба і металлорукав для кабелю

А на малюнку нижче ви бачите порівняння гофротруб двох типів. Зверніть увагу світла — це ПВХ-гофра і вона вся в дірках. Це наслідок експлуатації на вулиці в морозі і під ультрафіолетом.

Наслідки експлуатації на вулиці

Прокладка в землі

Відмінною альтернативою прокладки кабелю по повітрю — є прокладка в землі, переваги такого способу очевидні:

1. Ні ультрафіолету.

2. Чи захищені від низьких температур і вітру.

3. Не псують зовнішній вигляд ділянки.

4. Немає ймовірності порвати при перенесенні під лінією габаритних предметів.

Але недоліки і проблеми також є:

1. Під тиском грунту і в результаті руху шарів грунту, а також каменів і інших твердих предметів, що містяться в ній кабель, може пошкодиться.

2. При копанні траншей і ям ви можете також пошкодити лінію, особливо якщо копати екскаватором.

3. У грунті можуть бути ґрунтові води, вона промерзає, при сильних дощах стає занадто вологою — все це не найкращі умови для електричного кабелю.

4. Найнебезпечніша проблема — пошкодження кабелю тваринами, наприклад, кротами.

Тому кабель, що прокладається в грунті повинен бути захищений від механічних впливів. Вирішити цю умову можна двома варіантами:

Читайте також:  Як з'єднувати проводи та кабелі різного перерізу

1. Використовувати кабель ВБбШв — це кабель з мідними жилами в броньованій оболонці зі сталевих стрічок.

кабель ВБбШв

2. Прокладати звичайні кабелю в трубі.

Прокладають кабелі на глибині приблизно 0.7 метра, на відстані 0.6 метра від фундаменту будинку, а якщо кабелів кілька, то відстань між ними повинна бути не менше 10 см. При перетині кабелів відстань між ними має бути не менше 15 см.

У першого варіанту немає вагомих недоліків, крім вартості такого кабелю, та й можуть виникнути проблеми з його купівлею — він просто не скрізь є. При прокладанні врахуйте, що кабель не повинен лежать натягнутим. Прокладіть його звивистою лінією.

Другий варіант — прокладка в трубі, часто використовується як при монтажі мереж зв’язку, електрики та інших комунікацій.

Для прокладки кабелю в землі використовують труби ПНД. Це поліетиленові труби зазвичай чорного кольору.

Поліетиленова труба ПНД

Або ПНД-гофрошланг

ПНД-гофрошланг

Кінці труб при цьому герметизують, ось як це роблять на потужних лініях:

Приклад герметизації труб для прокладки кабелю в землі

висновок

Отже, для прокладки кабелю на вулиці потрібно використовувати кабелю марки ВВГ або ВБбШв, а при повітряної прокладці — СІП або ВВСГ. При цьому для захисту від ультрафіолету використовуйте металеві труби, металорукав або гофри стійкі до ультрафіолету (НЕ ПВХ). В більшості випадків слід віддати перевагу підземному прокладанні — при правильному виконанні робіт така лінія прослужить довше.

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1398 переглядів

2 комментария

  1. Интересно как правильно рассчитать какой кабель подойдет под мой новый генератор. Решил брать на дачу 5ти киловаттный генератор Honda с сайта: https://acdcgenerator.com.ua/ Вот теперь думаю какой кабель подойдет лучше. Генератор будет установлен примерно в 15 метров от дома и сам дом на 100 метров квадратных.

    1. Будівельник:

      одна справа якщо в будинку буде пару ламп і телевізор з холодильником, а друга справа якщо будинок повністю електро наприклад плита котел електричний болер і т.д .З виробників кабелів хто підтримує гост це Одеса кабель або Київ кабель.До першого варіанту і 3 кв досить а до другого 10 кв також буде досить.

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *