Газобетон плюси і мінуси

Газобетон плюси і мінуси

Газобетонні блоки: плюси і мінуси, переваги і недоліки

Так як в світі немає нічого абсолютно ідеального, то і у такого, що полюбився багатьом будівельникам матеріалу як газобетон, є не тільки сильні сторони і безперечні переваги, а й певні недоліки які, втім, при правильній роботі можна просто нівелювати.

 

За що люблять газобетон

Газобетон, як вид пористого бетону, знаходить своє основне застосування в будівництві об’єктів малої поверховості (не вище трьох), для влаштування внутрішніх перегородок, а також в якості спеціальної опалубного системи під заливку її бетоном, наприклад, при влаштуванні фундаментів. У тих випадках, коли на порядку денному стоїть вибір матеріалу для зведення свого будинку, заміського котеджу або дачі часто перевага віддається саме газобетону через його оптимальних експлуатаційних характеристик.

Газобетон плюси і мінуси
Газобетон плюси і мінуси

Будівництво будинків з газобетону: якість і швидкість

При зведенні будинку важливими критеріями є наступні: швидкість будівництва об’єкта, трудовитрати, складність пристрою фундаменту і вартість.
З огляду на досить великі типорозміри газобетону (стандартні розміри становлять 650 × 250 мм, при ширині від 100 до 400 мм), з мінімальними відхиленнями в геометрії блоків, наявність спеціальних монтажних пазів у деяких видів виробів — все це дозволяє якісно і швидко виконати кладку коробки будинку, в середньому 1 квадратний метр стіни споруджується хвилин за 15-20.

Газобетон плюси і мінуси
Газобетон плюси і мінуси

Ідеальні форми, великі розміри і малу вагу блоків, перетворює газобетон в улюблений матеріал тих забудовників, які вирішили побудувати свій будинок самостійно. У цьому випадку важливим аспектом є можливість виконання робіт без використання спеціальної техніки.

Також важливо враховувати, що в ролі розчину слід використовувати не цементний розчин (за винятком укладання першого ряду, для якого саме такий розчин і застосовується), а спеціальну клейову суміш. Газобетон легко піддається обробці: його можна пиляти за допомогою звичайної ножівки, виготовляючи таким легким способом добірні елементи для будівництва будівлі.
Через невеликого загальної ваги будівельної конструкції з газобетону, немає потреби в потужному фундаменті, хоча для будівництва з даного матеріалу самі відповідні варіанти влаштування основи — стрічковий або плита-моноліт мелкозаглубленного типу, але приймаючи рішення, обов’язково потрібно враховувати поверховість будівлі.

Газобетон плюси і мінуси

Будинки, побудовані з газобетонних блоків теплі і комфортні

Ніздрюватий бетон з якого виробляють газоблоки складається з наступних основних компонентів:

 • цементу,
 • кварцового піску, в якості наповнювача,
 • вапна,
 • алюмінієвої пудри в ролі каталізаторів газоутворення.
Газобетон плюси і мінуси

теплопровідність стін

Саме чарункова структура матеріалу забезпечує високі тепло- і звукоізоляційні характеристики, які, втім, відрізняються у виробів з різною щільністю, що позначається маркуванням, наприклад, D500, D300, D 400 і т.д. — у виробів з меншою щільністю ці характеристики вище.

Теплоізоляційні властивості матеріалу залежать і від способу проізводства.Автоклавний газобетон, що відрізняється більшою міцністю, має більш високу теплопровідність, на відміну від звичайного, виготовленого гідратаціонной способом і який в деяких випадках допускається використовувати навіть в якості другого слояпрі зведенні зовнішніх стін, саме з метою зниження показників теплопровідності.
Збереженню тепла в будинку з газобетону сприяє і використання розчину, що клеїть замість цементного, завдяки цьому шов виходить максимально тонким, що практично виключає утворення містків холоду.

екологічність матеріалу

Незважаючи на штучне походження, газобетон є екологічним матеріалом і за цим показником він навіть обходить традиційний цегла, але, звичайно поступається дереву. Але на відміну від них є повністю нейтральним до біологічного середовища — ні цвіль, ні інші види грибків або мікроорганізмів розмножуватися на цьому матеріалі не можуть.

паропроникність

Багато власників заміських ділянок вважають за краще на ньому поставити дерев’яний зруб, мотивуючи свій вибір тим, що дерево «живий матеріал» і він забезпечує дому «дихання». Це забезпечується за рахунок такої характеристики матеріалу, як паропроникність, яка показує дуже високі значення для газобетонних блоків, цілком здатних конкурувати за даним критерієм з деревом.

Газобетон плюси і мінуси

Інші позитивні властивості газобетону

 
 • Пожаростойкость. Плюс на користь газобетону — висока вогнестійкість матеріалу. За даними випробувань доведено, що стіна з даного виду блоків здатна протягом декількох годин витримувати прямий вплив відкритого вогню.
 • Довговічність. Даний аспект багатьма ставиться під сумнів, вмотивованим тим, що матеріал використовується недостатньо довго, для складання об’єктивної оцінки. Але заявлені виробником гарантійні терміни експлуатації будівель з газоблоків перевищують піввіковий рубіж.
 • Морозостійкість. Цей показник у газобетону в середньому має марку F 50, тобто матеріал здатний витримувати мінімум 50 циклів розморожування-заморозки.
 • Ціна. За цим критерієм будинок, зведений з газобетону значно виграє в порівнянні з будинками з дерева, цегли і навіть з пінобетону. Перш за все за рахунок низької вартості самого матеріалу, а також зниження витрат на влаштування фундаменту і оплати майстрам за зведення коробки. Вдається домогтися певної економії при виконанні оздоблювальних робіт, завдяки максимально рівним стінам, які не потребують виконання складних процесів. А так як матеріал має низьку теплопровідність, використовувати або не використовувати утеплювач приймається індивідуально. В процесі експлуатації вдається оптимізувати витрати на опалення і кондиціонування.
Газобетон плюси і мінуси
Газобетон плюси і мінуси

Мінуси газобетону: так вони страшні

Товщина зовнішніх стін з газоблоків

Можливість зводити будинки газобетону швидко і в один ряд є одним з основних переваг матеріалу, але при неправильному розрахунку і нехтуванні нормами СНиП, перетворюється на величезний мінус.

 • Товщина зовнішніх стін повинна відповідати кліматичним нормам і не слід покладатися сліпо на вмовляння того, що 380 мм — це досить, наприклад, для середньої смуги Росії.
 • Обов’язково необхідно враховувати коефіцієнт теплового опору матеріалу, а також брати до уваги вологість самого матеріалу, показник якої в нормі варіюється від 5 до 12%.
 • Слід врахувати і наявність містків холоду, які приблизно на 10% погіршують показники теплопровідності, а також наявність армованих поясів і перемичок, які ще додають 20-25%.
 • І таким чином, виходить, щоб, побудувати в Підмосков’ї будинок з газобетонних блоків, виготовлених автоклавним способом, з щільністю, що відповідає D500, то товщина зовнішніх стін повинна становити не менше 650 мм.
Газобетон плюси і мінуси
Газобетон плюси і мінуси

гігроскопічність газобетону

Це дійсно істотний недолік матеріалу, який необхідно враховувати на всіх етапах будівництва: починаючи від зведення фундаменту і закінчуючи оздоблювальними роботами.

 

Газобетон здатний набирати в себе вологу до 35-40% від свого обсягу, що, природно веде до його набухання і подальшої деформації.

Щоб звести до мінімуму цю негативну характеристику матеріалу, слід подбати про пристрій надійного, добре гідроізолювати фундаменту з цокольній частиною достатньої висоти.

Під час будівництва не допускати впливу на газобетонні блоки опадів, для цього їх слід накривати плівкою, а при проведенні шпаклювальних і штукатурних робіт, якщо такі плануються, обробляти поверхню водовідштовхувальними грунтовками.

Газобетон плюси і мінуси
Газобетон плюси і мінуси

Проблема утворення тріщин газоблоків

В принципі це мінус не матеріал, а неправильно зведеного фундаменту. Так як газоблок є досить великим будівельним елементом, що мають слабкі показники зі стиснення, при усадки фундаменту відбувається природний процес їх розтріскування, особливо яскраво це проявляється через 2-3 роки експлуатації такого будинку. Тому, щоб уникнути або мінімізувати цю проблему, слід особливо ретельно виконати розрахунки фундаменту і звести його у відповідності з усіма нормами і правилами.

Оздоблення стін з газобетону

Незважаючи на те, що стіни виходять максимально рівними, їх обробка може перетворитися в проблему, через досить невисоких адгезивних характеристик. Для внутрішнього оздоблення цілком підходящим варіантом виявиться шпаклівка на гіпсовій основі, а для зовнішніх робіт часто використовують утеплювач, який приклеюється до поверхні стіни або є складовою частиною «пирога» вентильованого фасаду

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Экономное дачное жилье

Вам також може бути цікаво:

chernovik 33 - Газобетон плюси і мінуси
Будівництво будинку з вбудованим кондиціонером і обігрівачем
Будівництво будинку з вбудованим кондиціонером і ...
dom odnoetazhnyi2 - Газобетон плюси і мінуси
Будувати будинок в один поверх або в два
Будувати будинок в один поверх або ...
otmostka dom.jpg.pagespeed.ce .XVMo99MVJK - Газобетон плюси і мінуси
Отмостка навколо будинку
Найбільш надійним способом захисту вашого будинку ...
nuzhno li uteplyat dom iz penoblokov - Газобетон плюси і мінуси
Нужно ли утеплять дом из пеноблоков
Нужно ли утеплять дом из пеноблоков? Все ...
975 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *