Інфрачервоне опалення будинку

Що таке інфрачервоне опалення будинку, особливості проекту

Перш ніж вибрати інфрачервоний обігрівач і встановити його в будинку, кожному господареві необхідно розібратися з принципом роботи даного типу техніки, детально ознайомитися з основними виробниками. У цій статті подано класифікацію ІК — приладів за способом розташування елементів, а також запропоновано ряд рекомендацій, які допоможуть користувачам правильно встановити опалювальну техніку даного типу дії.


Що таке інфрачервоне опалення будинку? Принцип роботи, переваги і недоліки проекту

Інфрачервоне опалення з кожним роком все більше поширюється у світі і займає позицію гідної альтернативи звичайним обігрівачів. Все ІК-прилади функціонують за стандартною схемою:

 • техніка підключається до мережі (220 ВТ);
 • нагрівається ТЕН;
 • від Тена тепло перенаправляється на спеціально встановлену тепловипромінюючої пластину;
 • від пластини утворюється інфрачервоне випромінювання.

При цьому, дана система обігріву, від традиційної відрізняється тим, що спочатку нагріваються предмети, які знаходяться в приміщенні, а вже від них тепло отримує повітря. Даний процес опалення приміщень ефективний тим, що повітря, у міру нагрівання піднімається вгору, і тепло розходиться по кімнатному простору рівномірно.

Живі організми, в тому числі і людина, на інфрачервоне тепло реагують трохи інакше ніж на звичайне. За рахунок того, що перше активно впливає на периферійну кровоносну систему, відчуття комфорту при такому обігріві настає на 2-3 градуси нижче, ніж при впливі друге. Це дозволяє не включати прилади на повну потужність, і значно економити їх енергію.

7abe85f1dba47591a1f95f008cfc2486 500x450 - Інфрачервоне опалення будинку

Переваги та недоліки проекту інфрачервоної опалювальної системи можна відобразити наступним чином. переваги:

 • установка обладнання не вимагає наявності окремого приміщення;
 • компактність техніки;
 • можливість вписати прилади в будь-який інтер’єр;
 • система абсолютно безпечна для здоров’я людини;
 • ІК-прилади призначаються для використання як в закритих приміщеннях, так і на відкритому повітрі, головне, щоб була присутня електрична мережа;
 • обладнання активно використовується на фермах, а також в теплицях.

При перерахованих вище плюсах, можна виділити і найголовніший недолік проекту інфрачервоної опалювальної системи — це високі цінові показники на обладнання.

c37ec842342bd57bf8261944627a6c8a 500x450 - Інфрачервоне опалення будинку

Різновиди інфрачервоних обігрівачів. Панельні, плівкові

Інфрачервоні обігрівачі виробляються в двох конструктивних виконаннях: плівковому і панельному. Перша різновид застосовується для створення конкретної зони відпочинку, як теплового облаштування лоджії і т.п. Вони призначаються як для стельового, настінного, так і статевого покриття. Для даних опалювальних конструкцій абсолютно не підходять натяжні стелі. Основу плівкових обігрівачів можуть становити тонкий шар графіту або карбонатні нитки, які розташовуються паралельно одна одній. Цей вид відмінно вписується в інтер’єр і використовується в якості локального теплового приладу в спеціально відведеній ділянці кімнати.

Принцип роботи обігрівачів другого виду полягає в прийнятті тепла від Тена, спеціально встановленої панеллю, конструкція якої може бути виконана з таких матеріалів як гіпсокартон (доповнено теплоізоляційним шаром і графітової ниткою), а також скла або пластику (доповнені керамікою або анодованим алюмінієм). Дана техніка реалізується в продажу в різних декорованих, вишуканих моделях.

a86c64b337af63a9e6e009ab5cf45283 500x450 - Інфрачервоне опалення будинку

Основна класифікація за способом розташування елементів. Підлогові, настінні і стельові пристрої

Сучасний ринок представляє великий асортимент інфрачервоних опалювальних приладів, які, щодо способу розташування елементів, прийнято розділяти на підлогові, настінні і стельові. Більш детальна інформація подана в таблиці.

 Класифікація інфрачервоних обігрівачів за способом розташування елементів
підлогові Усередині підлогових приладів встановлені плоскі нагрівальні деталі. Даного типу покриття реалізуються в рулонах. В процесі монтажу їх нарізають на шматки потрібних розмірів. Дані модульні матеріали при укладанні на підлогу, вимагають дотримання відстані між матеріалом в районі 10 — 15 см, їх протипоказано розміщувати одну на іншу. Підлогові панелі можна задекорувати за допомогою ламінату, ковроліну і подібного типу покриттів. Відмінний результат виходить при використанні керамічної плитки.
настінніГоловною умовою при експлуатації даного типу конструкцій, є їх розташування на стіні. Справа в тому, що панелі слід розміщувати так, щоб вони знаходилися або вище голови мешканців, або нижче. Використовуючи настінні інфрачервоні обігрівачі рекомендовано уникати локальних зон відпочинку, це може привести до пересихання шкіри у людини, а також до інших дискомфортним ситуацій.
стельовіСтельові випромінювачі підходять для монтажу в підвісні стелі. Як правило, їх розташовують на висоті понад 3-х метрів. За рахунок конструкції, під впливом даного типу приладів, спочатку прогрівається в приміщенні підлогу. Не рекомендується розташовувати стельові панелі поблизу с дверима і вікнами, інакше виникне значна тепловіддача.

Основні виробники ІК — обігрівачів

Популярністю серед споживачів користуються моделі ІК -обогревателей від таких виробників як:

 • Ekostar;
 • Теплов;
 • UFO;
 • Термоплаза;
 • Билюкс;
 • Тімберк;
 • Ballu.

3118e37fc5e89a77847f3b36da5816bc 500x450 - Інфрачервоне опалення будинку

Інфрачервоні системи від компанії Екостар призначаються для використання у великих і маленьких приміщеннях. Моделі для промислових приміщень здатні обігрівати габаритні відділи фабрик і заводів, цехи і технічні центри. Плюсами використання такої продукції можна назвати економічність і надійність, експлуатаційний термін приладів розрахований на 25 років.

Виробник Теплов спеціалізується на реалізації обігрівачів стельового, настінного і статевого типу, які відрізняються такими особливостями як: простота установки, економічність, відсутність шкідливих випромінювань і т.д. Сучасні прилади представлені на ринку від даної компанії оснащені інноваційним механізмом регулювання теплових режимів.

Ік-обігрівачі УФО користуються популярністю в 27 країнах світу. Завдяки спеціальному вологозахищеного корпусу, даного типу техніка може з легкістю функціонувати навіть в приміщеннях з підвищеною вологістю. При перегрів УФО прилади автоматично відключаються, що значно знижує електричне навантаження і дозволяє застрахуватися від займання.

Прилади від виробника Термоплаза не видані при роботі ніяких шумів і звуків, при цьому функціонують на основі двох принципів обігріву приміщення: інфрачервоного і натурального конвекційного тепла. Установку техніки від Термоплаза можна зробити в домашніх умовах, власноруч.

Ік — обігрівачі від українського виробника Билюкс доповнені якісної теплоізоляцією, яка характеризується незаймистість навіть при максимальній температурі в 1500 градусів. Тому обігрівачі даного виробництва вважаються абсолютно безпечними. Випромінювання даних опалювальних приладів м’яко впливає на організм людини і не приносить дискомфорту.

Імпортним виробником ІК-обладнання є швейцарська компанія Тімберк, яка спеціалізується на випуску високоякісних обігрівачів даного призначення. Продукція цієї торгової марки характеризується великою популярністю і відповідає світовим стандартам якості.

Міжнародний холдинг Балу займається виробництвом і реалізацією побутової і опалювальної техніки, в тому числі і інфрачервоних обігрівачів. Продукція від виробника призначається для використання в промислових цілях і для забезпечення тепла в маленьких, затишних квартирах. Основний акцент компанія ставить на реалізацію стельових і настінних конструкцій, регулярно поповнюючи асортимент мобільними, сучасними новинками.

03f5fa21e97e0f6d2ad3bb6000fc90dc 500x450 - Інфрачервоне опалення будинку

Як правильно вибрати обігрівач для будинку або квартири

Вибір інфрачервоного обігрівача для будинку або квартири, в першу чергу, залежить від розмірів приміщення. Перед покупкою користувачеві потрібно визначиться в якому приладі він потребує, в стаціонарному чи переносному. Другого типу обігрівальне техніка характеризується порівняно невеликою потужністю і розмірами, вони практичні і мобільні. Стаціонарні моделі монтуються безпосередньо в стіни, стелю та покриття для підлоги.

Другий момент, який вимагає уваги — це тип нагрівального елементу. Вони бувають металевими, керамічними та кварцовими, за рахунок чого по різному впливають на навколишній світ. Наприклад, кварцовий нагрівач не підходить для використання людям, що страждають алергіями і астмою, до того ж за рахунок червоного кольору такі прилади сильно дратують зір. Хорошими показниками характеризуються обігрівачі з керамічним нагрівальним елементом. В процесі роботи приладу відсутнє світло, при цьому він є максимально економічним і здатний служити більше 3-х років. Недоліком такої техніки вважається дорожнеча.

При покупці інфрачервоного обігрівача варто поцікавитися товщиною анодіруются шару, який покриває пластину і відповідає за випромінювання інфрачервоних хвиль. Показником якості вважається товщина більше 25 мікрокон. Це говорить про те, що термін служби приладу може досягти і перевищити 20 років.

[Stextbox id = ‘Important’] Фахівці рекомендують поцікавитися тим, яку товщину має фольга випромінювача. У якісних, висококласних приладах цей показник перевищує 120 мікрон. Також варто звернути увагу на потужність нагрівального обладнання. Цей показник варто прирівнювати 1 до 10 (на 10 кв.м. потужність 1 кВт [/ stextbox]

Сучасний ринок представляє не тільки інфрачервоні обігрівачі, які функціонують під впливом електрики, а й моделі, що працюють за рахунок зрідженого газу. Газові установки призначаються для опалення великих метражів таких як заміські будинки, дачі, котеджі. Крім цього нюансу важливим вважається вибір приладу по типу нагрівання. Щодо цим критерієм, виділяють техніку прямого і непрямого дії. У другому випадку передбачається наявність газовідвідної системи, в першому вона відсутня, тому в приміщення повертаються продукти горіння, а це говорить про те, що господареві необхідно подбати про якісну, продуктивної вентиляційній системі.

5cd9bb901c3488efeb82b921454129a3 500x450 - Інфрачервоне опалення будинку

Як правильно встановити інфрачервоні обігрівачі в житло

Інфрачервоні електрообігрівачі протягом останніх років заслужили велику довіру у споживачів і користуються величезною популярністю. Як показує практика, з установкою такого типу нагрівальної системи, в невеликих приміщеннях, може впорається фактично кожен. Сам монтажний процес не займе багато часу і вважається досить простим.

На початковому етапі, господареві потрібно правильно вибрати місце під установку приладу. Варто врахувати що інфрачервоні обігрівачі не рекомендується встановлювати в місцях:

 • близько розташованих до іншої електротехніки;
 • недалеких від розміщення габаритної меблів;
 • НЕ віддалених від дверей, вікон і т.д.

Монтаж ІК приладу проходить в кілька кроків, які полягають в кріпленні кронштейнів за допомогою саморізів, і подальшої установки панелі. В процесі майстру знадобляться такі інструменти як: рулетка, простий олівець, викрутки, шуруповерт і плоскогубці. Встановивши інфрачервоне обладнання його потрібно ще й правильно підвести до терморегулятора, а після підключити до мережі. Для цього необхідно використовувати трижильний кабель і слідувати системі земля — ​​фаза — нуль. Кінцеві частини кабелю приєднуються до клем, згідно із зазначеною полярності на кінцях проводів. Перед включенням, фахівці рекомендують протерти панель пристрою спиртовим розчином.

8182854afe73ec7cbe5b0a7cd1a55261 500x450 - Інфрачервоне опалення будинку

Інфрачервоні обігрівальні прилади, зі своїми сильними і слабкими сторонами, займають значне місце серед скоєних опалювальних систем, дозволяючи людині створити в будинку прийнятний тепловий режим.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів

Вам також може бути цікаво:

chernovik 109 - Інфрачервоне опалення будинку
Напилюваний пінополіуретан
Загальні поняття про Напилюваний пінополіуретан З усіх ...
fasad - Інфрачервоне опалення будинку
Фотоинструкция на утепление фасада
Утепление фасада Фотоинструкция на утепление фасада Если ...
chernovik 3 - Інфрачервоне опалення будинку
Технологія утеплення мокрий фасад
Стіни будинків, що зводяться з цегли, ...
materialy dlya utepleniya potolka - Інфрачервоне опалення будинку
Утепление потолка
Утепление потолка Как правильно выполнить утепление потолка. ...
950 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *