Як прибрати скрип дерев’яної підлоги

Більшість, напевно, власників будинків або квартир, де настелені дерев’яні підлоги, стикалося з проблемою скрипучих мостин. Це явище може бути викликано різними причинами, причому проявлятися здатне як в старих, так і в нових будівлях. Начебто дрібниця — але діє дратівливо. А для людей з особливо чутливою психікою скрип взагалі може стати причиною неприємного неврозу.

Як прибрати скрип дерев\'яної підлоги

Як прибрати скрип дерев’яної підлоги

Позбутися від неприємних, що діють на нерви звуків можна різними способами. При цьому зовсім необов’язково затівати капітальний ремонт. Як прибрати скрип дерев’яної підлоги своїми силами, не вдаючись до послуг майстра, і буде розглянуто в цій публікації.

Можливі причини виникнення скрипу

Перед тим як приступити до ремонту дерев’яної підлоги, необхідно визначити причину появи неприємних звуків. А виникають вони найчастіше через тертя деталей конструкції один об одного:

Втративши міцність кріплення в лагу, розбовталося або вилізлий цвях - одна з найчастіших причин появи скрипів

Втративши міцність кріплення в лагу, розбовталося або вилізлий цвях — одна з найчастіших причин появи скрипів

 • Ослаблення кріпильних елементів. Якщо дошка закріплена на лагах за допомогою цвяхів, то з часом отвори в деревині навколо них можуть розширитися. Сприяють тому і вплив навантажень, і висихання дерева. Щоб з’явився скрип при ходінні по підлозі, часом буває досить, щоб лише один з цвяхів нещільно притискав дошку до основи.
 • Якщо при монтажі дощок майстер економив на цвяхах, прибиваючи їх тільки посередині, то мостини можуть почати «гуляти» в поперечному напрямку. При цьому — тертися об сусідні дошки, викликаючи неприємний звук.

Будь-яке дерев\'яне покриття підлоги, упирається в стіни, не має простору для коливання лінійних розмірів при зміні температури або вологості. Це теж стає причиною скрипів.

Будь-яке дерев’яне покриття підлоги, упирається в стіни, не має простору для коливання лінійних розмірів при зміні температури або вологості. Це теж стає причиною скрипів.

 • Ще одна помилка, допущена при монтажі підлоги. По периметру кімнати між стіною і настилом залишений недостатній зазор. При перепадах температур і вологості відбувається розширення матеріалу. А якщо технологічний (деформаційний) зазор малий або відсутній зовсім, дошки впираються в нерухому поверхню стіни. Починається їх, нехай навіть непомітна візуально, але все одно деформація. Тобто виникають нові вузли тертя і, відповідно, скрип.

Профіль дошки деформувався, наприклад, від всихання деревини. Скрипу не уникнути!

Профіль дошки деформувався, наприклад, від всихання деревини. Скрипу не уникнути!

 • Якщо з яких-небудь причин дошка деформувалася — вигнулась назовні або всередину, то при впливі навантаження також виникає неприємний звук. Ще один аргумент до того, що дошки треба кріпити максимально надійно.
 • Якщо дошки надійно закріплені і не чіпляють один одного, а підлоги все одно скриплять, то справа може бути і в лагах. Брус з часом міг розсохтися і покоробитися, в результаті чого виникає тертя об плиту перекриття.
 • Якщо підлоги старі, то цілком можливо, що балки або лаги могли на окремих ділянках підгнити. При цьому дошки, закріплені на них, просідають і зачіпають сусідні ряди настилу, створюючи осередки тертя.
 • Якщо підлоги настелені недавно, то причиною скрипу найчастіше є недотримання технології монтажу. Або ж — використання для облаштування підлоги неякісного пиломатеріалу — дощок або бруса. Наприклад, були придбані і без належної обробки пущені в справу недостатньо просушені дошки. При просиханні вони деформуються, кріплення послаблюється і виникає тертя.
 • При монтажі лагов вони не були виставлені точно за рівнем. Через перепади їх висоти утворюються прогини при навантаженні на покриття. Інша причина — крок між лагами обраний занадто великий, що не відповідає товщині мостин.
 • Якщо для кріплення використані цвяхи або саморізи недостатньої довжини, то фіксація дошки з часом слабшає. Половиця відходить від лагів, а при навантаженні опускається. Результатом цього також стає скрип.
 • Дратівливі звуки можуть з’явитися і в тому випадку, якщо при укладанні лаг під них були покладені м’які вирівнюючі прокладки. Вони з часом спресовуються, що призводить до нерівномірного просідання всієї конструкції.
 • У старих будинках деформація підлог може виникнути через просідання фундаменту будинку. У таких випадках вже ніяк не обійтися без масштабного капітального ремонту.

Можливі причини, навреное, ясні. Але як виявити конкретну?

Як самому визначити причину скрипу

Перш ніж застосувати один із способів усунення проблемного звуку, необхідно визначити, чому він виник. Для цього доведеться провести ревізію дощатої підлоги, оглянувши місця, де локалізується скрип. Також слід перевірити надійність фіксації дошки до лагам, приклавши нагузки.

Приблизно локалізувавши ділянку появи скрипів, його слід уважно оглянути і «протестувати»

Приблизно локалізувавши ділянку появи скрипів, його слід уважно оглянути і «протестувати»

 • Якщо дошка прогинається, оголюючи капелюшок і частину ніжки цвяха, або ж окремі мостини «гуляють» по горизонталі, то проблема виникла через ослаблення кріплення настилу.
 • Якщо дошки збиті надійно, але при навантаженні на них конструкція прогинається, то це свідчить про деформації лагов або просідання основи під ними.
 • При перевірці покриття варто використовувати будівельний рівень. Скрипучі звуки найчастіше з’являються в областях перепадів висоти дощок.
 • Буває, що по поверхні підлоги не вдалося визначити причину скрипу. Тоді найкращим варіантом буде демонтувати кілька мостин і перевірити стан лагов. Ну і заодно, звісно, ​​підстави, на якому вони закріплені.
 • Якщо все покриття прогинається при ходінні по ньому, то, швидше за все, лаги під дошками розташувалися із занадто великим кроком. Або ж для настилу використані дошки недостатньо великої товщини. У цьому випадку щоб усунути проблему доведеться провести повну реконструкцію статі. Тобто або з заміною мостин, або з установкою додаткових лагів.
 • При обстеженні статі необхідно інтенсивно натискати на дошки, розташовані уздовж стіни, і на плінтуси. Можливо, в цій області утворилися тріщини в плінтусі або ж рассохлась деревина. В цьому випадку, доведеться демонтувати плінтус.

Після виявлення причин можна вибирати спосіб їх усунення.

Коротко — про деякі способи усунення скрипу дерев’яної підлоги

Отже, якщо області і причини скрипу визначені, можна намітити способи усунення неприємних звуків. Далі будуть розглянуті кілька методів, які не раз були перевірені на практиці і давали позитивні результати.

Щоб краще орієнтуватися у виборі способу ремонту, варто їх перерахувати:

використовувані матеріалиПричини виникнення скрипу і метод усуненняДеякі особливості виконання робіт
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиНедостатньо щільне з’єднання дощок може бути усунена за допомогою установки дерев’яних шкантів.Спосіб мало витратний і простий, займає невелику кількість часу, але досить ефективний.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиНевеликі зазори між дошками можна закрити за допомогою спеціального ущільнювача шнура, підібравши потрібний діаметр.Робота досить тривала, але результат надійний.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиЯкщо дощатий настил став просідати через що утворився зазору між лагами і бетонною основою, то для зміцнення настилу можна застосувати анкери.Цей метод більш витратний, але і досить надійний.
Анкери виконуватимуть роль жорсткої підпірки для покриття в просідають областях.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиУ разі якщо дошка нещільно прилягає до лагам, то її фіксують за допомогою саморізів по дереву. Їх довжина вибирається залежно від товщини дошки з урахуванням того, що шуруп повинен увійти в лаг на 40 ÷ 50 мм.
У разі якщо дошка вигнулась, і її неможливо притягнути до лагу, вкручені в неї саморізи можуть служити опорою.
Цей спосіб простий, швидкий у виконанні і мало витратний.
Якщо дошка і лаги мають міцну неушкоджену структуру, то вони надійно будуть стягнуті між собою.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиПри поганому приляганні дощок між собою і освіту щілин іноді застосовується монтажна піна.Спосіб недорогий і швидкий у виконанні.
Провівши таку роботу, про скрипі можна забути як мінімум на пару років.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиВиникнення широких щілин в дощатій настилі — це результат всихання деревини.
В цьому випадку, мостини необхідно стягнути між собою, використовуючи для цього спеціальне пристосування.
Це спосіб, вирішальний кілька проблем, в тому числі і утеплення підлоги.Використавши його, можна остаточно позбутися від скрипу.
Однак, його виконання вимагає певного часу і відповідного досвіду.
Читайте також:  Як вирівняти дерев'яну підлогу, не зриваючи дошки

 

Читайте також:  Как выбрать лак для паркета

 

Самостійне усунення причин скрипів

Всі названі вище способи можуть бути використані для самостійного ремонту дощатого покриття. Для цього, зрозуміло, буде потрібно певний інструмент. А керуватися можна інструкції, які будуть представлені далі.

Закладення зазорів між мостинами шнуром або клинами

Цей метод усунення скрипу підійде в тих випадках, коли конструкція підлоги міцна, а його поверхня рівна. Але за час експлуатації між дошками утворилися зазори.

Закрити щілини і усунути скрип можна, використавши дерев’яні клини або ж шнур.

Якщо для роботи вибираються клини, то готуються дерев’яні рейки, які мають товщину, відповідну ширині зазорів, в які вони повинні входити дуже щільно. Бажано, щоб рейки мали ширину, рівну товщині дошки настилу.

Підготовлена ​​рейка, яка уде виконувати роль клина, повинна дуже щільно заходити в щілину

Підготовлена ​​рейка, яка уде виконувати роль клина, повинна дуже щільно заходити в щілину

Перед монтажем рейки, зазори між дошками необхідно спочатку очистити від сміття, а потім звільнити від пилу за допомогою пилососа. Вологе очищення робити не можна, так як при установці клинів деревина повинна бути абсолютно сухою.

Підготовлені та вдягнені до щілин клини необхідно покрити з усіх боків столярним клеєм.

Після цього рейки забиваються в зазори між дошками. Рекомендується використовувати в цьому процесі відрізок бруска або дошки перетином 70 × 20 мм. Ця «ковадло» укладається зверху рейки плазом, а вже по ній виробляються удари молотком.

При установці клина в щілину між дошками зручніше за все буде використовувати допоміжний брусок для забивання.

При установці клина в щілину між дошками зручніше за все буде використовувати допоміжний брусок для забивання.

Це пристосування рівномірно розподілить удар по всій рейці. І, отже, допоможе зберегти область навколо заповнюється щілини в непошкодженому стані.

Якщо після установки клина в зазор, між ним і дошкою залишаться невеликі щілини, то їх варто заповнити столярним клеєм, додавши в нього невелику кількість тирси. Після того як клей просохне, надлишки необхідно прибрати за допомогою шліфувальної машинки, встановивши на неї насадку з великим зерном.

Закладення зазорів ущільнювача шнуром.

Закладення зазорів ущільнювача шнуром.

Замість клинів, багато майстрів воліють використовувати ущільнювальний шнур. Якщо використовується шпагат з натуральних матеріалів, то його так само, як і рейки необхідно просочити столярним клеєм. Синтетичний варіант ущільнювального шнура не вимагає проклейки. Він виготовляється з еластичного складу, який при монтажі може стиснутися. А потрапивши в зазор між дошками, розширюється і заповнює собою весь простір.

Ущільнювальний шнур зі спіненого поліетилену

Ущільнювальний шнур зі спіненого поліетилену

Шнур укладають на зазор, який планується закрити, і за допомогою стамески і молотка поглиблюють в щілину так, щоб зверху нього залишилося простір розміром, приблизно в 4 ÷ 5 мм. Після цього зверху шнура, використовуючи вузький шпатель, наносять шпаклівку по дереву. Краще, якщо це буде склад на масляній основі. Заповнивши зазор, надлишок шпаклівки, який залишиться на дошках, рекомендується відразу ж видалити м’якою тканиною.

На завершення робіт, дочекавшись висихання шпаклівки, все забиті щілини, необхідно обробити наждачним папером. Після цього — очистити від пилу і покрити водовідштовхувальним грунтом. Ну а потім, при необхідності — пофарбувати.

Зміцнення примикань дощок шкантами

Цей спосіб усунення скрипу підійде для підлог, облаштованих зі звичайної, тобто не шпунтованої дошки. Згодом деревина всихає, і дошки починають «гуляти». Тому їх і необхідно стягнути між собою шкантами.

Принцип зміцнення проблемних примикань дощок за допомогою шкантів

Принцип зміцнення проблемних примикань дощок за допомогою шкантів

Для зміцнення покриття в сусідніх дошках просверліваются отвори під кутом в 45 градусів. Розмір свердла підбирається під діаметр обраних шкантів — найчастіше це 8 мм.

Отвір необхідно добре очистити від тирси. Потім шканти змащується столярним клеєм або ПВА і вбивається в просвердлений отвір до упору.

Наступний шканти монтується таким же чином, але з боку сусідньої дошки. Крок установки шкантів — приблизно 250 ÷ 300 мм.

Завершивши монтаж кріпильних елементів, необхідно дочекатися висихання клею. Після цього виступаючі частини шкантів дуже акуратно зрізаються за допомогою ручного лобзика по дереву. Потім ці області шліфуються — вручну або шлифмашинкой, А після видалення пилу — покриваються водовідштовхувальним складом і зафарбовуються. На поверхні дошки зріз шканта буде виглядати, як невеликий сучок.

Зміцнення дощок за допомогою анкерів

Цей спосіб ліквідації скрипу підійде в тих випадках, коли лаги нещільно прилягають до чорнової стяжки. Однак, його реалізація можлива, тільки якщо стяжка надійна. Тобто анкер буде здатний упиратися в неї жорстко, підтримуючи дошки, беручи на себе основне навантаження. Крім цього, дошки підлоги повинні мати товщину не менше 25 мм і бути досить міцними. Тому перш ніж вибрати цей спосіб ремонту, доведеться демонтувати кілька дощок і перевірити стан стяжки і дощатої підлоги, а також розташування лагов.

Якщо немає можливості демонтажу дощок, то місцезнаходження лаг можна легко визначити по капелюшках цвяхів, який розташовуються рядами перпендикулярно мостинам. Замір відстані від поверхні дошки до бетонної основи можна здійснити за допомогою довгого цвяха, опустивши його через просвердлений в дощатій покритті отвір, до упору в стяжку.

Зміцнення просідає дерев\'яної підлоги за допомогою анкерів

Зміцнення просідає дерев’яної підлоги за допомогою анкерів

Для проведення цього процесу буде потрібно електрична дриль, широке свердло, приблизно 25 ÷ 28 мм, тонке свердло, відповідне діаметру анкера, біта- «шестигранник» для вкручування анкерного болта, а також шпаклівка, змішана з тирсою. Анкери повинні мати довжину, рівну висоті простору від чорнової стяжки до зовнішньої поверхні підлоги, мінус 5 мм, на поглиблення капелюшки анкера в деревину.

Читайте також:  Як вибрати лак для паркету

 

Читайте також:  Уход за керамической плиткой

 

Ремонтні роботи проходять в наступному порядку:

 • В області, де проявляється скрип підлоги, відступивши від лага 10 ÷ 50 мм, в дошці необхідно широким свердлом зробити поглиблення, приблизно на 8 мм.
 • Потім, в центрі поглиблення просверливается отвір для установки анкера і вкручування в нього болта.
 • Далі, в отвір вставляється анкер, який повинен впертися в стяжку і в нього вкручується болт. Анкери вкручуються на відстані один від одного в 150 ÷ ​​200 мм, щоб вони змогли витримати вагу людини, так як вони будуть виконувати функцію підпірок.
 • Поглиблення в дошках необхідно добре очистити від пилу і заповнити шпаклівкою або столярним клеєм, змішаним з тирсою.
 • Після висихання клею або шпаклівки, поверхню зачищається, грунтується і забарвлюється.

Інший варіант застосування анкерів — це вкручування їх через дощате покриття і лаги в бетонну основу і притягання до нього всієї дерев’яної конструкції. Для виконання такого завдання потрібні довші анкерні кріплення, так як їх доведеться заглиблювати в бетон.

Притягання дощок до лагам саморізами

Якщо кріплення дощок на лагах в процесі експлуатації ослабло, і цвяхи перестали притягати настил до лагів, необхідно провести додаткове кріплення. Як елементи в даному випадку використовуються довгі саморізи, які повинні увійти через дошку в брус лаги не менше, ніж на 40 ÷ 50 мм. Найкраще вибрати кріплення, у якого різьблення не доходить до капелюшка. Такі саморізи щільно зафіксують дошку на брусі.

Зміцнення дощатого настилу проводиться в такому порядку:

 • Першим кроком визначається місце розташування лагов. Їх, як правило, визначають по капелюшках цвяхів. Якщо цвяхи в отворах «гуляють», то їх слід видалити за допомогою лапи.

Після вкручування саморезов їх капелюшки повинні зануритися в товщу деревини

Після вкручування саморезов їх капелюшки повинні зануритися в товщу деревини

 • На ділянках статі, де дошка прогинається, так як не утримується на лагу, просверливаются отвори. Свердло повинно бути менше діаметра шурупа на 1 ÷ 2 мм, так як він повинен увійти в отвір щільно. Після цього у верхній частині їх баньки «під потай», щоб капелюшок самореза після його вкручування поглибилася в деревину на 3 ÷ 4 мм. Кожна дошка закріплюється до одного лагу двома саморізами.

Таке посилення має усунути скрип дощок, нещільно притиснуті до лагам

Таке посилення має усунути скрип дощок, нещільно притиснуті до лагам

 • Після вкручування саморезов залишилися поглиблення очищаються від пилу і замазують шпаклювальним складом для дерева. Після висихання шпаклівки проводиться зачистка, шліфування, знепилювання і, при необхідності — фарбування.
 • У разі якщо на дощату підлогу покритий листами фанери, то скрип може виходити не тільки з причини проблем з дошками і лагами, але і через недостатньо добре закріпленого покриття. Тому перш ніж піднімати фанерний настил, його необхідно перевірити на прогини і скрип, пройшовшись по його поверхні. Визначивши місце прогину, варто спробувати вкрутити в цій області саморізи, які притягнуть фанеру до дощок. Цілком можливо, що цього буде достатньо, і скрип більше турбувати не стане.

Якщо ж цей варіант не підійде, то доведеться демонтувати весь фанерний настил і шукати причину в дощатій покритті або лагах.

Ремонт підлоги клеєм-піною

Сьогодні у продажу можна знайти багато нових складів, призначених для ремонту підлоги. Вони часто дозволяють легко усунути скрип дощок, що виник від розсихання дерев’яної конструкції.

 Клей-піна «Fix-A-Floor»

Клей-піна «Fix-A-Floor»

Однією з таких новинок є клей-піна «Fix-A-Floor», який відмінно справляється з усуненням різних дефектів дерев’яної підлоги.

Працювати з подібним складом зовсім нескладно. І для цього достатньо мати спеціальний пістолет-шприц для видавлювання маси з туби.

«Епіцентр» скрипу виявлено. Його передбачувані межі намічені дрібному.

«Епіцентр» скрипу виявлено. Його передбачувані межі намічені дрібному.

 • Першим кроком визначається область скрипу. Звичайним крейдою відзначається зона найбільшої ймовірності його виникнення.

Висвердлювання технологічних отворів для проведення ремонту

Висвердлювання технологічних отворів для проведення ремонту

 • Далі, в зазорі між скрипучими дошками просверливаются два — три отвори. Їх кількість буде залежати від довжини ремонтної зони. Відстань між отворами — приблизно 200 ÷ 300 мм.

За допомогою шприца-пістолета і отвори і вязель між дошками на наміченому ділянці щільно заповнюється ремонтним клеєм

За допомогою шприца-пістолета і отвори і вязель між дошками на наміченому ділянці щільно заповнюється ремонтним клеєм

 • Тепер отвори і зазор між дошками необхідно заповнити невеликою кількістю клею-піни. Цей склад при висиханні міцно зв’яже сусідні дошки між собою.

Надлишки клею прибираються відразу, поки він не почав схоплюватися

Надлишки клею прибираються відразу, поки він не почав схоплюватися

 • На завершення робіт надлишок клею до його застигання стирається з поверхні звичайної губкою.
 • При необхідності отвори маскуються шпаклювальним складом, близьким за кольором до відтінку підлогового покриття.

Цей простий варіант ліквідації скрипу може виконати будь-який власник житла, приклавши мінімум зусиль. Через брак спеціального клею-піни, замість нього можна використовувати звичайну монтажну піну з невеликим розширенням. Якщо використовується останній варіант, то надлишок піни слід видаляти тільки після її розширення і застигання. У застиглому вигляді вона легко зрізається канцелярським ножем.

Зверху зазори між дошками можна промазати масляним шпаклювальним складом, додавши в нього колір, близький до основного підлогового покриття по відтінку.

перебирання статі

Якщо після випробування всіх доступних способів поверхневого ремонту підлогу продовжує видавати скрип, значить, проблема криється в дефектах його внутрішньої конструкції. Тому доведеться провести демонтаж дощатої підлоги для ревізії лагов. При цьому необхідно перевірити рівність їх установки і міцність деревини.

До речі, якщо приймається рішення про перебиранні статі, то заодно можна вирішити проблему його утеплення і шумоізоляції.

Отже, щоб не робити помилок і не ускладнювати роботу, варто розглянути покрокову реконструкцію статі. Необхідно відразу зазначити, що сьогодні існує досить багато інструментів, які здатні значно полегшити будівельні роботи. Однак в даному випадку, майстер використовує для згуртовування дощок підручні пристосування, які кожен може виготовити самостійно.

ІлюстраціяКороткий опис виконуваної операції
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиПершим кроком йде демонтаж дощатої підлоги.
Спочатку необхідно видалити плінтуси. Якщо їх планується використовувати вдруге, то знімати їх необхідно дуже акуратно. Краще за все не тягнути за сам плінтус, а, знайшовши кріпильні цвяхи, витягти їх обценьками.
Щоб визначити місце розташування цвяхів, плінтус необхідно акуратно підчепити від стіни монтуванням. При відділенні рейки цвяхи відразу ж виявлять себе.
Ще простіше, якщо плінтус закріплений саморізами — їх просто викручують шуруповертом.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиДалі, за допомогою тієї ж монтування з лагов знімаються дошки.
Якщо вони в хорошому стані, і їх планується укласти назад, необхідно постаратися їх не пошкодити. Дошки також злегка піднімають від лагів, тобто цвяхи теж будуть трохи витягувати разом з ними. Коли вони стануть помітні, їх легко можна буде висмикнути обценьками. Таким чином, дошка залишиться цілою.
При знятті дощок їх рекомендується відразу пронумеровувати, щоб після ремонту лагов укласти на місце в тій же послідовності.
Тріснуті і підгнилі дошки теж необхідно нумерувати, але відкладати в сторону. Це для того, щоб потім виготовити по ним нові й укласти їх на місце прийшли в непридатність.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиКоли дошки будуть видалені з каркаса, необхідно провести ретельне прибирання підстави. Інакше буде дуже непросто визначити причину скрипу.
Далі, проводиться ретельна ревізія підстави і лагів.
Якщо в бетонній основі виявляться тріщини, їх рекомендовано розширити, очистити, заґрунтувати і закрити цементно-піщаним розчином або спеціальної ремонтної шпаклівкою. Наступні роботи можна буде робити тільки після застигання ремонтної суміші.
Якщо при огляді будуть виявлені пошкоджені лаги, то їх необхідно замінити, так як, можливо, саме через них підлоги видавали скрип.
Якщо лаги розташовані із занадто великим кроком, то краще за все додати в каркас додаткові елементи. Крок між лагами повинен бути не більше 600 мм. При їх установці від стіни слід відступити 80 ÷ 100 мм.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиСтарі лаги або нові, в будь-якому випадку вони повинні бути виставлені по рівню в одну площину. Для їх вирівнювання потрібно довгий, близько 1.5 ÷ 2 м будівельний рівень, або більш короткий і правило. Лаги перевіряються на рівність установки, як по ширині, так і по довжині приміщення.
При необхідності їх підняття можна використовувати жорсткі прокладки необхідної товщини або ж спеціальні регульовані анкери.
Після того як лаги будуть виставлені в одну площину, їх необхідно жорстко закріпити до основи. Для цього в лагах і прокладках, а також бетонній основі просверливаются отвори, через які вкручуються або забиваються анкерні або анкери кріпильні елементи.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиЯкщо довелося робити повну реконструкцію статі, то є сенс провести утеплення і звукоізоляцію конструкції.
Для цього на поверхню підлоги настилається і закріплюється на лагах гідроізоляційний матеріал.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиЗверху ізоляційної мембрани укладається утеплювач — це може бути мінеральна вата, пінопласт, шлак або керамзит.
До речі сказати, для приватного будинку керамзит стане оптимальним варіантом, тому що в ньому не живуть гризуни. Особливо добре використовувати керамзит дрібної фракції.
Зверху утеплювач закривається паропроницаемой мембраною, яка дозволить волозі йти з утеплювача і не дасть проникати в приміщення ворсинкам від мінеральної вати або пилу від інших утеплювачів.
Всі плівкові покриття фіксуються на лагах за допомогою скоб і степлера.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиТепер можна переходити до повернення на місце старих дощок, і замінюють деякі з них нових.
Дошки необхідно монтувати так, щоб між ними залишалося мінімальну відстань.
Починається монтаж з дошки під номером один. Її укладають перпендикулярно лагам і добре вирівнюють, так як вони задасть напрямок всім іншим дошкам покриття.
Між першою дошкою (як по її довжині, так і з торців) і стіною повинен залишатися технологічний зазор в 8 ÷ 10 мм. Це відстань допоможе зберегти покриття в цілості при температурному розширенні матеріалу.
Як прибрати скрип дерев'яної підлоги
Як прибрати скрип дерев'яної підлоги
Якщо кріплення дошки до лагам буде здійснюватися цвяхами, то їх рекомендовано забивати під кутом до поверхні дошки, так фіксація буде надійніше.
Саморізи вкручуються вертикально. Для облаштування дощок підлоги слід вибирати саморізи, які мають різьбу, не доходить до їх капелюшки. Вони надійніше будуть утримувати елементи конструкції між собою.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиЩоб не розколоти дошку при укрученні саморізів, рекомендовано просвердлити для них заздалегідь отвори тонким свердлом.
Верхню частину отвору необхідно розширити (раззенковать) так, щоб капелюшок гвинта була розташована врівень або на 1 ÷ 2 мм нижче основної поверхні.
Дошка прикручується двома — трьома саморізами до кожного з лаг.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиДругу і наступні дошки, перед їх закріпленням, необхідно стягувати між собою.
В даному випадку майстер застосував методику ущільнення настилу розпірним клином. Клин можна виготовити самостійно з бруса, спилявши його під кутом.
Крім нього, буде потрібно відрізок дошки (товстої фанери), в яку буде впиратися клин.
Цей упор прикручується до лагу на відстані 20 ÷ 25 мм від покладеної дошки чотирма саморізами.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиДалі, між закріпленим упором і дошкою вставляється клин.
До його широкій стороні приставляється брус, по якому вдаряють молотком. Брус необхідний для того, щоб не розбити молотком деревину клина, так як він буде потрібно для ущільнення всіх дощок настилу.
Клин при його підбиття буде просуватися вперед, приживаючись останню дошку до попередньої. Коли вони будуть максимально з’єднані між собою, останню дошку фіксують до лагам саморізами.
Таким же чином відбувається сплачіваніе всіх мостин.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиЯкщо остання мостина не входить в простір між передостанній дошкою і стіною, її необхідно розмітити і відпиляти зайву частину по всій її довжині.
Розмітку дошки слід проводити за місцем її установки, з огляду на те, що між нею і стіною повинен утворитися технологічний зазор.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиЗріз бажано проводити під кутом, щоб нижня поверхня дошки була менше верхньої площини на 8 ÷ 10 мм.
Таким чином, між стіною і дошкою буде створено вентильований простір.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиУклавши останню дошку на місце, її також необхідно притягнути до основного покриттю. Цей процес проводиться за допомогою притягує скоби і молотка. Після того як між дошками залишиться мінімальний зазор, останню мостину необхідно відразу ж зафіксувати до лагам саморізами.
Тепер можна провести перевірку підлог на скрип. Для цього по ньому необхідно походити і натискати на поверхню ногами, докладаючи зусилля, особливо в раніше проблемних місцях.
Якщо монтаж зроблений правильно, то скрипу бути не повинно.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиПісля того як всі дошки будуть повернуті на місце, підлоги рекомендовано відшліфувати.Цей процес особливо актуальний в тому випадку, коли на мостинах за період експлуатації зібрався товстий шар фарби, який надає поверхні неакуратний вигляд.
Шліфування, а вірніше сказати — циклювання найкраще робити за допомогою спеціальної машини. Цей прилад можна на час орендувати, або ж запросити для роботи майстра з його обладнанням.
Бажано очистити поверхню підлоги від фарби повністю, до чистої деревини.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиДалі, підлоги необхідно обробити антисептичною ґрунтовкою, яка захистить матеріал від біологічних пошкоджень і створить хорошу адгезію для фарбувального шару.
Навіть якщо планується настелити на дошки фанеру або ОСБ, грунтовка все одно не буде зайвою.
Як прибрати скрип дерев'яної підлогиМонтаж плінтуса здійснюється після настилу фанери і декоративного покриття або ж перед фарбуванням дощатої підлоги.
Як правильно виконати цей етап робіт — докладно описано в спеціальній публікації нашого порталу «Монтаж дерев’яного плінтуса» .
Читайте також:  Лінолеум спеціального призначення

 

Читайте також:  Виниловая плитка для пола

 

* * * * * * *

Тепер, знаючи варіанти ліквідації неприємних скрипучих звуків, що виникають при пересуванні по підлозі, можна почати перевірку дощатої підлоги. Потім, визначивши причину їх виникнення, можна сміливо приступати до ремонтних робіт, вибравши найбільш підходящий спосіб.

Необхідно також зауважити, що повна реконструкція дерев’яної підлоги — це тривалий і трудомісткий процес. І особливо в тих випадках, коли не знаєш, що чекає після демонтажу дощок. Тому якщо хозяіва вирішують провести капітальний ремонт, то слід правильно оцінити свій досвід в цій сфері робіт, зважити свої можливості. Можливо, розумніше буде доручити цю задачу професіоналам, які набагато швидше і зі знанням справи впораються з такою проблемою.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1619 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *