Холодне зварювання для лінолеуму

Зміст сторінки Приховати

Холодне зварювання для лінолеуму дозволяє швидко і акуратно з’єднати частини підлогового покриття. Цей метод спайки матеріалу настільки простий, що його нескладно використовувати навіть в домашніх умовах. З цієї статті можна дізнатися, які кошти застосовуються для з’єднання лінолеуму, пластику й алюмінію. У тексті міститься повний огляд характеристик, переваг і недоліків холодної зварювання, а також керівництво по її використанню.

Холодне зварювання для лінолеуму, її дивовижна простота і ефективність

За допомогою холодного зварювання для лінолеуму можна швидко і акуратно прибрати пошкодження підлогового покриття

Чим склеїти лінолеум між собою: методи спайки матеріалу

Лінолеум — один з найпопулярніших матеріалів, використовуваних в якості підлогового покриття. Він має як переваги, так і недоліки. Істотним мінусом цього матеріалу є наявність швів. Вони утворюються при стикуванні лінолеуму між суміжними приміщеннями, а також в тих випадках, коли потрібно покрити більшу площу. З іншого боку, сучасні методи спайки дозволяють легко і швидко впоратися з цією проблемою, не застосовуючи металеві поріжки для маскування швів.

 

Метод спайки лінолеуму буває холодним і гарячим

Метод спайки лінолеуму буває холодним і гарячим

Перш ніж заглибитися в інформацію про те, як з’єднати лінолеум між собою, варто вивчити властивості і особливості цього матеріалу. Цей тип підлогового покриття використовується в якості обробки в приміщеннях офісного, житлового та виробничого призначення. Матеріал легко монтується, володіє міцністю і водостійкістю, він не ковзає і не вимагає особливого догляду. Крім цього, в продажу представлений величезний вибір кольорів і фактур. Покупці можуть придбати навіть утеплені варіанти покриття.

До переваг лінолеуму також відноситься його розмір. Матеріал випускається у вигляді рулонів різною шириною. Завдяки цьому покупець може підібрати оптимальний розмір лінолеуму для кожної кімнати в своєму будинку. Якщо ж потрібно постелити матеріал у всіх приміщеннях, то обійтися без надрізів не вийде. Причому не завжди доречно закривати стики лінолеуму металевими поріжка або фіксувати краю матеріалу за допомогою цвяхів. Оптимальним варіантом у цьому випадку стане спайка листів гарячим або холодним методом.

Зверніть увагу! З’єднання лінолеуму клеєм для холодної зварювання або спайка листів гарячим способом ідеально підходять для приміщень з високою прохідністю, а також кімнат, де підлогове покриття піддається постійним механічним навантаженням.

Переваги та недоліки гарячої зварювання лінолеуму

З’єднання листів лінолеуму методом гарячої зварювання здійснюється за рахунок температурного впливу. Цей спосіб найчастіше застосовується в приміщеннях виробничого призначення, де підлоги відчувають серйозні механічні дії. Метод також рекомендується для пайки лінолеуму в кімнатах з високою прохідністю, де покриття швидко зношується. Доцільно використовувати обробку швів гарячим способом, коли потрібно з’єднати стики великої протяжності.

 

Для з\'єднання стиків великої протяжності краще використовувати гарячу зварювання

Для з’єднання стиків великої протяжності краще використовувати гарячу зварювання

Як зварити лінолеум гарячим методом?

 1. Для роботи використовується спеціальна пальник, яка називається термофеном. Цей інструмент дозволяє розплавити матеріал шляхом нагрівання до 400 ° С.
 2. Перед тим як з’єднати лінолеум, потрібно підготувати зону стику. Для цього стамескою вибирається частина матеріалу по всій довжині шва так, щоб вийшла канавка.
 3. Зварювальний шнур заправляється в пальник, і прилад включається в електромережу.
 4. Щоб склеїти відрізи, потрібно помістити розігрітий присадний шнур в канавку. Цей матеріал має практично таку ж структуру, що і лінолеум. Шнур наноситься з невеликим натиском, всі дії повинні бути акуратними і дуже точними.
 5. Спеціальними ножицями, леза яких мають форму півмісяця, необхідно видалити надлишки клею до того, як він затвердіє. Зрізи робляться акуратно, щоб вони не вийшли занадто глибокими.
 6. Після того як розплавлений шнур охолоне, утворюється надійне з’єднання.
 7. Рубець в зоні стику необхідно акуратно зачистити.

Переваги склеювання лінолеуму гарячим методом:

 • міцне з’єднання;
 • абсолютно герметичний шов;
 • надійний і довговічний результат.
 

Основною перевагою склейки лінолеуму гарячим методом є дуже міцне з\'єднання

Основною перевагою склейки лінолеуму гарячим методом є дуже міцне з’єднання

До недоліків гарячого методу відносяться деякі обмеження в його використанні. Цей варіант зварювання підходить не для всіх типів лінолеуму. Він призначений для з’єднання жорстких і щільних полотен. Для склеювання м’якого лінолеуму гарячий метод непридатний. Під впливом високої температури матеріал розплавиться, тому стик буде зіпсований. Те ж саме стосується бюджетних видів покриття низької якості.

Крім цього, гаряче зварювання вимагає певних навичок. Не знаючи, як правильно склеювати лінолеум за цією технологією, дуже легко припуститися помилки і зіпсувати покриття.

Зверніть увагу! Іноді майстри використовують замість пальника потужний електричний паяльник. Цей варіант підійде в якості альтернативи, однак домогтися ідеально рівного шва з його допомогою не вийде.

Холодне зварювання для лінолеуму: плюси і мінуси технології

Інструкція по застосуванню холодної зварювання переконує в тому, що цей метод набагато простіше, ніж технологія склеювання матеріалу гарячим способом. Для роботи не потрібно особливих навичок або знань, а також немає необхідності в покупці спеціального обладнання. Даний метод підходить для ремонтних робіт в квартирі, які виконуються самостійно.

 

Метод холодного зварювання набагато простіше і доступніше, але потребує рівній обрізку стиків

Метод холодного зварювання набагато простіше і доступніше, але потребує рівній обрізку стиків

Для зварювання застосовується спеціальний клей, який діє як розчинник. Він розм’якшує і сплавляє краю полотен. Після висихання клею утворюється міцне монолітне покриття. Шов виходить настільки тонким і акуратним, що його важко помітити, якщо не придивлятися.

Застосування холодної зварювання має масу переваг:

 • результат склеювання досить важко помітити неозброєним поглядом;
 • для роботи потрібен мінімальний набір інструментів і матеріалів — малярний скотч і спеціальний клей;
 • процес не забере багато часу;
 • можливість обробляти стики різної ширини;
 • невисока ціна холодної зварювання для лінолеуму в поєднанні з економічною витратою клею дозволяє закрити великі шви, обмежившись одним тюбиком (цей варіант набагато вигідніше, ніж маскування стиків металевими поріжка).

Істотним мінусом холодної зварювання є обмеження на використання цієї технології для з’єднання багатошарового лінолеуму. В цьому випадку стик між полотнами буде занадто помітний. Не рекомендується також застосовувати холодний метод, якщо під лінолеумом покладений шар утеплювача. Крім того, в складі клею присутні токсичні речовини, тому в процесі роботи обов’язково потрібно захистити дихальні шляхи за допомогою маски або респіратора.

Важливо! При покупці клею необхідно перевіряти якість складу і його відповідність вимогам системи стандартів СНиП.

 

Не рекомендується застосовувати холодний метод, якщо лінолеум з утеплювачем

Не рекомендується застосовувати холодний метод, якщо лінолеум з утеплювачем

Вибір клею для стиків лінолеуму, пластику і металу

На будівельному ринку можна знайти багато різновидів лінолеуму. Для виготовлення покриття виробники використовують різні типи сировини, тому не тільки зовнішній вигляд, але і властивості матеріалу можуть відрізнятися. Роздумуючи над тим, яким клеєм приклеїти лінолеум до лінолеуму, обов’язково потрібно враховувати, що ці склади не універсальні.

Кращим вибором для роботи з покриттям є клей, виготовлений на основі полівінілхлориду. Більшість сучасних видів лінолеуму виготовляються з даної сировини. Незважаючи на це, у продажу можна зустріти полотна, виконані з інших матеріалів. Перед покупкою клею обов’язково потрібно уточнити склад лінолеуму.

Різновиди клею для холодної зварювання лінолеуму

Існує три різновиди клею для з’єднання швів між листами лінолеуму — А, С і Т. Вони мають різну консистенцію і ступінь впливу на матеріал. При виборі складу потрібно враховувати розмір зазору.

Засіб типу А являє собою клей рідкої консистенції. У його складі міститься велика кількість розчиняє компонента. Цей варіант використовується для з’єднання відрізків, між якими утворився маленький зазор — до 2 мм. Завдяки рідкої консистенції даний клей легко проникає у вузькі щілини і добре сплавляє фрагменти матеріалу в цілісне покриття. Якісний результат залежить від того, наскільки щільно і добре зістиковано листи. Полотна лінолеуму повинні лежати рівно. Ідеальний результат виходить при з’єднанні заводських крайок.

 

У продажу є три різновиди клею для лінолеуму - А, С і Т

У продажу є три різновиди клею для лінолеуму — А, С і Т

Засіб типу С має вигляд мастики для лінолеуму густої консистенції. Цей клей призначений для закладення зазорів розміром 2-4 мм. У складі мастики міститься менше розчинника, а основним компонентом є полівінілхлорид. Ця маса настільки ефективна, що здатна ідеально поєднати листи з нерівними краями.

Корисна порада! Використовуючи засіб типу С, можна виконати ремонт покриття. Цей клей дозволяє позбутися від невеликих ушкоджень. За рахунок низької ціни холодної зварювання можна істотно заощадити і відновити покриття, не вдаючись до повної заміни лінолеуму.

Клей типу Т застосовується дуже рідко. Він призначений для професійного використання при з’єднанні відрізків многокомпонентного лінолеуму. У складі цього засобу присутній поліестер і полівінілхлорид. За рахунок цих компонентів шов виходить еластичним і в той же час дуже міцним.

Згідно відгуками холодне зварювання для лінолеуму цих марок вважається найкращою:

 

Хомакол S 401 використовується для спайки плит з ПВХ

Хомакол S 401 використовується для спайки плит з ПВХ

 1. Werner Muller — склад типу А, відповідає міжнародним стандартам і застосовується для створення міцних швів на стику матеріалу. Витрата клею — 44 г / 25 пог. м.
 2. Tarkett — склад універсального призначення, який придатний для з’єднання відрізів з нерівними краями і зварювання багатошарового лінолеуму.
 3. Хомакол S 401 — використовується для склеювання матеріалу комерційного призначення, а також для спайки плит з ПВХ.
 4. Rico — в складі відсутні токсичні речовини, які були замінені пінополіуретаном і гумою штучного походження. Причому це не позначилося ні на ціні, ні на якості клею.

У бюджетній категорії кращими засобами визнані Sintex і Секунда.

Як правильно вибрати холодне зварювання для пластику

Полівінілхлорид і інші види полімерів широко використовуються в сучасній промисловості, тому на ринку зустрічається окремий тип клею для холодної зварювання пластиків.

 

У продажу зустрічається одно-, двокомпонентні і стрижневі кошти

У продажу зустрічається одно-, двокомпонентні і стрижневі кошти

Цей засіб застосовується:

 • для ремонту пластмасових компонентів корпусних частини технічних виробів;
 • з’єднання і вирівнювання деталей кузова автомобіля;
 • ремонту снастей для риболовлі;
 • спайки вузлів і елементів, виготовлених з пластика.

У продажу зустрічається кілька різновидів клею для зрощування пластика за технологією холодної зварювання:

 1. Однокомпонентний — засіб універсального призначення, підходить для з’єднання будь-яких видів пластику. Його консистенція така ж, як і у звичайного клейового складу, використовуваного для канцелярських потреб.
 2. Двокомпонентний — основними складовими даного клею є смола і наповнювач. Згідно з інструкцією холодне зварювання цього типу перед безпосереднім застосуванням змішується в рівних пропорціях.
 3. Стрижневою — має вигляд олівця з клейовим наповнювачем всередині. Перед використанням засіб ретельно вимішує, щоб вийшла однорідна маса.

При виборі складу для роботи обов’язково потрібно враховувати всі характеристики матеріалів, які будуть піддаватися склейці. В першу чергу слід дізнатися, яку температуру витримує холодне зварювання. Деякі деталі експлуатуються при високих термічних умовах, тому дуже важливо, щоб з’єднання могло витримати подібні навантаження. Стандартні варіанти клею (в залежності від марки) нормально себе почувають в температурному діапазоні від 200 до 260 ° С.

 

При виборі холодної зварювання потрібно враховувати всі характеристики матеріалів, які будуть склеюватися

При виборі холодної зварювання потрібно враховувати всі характеристики матеріалів, які будуть склеюватися

Крім цього, значення має ступінь навантажень, які може витримати з’єднання (міцність на розрив і зрушення), а також швидкість засихання.

Корисна порада! Для склеювання пластикових корпусів і тонких деталей краще використовувати рідкий склад. Грубі види робіт, такі як з’єднання елементів каналізаційної та опалювальної систем, вирівнювання бампера або кріплення зливових стоків, вимагають більш надійної фіксації. Для цих цілей рекомендується використовувати зварювання, що має консистенцію, як у пластиліну.

Яка холодне зварювання для алюмінію краще: поради щодо вибору складу

Склад, призначений для зварювання алюмінію, продається в формі рідкого двокомпонентного клею або мастики. В якості основи використовується епоксидна смола. Крім цього, до складу включені присадки і спеціальні наповнювачі, за рахунок чого підвищується міцність, стійкість з’єднання до впливу високих температур і агресивних речовин. Ці компоненти також покращують адгезійні властивості зварювання. Такий клей буде дуже корисний, якщо потрібно виконати ремонт в складних умовах.

У будівельних магазинах представлений величезний асортимент засобів для склеювання алюмінію, причому як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва. Щоб не помилитися з вибором, потрібно:

Ринок пропонує величезний асортимент холодної зварювання для алюмінію

Ринок пропонує величезний асортимент холодної зварювання для алюмінію

 • упевнитися, що характеристики клею відповідають вимогам тих видів робіт, які будуть виконуватися з його допомогою;
 • віддавати перевагу універсальним варіантів, розрахованим на склейку алюмінію з іншими видами матеріалів;
 • ретельно вивчати рекомендації виробника разом з інструкцією;
 • консультуватися з продавцем;
 • знайомитися з залишеними про холодної зварюванні відгуками споживачів.

Крім цього, слід брати до уваги той факт, що для висихання рідких складів потрібно набагато більше часу, ніж для мастики.

Як користуватися холодним зварюванням при укладанні лінолеуму

Процес спайки покриття досить простий. З цією роботою впорається навіть новачок, головне при цьому — повністю дотримуватися технологію і діяти акуратно. Перед тим як склеїти стики лінолеуму, потрібно подбати про те, щоб під рукою були всі необхідні інструменти і пристосування.

Крім клею, для роботи потрібні:

При покупці лінолеуму потрібно брати матеріал з запасом в 5-6 см

При покупці лінолеуму потрібно брати матеріал з запасом в 5-6 см

 1. Лінійка і кутник — бажано використовувати для даних цілей металеві моделі. Вироби, виготовлені з такого матеріалу, не деформуються. При цьому вони дуже тонкі і рівні. Лінійка обов’язково повинна бути довгою.
 2. Малярський скотч — в якості альтернативи при його відсутності можна застосовувати двосторонній варіант.
 3. Ріжучий інструмент — лезо ножа повинно бути гострим, щоб всі зрізи виходили максимально акуратними.
 4. Захисна підкладка — поміщається під швом, щоб в процесі різання лінолеуму не пошкодити підлогу. Для цих цілей може використовуватися фанера, щільний картон, ДСП або шматок старого лінолеуму.
 5. Захисні засоби — маска або респіратор для захисту дихальних шляхів, а також рукавички.

Корисна порада! При покупці лінолеуму потрібно брати матеріал з запасом, оскільки для вирівнювання і якісної стикування полотен додатково буде потрібно близько 6 см.

Чим різати лінолеум в домашніх умовах і як це зробити правильно

Для різання натурального лінолеуму і покриття з полівінілхлориду можна використовувати кілька варіантів інструменту.

Для різання лінолеуму можна використовувати будівельний ніж, ніж для лінолеуму і різак для підлогового покриття

Для різання лінолеуму можна використовувати будівельний ніж, ніж для лінолеуму і різак для підлогового покриття

Будівельний ніж — інструмент з висувною конструкцією зі змінним ріжучим полотном, яке жорстко фіксується. Зовні нагадує канцелярський ніж, проте він пристосований під будівельні потреби. Застосовується для розкрою тонкого і товстого матеріалу. В процесі роботи обов’язково потрібно контролювати хід його леза.

Ніж для лінолеуму — інструмент, ріжучий елемент якого зігнутий, в деяких моделях він має форму гачка. Підходить не тільки для різання лінолеуму, але і для розкрою килимових та інших м’яких покриттів. Цим ножем зручно робити прямі і фігурні надрізи.

Різак для підлогового матеріалу має безліч модифікацій. Варіант, який пристосований для лінолеуму, укомплектований ріжучим елементом у формі диска, який фіксується на спеціальній рамі з рукояткою. З його допомогою можна виконати якісні надрізи з рівною кромкою.

Виконувати різання лінолеуму ножем у формі гачка дуже зручно

Виконувати різання лінолеуму ножем у формі гачка дуже зручно

Міцність спайки полотен залежить від того, наскільки рівно виконані зрізи. Перед тим як склеїти лінолеум холодним зварюванням, потрібно ретельно і акуратно виконати розкрій матеріалу. Перш ніж приступити до роботи, покриття витримується в приміщенні протягом 1-2 тижнів. Точний термін вказує виробник лінолеуму. Це необхідно для того, щоб матеріал адаптувався до температурного режиму кімнати.

Щоб не помилитися в процесі різання лінолеуму, бажано виконати виміри кілька разів. На основі цих даних проводиться розрахунок. Склавши схему розміщення полотен, можна значно полегшити собі роботу.

Припуски при нарізці матеріалу:

Довжина приміщення, мВеличина припуску, мм
5-620
6-1040-50
10-1250-70

 

Припуски компенсують природну усадку матеріалу, а також втрати в процесі його підрізування. Розкрій лінолеуму потрібно виконувати впевненими рухами, роблячи натиск. Після цього полотна витримуються в приміщенні від 3 до 5 днів, поки вони не випростовується.

Важливо! Не варто намагатися видалити з поверхні «хвилі» будь-яким способом. Якщо матеріал якісний, він сам випрямиться.

Потім полотна розкладаються по кімнаті і в місцях, де випирають комунікації або декоративні елементи, обрізаються надлишки. Перш ніж це зробити, потрібно підготувати шаблон-викрійку і перенести з її допомогою розмітку на лінолеум.

Будівельний ніж для лінолеуму зовні нагадує канцелярський

Будівельний ніж для лінолеуму зовні нагадує канцелярський

Укладання лінолеуму: як стикувати листи перед спайкою

Перед тим як злити лінолеум, потрібно переконатися, що його листи зафіксовані правильно, а їхні краї добре зістиковано. В цьому випадку клей зможе рівномірно заповнити щілину і сформувати міцне з’єднання.

Підстава перед наклеюванням очищається від сміття і пилу. Якщо в приміщенні укладається лінолеум з візерунком, одне полотно потрібно розкласти на підлозі, а друге помістити поверх нього з нахлестом, рівним приблизно 5 см. Попередньо під матеріалом слід розмістити захисну підкладку. Вона має бути присутня по всій довжині стику. Положення відрізків по відношенню один до одного змінюється до тих пір, поки малюнок в зоні стику не збіжиться.

Потім на верхній лист наноситься розмітка, що позначає місце стику. Бажано, щоб ця лінія проходила через центр нахлеста. Тепер можна приступати до видалення зайвого матеріалу. Для цього необхідна довга лінійка, яку потрібно розмістити уздовж майбутнього шва. Обов’язково потрібно простежити, щоб під нею виявилися обидва полотна. За допомогою лінійки полотно добре притискається, уздовж неї робиться рез. Щоб стик для зварювання лінолеуму вийде рівним і акуратним, потрібно розкроїти два листа одночасно.

Фіксацію матеріалу можна виконати різними способами. Щоб домогтися надійного результату, потрібно покрити клеєм всю поверхню підлоги. Другий метод передбачає фіксацію матеріалу за допомогою двосторонньої клейкої стрічки. В цьому випадку полотна кріпляться не так жорстко. Найчастіше даний спосіб застосовується, якщо лінолеум буде використовуватися в якості тимчасового покриття. Клей для фіксації полотна до підлоги готується відповідно до інструкції виробника, що додається до упаковки. Для нанесення складу краще застосовувати шпатель.

Щоб якісно стикувати листи перед пайкою потрібно скористатися клейкою стрічкою

Щоб якісно стикувати листи перед пайкою потрібно скористатися клейкою стрічкою

Існує певний порядок монтажу покриття. Спочатку матеріал кріпиться біля стіни. Далі хвилеподібними рухами клей наноситься на 60-70% лінолеуму. Кількість складу необхідно контролювати, щоб не було надлишків. Потім полотно потрібно акуратно опустити і розгладити по всій площі. Для цього його поверхню прокочується важким валиком. Аналогічним чином проводиться монтаж покриття на другій половині приміщення.

Корисна порада! Якщо такого інструменту, як важкий валик, немає під рукою, замість нього можна використовувати будівельний рівень. Попередньо його слід обмотати м’якою тканиною.

Витрата клею для зварювання швів лінолеуму і методи його нанесення

Перед тим як склеїти шви лінолеуму, потрібно оцінити якість його нарізки і форму краю. Якщо стики вийшли нерівними, бажано використовувати засіб з високим вмістом полівінілхлориду. Такі зрізи зазвичай легко розходяться, а за допомогою густого складу можна якісно заповнити всі порожнечі і запобігти зсув матеріалу. Клей з великою кількістю ПВХ ідеально підійде для з’єднання полотен, що мають складну незграбну форму.

Якщо холодне зварювання буде використовуватися для склеювання старого лінолеуму, який експлуатувався протягом тривалого часу, для роботи краще взяти склад в’язкої консистенції. Такі засоби містять малу кількість розчинника, при цьому вони забезпечують високу якість з’єднання. Для склеювання нового покриття підійдуть склади рідкої консистенції. Після них шов виходить дуже акуратним і практично непомітним, проте надійність з’єднання набагато нижче.

Для склеювання старого лінолеуму краще взяти склад з в\'язкою консистенцією

Для склеювання старого лінолеуму краще взяти склад з в’язкою консистенцією

Існує два способи нанесення клею для зварювання лінолеуму:

 1. За допомогою тюбика і голки ретельно змащуються обидва зрізи. Під впливом клею краю сплавляються і міцно з’єднуються між собою.
 2. Спочатку промащується тільки одна кромка і прикладається до підлоги. Потім за допомогою клею обробляється другий зріз і щільно укладається поруч. Після цього шов потрібно розгладити.

Витрата складу залежить від кваліфікації людини, який здійснює склейку, товщини лінолеуму, а також особливостей самого засобу. У більшості випадків використовується розчин типу А. У середньому тюбик об’ємом 50-60 мм може покрити 25 пог. м шва. Клей марки С більш в’язкий, тому його витрата більше. Для обробки 25 пог. м шва буде потрібно не менше 70-90 мл. Деякі виробники вказують обсяг клею в грамах. Цей нюанс обов’язково слід брати до уваги при розрахунку потрібної кількості.

Витрата клею популярних марок наведено в таблиці:

Найменування клеюобсяг ємностіПокривається довжина шва, пог. м
Axton60 г5
WernerMuller44 г25
Хомакол S 40160 мл25
Rico60 мл25
секунда75 мл50
Tytan100 мл45
Sintex100 мл50

Як користуватися холодним зварюванням для лінолеуму

Коли зрізи і стики матеріалу підігнані, потрібно переконатися, що під поверхнею полотен не залишилося бульбашок. У процесі зварювання повітря може переміститися в зону з’єднання і з часом зруйнувати шов. Полотна слід придавити невеликим пресом. Перед початком роботи не завадить вивчити інструкцію виробника, де вказано, як правильно склеїти лінолеум і при якій температурі рекомендується використовувати клей.

Корисна порада! Багато клейкі маси містять агресивні компоненти, які можуть пошкодити лінолеум. Особливо це стосується покриттів з глянцевим блиском. Щоб запобігти попаданню складу на лицьову поверхню, матеріал по всій довжині стику проклеюється малярських скотчем. Зробити це потрібно так, щоб для взаємодії клею залишилося всього кілька міліметрів кромочної частини. Скотч наклеюється на обидва краї.

За допомогою спеціального ножа необхідно прорізати канавку між листами. Діяти при цьому потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити матеріал з боків.

Канавку між листами заповнюють клеєм поки він не проступить над поверхнею скотча

Канавку між листами заповнюють клеєм поки він не проступить над поверхнею скотча

У комплекті з клеєм для зварювання йде спеціальна насадка у вигляді голки. Її потрібно надіти на тюбик, після чого можна приступати до роботи. Канавку між листами слід заповнювати клеєм до тих пір, поки склад не проступить над поверхнею скотча приблизно на 3-4 мм. Потім голку потрібно послідовно просувати по всій довжині стику, завдаючи засіб таким же чином. Після заповнення швів клей потрібно залишити просихати протягом 15 хв. За цей час склад трохи схопиться, після чого можна буде видалити скотч з поверхні. Для повного висихання клею потрібно близько 3 ч.

Не рекомендується використовувати фен або інші способи впливу, щоб прискорити сушку. Під впливом температури склад може різко зменшитися в обсязі, що в результаті негативно позначиться на якості отриманого з’єднання. Після того як холодне зварювання повністю висохне, можна видалити надлишки клею. Краще це зробити в два заходи. Спочатку обрізаються сильно виступаючі ділянки, а через добу можна прибрати залишки і акуратно зачистити поверхню. Не завадить також пройтися по шву повстю.

 

Якщо склад все ж потрапив на поверхню, не варто його відразу ж витирати, щоб не деформувати шов і не пошкодити покриття. Краще дочекатися, поки клей повністю висохне, а потім зрізати його за допомогою гострого канцелярського ножа.

В цілому технологію зварювання лінолеуму холодним способом може освоїти будь-яка людина. Цей процес досить простий і не вимагає особливого досвіду. Головне — дотримуватися техніки безпеки і діяти дуже уважно.

Як користуватися холодним зварюванням для лінолеуму: відео з інструкцією


 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Рідкі шпалери: що це таке і як ними користуватися

Вам також може бути цікаво:

0 - Холодне зварювання для лінолеуму
Ізолон-характеристики і призначення
Асортимент матеріалів для утеплення та звукоізоляції ...
gruntovka - Холодне зварювання для лінолеуму
Грунтовка
Грунтовка является обязательным элементом всех отделочных ...
berezovaya fanera dlya stroitelstva - Холодне зварювання для лінолеуму
Березовая фанера для строительства
Фанера - превосходный известный листовой стройматериал, ...
vidyi i klassifikatsiya ds - Холодне зварювання для лінолеуму
Виды и классификация ДСП
Если при подходе к ДСП на ...
530 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *