Ґрунтова вода в підвалі

Ґрунтова вода в підвалі

Для захисту підвалу будинку від грунтової води зазвичай застосовують два рубежу оборони:

 
  1. Пристрій кільцевого дренажу навколо стін підвалу на рівні підошви фундаменту. Дренаж перехоплює більшу частину води, яка прагне затопити підвал.
  2. Гідроізоляцію стін і підлоги підвалу. Гідроізоляція захищає підвал від вологи, проникаючої з грунту по капілярах стін і підлоги.

Причиною появи грунтової води в підвалі можуть бути:

  • Чи не правильне пристрій, засмічення або несвоєчасна відкачка води з системи дренажу навколо підвалу.
  • Чи не вірна конструкція або пошкодження зовнішньої гідроізоляції стін і підлоги підвалу.

Нерідко забудовники з метою економії відмовляються від пристрою дренажу навколо підвалу. Тільки гідроізоляція, без дренажу, як правило не здатна захистити підвал від води. У підвалі без дренажу кілька років може не бути води, а потім вона раптом там з’являється. Це змінилися гідрогеологічні умови навколо підвалу, які з часом можуть змінюватися. Або вода знайшла дірочку в гідроізоляції стін і підлоги.

Для захисту підвалу від води найвигідніше при будівництві будинку зробити пристінний кільцевої дренаж навколо стін підвалу і фундаменту.

Але що робити, якщо будинок вже побудований, а в підвалі стоїть вода?


У вже побудованому будинку найвигідніше зробити дренаж всередині підвалу.

Такий дренаж зручно робити і в тому випадку, коли підвал розташований не під всім будинком, а тільки під частиною будинку.

 

Крім того, внутрішній дренаж може доповнювати зовнішній, коли грунтові води надходять знизу будинку. Це відбувається, якщо на ділянці існують гідрогеологічні умови, при яких гідростатичний тиск на ділянці спрямований знизу вгору.

Схема пристрою внутрішнього дренажу в підвалі будинку

Схема розташування елементів дренажної системи всередині підвалу представлена ​​на малюнку:

Схема дренажу всередині підвалу приватного будинку

Якщо висота підвалу дозволяє, то найпростіше дренажні труби покласти зверху існуючої підлоги в підвалі:

Пристрій дренажу всередині підвалу поверх старої підлоги

Якщо не хочеться зменшувати висоту підвалу, то доведеться розібрати частину підлоги в підвалі і розмістити дренажні труби під підлогою:

Дренаж всередині підвалу під стяжкою підлоги вода

дренажні труби

Дренажні труби (дрени) розміщують уздовж довгої сторони підвалу. Як дрен використовують наявні в продажу перфоровані пластикові дренажні труби діаметром не менше 80 мм. Для запобігання від засмічення частинками грунту, такі труби покриті захисним шаром геотекстилю.

Труби укладають з ухилом не менше 0,5% (0,5 см на 1 метр довжини труби) в сторону збірного колекторного колодязя.

Дренажні труби з обсипанням, розташовані поруч з фундаментом, не слід опускати нижче підошви фундаменту. Дренажна система не повинна порушувати цілісність піщаної подушки під фундаментом.

ревізійні колодязі

У місцях, де дрени змінюють напрямок, встановлюють ревізійні колодязі. В колодязях осідають частинки грунту, які все таки потрапляють з водою в дрени. Через колодязі кожну дрену періодично промивають струменем води від накопичених в ній опадів.

У продажу є спеціальні пластикові дренажні колодязі діаметром близько 300 мм. Колодязі можна виготовити з будь-яких труб діаметром 200 — 300 мм. або виконати їх з бетону за місцем. Ревізійні дренажні колодязі закривають кришками.

Дно колодязя повинно бути нижче рівня дренажної труби на 200 — 500 мм. На дно колодязя можна встановлювати пластикову ємність, в яку будуть осідати забруднення. Кожні два-три роки для чищення колодязя досить дістати з колодязя цю ємність.

Фільтруючий шар і обсипання

Ґрунтова вода в дрени проникає через водопроникні фільтруючий шар або (і) обсипання. Для пристрою водопроникних шарів і обсипок використовують крупнозернистий пісок, піщано-гравійну суміш, гравій, щебінь, керамзит.

 

Обсипання повинна оточувати дренажну трубу в радіусі не менше 20 см. Товщину фільтруючого шару рекомендується приймати не менше двох — трьох діаметрів труби.

Чим тонше фільтруючий шар, тим менше повинно бути відстань між сусідніми дренамі.

Фільтруючі шар і обсипання відокремлюють від навколишнього грунту шаром геотекстилю. Геотестіль — це синтетичне полотно, яке добре пропускає воду, але затримує частинки грунту. Шар геотекстилю запобігає замулювання обсипання частинками навколишнього грунту.

Пол по грунту в підвалі

Про те, як правильно виконати в підвалі підлогу можна прочитати в статті «Пол по грунту.»

Зверніть особливу увагу на виконання гідроізоляції підлоги. Шар гідроізоляції підлоги обов’язково повинен заводитися на стіну.

Для наклейки гідроізоляції з рулонного матеріалу попередньо під гідроізоляцію укладають монолітну стяжку з худого бетону класу В7,5-В10 товщиною не менше 50 мм. Ця бетонна підготовка служить технологічним шаром на який і наклеюють рулонний матеріал гідроізоляції.

У продажу також є полімерні гідроізоляційні мембрани, які не вимагають бетонної підготовки і можуть укладатися прямо на грунт.

Гідроізоляція не тільки запобігає проникненню в підвал вологи, але ще і служить захистом від грунтового радіоактивного газу радону.

Збірний колекторний колодязь

Вода з дренажної системи стікає і збирається в резервуар. Це може бути пластикова ємність, закопана в грунт тут же, в підвалі, або колодязь із стандартних бетонних кілець зовні будинку. З ємності або колодязя накопичилася воду періодично по мірі заповнення відкачують насосом. Для цього зручно встановити стаціонарний насос, керований вимикачем поплавця.

Відкачувати насосом дренажну воду можна направити:

  • У водостік на поверхні і далі на рельєф за межі дільниці.
  • У спеціальну накопичувальну ємність, щоб потім використовувати для поливу посадок та інших господарських потреб.
  • У фільтруючий колодязь або поле поглинання, аналогічні по влаштуванню тим, що використовуються в системі автономної каналізації стічних вод.

Внутрішня гідроізоляція стін зсередини підвалу

У затоплює підвалі, крім пристрою дренажу, рекомендується виконати гідроізоляцію стін зсередини приміщення. Затоплення підвалу свідчить про те, що при будівництві будинку були допущені помилки в оцінці гідрогеологічних умов ділянки, у виборі конструкції і пристрої зовнішньої гідроізоляції. Тому, пристрій додаткового бар’єру для води у вигляді гідроізоляції стін підвалу зсередини не буде зайвим.

Для гідроізоляції стін всередині підвалу найкраще підходять системи обмазувальної гідроізоляції на основі полімер — цементних матеріалів. Виробники пропонують комплекти матеріалів для обмазувальної гідроізоляції стін, до складу яких входять спеціальні грунтовки, мастики для герметизації стін, швів і стиків, армуючі сітки, склади для штукатурки.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Облицювання плиткою сходин

Вам також може бути цікаво:

krasivaya 13 500x361 - Ґрунтова вода в підвалі
Облицювання плиткою сходин
Облицювання плиткою сходин Найбільше навантаження при ходьбі ...
sekcionnye vorota - Ґрунтова вода в підвалі
Гаражні ворота своїми руками
Гаражні ворота Після того як гараж побудований ...
1 600x367 1 - Ґрунтова вода в підвалі
Як запобігти гниттю лазні: робимо правильну вентиляцію
Баня - приміщення з особливим мікрокліматом, ...
86f5a17b74d4a6d738e7299fd337fc8b 500x450 - Ґрунтова вода в підвалі
Парогенератор для лазні
Як правильно зробити парогенератор для лазні Для ...
889 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *