Хімічний анкер

У наш час завдяки інноваційним технологічним розробкам з’являються постійно нові матеріали, здатні полегшити і прискорити будівельні роботи, значно підвищити міцність і довговічність створюваних конструкцій. Однією з таких новинок є хімічний анкер, не так давно з’явився у вільному продажі.

Хімічний анкер - що це таке, і як його застосовуватиХімічний анкер — що це таке, і як його застосовувати

Отже, хімічний анкер — що це таке, і як його застосовувати? З таким запитанням напевно виникає у багатьох домашніх майстрів, тих, хто вперше зіткнувся з такою «дивиною» або просто почуло ній. Матеріал відносно новий, і поки ще не завоював широку популярність, але, напевно, більшою мірою — тільки через недостатність інформації. Тому в даній публікації постараємося хоч в якійсь мірі заповнити цю прогалину, розглянемо різновиди і характеристики хімічних анкерів, основні технологічні прийоми їх використання.

Що таке хімічний анкер?

Хімічний анкер за своєю суттю є двокомпонентною клейову масу, виготовлену на основі синтетичних смол. У технічній літературі і в розмовній сленгу будівельників він має чимало інших найменувань — «вклеюється анкер», «инжекционная маса», «система, вклеюється анкер», «рідкий дюбель або анкер», ну і «хімічний анкер».

Вперше цей тип кріплення був застосований в гірничодобувній галузі — для монтажу конструкцій з кріплення до пухким породам. Згодом — поширився на всю будівельну галузь.

На відміну від традиційних анкерів з розпірні елементами, хімічні матеріали здатні забезпечити високу надійність фіксації на нестійкому, дуже міцної або складному за своєю структурою матеріалі.

Хімічні анкери — це не просто звичайна туба з клеєм, а високотехнологічна кріпильна система. Зазвичай на додаток до складів в продаж поставляються прилади для свердління шпурів, пістолети-змішувачі, дозатори маси, спеціальні скребки і йоржі для очищення отворів і інші необхідні інструменти і пристосування.

Склади хімічних анкерів підбирають під конкретну задачу, враховуючи умови застосування, в тому числі, безумовно, специфіку матеріалу, з якого зведено основа.

Пропорції різних речовин, які використовуються у виготовленні хімічних анкерів, є комерційною таємницею кожного з виробників. Єдине, що можна сказати з деякою часткою впевненості — це те, що до складу входять такі компоненти, як:

 • Синтетичні смоли, вироблені на основі поліуретану, акрилу або поліефіру.
 • Кварцовий дрібнофракційний пісок.
 • Цементний склад — використовується в якості наповнювача і в’яжучого компонента, що забезпечує міцності клею.
 • Затверджувач.

Принцип роботи хімічного анкера полягає в кріпленні металевого стержня (шпильки) за допомогою синтетичного клею в бетонних (в тому числі в пористих бетонах), цегляних і багатьох інших конструкціях. Хімічна маса глибоко проникає в матеріал підстави, заповнюючи його пори. Потім синтетичні смоли тверднуть, утворюючи моноліт, надійно утримує анкерну деталь в підставі.

Хімічні анкери широко використовуються для установки металевих кріпильних деталей в основну несучу конструкцію.Хімічні анкери широко використовуються для установки металевих кріпильних деталей в основну несучу конструкцію.

Технологія фіксації за допомогою хімічного анкера проста — клеїть масою (за допомогою спеціального пістолета-дозатора або установкою особливої ​​капсули) заповнюється підготовлений отвір. Після цього в нього вставляється металевий елемент (найчастіше — шпилька, але може бути і просто рифлений арматурний прут). Хімічний склад як би обволікає метал, заповнюючи навіть вузькі зазори між витками різьби.

Приклад, використання хімічного анкера: зліва - шпилька з різьбленням (кріпильний елемент), в центрі - отвір в пористого бетону і закріплена в ньому шпилька, праворуч - те ж саме, але при використанні хімічного анкера в важкому бетоні.Приклад, використання хімічного анкера: зліва — шпилька з різьбленням (кріпильний елемент), в центрі — отвір в пористого бетону і закріплена в ньому шпилька, праворуч — те ж саме, але при використанні хімічного анкера в важкому бетоні.

Ці анкерні з’єднання по здатності витримувати висмикувати навантаження коштують значно вище звичайних анкерів або дюбелів. А при дуже високих навантаженнях — взагалі не мають аналогів.

Необхідно відзначити, що міцність з’єднань, здійснених за допомогою хімічних анкерів, настільки висока, що матеріал застосовується навіть при будівництві балконів, козирків будівель, мостів, причому — в підводному їх частини, і т.п.

Особливо актуально застосування даного матеріалу в тих випадках, коли традиційні анкерні кріплення і дюбелі не здатні забезпечити надійне з’єднання кріплення і підстави. Наприклад, якщо металеві елементи необхідно закріпити в «слабкому» підставі — це може бути пустотний цегла, черепашник, вапняк, піщаник, керамзитобетон, або газобетон. Тому останнім часом популярність цього матеріалу неухильно зростає.

Різні склади, що клеять мають різний період схоплювання і повного затвердіння. Він може варіюватися від декількох годин до доби.

Різновиди хімічних анкерів

Як вже було сказано вище, хімічні анкери зазвичай є двокомпонентними складами. Їх складові змішуються між собою безпосередньо перед застосуванням. Вони виробляються і надходять у продаж в трьох видах: ампульний варіант, склади, упаковані в два картриджа, а також в один картридж, розділений всередині на два відділення.

Матеріали, упаковані в картриджі, мають один принцип дії. Однак, для різних типів таких упаковок потрібно і різний інструмент, призначений для дозованої полдачі складу в просвердлені отвори (шпури).

Капсульний або ампульний хімічний анкер. Добре видно, що ампула складається з двох відділень з різними складами.Капсульний або ампульний хімічний анкер. Добре видно, що ампула складається з двох відділень з різними складами.

 • Ампульні анкери — випускаються під певний діаметр шпуру. Для кожної точки кріплення купується одна ампула. Цей тип анкерів, як правило, застосовується для кріплення в підставі, яке може гарантувати високу точність і чистоту під час свердління шпуру.

Капсульний варіант зручніше в застосуванні в тому відношенні, що немає необхідності контролювати рівень заповнення отвори. Незначна різниця в діаметрі шпуру і капсули добре компенсується за рахунок розширення клейової маси при її твердінні.

Ампула складається з двох капсул — з клейової масою і затверджувачем, які з’єднуються за укрученні нарізного металевого елемента, наприклад, шпильки. При цьому змішування затверджувача і основної речовини відбувається більш рівномірно, ніж при використанні картриджів.

Однак, цей варіант хімічного анкера не підходить для застосування на ніздрюватому підставі вертикальної розташованої конструкції, так як маса буде стікати вниз, не встигнувши ствердіти.

Поєднання двох картриджів, склади з яких будуть подаватися в потрібній пропорції. У направляющем носику-змішувачі є спеціальна спіральна вкладка, що забезпечує якісне перемішування компонентів.Поєднання двох картриджів, склади з яких будуть подаватися в потрібній пропорції. У направляющем носику-змішувачі є спеціальна спіральна вкладка, що забезпечує якісне перемішування компонентів.

 • Два картриджа, що мають різний обсяг і з’єднані між собою на вихідному отворі, що містять клейовий склад і затверджувач. Цей варіант хімічного анкера вимагає для роботи спеціальний пістолет для одночасної порціонної подачі компонентів в направляючий носик-змішувач. До речі, добре видно, що всередині цього змішувача встановлена ​​спеціальна спіраль, що забезпечує максимально рівномірний змішання компонентів ще до подачі їх пробурений отвір.

Обидва компоненти зібрані в одному циліндричному корпусі, але всередині також розділені перегородкою. Зручно в тому плані, що складом можна заповнювати шпури за допомогою звичайного будівельного пістолета.Обидва компоненти зібрані в одному циліндричному корпусі, але всередині також розділені перегородкою. Зручно в тому плані, що складом можна заповнювати шпури за допомогою звичайного будівельного пістолета.

 • Один картридж, але теж складається з двох відділів, в яких також знаходиться клейова маса і затверджувач. Вони з’єднуються між собою і звисають в аналогічному направляющем носику під час видавлювання. Але для роботи можна використовувати звичайний будівельний шприц-пістолет, що зручно саме для домашнього застосування.

Останні два різновиди поділяються на універсальні і призначені для вклейки металевих деталей в бетонні підстави. Як перший, так і другий варіант називають ін’єкційними анкерами.

Особливою популярністю користуються універсальні варіанти анкерів. Це можна пояснити тим, що немає необхідності попередньо розраховувати кількість капсул. Крім цього, такі анкери зручні для застосування при заповненні конусоподібних шпурів, що розширюються в глибину підстави.

— Анкери, призначені для вклеювання шпильок або арматурного прута в бетонну основу, мають, як правило, густу консистенцію. Вони включають в себе інгібітори корозії і раскислители, що особливо важливо при монтажі арматурних деталей в бетон.

Вклеювання арматурних прутів в бетон хімічної анкеруванням з використанням професійного комплекту інструментів.Вклеювання арматурних прутів в бетон хімічної анкеруванням з використанням професійного комплекту інструментів.

Деякі анкери, призначені для бетону, вимагають спеціальних хімічних засобів для обробки арматурних виробів і просвердлених шпурів, а також наявності пристосувань для вдавлення шпильок або прутів в отвори.

У хімічних анкерів, розфасованих в картриджі, існує загальний недолік — це неабияка складність контролю за заповненням шпуру. Часто маса починає стікати під впливом сили тяжіння, якщо підстава пустотное або пористе.

Сітчаста втулка для хімічного анкера.Сітчаста втулка для хімічного анкера.

Скоротити витрати матеріалу і добитися рівномірного його розподілу на всі боки шпуру цілком можливо, використавши сітчасті втулки. Ці елементи можуть мати різні розміри, і підбираються в кожному випадку індивідуально.

Про вартість хімічних анкерів говорити складно — ціна різних виробів може відрізнятися буквально в десятки разів. Багато в чому це залежить від комплектації системи і, звичайно ж, від виробника.

Кожна зі згаданих різновидів матеріалу представлена ​​в продажу досить чималою кількістю найменувань, так як виробляються хімічні анкери багатьма компаніями. Тому необхідно враховувати, що і технології застосування можуть істотно різнитися між собою.

На що звернути увагу при виборі хімічного анкера?

Важливим завданням є домогтися гарантованого відповідності хімічного анкера його характеристик та умов його застосування. Щоб вибрати правильний матеріал, перед його придбанням необхідно уважно вивчити інструкцію, розташовану на упаковці чи прикладається до нього.

Хімічні анкери для монолітних і пустотілих конструкцій розрізняються своїми характеристиками.Хімічні анкери для монолітних і пустотілих конструкцій розрізняються своїми характеристиками.

Виробник вказує в своїх рекомендаціях типи конструкцій і матеріали їх виготовлення, рекомендоване розташування шпурів і їх розміри, способи кріплення, діапазон вологості і температури, а також допустимі навантаження для різних підстав. Крім цього, необхідно звернути увагу на можливі обмеження за умовами експлуатації, за швидкістю застигання складу — це особливо важливо для хімічних анкерів атмосферного затвердіння.

Переваги та недоліки хімічних анкерів.

Хімічні анкери, як, власне і всі будівельні матеріали, мають свої позитивні і негативні особливості. Про них необхідно мати інформацію, щоб не зіткнутися з неприємними моментами при застосуванні кріплення і в ході експлуатації готової конструкції.

Арматурні прути, закріплені хімічними анкерами в пористому матеріалі несучої стіни.Арматурні прути, закріплені хімічними анкерами в пористому матеріалі несучої стіни.

До достоїнств цього специфічного матеріалу можна віднести наступне:

 • Герметичність закупорки отвори після установки анкера.
 • Відсутність растягивающего напруги в бетонній основі.
 • Широка сфера застосування.
 • Простота монтажних робіт, які не вимагають досвіду і спеціальної підготовки.
 • Висока міцність анкера при його твердінні, істотно перевищує цей параметр у традиційних розпірних елементів.
 • Здатність витримувати великі навантаження і розтяжне напруга, тобто висока несуча здатність.
 • Хімічний анкер є матеріалом, стійким до зовнішніх атмосферних впливів, до корозії процесам, інертний до хімічних впливів.
 • Існують спеціальні анкерні склади з характеристиками, що дозволяють їх застосування в умовах високої вологості і на перезволожених поверхнях, а також взагалі для конструкцій, що створюються під водою.
 • Термін експлуатації такого з’єднання можна порівняти з довговічністю самого заснування і зазвичай становить не менше п’ятдесяти років.
 • Виробниками виробляються склади, що клеять, що не містять токсичних речовин. Ці варіанти вибираються для внутрішніх робіт. Тому при виборі матеріалу на цей фактор необхідно звернути особливу увагу.
 • Коефіцієнт теплового розширення анкерів розташований в тому ж діапазоні, що і матеріалів підстави. Завдяки цій якості при експлуатації конструкцій не виникає непотрібних внутрішніх напружень при температурних перепадах.

Особливу увагу необхідно приділити недоліків хімічних анкерів, так як саме вони доставляють велику кількість неприємностей:

 • На відміну від традиційних анкерних елементів, хімічні склади вимагають досить тривалого терміну до досягнення повної готовності встановленого кріплення до сприйняття навантаження. Період готовності кріплення залежить від температури навколишнього середовища:

— при температурі 20 градусів термін затвердіння складе 25 ÷ 40 хвилин;

— при 5 градусах — 5,5 ÷ 6 годин;

— якщо температура нижча, то затвердіння (полімеризація) складів практично не відбувається.

 • Маленький термін зберігання закритої упаковки. Як правило, він становить не більше одного року.
 • Невеликий термін життя складу після розтину картриджа. Тому, якщо упаковка розкривається, вона повинна бути відразу використана.
 • Висока вартість матеріалу, що відлякує багатьох потенційних споживачів.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2168 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *