Які вікна краще ставити в приватний будинок

Неможливо навіть уявити якою б то не було приватний будинок без вікон. Вони є і «екранами в світ», і джерелами природного освітлення, і важливим елементом системи вентиляції приміщень, і дуже значущою складовою загального архітектурного вигляду будівлі . Природно, до вікон повинні пред’являтися дуже високі вимоги, щоб вони повною мірою справлялися зі своїми завданнями і одночасно з цим не ставали «магістраллю» витоку тепла.

Які вікна краще ставити в приватний будинокЯкі вікна краще ставити в приватний будинок

Ще не так давно практично єдиним варіантом були вікна з деревини, тому головним завданням ставало відшукати якісні, добре підігнані рами, або ж досвідченого майстра, який візьметься за їх виготовлення. А ось в наші дні будівельний ринок пропонує дуже широкий асортимент віконних конструкцій, виготовлених з різних матеріалів. Тому-то і досить гостро перед власниками житла встає питання про те, які вікна краще ставити в приватний будинок.

Різновиди віконних рам за матеріалом виготовлення і конструкції

У приватних будинках старої споруди, як правило, намагалися встановлювати не надто великі вікна. Опалення переважно було пічним, і було потрібно максимально зберегти в будинку комфортну для проживання атмосферу, так як через віконні прорізи може випаровуватися до 35% накопичується тепла.

Сучасні ж проекти споруджуваних будинків дещо відрізняються від тих варіантів, які широко застосовувалися раніше — і своїм фасадним дизайном і розміром віконних прорізів . Аж до того, що в деяких приміщеннях від вікон в звичному розумінні відмовляються зовсім, створюючи панорамне скління. Якщо раніше всі вікна були прямокутними, то сьогодні багато власників вважають за краще нестандартні форми.

Типова форма вікон - прямокутник. Але дуже багато забудовників сміливо експериментують і з більш складними конфігураціями.Типова форма вікон — прямокутник. Але дуже багато забудовників сміливо експериментують і з більш складними конфігураціями.

Сучасні матеріали і створювані з них конструкції дозволяють включити в проект, що розробляється вікна з будь-якими параметрами за розмірами і конфігурації. Вони цілком здатні захистити будинок не тільки від холоду, але і від зовнішнього шуму. Крім цього, у власників є можливість вибрати такі моделі, які в максимальній мірі будуть відповідати загальному фасадного оформлення будинку.

Щоб правильно визначитися з вибором, слід розглянути, які вікна пропонує ринок, і які з них краще підійдуть для конкретного власника приватного будинку.

Отже, рами сучасних вікон виготовляються з деревини, полівінілхлориду (ПВХ), алюмінію. Досить часто деякі з матеріалів використовуються в комплексі.

дерев’яні рами

Ще порівняно недавно, коли на ринку не було представлено пластикових і інших варіантів, проблем з вибором не виникало, тому що всі віконні рами виготовлялися з деревини. Незважаючи на появу нових матеріалів, дерев’яні вікна та сьогодні користуються досить широкою популярністю, так як мають масу позитивних якостей. Тим більше що сучасні вироби виготовляються за новими технологіями, з якісної деревини твердих порід або ж з тришарового клеєного бруса.

Перевага структурної будови клеєного бруса виключає можливість деформації рам під впливом вологи і перепаду температур. З клеєного бруса товщиною в 78, 68 і 56 мм виготовляються так звані « євровікна » , які відмінно підходять для природних умов центральної смуги Росії. Технологія склеювання деревини забезпечує міцність деталей, а також довговічність вікон.

По конструкції дерев’яні віконні рами бувають трьох основних типів — одинарні, подвійні роздільні і спарені.

Крім цього, дерев’яні вікна зі звичайним склом можна розділити за способом відкривання. Вони бувають:

— глухими, тобто не відкриваються;

— одностулковими, що відкриваються;

— двостулковими з однієї або обома стулками;

— тристулковими з центральною або бічною, або ж з двома бічними стулками ;

— вертикально-розсувними з підйомною нижньою стулкою.

Дерев\'яне вікно з вертикально піднімається нижній стулкоюДерев’яне вікно з вертикально піднімається нижній стулкою

Одинарні рами , які передбачають установку одинарного скла, можуть бути використані для літніх будівель або господарських підсобних споруд. Правда, в них нерідко може передбачатися монтаж однокамерного склопакета (з двома стеклами ).

Вікно з роздільними рамами - погодьтеся, не дуже зручно в експлуатації.Вікно з роздільними рамами — погодьтеся, не дуже зручно в експлуатації.

Роздільні рами встановлюються в наш час нечасто, так як не дуже зручні в експлуатації. Вибираються вони тільки при необхідності захистити житло від дуже низьких зимових температур. Кожна із стулок такого вікна відкривається окремо, а між зовнішньою і внутрішньою частиною конструкції утворюється повітряний прошарок, яка є додатковою термоізоляційної перешкодою. Друга, внутрішня рама іноді може взагалі демонтуватися на літній період.

Вікна зі спареними дерев\'яними рамами напевно знайомі всім, хто жив в міських багатоповерхівках старої спорудиВікна зі спареними дерев’яними рамами напевно знайомі всім, хто жив в міських багатоповерхівках старої споруди

Сприяння рами раніше повсюдно встановлювалися в квартирах багатоповерхівок, тому знайомі багатьом їх власникам. Чимале їх кількість експлуатується і до сьогоднішнього дня. Ця конструкція являє загальну раму, в яку встановлюються засклені стулки, скорочення між собою гвинтами.

Цей варіант зручніше в експлуатації, чого, правда, не скажеш про відхід. Так, щоб помити внутрішню сторону скла, стулки необхідно розкрутити, а потім знову скріпити між собою. А очистить той скла доведеться як мінімум один раз на рік, так як рами між собою скріплюються негерметично, і пил досить легко проникає в простір між стулками.

Дерев’яні вікна мають свої позитивні і негативні особливості, які проявляються в процесі їх експлуатації.

Перевагами дерев’яних вікон можна вважати наступне:

 • Екологічна чистота матеріалу виготовлення. Цей критерій вибору стає одним з найважливіших, оскільки багато власників будинків намагаються дотримуватися принципу « екожілье », застосовуючи для будівництва та оздоблення виключно натуральні, абсолютно нешкідливі матеріали. Деревина протягом усього періоду експлуатації не виділяє в навколишнє середовище токсичних речовин. Навпаки, вона здатна створити в кімнатах будинку найбільш сприятливий, здоровий мікроклімат.

Крім того, деревина є «дихаючим» матеріалом, завдяки чому скорочується ризик появи цвілі на стінах приміщення. На відміну від штучних композитів, через мікропори дерев’яних рам відбувається постійна циркуляція повітря. Це сприяє природному провітрювання приміщень — так, рама стандартних розмірів за добу пропускає до 2,5 кубометрів повітря.

 • Довговічність . Цим якістю володіють вікна, виготовлені кваліфікованим майстром і з хорошою деревини твердих порід, таких, як дуб, модрина, горіх, вишня і деякі інші варіанти. Однак, найпопулярнішою деревиною все-таки є сосна, через її доступної ціни. Але і вона може прослужити довгий час при точному виконанні конструкції рам майстром, при відповідній захисній обробці матеріалу та при належному догляді з боку господарів будинку.
 • Теплоізоляційні якості . Саме по собі дерево є « теплим » матеріалом. Однак, тепло з будинку може йти через зазори між деталями конструкції. Тому кожен, хто жив в будинках з дерев’яними рамами звичайної конструкції, знає про те, що на зиму вікна необхідно заклеювати. До цього дня в господарських магазинах для зимового утеплення вікон продаються спеціальні набори. У зв’язку з цим про дерев’яні рами не можна однозначно сказати, що вони надійнозахистять будинок від холоду. Все залежить від конкретної моделі і від якості виготовлення .
 • Можливість ремонту. Дерев’яні рами в багатьох випадках можна відремонтувати, причому , як їх зовнішню поверхню, так і механічну частину. Відколи й подряпини навіть на непокрашенном рамах легко маскуються за допомогою спеціальних складів. Тому  в тому випадку, якщо на рами нанесені випадкові пошкодження, або з якої-небудь причини вийшли з ладу петлі конструкції, її НЕ доведеться міняти повністю, так як будь-яку частину дерев’яного вікна можна відремонтувати або замінити потрібну деталь.
 • Естетичність зовнішнього вигляду. Деревина має гарне структурне будова, приємний теплий відтінок різних тонів, тому дерев’яні рами прикрасять як інтер’єр кімнат будинку, так і його фасадний вигляд. При бажанні або необхідності рами можуть бути пофарбовані в потрібний колір, відповідний загальному оформленню фасаду або кімнат. Дерево поєднується з будь-якими декоративними матеріалами і створює разом з ними відмінні композиції.
Читайте також:  Чому в квартирі потіють пластикові вікна

До недоліків дерев’яних вікон можна віднести наступні моменти, пов’язані з якостями виробів і особливостями їх експлуатації:

 • Висока вартість . Вироби, виготовлені з якісної листяної деревини, що має щільну структуру, або ж з клеєного бруса — коштують недешево.

Дерев\'яні рами вимагають регулярного догляду, періодичного поновлення лакового або барвистого покриттяДерев’яні рами вимагають регулярного догляду, періодичного поновлення лакового або барвистого покриття

 • Обслуговування . Дерев’яні рами необхідно щорічно обстежити, так як на матеріал, навіть добре оброблений, негативно впливають зовнішні природні фактори — ультрафіолетові промені, волога, вітер, перепади температур. Крім того, цей тип рам рекомендовано фарбувати або покривати лаком, причому робити це доведеться досить часто. Відома і проблема очищення внутрішніх сторін стекол і рам. Щоб провести цей захід деколи потрібно витратити кілька годин.
 • Звукоізоляція. Звичайні дерев’яні вікна не володіють високими звукоізоляційними якостями, навіть в тих випадках, коли в них встановлюють ущільнювачі або утеплюють, заклеюючи стики на зимовий період.
 • Горючість матеріалу. Ні для кого не секрет, що деревина має підвищену горючість, тому її обробляють спеціальними розчинами — антипіренами . Однак, з часом просочення втрачає свої властивості і обробку необхідно повторювати. Якщо врахувати, що з деревини будують будинки, які стоять століттями, то для рам цей «мінус», безумовно, незначний.

Виробляються в наш час дерев’яні рами і під установку в них склопакетів. Вони більш надійно захищають житло від холоду, так як практично герметичні. Але і вартість їх в рази перевищує ціну на звичайні конструкції з деревини, в які кожен з стекол вставляється окремо.

металопластикові рами

Металопластикові вікна використовуються по всьому світу вже більше п’ятдесяти років. У Росії і на території країн СНД вони з’явилися набагато пізніше, але відразу ж встигли придбати вдячність від вдячних покупців.

Орієнтовна схема конструкції профілів металопластикового вікнаОрієнтовна схема конструкції профілів металопластикового вікна

Конструкція металопластикових вікон зазвичай включає наступні елементи і вузли:

 • Полівінілхлоридний (ПВХ) профіль. З цього матеріалу виготовляється рама і стулки вікна.
 • Арматурні елементи з оцинкованої сталі встановлюються всередині пластикового профілю. Вони надають йому міцність і виключають ризик деформації матеріалу.
 • Фурнітурні елементи. До цієї категорії деталей можна віднести ручки, замки, ущільнювачі, штапики, кришки для вентиляційних отворів, кронштейни для навішування москітних сіток та інші деталі, якщо вони передбачені конструкцією вікна.
 • Склопакет, герметично встановлюваний в рамну конструкцію. Більш детальна інформація про ці елементів металопластикових вікон буде представлена ​​нижче, так як склопакети широко використовується і в інших конструкціях вікон — алюмінієвих, дерев’яних, комбінованих.

Найбільш доступними за ціною і тому - найбільш популярними є вікна з ПВХ-профілів.Найбільш доступними за ціною і тому — найбільш популярними є вікна з ПВХ-профілів.

По конструкції металопластикові вікна бувають одностулковими, двостулковими і тристулковими, з кватирками і без них. А за способом відкривання стулки вікон поділяються на кілька типів.

Можливі варіанти відкриття стулок ПВХ-віконМожливі варіанти відкриття стулок ПВХ-вікон

1 — Орні.

2 — Відкидні.

3 — Орні-відкидні .

4 — Розсувні.

5 — Складні .

6 — Поворотні, що коливаються.

7 — Поворотні в середній частині.

8 — верхньоподвісні, що відкриваються вгору.

Нестандартне відкриття вікон найчастіше вибирається в складних випадках монтажу, коли звичайне відкривання конструкції неможливо або вкрай незручно.

Тепер необхідно обов’язково розглянути переваги і недоліки рам з ПВХ-профілів, щоб зробити порівняння їх з іншими варіантами.

Отже, до позитивних сторін вікон з цього матеріалу можна віднести наступне:

 • Перше, що привертає покупців — це доступна ціна на вироби.
 • Енергозбереження — це найважливіша якість металопластикових конструкцій можна назвати другим за значимістю при їх виборі для будинку. В умовах нашого клімату правильно підібрані рами зі склопакетами цілком справляються з надійним збереженням тепла всередині приміщень.
 • Звукоізоляція — це якість особливо важливо для будинків, розташованих близько жвавих трас або в галасливих міських районах. Металопластикові вікна здатні надійно захистити приміщення будинку від зовнішнього шуму, знижуючи його до 35 ÷ 40 дБ . Це якість конструкції багато в чому залежить від товщини і кількості стекол  в пакеті.
 • Герметичність якісних металопластикових вікон безсумнівна, так як вони здатні не тільки теплоизолировать приміщення, а й давати їм захист від попадання пилу і бруду. Конструкції не пропускають повітря, але дозволяє легко провітрювати приміщення, так як може бути відкрито в кількох продуманих положеннях або ж включати в себе елементи вентиляції.
 • Комфортність в експлуатації. Металопластикові вікна не вимагають косметичних ремонтів, таких, як фарбування і просочення. Вони легко наводяться в порядок за допомогою вологої і сухої серветки і засоби для миття вікон. На зимовий період вікна не потрібно додаткового утеплювати або заклеювати.
 • ПВХ-профіль має досить акуратним зовнішнім видів і здатні перетворити фасад будинку. Профіль може бути декорований під деревину, метал або ж тканину, але, як правило, такі варіанти вікон коштують трохи дорожче, ніж звичайні білі рами.
 • Міцність матеріалу. Якісний ПВХ, який використовується для виготовлення віконних конструкцій, досить міцний. Його складно випадково подряпати або пошкодити іншим способом.
 • Вологостійкість. Полівінілхлорид не вбирає воду, тому матеріал цілком можна назвати вологостійким. А герметизирующие прокладки, що встановлюються на стиках окремих деталей конструкції, не дають проникати волозі всередину приміщення.
Читайте також:  Технологія обробки укосів на вікнах

Тепер необхідно сказати про можливі недоліки металопластикових вікон, яківідзначають користувачі, грунтуючись на власному досвіді експлуатації:

 • Ширина металопластикового профілю перевищує ширину дерев’яних рам і може варіюватися від 58 до 90 мм. Ця обставина трохи зменшує склити площа, скорочуючи можливості природного освітлення.
 • Матеріал не є «дихаючим», і це, поряд з герметичністю закриття стулок і при відсутності належної вентиляції, може привести до постійного утворення конденсату, запітніння. У підсумку в квартирі починає створюватися мікроклімат, який іноді називають «парниковим ефектом». А такі умови — примою крок до появи колоній цвілі, перезволоження стін і віконних укосів, псування обробки.

Вентиляційний припливне клапан, який встановлюється в пластикові рами. Може на замовлення монтуватися відразу, але ніколи не пізно його врізати і в тому випадку, якщо вікно вже встановлено, і явно відчувається недостатність вентиляції.Вентиляційний припливне клапан, який встановлюється в пластикові рами. Може на замовлення монтуватися відразу, але ніколи не пізно його врізати і в тому випадку, якщо вікно вже встановлено, і явно відчувається недостатність вентиляції.

Тому рекомендується купувати вікна, в яких передбачені спеціальні положення для провітрювання (мікропровітрювання). Деякі користувачі вважають за краще віконні рами з кватирками для провітрювання приміщень — цей варіант теж доступний, але коштувати він буде трохи дорожче. Цілком можна вирішити проблему і установкою спеціального вентиляційного клапана — з таким завданням повинен впоратися будь-який господар будинку.

 • Велика ймовірність придбати неякісні вироби. Сьогодні свої металопластикові рами представляють на ринку велика кількість місцевих виробників. Те, що вони зазвичай використовують для роботи якісні профілі відомих брендів, ще не говорить про безумовне якості виробництва. На жаль, не всі фірми, що займаються монтажем вікон, відносяться до їх виготовлення сумлінно. І це призводить до різних проблемних ситуацій вже в ході експлуатації виробів. Тому перш, ніжробити замовлення, варто поцікавитися репутацією фірми.

Всі фірми, що займаються виробництвом і установкою вікон, люблять виставляти напоказ те, що вони працюють з профілями відомих брендів. А ось якість збірки при цьому іноді - потворне.Всі фірми, що займаються виробництвом і установкою вікон, люблять виставляти напоказ те, що вони працюють з профілями відомих брендів. А ось якість збірки при цьому іноді — потворне.

 • Ще один момент на який слід звернути увагу — це наявність в складі металу свинцевих добавок. Щоб переконатися в тому, що цей продукт не містить шкідливих домішок, варто запитати у продавця сертифікат якості. Фахівці рекомендують купувати металопластикові вироби, виготовлені з профілів німецького виробництва, які відповідають всім існуючим нормам безпеки , так як не містять токсичних складових.

Чим більше ізольованих камер має профіль - тим вище термоізоляційні якості рамної частини вікна.Чим більше ізольованих камер має профіль — тим вище термоізоляційні якості рамної частини вікна.

Необхідно сказати і про те, що при виборі металопластикових рам необхідно поцікавитися класом профілю, з якого вони будуть виготовлені. Справа в тому, що існує кілька варіантів, що розрізняються якістю і вартістю. І одним з критеріїв оцінки є кількість камер. Чим більше ізольованих один від одного повітряних прошарків створено в профілі — тим вище його термоізоляційні якості.

 • Преміум-клас — профіль володіє бездоганним зовнішнім виглядом і відмінними експлуатаційними характеристиками. Як правило, в профілі є п’ять чи шість повітряних камер. Товщина його — не менше 70 мм.
 • Стандарт-клас — це рами, що мають середню вартість, але володіють поліпшеними технічними характеристиками і естетичним зовнішнім виглядом. Такий варіант профілю має три — чотири повітряні камери і товщину в 60 ÷ 70 мм.
 • Економ-клас — це вироби базової модифікації, які мають невисоку вартість. У цих профілях передбачено, як правило, три повітряні камери, товщина — до 60 мм.

алюмінієві рами

Якщо раніше алюмінієві вікна в основному встановлювалися в промислових будівлях, магазинах і офісах, то сьогодні вони все частіше вибираються для монтажу в квартирах і приватних будинках. Причому  існують «холодний» і « теплий » варіанти подібних виробів. Холодні алюмінієві рами найчастіше вибираються для скління балконів або дачних будинків, які використовуються для проживання тільки в літній період. При цьому для балконів і веранд найпопулярнішим варіантом є розсувні конструкція.

Алюмінієві рами зі склопакетами - все ж до них немає того відвертого довіри, як до ПВХ-вікон, і популярність - не така високаАлюмінієві рами зі склопакетами — все ж до них немає того відвертого довіри, як до ПВХ-вікон, і популярність — не така висока

Утеплені рами повинні непогано функціонувати в будинках з постійним проживанням. Правда, в силу високої теплопровідності алюмінію, багато жителів холодних регіонів Росії відносяться до таких вікон все ж з упередженням.

За своєю конструкцією та способом відкривання алюмінієві рами ідентичні металопластикових вікон, тому повторюватися, перераховуючи їх, не варто. Однак, за своїми характеристиками матеріал відрізняється від ПВХ, і має свої позитивні і негативні якості.

Будова алюмінієвого вікна зі склопакетомБудова алюмінієвого вікна зі склопакетом

Алюмінієвий профіль, з якого виготовляються рами і стулки, може мати товщину 68 або 76 мм. Виробляються вікна з одне — і двокамерними склопакетами: перші зазвичай встановлюються в «холодні» варіанти рам, а другі, відповідно в утеплені . Крім цього , як «холодні», так і утеплені конструкції вельми непогано звукоізолюючі приміщення від зовнішнього шуму. Так, параметри шумоізоляції « теплого » варіанту складають 58 ÷ 60 дБ .

До позитивних характеристик алюмінієвих вікон можна віднести наступне:

 • Відмінні характеристики дозволяють встановлювати ці вироби в будівлях, де на рами надаватиметься підвищене навантаження.
 • Наявність порошкового напилення на поверхні рам не тільки оберігає їх від зовнішнього впливу, але і роблять більш декоративними. Так, напилення може мати різні кольори, в тому числі , імітувати фактурний малюнок деревини або шкіри.
 • Тривалий термін експлуатації. Великі виробники, які виготовляють якісні вироби, вказують термін служби в 80 років.
 • Алюмінієві рами 9прі дотриманні вимог установки ) інертні до процесів корозії і інших зовнішніх природних впливів , не вигоряють під впливом ультрафіолету.
 • Простота в обслуговуванні — їх немає потреби утеплювати на зиму і періодично фарбувати. А очищення проводиться за допомогою засобів для миття скла і м’якою тканинної серветки.
 • Матеріали, використовувані при виробництві алюмінієвих рам, не містять токсичних речовин, тому безпечні для людини і навколишнього середовища.
Читайте також:  Вибираємо виробника дерев'яних вікон

Негативними якостями конструкцій з алюмінію можна назвати такі:

 • Висока теплопровідність металу. «Холодний» варіант рам не зможуть зберегти тепло в приміщенні, тому його вибирають для неопалюваних будівель або ж в якості другого скління. Та й в « теплих » варіантах, з багатокамерним профілем, все рано залишається потужний «міст холоду» — саме по причині високої теплопровідності алюмінію.
 • Алюміній не можна монтувати в комплексі з іншими металами, так як неминуча руйнує хімічна реакція призводить до появи вогнищ корозії.
 • Висока вартість виробів — цей критерій часто стає вирішальним для багатьох покупців, і вони віддають перевагу металопластикових рам, які мають більш доступну ціну. Та й тепліше вони …

комбіновані рами

Комбіновані віконні рами виготовляються з декількох матеріалів, які добре поєднуються між собою. Завдяки цьому вироби набувають підвищені функціональні характеристики, стають більш довговічними.

Для комплексного використання позитивних якостей різних матеріалів і, одночасно з цим, нівелювання характерних їх недоліків, практикується виробництво комбінованих віконних систем.Для комплексного використання позитивних якостей різних матеріалів і, одночасно з цим, нівелювання характерних їх недоліків, практикується виробництво комбінованих віконних систем.

В результаті роботи над створенням віконних комбінованих рам було досягнуто оптимальне поєднання якостей різних матеріалів, які в композиції мінімізують або повністю нейтралізують недоліки один одного.

Комбіновані вікна розраховані під установку в них склопакетів. Цей вид конструкцій проводиться з різних матеріалів, але найпопулярніші поєднання:

 • Деревина та алюміній.
 • Деревина та полівінілхлорид (ПВХ).

Для того щоб розібратися, що вони собою являють, і які характеристики їм властиві, необхідно розглянути комбіновані варіанти віконних рам трохи докладніше.

Віконні рами з дерева і алюмінію

Цю комбінацію матеріалів використовують в двох варіантах — алюмінієвий профіль є зовнішньою частиною конструкції і закриває собою деревину, або ж він, навпаки, становить основу рами, на яку закріплюється дерев’яна декоративна накладка.

Дерев’яно-алюмінієві рами

Вікна з рамою такої конструкції менше схильні до зовнішнього впливу природних факторів, так як деревина захищена алюмінієм. У той же час , завдяки структурному будовою базового матеріалу, вони непогано справляються зі збереженням тепла в приміщеннях.

Рами в такому поєднанні матеріалів виготовляються за німецькими, фінськими або шведкою технології. І у кожної з них є свої особливості.

Дерев\'яна рама, захищена алюмінієвими профільованими пластинами-накладками.Дерев’яна рама, захищена алюмінієвими профільованими пластинами-накладками.

 • Німецькі конструкції комбінованих вікон влаштовані саме по описаному вище принципом — це одинарна дерев’яна рама, захищена зовні алюмінієвим профілем. Причому , металеві пластини можуть кріпитися до дерев’яної рами так, що між ними створюється вентиляційний зазор, який не дозволяє накопичуватися конденсату на їх поверхнях при різких перепадах температур. Однак, цей варіант має тільки распашное відкриття стулки.

У деяких моделях алюмінієві накладки фіксуються впритул до зовнішньої поверхні дерев’яної секції, що дозволяє встановити на них механізми не тільки традиційного їх відкриття, а й для відкидання стулки всередину приміщення.

Цей варіант конструкції досить простий в монтажі, але має більш низький рівень тепло — і звукоізоляції, ніж вікна фінських конструкцій.

 • Конструкція фінських вікон складається з рами, на яку закріплюється дві стулки — дерев’яна і алюмінієва. Дерев’яна частина є внутрішньою і оснащується склопакетом. У зовнішнє алюмінієву частину вікна монтується тоноване, антивандальне , сонцезахисний або звичайне одинарне скло, яке має велику товщину. Загальна товщина віконної рами може варіюватися від 95 до 210 мм, в залежності від кількості камер в склопакеті.

Вікно з комбінацією деревини та алюмінію, виготовлене за фінською технологією.Вікно з комбінацією деревини та алюмінію, виготовлене за фінською технологією.

Конструкція передбачає одночасне або почергове відкриття внутрішньої і зовнішньої стулки. Для забезпечення цих процесів в нижній частині простору між зовнішніми і внутрішніми стулками частиною передбачений металевий стрижень, на якому розташовані спеціальні фіксатори відкритого вікна.

Недоліком даної конструкції є неможливість відкриття стулок рами в різних площинах. До «мінусів» можна віднести і те, що вікна виходять досить об’ємними і володіють великою масою.

Однак, очевидним гідністю є висока ступінь термоізоляції, так як повітряна подушка, що утворюється між стулками, надійно захищає його від втрати внутрішнього тепла, а також служить перепоною для зовнішнього холодного повітря.

Фінляндія, так само, як і багато регіонів Росії, славиться своїми холодними зимами, тому-то і була створена конструкція, здатна протистояти дуже низьких температур.

Даний тип віконних рам відмінно підійде для установки в приватному будинку, якщо, звичайно ж, його власників житла влаштовує принцип відкривання стулок.

Шведські комбіновані рами багато в чому схожі з фінської конструкцією.Шведські комбіновані рами багато в чому схожі з фінської конструкцією.

 • Вікна, виготовлені за шведською технологією, так само, як і фінські, складаються з двох стулок — внутрішньої дерев’яної з встановленим в неї склопакетом і зовнішньої з одинарним товстим склом. Однак, перевагою цієї конструкції є можлива зв’язка зовнішньої і внутрішньої стулки, що дає можливість одночасного відкриття їх як нарозхрист, так і відкидним способом.

Товщина віконної конструкції також варіюється, але становить зазвичай від 90 до 105 мм.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2515 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *