Як з’єднувати проводи та кабелі різного перерізу

Трапляється, при монтажі електропроводки доводиться з’єднувати проводи різного перерізу. І немає тут, здавалося б, ніякої проблеми, адже існує багато різних способів зробити це. Проте, в кожному конкретному випадку найбільш вдалим виявиться якийсь один з варіантів. Може йтися про монтаж розподільної коробки, тоді як установка розетки — зовсім інша справа, де дуже важливий хороший контакт і можливо найменше перехідний опір в місці фіксації.

Як з\'єднувати кабелі різного перерізу

З давніх часів і до цього дня не втратила популярності звичайна скручування. За допомогою скручування легко можна з’єднати дроти близьких перетинів, наприклад 1 кв.мм і 1,5 кв.мм. А якщо перетину дуже різні? Тоді хорошою скрутки не вийде, оскільки жили не будуть однаково щільно прилягати одне до одного.

Щоб скручування вийшла якісною, дроти повинні рівномірно обвивати один одного, не повинно бути такого, що тонкий провід просто намотаний поверх товстого, адже тоді контакт буде поганим і не надійним. Більш того, навіть правильну скрутку необхідно завжди по завершенні пропаять або зварити, тоді з’єднання вийде довговічним і надійним, можна сказати — на століття.

Детальніше про скрутку:  Чому заборонена скручування проводів  і  Чому зварювання завжди краще за інших способів з’єднання проводів

Клемна колодка

Затиск контактний гвинтовий або клемна колодка — ще один перевірений часом спосіб з’єднання проводів різного перерізу. З двох сторін колодки розташовані ряди затискних гвинтів, так що по обидва боки колодки можна завести дроти різного перетину, так що кожен провід виявиться затиснутий індивідуальним гвинтом.

Читайте також:  Заземление дома

Провід близькі по перетину добре з’єднуються за допомогою таких затискачів, необхідно лише врахувати струмовий навантаження, і підібрати колодку правильного типорозміру, під відповідний струм, з відповідним діаметром контактних трубок і гвинтів.

Зазвичай величина гранично допустимого тривалого струму вказана прямо в маркуванні гвинтового затиску. Провід очищається від ізоляції на довжину половини клеми, вставляється, фіксується, затискається гвинтом. З’єднання готове.

Подібна тут: Клемні колодки для з’єднання проводів

клеми wago

Спеціально для з’єднання проводів різних по перетину, створені зручні самозажімние клеми Wago. Жили встромляються окремо, кожна в індивідуальне гніздо, після чого монтажника залишається натиснути на важіль, і з’єднання готове.

В один отвір можна вставити провід перетином 1 кв.мм, в інше — 4 кв.мм, і таке з’єднання, незважаючи на відмінність перетинів в чотири рази, буде працювати довго і справно, просто в силу грамотного пристрою клеми. Для різних груп перетинів випускаються клеми Wago різних серій, розраховані кожна — на свій гранично допустимий тривалий струм.

Про клеммники Wago (це завжди дуже гаряча тема для електриків):

Клеми Wago: види, характеристики, як вибрати і як правильно користуватися

Як відрізнити хороший самозажімние клеммник від підробки

Болт з шайбою і гайкою

Зрештою, дроти різного перетину можна з’єднати і простим болтом з шайбами ​​і гайкою, причому з’єднання вийде дуже довговічним, надійним, а головне — площа контакту проводів буде принципово досить великою.

Читайте також:  Додаткові функції сучасних електричних розеток

Для з’єднання проводів даними способом, треба буде зачистити обидва дроти на таку довжину, щоб її вистачило на один повний оборот навколо тіла болта. На кінцях жил кожного з з’єднуються проводів (їх може бути і більше двох) формуються кільця в обхват болта.

На болт спочатку надаватися шайба, потім на болт надівається кільце (розташоване на кінці першого проводу), потім ще одна шайба — проміжна, слідом друге кільце (другого з проводів), потім — знову шайба і т. Д. Весь цей бутерброд в кінці затискається гайкою.

Затиск типу горіх

Дуже популярно рішення з затискачем типу «горіх», який правильно називається «Стискання відгалужувальні», і часто застосовується в розподільчих щитах на поверхах для виконання відгалужень в квартири від магістральної лінії.

З кінців проводів знімається ізоляція на довжину затиску, дроти вставляються між пластинами з пазами за розміром, і рівномірно затискаються чотирма гвинтами.

Зовні на металевий затиск встановлюється діелектричний корпус, що захищає конструкцію від замикань про інші провідні частини, що знаходяться поруч. Розмір затиску вибирається по маркуванню відповідно до перетинами магістрального і відгалужується провідника.

Наконечники для проводів

Якщо перетин з’єднувальних проводів дуже велике, то підійде спосіб з’єднання з мідно-лудженими наконечниками, скріплюються болтом і гайкою.

Наконечники під відповідне перетин обжимаються прес-кліщами або гідравлічним пресом на кінцях проводів, потім щільно фіксуються один до одного за допомогою болтового з’єднання.

Читайте також:  Схема підключення електролічильника

Площа контакту виходить великої, таке з’єднання відрізняється високою провідністю і надійністю. Закінчена з’єднання можна додатково ізолювати термоусадочної трубкою або ізоляційною стрічкою .

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

898 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *