Ганок своїми руками

s1200 678x509 1 - Ганок своїми руками

Приватний будинок і ганок, це невід’ємні елементи споруди, без яких неможливий гармонійний сприйняття житла людини. При цьому, ганок не тільки доповнює всю конструкцію, а й є функціональним елементом, будучи візитною карткою будь-якої будівлі. Існує безліч варіантів зведення ганку для приватного будинку, при цьому кожен з них впирається в сімейний бюджет, величина якого дозволяє вибрати відповідні будівельні матеріали, спираючись також на свій власний смак і уподобання. Будівництво ганку своїми руками для будинку — це реальність, досить поставити собі за мету.

Типи конструкцій ганку

Krylco k domu svoimi rukami 34 678x409 1 - Ганок своїми руками

Як правило, ганок до будинку складається з відкритої площадки, на якій розташовані сходи в будинок. Сходи (сходинки) може мати різну форму, при цьому над сходами можна побудувати навіс, що захищає їх від опадів, а можна обійтися і без навісу. Навіс також можна виготовити на основі різних будівельних матеріалів.

Існує 3 типи конструкцій ганку:

 1. Приєднаний тип.
 2. Вбудований тип.
 3. Простий тип.

Існує ряд відмінностей, на які слід орієнтуватися, вибираючи тип ганку.

Проста конструкція ганку представляє звичайну площадку, яка включає сходинки і навіс (бажано). Не дивлячись на простоту конструкції, для неї необхідний фундамент, навіть, якщо ганок робиться з дерева.

Вбудований тип відрізняється тим, що ганок проектується на етапі проектування всього будинку, тому є капітальною конструкцією.

Krylco k domu svoimi rukami 33 678x459 1 - Ганок своїми руками
Проектується разом з ганком

Приєднаний тип має деяку схожість із вбудованим типом, але проектується після спорудження будинку, але до її обробки. Гідність такої конструкції в тому, що її в будь-який момент допустимо модифікувати.

s1200 678x509 1 - Ганок своїми руками

Важливо пам’ятати! Неможливо будівництво ганку без фундаменту, так як він дозволяє виключити деформацію сходинок в результаті сезонних впливів температури.

Будівництво фундаменту

212 678x450 1 - Ганок своїми руками

При виборі фундаменту слід пам’ятати, що його конструкція повинна відповідати типу фундаменту, який застосовувався в результаті будівництва основної будівлі. Якщо фундамент виявиться слабшим, то ганок з часом може зруйнуватися, в результаті осідання грунту. Як правило, після цього доводиться переробляти все ганок, так як дрібного ремонту виявиться недостатньо.

Навіть, якщо ганок засклити, його не використовують для житла. У такому випадку достатньо скористатися бетонною основою, яке можна використовувати в якості фундаменту.

У будь-якому випадку, вибираючи підставу, слід подбати про армування. Це пов’язано з тим, що сама конструкція має великий тиск на грунт, в порівнянні з дерев’яною конструкцією, яка розташовується на цій підставі.

Krylco k domu svoimi rukami 30 678x249 1 - Ганок своїми руками

Як правило, будь-які роботи починаються з розмітки і будівництво ганку не є винятком. Головне, це зробити розмітку, так, щоб кути виявилися прямими. На кожному розі такої конструкції вбивається по палі, після чого приступають до риття котловану під фундамент. Глибина котловану повинна бути такою ж, як глибина котловану основного фундаменту.

Важливий рада! Не слід робити дуже глибокий фундамент, оскільки повністю уникнути переміщень грунту навряд чи вдасться, в разі різких перепадів температур.

Якщо планується над ганком спорудити навіс, то необхідно відразу ж продумати, як встановити опори. Крім цього, конструкцію доведеться розширити на всі боки сантиметрів на 30-ть. Як варіант, доведеться залишити прямокутники в грунті, розмірами 30х30 см. Пізніше в цих прямокутниках слід пробурити свердловини, в які будуть встановлені опори та залиті бетоном.

Якщо планується заливка бетоном, то тут без опалубки ніяк не обійтися. Її споруджують з різних залишків будівельних матеріалів на основі деревини. Це можуть бути дошки, ДСП, OSB та інші залишки. Слід пам’ятати, що плити ДСП прекрасно вбирають в себе вологу, тому заливку краще здійснювати після облаштування опалубки. Якщо вона потрапить під дощ і так постоїть деякий час, то конструкція прийде в непридатність. Після застигання бетону, опалубку краще зняти.

5073788 678x509 1 - Ганок своїми руками

Як правило, повторне використання плит ДСП досить проблематичне, у порівнянні з залишками дощок з сосни або інших хвойних порід, які можна використовувати повторно.

Цікаво знати! Опалубка з дощок хвойних порід дерев працює як демпфер, якщо будинок знаходиться на схилі і грунт схильна до сильної деформації.

Як і будь-яка інша конструкція, яка розташовується на землі, ганок вимагає застосування гідроізоляції. Щоб забезпечити хороші гідроізоляційні характеристики, гідроізоляційний шар розміщується на дні котловану, а також по периметру всередині опалубки. При будівництві ганку використовується тільки якісну цеглу. Сітка для армування кріпиться до основи за допомогою відрізків арматури.

podgotovka fundamenta kryltsa k zalivke 678x450 1 - Ганок своїми руками

Котлован заповнюється поступово, з формуванням декількох шарів, які складаються з цегляного бою, а також сітки для армування. Таким чином заливається котлован повністю. Для більш якісного розподілу і заповнення простору бетоном, кожен шар ретельно трамбується.

Важливий момент! Добре ущільнити бетон допустимо тільки за допомогою електровіброуплотнітеля. Такий електроінструмент можна взяти в оренду.

Повне застигання бетону відбувається протягом 1-2 тижнів, тому поверхня краще вирівняти відразу. Крім цього, поверхня краще накрити руберойдом або будівельної плівкою. Це необхідно для того, щоб захистити поверхневий шар від опадів, оскільки волога не дозволить, щоб верхній шар був міцним. Через велику кількість вологи, він почне кришитися, тому не буде володіти потрібними характеристиками.

При необхідності верхня частина готового бруса спиливается, щоб отримати однакову висоту паль. При цьому висота опор вибирається залежно від розмірів вхідних дверей, висота якої стандартна. Всі елементи конструкції кріпляться за допомогою саморізів або дюбелів, в залежності від матеріалу стін.

Читайте також:  Ганок до будинку своїми руками

Варіанти облаштування ганку. Проекти та фото

s1200 1 678x475 1 - Ганок своїми руками

Основними будівельними матеріалами, застосовуваними при будівництві ганку, є:

 • Дерево.
 • Цегла, як червоний, так і білий.
 • Декоративний камінь.
 • Метал.
 • Бетон.

Ганок з дерева

acq pressure treat pine wood deck step atdeckorator 678x509 1 - Ганок своїми руками

Будівництво ганку з дерева — це найпростіший варіант, оскільки дерево відрізняється простотою в обробці, тому запросто можна вирішити таке завдання самостійно. Для цього буде потрібно простий набір будівельних інструментів: пила для дерева, кутник, молоток, стамеска і олівець. Природно, що без навичок побудувати конструкцію з дерева складно, але при бажанні, цілком можливо.

Найбільш придатними породами дерев в такому випадку вважається модрина, ялина та інші хвойні породи, які легко обробляються, а якщо їх просочити, то по твердості вони не поступаються дубу та іншим, більш твердим породам дерев.

Важливий момент! У будь-якому випадку, знадобляться найелементарніші пізнання в цій області. Гідність професіоналів в тому, що вони елементарно визначають якість використовуваного матеріалу.

Krylco k domu svoimi rukami 22 678x497 1 - Ганок своїми руками

В першу чергу виготовляється косоур, оскільки не слід робити ганок до будинку, ширина якого менше 1м 20 см. У такому випадку потрібно укласти не менше 3-х балок з відстанню між ними близько 0,5 метра. В результаті виходить досить надійна конструкція. Її довговічність ніяк не залежатиме від того, наскільки часто вона експлуатується і яке навантаження вона відчуває.

Для інформації! Косоур — це несуча балка, встановлена під кутом з виконаними зубцями для сходинок. Цей основний елемент сходинок, які кріпляться до горизонтально розташованим ребрах зубців косоура.

У конструкцію сходинок входить так звана тятива, товщина якої повинна бути більше товщини косоура. Тятива і косоури з’єднуються між собою за допомогою поперечних балок. Як правило, кількість косоуров ідентично кількості сходинок.

Всі роботи слід проводити з великою точністю, щоб сходинки вийшли рівними. Якщо між зубцями з’являться зазори величиною до 5 мм, а то і більше, то можливе просідання сходинок з однієї зі сторін або їх здуття. Це завжди буде відбуватися в умовах різких змін температури.

Styk fundamenta i krylca 678x509 1 - Ганок своїми руками

Ширина сходинок вибирається з урахуванням величини стопи дорослої людини. Оптимальний варіант — ширина близько 40 см, при цьому висота сходинок не повинна бути більше 20 см.

Прийнято за правило, що число сходинок завжди має бути непарною. Якщо чисельність сходинок 4 і більше, то доведеться передбачити наявність перил.

Якщо ганок засклено і сходинки захищені від опадів, то сходинки робляться без звисів. В іншому випадку, тим більше, якщо сходинки розташовані зовні, звис просто необхідний для того, щоб краплі води скочувалися на сходинку, розташовану нижче, але не в проміжок між ними.

Krylco k domu svoimi rukami 20 678x399 1 - Ганок своїми руками

Важливий рада! Сходинки краще кріпити під ухилом близько 1-2 см з тим, щоб опади швидко стекли вниз, і на них не змогла утворитися полій.

Вся конструкція встановлюється на майданчик, яка готується заздалегідь і представляє фундамент. При цьому потрібно проконтролювати, щоб нижня балка разом з косоурами лягла по центру фундаменту. Щоб вийшов досить надійну опору, в підставі майданчики слід зробити невелике заглиблення. Краще це зробити, коли бетон ще не застиг остаточно.

Облаштування верхньої частини майданчика здійснюється за допомогою довгих дощок. Їх матеріал повинен відповідати матеріалу сходинок. Підійдуть не тільки довгі, але і найширші дошки, з добре підігнаними стиками. Дошки повинні бути точно підігнаними один до одного, що виключить деформацію дощок навіть в тому випадку, якщо вони почнуть розсихатися.

af60291d085552b962fc90e3216358e7 678x509 1 - Ганок своїми руками

Щоб зробити самостійно ганок доведеться затратити не більш 1 тижня, хоча швидкість робіт залежить від багатьох факторів, таких, як розміри майданчика, розміри сходинок, їх кількість, а також уміння поводитися з деревиною. Незважаючи на це, слід спланувати послідовність всіх операцій, що може істотно прискорити виконання всіх етапів.

Ганок з металу

Krylco k domu svoimi rukami 17 678x453 1 - Ганок своїми руками

Ганок, побудоване на основі металевих елементів, відрізняється рядом переваг. По-перше, виходить досить довговічна конструкція і міцна, а по-друге, на її спорудження потрібно мінімум часу. Складність полягає в тому, що потрібно мати спеціальний інструмент (зварювальний апарат), а також навички в роботі з електрозварюванням. При цьому, слід також загострити увагу на тому, що своїми силами навряд чи вдасться звести унікальне ганок. Швидше за все, що це буде схоже на стандартну конструкцію, яка не відрізнятиметься ні оригінальністю, ні красою. Щоб ганок виявилося дійсно красивим, бажано скористатися елементами ковки, хоча їх зроблять не відразу, і доведеться почекати близько місяця. Ганок з металу може виявитися більш доступним навіть в тому випадку, якщо обмежений сімейний бюджет. природно, що при відсутності бажання і фантазії навряд чи щось вийде. Найпростіший варіант зажадає таких матеріалів з металу, як швелер, куточки, прути, а також матеріал для заповнення, у вигляді керамограніта, дерева або ДСП.

Krylco k domu svoimi rukami 16 678x279 1 - Ганок своїми руками

Щоб зробити ганок з металу знадобиться пара швелерів однакової довжини. Вони встановлюються на відстань, рівну довжині сходинок і паралельно один до одного. Після цього приступають до нарізки куточків, які також повинні мати довжину сходинок, при цьому потрібно робити невеликий запас на зварювальні шви.

Після цього відрізають невеликі відрізки від куточків, після чого пара куточків з’єднується між собою буквою «Г». Кількість заготовок повинна дорівнювати кількості сходинок, помноженому на 2. Після цього, деталі у вигляді літери «Г» приварюються до швелерів, після чого виходять металеві косоугори. Таких косоугоров повинно вийти 2.

Після цього всі елементи з’єднуються попарно за допомогою довгих заготовок, рівних довжині сходинок. При цьому їх приварюють так, щоб вийшов бортик, тобто куточок дивився вниз, а вгору.

Krylco k domu svoimi rukami 15 678x214 1 - Ганок своїми руками

Залишається тільки надійно закріпити всю конструкцію і змонтувати самі сходинки, матеріалом для яких може послужити дерево. Товщина сходинок повинна відповідати розмірам куточків. Якщо береться куточок 40х40 мм, то вибирається дошка, товщиною 40 мм. Дошку до каркасу можна закріпити будь-яким способом. Подібна конструкція не відбере багато вільного часу, але розраховувати на те, що можна встигнути за пару годин, не слід.

Читайте також:  Альтанка з мангалом: модні ідеї на фото

Ганок з бетону

stupenki dlya kryiltsa svoimi rukami raznovidnosti i tehnologiya rabot 04 678x452 1 - Ганок своїми руками

Як правило, ганок з бетону являє елемент, який є продовженням фундаменту, при цьому доведеться підсилювати всі сходинки. Якщо цього не зробити, то незабаром на конструкції можуть з’явитися відколи, як наслідок дії навантажень.

Коли фундамент вже готовий, на ньому монтується опалубка, яка за формою нагадує готове споруда зі сходами. При цьому, висота самої нижньої сходинки повинна бути на пару сантиметрів більше, в порівнянні з іншими сходинками. Заливаючи ганок бетоном, не слід жаліти арматуру для армування.

Як ради ! Невеликий зазор, утворений між фундаментом ганку і фундаментом будинку, слід закрити пластичним матеріалом або звичайною мінеральною ватою.

Krylco k domu svoimi rukami 13 678x228 1 - Ганок своїми руками

Опалубка для сходинок формується заздалегідь, щоб зекономити дорогоцінний час. Як варіант, можна кожну сходинку заливати окремо, тим більше що навряд чи вийде залити все відразу, оскільки для цього потрібно робити дуже потужну і міцну опалубку.

Krylco k domu svoimi rukami 11 678x255 1 - Ганок своїми руками

Як тільки бетон застигне, а на це може піти не менш 2-х тижнів, конструкція ушляхетнюється оздоблювальним матеріалом, призначеним для експлуатації в екстремальних умовах коливань зовнішньої температури, тому звичайна плитка для таких робіт не підходить.

Природно, коли сходинки формуються по черзі, то на будівництво ганку може піти більше часу, але зате такий підхід дозволяє отримати надійні і міцні сходинки.

Ганок з цегли або каменю

s1200 2 678x509 1 - Ганок своїми руками

Природно, що ганок з цегли побудувати набагато простіше і швидше, ніж зводити конструкцію з каменю, у якого відсутні рівні кути і доводиться витрачати багато часу на те, щоб точно підігнати всі елементи. Незважаючи на це, ганок з каменю вийде набагато міцніше і довговічніше.

s1200 3 678x426 1 - Ганок своїми руками

Що стосується ганку з цегли, то це, мабуть, самий простий і швидкий варіант побудувати ганок. Що стосується надійності і довговічності, то така конструкція особливою довговічністю і надійністю не відрізняється. Хоча, якщо використовувати бракований цегла (перепалив), то є всі шанси отримати таку ж надійну конструкцію з тривалим терміном експлуатації. У будь-якому випадку, з якого б матеріалу не робилося ганок, будуть потрібні помічники. А як без них? Необхідно готувати розчин, підносити цеглу, камінь і т.д. Навіть десь підтримати конструкцію, поки вона закріпиться відповідним чином, і то потрібен помічник. Та й працювати з помічниками веселіше, якщо вони є членами сім’ї. Якщо розраховувати тільки на свої сили, то роботи можуть затягнутися на невизначений час.

Як правило, спочатку формується сходи з бетону, а потім підбирається матеріал для сходинок і облицювальний матеріал. Щоб особливо не морочитися з матеріалом для сходинок, їх формують за допомогою облицювальної плитки. Бажано, щоб обробна плитка була глянсовою, а шорсткою, інакше можна отримати травму. Такий підхід дозволяє вирівняти деякі нерівності, допустимі при заливці бетоном.

Чи потрібен козирок?

polikarbonatnyj kozyrek ed9802f2df 98675aa1e139eab475ccb0985f5108ba 678x509 1 - Ганок своїми руками

Природно, що ганок необхідно захищати від атмосферних опадів, тому знадобиться накриття у вигляді козирка. Крім цього, ганок без накриття виглядає зовсім гармонійно, створюючи враження незакінченої роботи. Мало того, ганок і козирок завжди доповнюють один одного тим більше, якщо вони виконані в тому ж стилі, що і основна споруда. Каркас козирка в основному робиться з металу або з дерева, а в якості оздоблювальних матеріалів більше підходять сучасні штучні матеріали, що володіють стійкістю проти атмосферних впливів. Прекрасно виглядають конструкції, обшиті прозорими матеріалами, у вигляді органічного скла.

Krylco k domu svoimi rukami 7 678x318 1 - Ганок своїми руками

Незалежно від використовуваного матеріалу, за конструкцією доведеться доглядати, підфарбовуючи її щороку хоча б один раз. Якщо цього не робити, то дерево почне розсихатися, а залізо іржавіти, що ні до чого доброго не приведе. При цьому, найголовніше в тому, що конструкція втратить свій привабливий зовнішній вигляд. У конструкції краще не використовувати звичайне скло, яке може тріснути в разі, якщо каркас почне деформуватися, причому зовсім несуттєво.

Щоб накриття виконувало свої основні функції, його розміри повинні бути великими, в порівнянні з розмірами ганку, хоча б на 0,5 метра. Оскільки навантаження на козирок незначна, то можна зробити каркас, обмежившись металевими куточками у зовнішній конструкції. Як наповнення допустимо застосувати будь-який, але бажано легкий матеріал.

Krylco k domu svoimi rukami 6 678x443 1 - Ганок своїми руками

Якщо при заливці фундаменту все продумати до дрібниць, то можна розмістити палі в тих місцях, на які спиратиметься накриття. Такий підхід дозволяє мінімізувати час для облаштування козирка. Крім цього, конструкція виходить міцною і надійною. Як матеріал для покрівлі козирка підійдуть легкі покрівельні матеріали, у вигляді металочерепиці, оргскла або полікарбонату.

Деякі рекомендації! При використанні елементів конструкції з металу, щоб уникнути появи іржі, їх краще пофарбувати фарбою в 2 шари, з обов’язковим нанесенням грунтовки.

Krylco k domu svoimi rukami 4 678x536 1 - Ганок своїми руками

Конструкція козирка повинна мати максимальний кут ската, щоб уникнути скупчування на козирку снігу та іншого сміття. З обох сторін слід змонтувати ринви з металу, щоб вода, яка стікає з козирка, що не розбризкувалася. При бажанні, можна зробити водовідведення в сторону, щоб поруч з ганком не накопичувалася вода. Як варіант, навколо ганку можна зробити дренажну систему.

способи скління

Krylco k domu svoimi rukami 3 678x447 1 - Ганок своїми руками

Зробити ганок закритим — це ідеальний варіант, хоча це відбере чимало коштів і часу. В якості основи підійде фундамент з каменю або з бетону, причому обов’язково на палях, щоб зменшити загальне навантаження на основу.

Як матеріал для каркаса краще використовувати металеві куточки. Як правило, каркас кріпиться до паль за допомогою електрозварювання. Після цього конструкція заповнюється дерев’яними рамами з подвійними скельцями.

Важливий момент! Ширина листів зі скла не повинна бути більше 1 метра 20 сантиметрів. Оскільки парусність конструкції досить висока, то скло може не встояти під дією сили вітру, якщо ширина чистого віконного отвору без рами буде більше.

pristraivaem verandu k domu 678x452 1 - Ганок своїми руками

Якщо відстань між палями становить більше, ніж 1 метр, то це простір слід заповнити псевдосваямі. Псевдосваі формуються за допомогою куточків з металу, які приварюються, як знизу, так і зверху паль. В результаті виходить досить надійна конструкція, яка виглядає легко і красиво.

Читайте також:  Ганок до будинку своїми руками

Можливі помилки, яких припускаються досить часто

В основному, помилки пов’язані з браком інформації, тим більше в умовах будівництва своїми руками.

До досить частих помилок слід віднести:

 1. Помилки можуть виникнути через застосування бетону марки 200 і нижче. Міцність такої конструкції досить сумнівна, тому стають проблематичними роботи з облицювання, через пухкості самої конструкції, навіть після повного висихання. У разі різких коливань температури, міцність облицювання може істотно порушитися. При цьому буде активно руйнуватися, як основа, так і сходинки, причому незалежно від пори року.
 2. Проблеми з гідроізоляцією. Як правило, це трапиться тоді, коли забули сформувати гідроізоляційний шар. Як наслідок, під фундаментом накопичується волога, яка замерзає в зимовий період. В результаті конструкція починає руйнуватися, починаючи зі сходинок, оскільки на них накопичується найбільше води.
 3. Процес вирівнюючи сходинок затягнувся на тривалий період, після заливки бетоном і його остаточним затвердением. У такому випадку всі шари не зможуть триматися без нанесення шару грунтовки. Слід пам’ятати, що місця, де наноситься штукатурка або стяжка, вважаються найбільш проблемними.
 4. При зведенні фундаменту не був передбачений процес армування. Якщо з якихось причин просідає грунт, то ганок може просто розвалитися на кілька частин, після чого його доведеться ремонтувати, при цьому простим ремонтом навряд чи можна звільнитися.
 5. Ганок до будинку прибудовано, але не було організовано спеціальних деформаційних швів. Вони не будуть потрібні лише в тому випадку, якщо ганок будується на загальному фундаменті. В іншому випадку, на кордоні двох фундаментів з’являється осадова тріщина. У разі проведення робіт з облицювання, цей фактор необхідно враховувати, залишаючи це місце незакритим, але місце стику необхідно заповнити силіконовим герметиком, але ні в якому разі не розчином і не затерла.

На закінчення

Побудований будинок являє вид недобудованого житла, якщо немає ганку, оскільки відсутня гармонія. Це ж можна сказати і в разі, якщо ганок побудовано, але у нього немає козирка (навісу). Як би там не було, але козирок має низку функцій, в тому числі і функцією захисту сходинок і площадки від опадів. До того ж, це один з елементів дизайну з функцією своєрідної візитівки. Для досвідченого ока в цій конструкції закладена маса інформації про сам господаря, про його доходи і його смаки. Багате оформлення ганку з елементами ковки вказує на те, що в будинку живе багата людина (багата сім’я), яка може дозволити собі подібні витрати. Якщо ганок виконано скромно, але зі смаком, то це свідчення скромного достатку сім’ї, але сім’ї, яка любить красу і затишок. Простота в оформленні, коли ганок зроблено тільки для того, щоб воно виконувало лише одну функцію, яка зводиться до того, щоб людина змогла потрапити в будинок з вулиці, говорить про те, що людині все одно, який зовнішній вигляд буде біля ганку і у його накриття. Але знову ж таки, хтось економить на красі, а хтось не шкодує на красу засобів.

3429 678x451 1 - Ганок своїми руками

Споруда такого елемента архітектури своїми руками пов’язана з низкою проблем. Якщо хтось думає, що за пару годин можна зробити сходинки, залити фундамент і окультурити ганок, то він сильно помиляється. Навіть для професіоналів це серйозна і відповідальна робота, де потрібен певний вміння, а іноді навіть талант, інакше все доведеться переробляти, при найменшій помилці. Для людини, що вирішила в перший раз спорудити ганок в свій будинок, завдання може виявитися зовсім нездійсненним. Найчастіше один неправильний завмер, або відріз заготовки і вся робота піде нанівець, після чого доведеться все починати спочатку.

Як показує життя, спроби заощадити на майстрах перетворюються в одні збитки, оскільки наводиться в непридатність багато дорогих матеріалів. Якщо в кінцевому підсумку все скрупульозно підрахувати, то найняти майстрів обходиться дешевше самостійних зусиль. По-перше, фахівці зроблять це набагато швидше, а по-друге, у них завжди менше відходів. Навіть, якщо це обійдеться і дорожче, але на кінцеву роботу хоч можна буде подивитися і сказати: «Клас!». На свої зусилля іноді навіть не хочеться дивитися, а просто хочеться взяти і розвалити все, викинути інструменти і більше не брати на себе таку відповідальність.

З якого б матеріалу не було зроблено ганок, за конструкцією все одно доведеться доглядати, підфарбовуючи її щорічно 1 або 2 рази, інакше вона втратить свою привабливість. Природно, що бувають матеріали, за якими догляд не потрібен протягом багатьох років, але вони дорогі і не всім по кишені. Тому кожен власник приватного будинку розраховує на свої можливості, в тому числі і в плані фінансів. Хтось прагне до абсолютної краси і для цього не шкодує коштів, а кого-то влаштовує фактор практичності і функціональності, який часто не вимагає зайвих коштів.

 
 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1335 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *