Гнучка підводка для води

Гнучка підводка для води

Гнучка підводка для води: види, вибір, монтаж, термін експлуатації

Використання гнучких підводок для води дозволить виконати підключення пристроїв санвузла в тих місцях, де не можна застосувати жорстку трубу через її технічних характеристик. Гнучка підводка в основному використовується для унітазів, душових кабінок і змішувачів. Внутрішню частину гнучкого підведення займає гумовий шланг, покритий металевим обплетенням. Вірніше, гнучка підводка, як раз складається з шланга і захисної обплетення, виконаної з металу.

Будова і термін експлуатації гнучких підводок

Що таке гнучка підводка
Що таке гнучка підводка

Багато виробників використовують шланг з нетоксичного гуми під час виробництва якісних гнучких оплеток, що робить їх абсолютно безпечними для здоров’я. У неякісних підводках використовується технічна гума, що має своєрідний запах. Обшивка гумового шланга може бути виконана з оцинкованої сталі, алюмінію, нержавіючої сталі або з нейлону. Як правило, підводки, покриті алюмінієвою опліткою, виходять з ладу набагато раніше своїх побратимів — в середньому після 36 місяців експлуатації. Цей вид підводок розрахований на робочий тиск приблизно до 5 атмосфер. У випадку з переплетенням, виконаними з оцинкованої сталі, ситуація набагато гірша. Якщо перша зможе прослужити до 3 років, то з оцинковки, вийде з ладу вже через кілька тижнів експлуатації.

Зіпсована гнучка підводка
Зіпсована гнучка підводка

Металеві підводки (з алюмінію і оцинковки) бояться конденсату. Коли вона покривається конденсатом в приміщенні, яке погано вентилюється, вона піддається окисленню і армування з часом відпадає. В результаті цього шланг вибухає. Через це власникам квартири доводиться робити незапланований ремонт ванної кімнати, а це додаткові фінансові витрати і витрачений час. Щоб убезпечити себе від подібних несподіваних «сюрпризів» необхідно підходити до вибору матеріалу з розумом. Набагато простіше буде трохи переплатити за якісну продукцію, ніж потім платити великі гроші за ремонт. Це правило стосується не тільки підводок, але і всіх ремонтних робіт.

види

Види гнучких підводок
Види гнучких підводок

Давайте більш детально ознайомимося з видами гнучких проводок. До найбільш поширених обведень, які найчастіше зустрічаються в квартирах або будинках, відносяться гнучкі проводки, армування яких виконана з «нержавійки», тобто з дроту з нержавіючої сталі. Така підводка зможе прослужити вірою і правдою близько десяти років. Її робочий тиск досягає позначки в 10 атмосфер.

 

Існує два основних види підводки:

  • звичайні;
  • посилені.

Крім звичайних підводок для води, до яких найбільше звикли міські жителі, є ще один вид — посилені підводки. Вони можуть проводитися в оплетке з різних матеріалів. Посилена підводка зможе прослужити набагато довше від своїх стандартних аналогів, приблизно 15 років. Вони здатні витримувати робочий тиск до 20 атмосфер і температуру до 110 градусів.

Які є гнучкі підводки
Які є гнучкі підводки

Гнучкі підводки також діляться за матеріалом обплетення:

  • оцинкована сталь;
  • алюміній;
  • нержавіюча сталь;
  • нейлон;

Перед покупкою і установкою гнучкого підведення, необхідно уточнити про робочому тиску і температурному режимі в системі водопостачання вашого житла. Якщо тиск в системі нижче 5 атмосфер, а температура не долає позначку в 85 градусів, то в покупці посиленою підводки немає необхідності. Власне кажучи, про все це повинні знати продавці магазинів сантехніки. Якщо ви не ознайомлені з деякими нюансами даного процесу, фахівці з радістю вам допоможуть.

Поради щодо вибору гнучкого підведення

Як вибрати гнучку підводку
Як вибрати гнучку підводку

Перед тим, як вибрати гнучку підводку, візьміть її в руки і подивіться уважно на зовнішній стан. Проведіть оцінку, з чого дана підводка була зроблена. Якщо ви не в силах провести оцінку своїм аматорським поглядом, тоді поцікавтеся у продавця-консультанта. У тому випадку, якщо продавець на елементарні питання щодо вибору продукції відповідає, що сьогодні чудова погода, то краще звернутися до іншого продавця або вибрати інший магазин. Бажано всю сантехніку купувати тільки в спеціалізованих магазинах. Вам необхідно уточнити склад і робочі характеристики купується гнучкого підведення.

Гнучка підводка нейлонова
Гнучка підводка нейлонова

Необхідно також з’ясувати, з яких матеріалів вона була виготовлена ​​- це дуже важливо. Крім стандартної алюмінієвої або сталевої обплетення, існує ще третій матеріал — нейлон. Він відомий своєю міцністю і довговічністю, до того ж він безпечний для здоров’я людини. Правда, є все-таки в даному матеріалі один мінус: підводки з нейлону на порядок дорожче своїх аналогів. Через високу вартість далеко не всі можуть собі дозволити установку підводки з нейлону.

 

Для візуального порівняння потрібно взяти в руки дві гнучкі підводки. Проведіть візуальну оцінку: якщо один з варіантів занадто легкий, то це, швидше за все, низькоякісна підробка. Як правило, такі деталі роблять з поганих матеріалів, які дуже швидко вийдуть з ладу. Найчастіше виробники випускають підводки з алюмінієвих накидних гайок, які легко можуть потріскатися без серйозної на те причини. Обираючи продукцію, зверніть увагу на гнучкі якості підводки. Матеріал повинен бути еластичним, він повинен бути м’яким і згинатися в різні боки без особливих зусиль. Гумовий шланг у дешевих підводок, як правило, взагалі не гнеться і при спробі його зігнути він просто ламається.

Гнучка підводка з пластикової гайкою
Гнучка підводка з пластикової гайкою

Якщо штуцер виготовлений із пластику, то краще не купувати таку продукцію — швидше за все, через кілька тижнів експлуатації вона потече. У деяких випадках штуцер може просто відламати від гайки, а та розкришиться на дрібні частини. Вона розламається на шматочки сама по собі, без застосування будь-якої фізичної сили.

Підводки можуть проводитися для різних температурних режимів, виходячи з цього вони можуть бути:

  • для холодної води;
  • для гарячої води;
  • універсальні.

Для розпізнавання існують спеціальні стрічки. Для холодної води на підводці встановлена ​​синя стрічка, а для гарячої — червона. На універсальних типах підводок присутні відразу дві стрічки.

Накидна гайка підводки
Накидна гайка підводки

Багато фахівців рекомендують встановлювати універсальні гнучкі підводки, оскільки вони зможуть прослужити на порядок довше від спеціалізованих підводок під холодну або гарячу воду. Товщина гайок підводки — ось на що необхідно звернути увагу при покупці. У дешевих низькоякісних товарів товщина невелика, внаслідок чого підводка під впливом води з часом може розвалитися. Мається на увазі накидна гайка. На товщину накидних гайок необхідно звертати увагу не вдома, коли ви розпакували покупку, а ще в магазині сантехніки. Багато покупців не вважають за потрібне оглянути конструкцію купується підводки, тому їм доводиться повторювати таку покупку через деякий час. У якісних підводках товщина гайки знаходиться на належному рівні, вони є більш довговічними в порівнянні зі своїми дешевими копіями.

Поради по монтажу

Монтаж гнучкої підводки
Монтаж гнучкої підводки

Для установки підводки не потрібні ніякі ущільнення для накидної гайки. Далеко не всі люди про це знають, тому вони намотують спеціальний ущільнювач на те місце, де прикручується накидна гайка підводки. В якості ущільнювача використовується льон або звичайна ізолента. У більшості підводок є спеціальна гумова прокладка, яка знаходиться під накидною гайкою. Для закручування гайки не потрібно застосування великої сили або спеціальних інструментів. Зазвичай це все робиться рукою. Лише в деяких випадках дозволяється використовувати накидний ключ для затягування гайки. Найчастіше це робиться через знаходження підводки в важкодоступному місці або при нестачі сил для затягування (але це відбувається дуже рідко).

Установку підводки забороняється проводити в натяг. Тобто, при нестачі довжини — виконайте подовження конструкції або замініть підводку довшим варіантом. В іншому випадку, якщо ви все-таки примудрилися встановити гнучку підводку в натяг, то незабаром вона вирветься з підстави штуцера або ж пошкодиться в якомусь іншому місці. В цьому випадку підводка довго працювати, на жаль, не зможе. При монтажі простежте за тим, щоб шланг підведення перебував у вільному положенні. Це дозволить вберегти конструкцію від передчасного виходу з ладу. Підводка не повинна сильно перегинатися, тобто якщо вона згинається під невеликим кутом, то це нормально. Але якщо вона згинається навпіл, то це неправильно. Потрібно встановлювати додаткові куточки або використовувати довшу підводку, щоб при згинанні створювався більший радіус.

Важливо! При затягуванні підводки стежте за тим, щоб вона не проверталася і не м’ялася обплетення. Робити ці категорично забороняється. В іншому випадку матеріал потріскається або порветься згодом. Шланг повинен бути рівним при установці.

Як затягувати накудную гайку гнучкого підведення
Як затягувати накудную гайку гнучкого підведення

Затягуючи гайку, стежте за тим, щоб її не перетягнути. Найчастіше це відбувається при використанні гайкового ключа. При сильному затягуванні виникає ризик пошкодження прокладки, яка розташована на гайці. У разі, якщо ви перекрутити накидну гайку, шланг і з’єднання буде пропускати воду. Згодом ви можете затопити своїх сусідів знизу, що спричинить за собою додаткові витрати на ремонт.

 

При використанні підводки низької якості, або в цілях обережності, бажано використовувати спеціальний клапан, що дозволяє запобігти затопленню в разі пошкодження шланги. Найбільш поширеним клапаном для цієї мети вважається клапан аквастопом. Його вартість не надто висока, щоб нехтувати захисними засобами від залиття.

Поради з обслуговування

Для того щоб встановлена ​​вами гнучка підводка прослужила набагато довше, необхідно виконувати періодичну діагностику. Для цього оглядайте підводку хоча б раз на місяць.

Гнучка підводка з нержавіючої сталі
Гнучка підводка з нержавіючої сталі

Якщо ви використовуєте гнучку підводку для води в місцях з утрудненим доступом, використовуйте гофровану трубу, виконану з нержавіючої сталі. Це можна робити також для того, щоб підвищити безпеку. Така підводка досить легко гнеться, але при цьому залишається у фіксованому положенні. За допомогою такої підводки ви без особливих зусиль зможете підключити унітаз або інший елемент сантехніки. На ній немає штуцерів, замість них встановлена ​​накидна гайка. Роз’єм також оснащений спеціальною прокладкою.

У надійності такої підводки не виникає ніяких сумнівів. Вартість підводки з гофрованої трубою не набагато вища за звичайну, так що кожен зможе дозволити собі зробити подібну покупку.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Як виготовити котел

Вам також може бути цікаво:

boiler 300x200 - Гнучка підводка для води
Електричний накопичувальний водонагрівач
Електричний накопичувальний водонагрівач Накопичувальний водонагрівач - відмінне ...
1 1389 - Гнучка підводка для води
Система захисту від протікання води в квартирі
Система захисту від протікання води в ...
473ca11dea400b3d4a06f7e23f83c4a1 500x450 - Гнучка підводка для води
Як виготовити котел
Як виготовити котел своїми руками В осінньо-зимовий ...
biokamin dlya kvartiryi - Гнучка підводка для води
Біокамін для квартири
Біокамін Як відомо, в умовах квартири ...
958 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *