Як утеплити двері в приватному будинку

З спокон віків люди облаштовували свій будинок так, щоб в ньому було затишно і тепло. Піклуючись про те, щоб берегти нагріте повітря в приміщенні різними способами утеплювали будинок, а особливо вікна та двері. І в нинішній час нічого не змінилося, хіба, що види утеплювачів. У цій статті ми будемо розглядати різні варіанти як утеплити вхідні двері. Адже встановивши нову, не факт, що вона не буде пропускати тепло з будинку і тоді доведеться витратити більше часу і грошей. Рівень втрат тепла через не утеплені двері становить близько 30%. Конструкція вхідних дверей, неважливо з чого виготовлена, все одно додатково вимагає утеплення.

8e2db76c58810de163b648f2d8f342f2 - Як утеплити двері в приватному будинку

Матеріали для утеплення дверей

Ущільнювач встановлюється для забезпечення щільного прилягання дверей до коробки при закриванні. Не допускає проникнення холоду в приміщення. За кріпленню вони бувають самоклеються і які кріпляться самонарізи, а за профілем — одинарні, подвійні і потрійні з притискною планкою або без неї. Виготовляються з силікону, гуми або пластику.

Ізолюючий матеріал може бути з синтепону, спіненого поліетилену, поролону і екструдованого пінополістиролу.

Сучасні теплоізоляційні матеріали мають високі ізоляційними характеристиками і експлуатаційні терміни збільшені. Для оббивного матеріалу підійде дермантин або шкірозамінник. Дешевим, доступним, а головне екологічним утеплювачем може послужити звичайнісінька вата. Але всі ці якості перекривають два дуже серйозні недоліки — це легко спалахує матеріал при пожежі і нестійкий до поглинання вологи. Тому в нинішній час його перестали використовувати для утеплення.

Мінеральна вата хоч і відрізняється хорошими характеристиками по теплоізоляції і також чистіша за екологічним показникам, але все одно вимагає додаткового шару гідроізоляції. Всі характеристики по гідро-, тепло- та шумоізоляції, крім протипожежних має пінопласт. Але на жаль не існує жодного матеріалу, який би не піддавався старінню і не руйнувався. Тому і цей утеплювач з часом доведеться міняти. Смоли, які при розпилюванні утворюють піну володіють відмінною якістю утримання тепла. Вони заповнюють кожну щілину двері, яка не розбирається.

Ізолон — утеплювач з синтетичного матеріалу, має цілком нормальні теплоізоляційні функції всупереч невеликій товщині.

Таблиця характеристик матеріалів для теплоізоляції

матеріалГігіроско-пічністьТеплопро-провідністьщільністьв кг х м2мінімаль-ний шар см

 

Волокнисто — деревніАБ2511,6-4
стекловатниє іі мінватнимБГ76-25112-16
МіпорниеВД26-4111
з пінопластуВД36-5111
ПінополіуретановихВД31-6111
пінополістироловіВД31-4111
ПенофоловиеВГ61-716
УРСА, ІзоверБГ36-12112-16
ПластіформовиеДГ51-613
прошивні матиБГ76-15111-16
мінватнимБГ36-12611-16
стекловатниєБГ76-17611-16
Читайте також:  Між-кімнатні скляні двері

Умовні позначення:

 • Д — занадто низька
 • Г — низька
 • В — середня
 • Б — висока
 • А — дуже висока

Способи утеплення:

 • закріплення ущільнюючого матеріалу на коробці;
 • оббивка теплоізоляційним матеріалом полотна;
 • посилення герметизації валиками в отворах.

Підготовчі роботи для утеплення дверей своїми руками

Для початку слід перевірити конструкцію дверей. Можливо виявиться знос або деякі дефекти, якщо їх не усунути, то не має сенсу навіть починати процес утеплення. При провисанні двері і поганому закриванні потрібно підтягнути на петельних кріпленнях шурупи. Якщо виявлені в будівельній піні між коробкою і стіною щілини — їх закладають або стару піну видаляють і наново наповнюють отвір піною. Явний перекіс поправляється подтесиваніем за допомогою рубанка. Також при необхідності проводиться заміна замків, очок і ручок.

dver s uteplitelem - Як утеплити двері в приватному будинку

Способи утеплення вхідних дверей

Оскільки в більшості ми купуємо дешеву і стандартну двері, то внутрішній утеплювальний шар відсутній. Пластикові двері вимагає руки професіонала, а дерев’яну і металеву можливо утеплити самостійно.

Для заощадження тепла іноді встановлюють ще одні двері. Цей варіант теж не дає можливості протягам проникати в будинок, а теплу виходити назовні. Для усунення щілин, що утворилися навколо коробки підійде монтажна піна, а для щільного закривання використовується ущільнювач.

 

Як утеплити дерев’яні вхідні двері

Найбільш ощадливий по часу спосіб утеплити двері — обшити з кожного боку поролоном.

Для цього знадобиться:

 • пластикові рейки або дерев’яні;
 • дошка для порога;
 • клей;
 • оббивна тканина;
 • поролон.

Важливо! Оббивати двері рекомендується водовідштовхувальним тканиною: штучною шкірою або дерматином
 • Першим етапом буде підготовка до утеплення поверхні дверного полотна.
 • Старе покриття слід видалити після чого добре вимивається полотно і залишається для висихання.
 • Поролон вирізається відповідного розміру і клеїться пластами з зовнішньої сторони. Якщо утеплює поролон тонкий — його клеять в 2-3 шари.
 • Далі зверху натягується оббивка і фіксується будівельним степлером.
 • Рейки обтягаються тканиною і поролоном після чого, при добре закритих дверях набиваються на коробку по всьому периметру.
 • Кінцевий етап — установка дошки порога так, щоб двері відкривалися і закривалися безперешкодно.

Пінопласт і спінений поліетилен також підходять для теплоізоляції.

Як утеплити металеві двері

Щоб уникнути проникнення холоду через металеві двері — потрібно збільшити її герметизацію, ізолювати всі залізні частини, крім ручок і всередину дверного полотна помістити утеплювач. За конструкцією залізні двері має всередині порожній простір. Тому закласти туди утеплює не складе великих труднощів. Пінопласт або мінеральна вата цілком зможуть виконати функції утеплювача.

Важлива інформація! При покупці дверей звертайте увагу на країну виробника. Китайський жерстяної короб зварюється і розібрати його можуть тільки фахівці. Після утеплення конструкція вимагає зворотного зварювання.

Етапи утеплення залізних дверей:

 • фурнітура від’єднується;
 • розбирається короб;
 • в порожнечу набивається утеплювач;
 • конструкція збирається назад.

Якщо вхідні двері утеплюється пінопластом, то завжди залишаються зазори, їх можна заповнити будівельною піною. Існує варіант теплоізоляції металевих дверей без необхідності розбирати. Для цього використовується додаткова внутрішня накладка. Зі знятою двері від’єднуються ручки з замками і брус в діаметрі 10 х 10 мм прикручується зсередини по всій довжині. Далі натягується оббивка і прибивається цвяхами.

Для більш якісного утеплення можна використовувати два методу — заповнити внутрішню порожнечу пінопластом або мін ватою і ще обклеїти сторону зсередини поролоном і обтягнути оббивкою.

Вуличні двері утеплені дермантином

Дерматинова оббивка позбавляє від проникнення холоду через замки і дверні ручки, які взимку конденсируют. Тонким утеплювачем покривається полотно з кожного боку клеєм і обтягається дермантином. Для цієї роботи потрібен помічник, щоб добре натягувати і кріпити оббивку без утворення складок. Для дерев’яного полотна — це хороший спосіб утеплення.

Спочатку проведіть замирення дверного полотна, відступаючи по 10 мм від торців і розрахуйте висоту і ширину. Якщо обшивається утеплювачем примикає до коробки сторона, то відступи робляться з добре закритими дверима від стінок коробки. Демонтоване полотно слід покласти на рівну поверхню після чого відкрутити ручки і замки. Лист утеплювача прибивається цвяхами, приклеюється клеєм або фіксується спеціальними скобами. Зверху кладе оббивний матеріал більше за розміром ніж дверне полотно. Далі виробляється закріплення дермантина. Для хорошої і якісної теплоізоляції по периметру набивають валики — утеплює, згорнутий смужками.

У даній роботі є важливим:

 • валик повинен виступати на 0,5 см вгорі від притвору;
 • прилягання до порогу повинно бути по максимуму щільним;
 • становище валика строго по краю від петель.

усунення протягів

Звичайно ж утеплена двері своїми руками дасть результат, але не зовсім досконалий. Прилягання дверного полотна до коробки також впливає на теплоізоляцію приміщення. Тут всього-на-всього потрібно уважно оглянути місця прилягання і якщо виявлені зазори, то слід використовувати гумовий або поролоновий ущільнювач, який доступний в будь-якому будівельному магазині. Гума по ущільнювача якостях краще поролону.

Такі ущільнювачі виготовлені на основі, що самоклеїться і тому прості в застосуванні. Перед приклеюванням даного елемента, з поверхні полотна забирається бруд і пил. Якщо наклеїти ущільнювач не тільки на коробку, а й на дверне полотно — двері будуть закриватися щільно і протяг вже ніяк не проникне в приміщення. Клеїти ущільнювач з двох сторін слід так, щоб була потужнішою щільність притискання один до одного. Для усунення протягів між коробкою і стіною доведеться докласти більше зусиль.

Сама коробка підлягає розкриттю, для того, щоб оббити укоси дверей з кожного боку, новим утеплювачем замінити старий і назад відновити укоси. Якщо ця робота вам не під силу — викличете спеціаліста, тому, що без цієї процедури забезпечити герметичність коробки не вдасться.

Утеплення дверної коробки по периметру:

1. Робота починається зі зняття наличників після чого стіна очищається і водою зволожується.

2. Розпилюється піна на повний периметр з урахуванням того, що вона збільшує обсяг трикратно. Після затвердіння протягом трьох діб зайві краю обрізаються за допомогою ножа, і лиштви кріпляться на місце.

3. Для зазору між полотном і коробкою використовують гумовий утеплювач трубчастої форми, який монтується цвяхами. При цьому враховуються розмір утворилася щілини і ступінь стискання матеріалу.

Додаткові причини поганої герметичності двері

Ось здається ви дотримуючись всіх рекомендацій утеплили двері, але очікуваного від даної процедури результату не дочекалися. Все одно десь проходить холодне повітря. Що робити в такому випадку?

Щоб такого не сталося, слід усунути всі причини, за якими може виникати витік тепла. Можливо дверне полотно при установці було неправильно розташовано або залишилися щілини в монтажній піні. Виявити таку помилку допоможе запалена свічка, вогник якої при піднесенні до місця, де проникає холодне повітря буде коливатися. Водити свічкою потрібно уздовж всіх стиків.

Якщо ви помітили щілину в монтажній піні — закрийте її, а якщо дверне полотно покосилася, то для того, щоб його відрегулювати скористайтеся шестигранниками і торцевими ключами.

Регулюються навіси, кожен з яких зафіксований гайкою і 4 болтами:

 • гайки на кожній петлі опускаються;
 • шестикутником відпускаються болти і виставляється полотно під будівельний рівень;
 • болти закручуються і фіксуються гайкою.

Якщо регулювання проводилася взимку, то можливо влітку знадобиться відрегулювати його додатково.

Як утеплити вхідні двері по периметру

Зазори також з’являються через перекосу двері або усадки будинку. Проблема легко і швидко вирішується ущільненням дверної рами. Більш підходить для цієї процедури самоклеящийся ущільнювач трубчастої форми з гуми. Його ширина повинна збігатися з шириною полотна, а по товщині в стислому стані бути однаковим з шириною зазору. Оптимальна товщина ущільнювача — середня. При товстому двері буде важко закриватися, а тонкий не дуже ефективний у використанні. Щоб визначити потрібну товщину, обгорнутий в поліетиленову плівку пластиліновий валик вставте в щілину для утеплювача і закрийте двері. Він придбає форму, за зразком якої можна вибрати ущільнювач. Прикріпити ущільнюючу гуму просто: захисна плівка знімається і клеїться по всій довжині полотна. Перед цією роботою слід перевірити дверну коробку на наявність пошкоджень, можливо вже з’явилася подгнілость, тоді її доведеться міняти. Також перевіряється і монтажна піна.

Найефективнішим варіантом буде установка подвійного блоку, який має одну єдину коробку. Дану конструкцію набагато легше ущільнити. Простір між симетричними дверима блоку ущільнюється будь-яким з матеріалів.

В кінцевому підсумку ми прийшли до того, що утеплити двері в приватному будинку або в квартирі з дотриманням правил і порядку дій в роботі можливо самостійно. Це можна зробити якісно і результативно, тоді тепло з вашого будинку нікуди не буде діватися.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Дверний замок

Вам також може бути цікаво:

vyibor mezhkomnatnyih dverey - Як утеплити двері в приватному будинку
Вибір між кімнатних дверей
Сьогодні не складе особливих труднощів відшукати ...
2 1091 500x518 - Як утеплити двері в приватному будинку
Дверний замок
Серед того різноманіття дверних замків, яке ...
otkatnye mezhkomnatnye steklyanye dveri.0 - Як утеплити двері в приватному будинку
Між-кімнатні скляні двері
Міжкімнатні скляні двері При плануванні інтер'єру будинку ...
1319 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *