Електричний накопичувальний водонагрівач

Електричний накопичувальний водонагрівач

Накопичувальний водонагрівач — відмінне рішення для будь-якої квартири або будинку. Такі типи водонагрівачів відрізняються особливою популярністю перш за все через легкість їх монтажу і експлуатації. Про те як правильно встановити і підключити електричний водонагрівач накопичувального типу дізнаємося далі

Інсталяція в приватному будинку своїми руками: вибір місця монтажу

Перед початком роботи по установці водонагрівача, необхідно визначити місце, де буде розташовуватися прилад. Для того, щоб заощадити місце в приміщенні, водонагрівачі рекомендується підвішувати на стіну. Місце виконання монтажних робіт визначають індивідуальні особливості приміщення, матеріал стін, вага самого приладу і т.д.

Ремонт в Хмельницькому
Ремонт в Хмельницькому

Водонагрівач об’ємом до тридцяти літрів встановлюється практично на будь-якій стіні, за винятком гіпсокартонної перегородки. Для фіксації такого бойлера використовують пластикові дюбелі.

Якщо обсяг водонагрівача більше п’ятдесяти літрів, його фіксація передбачає більш серйозний підхід. Перш за все, визначте матеріал, з якого виконана стіна. Рекомендується встановлювати такі бойлери на цегляні, бетонні, кам’яні або шлакоблокові стіни. Для фіксації нагрівача в даному випадку, необхідно запастися розпірні анкерними болтами.

Анкера, на яких є гачок відрізняється зручністю в експлуатації. Такі фіксатори спочатку встановлюються всередину стіни, а потім на них навішується водонагрівач. Якщо вага бойлера значний, то додатково потрібно встановити анкерні болти. Вони бувають різних видів, використання того чи іншого варіанту анкерних болтів визначається типом самого водонагрівача і матеріалом, з якого споруджені стіни.

Вибираючи місце для установки водонагрівача своїми руками також врахуйте той факт, що в приміщенні завжди має бути присутня плюсова температура. Замерзання води у водонагрівачі неприпустимо. Крім того, бойлер повинен знаходиться поблизу точок подачі і розбору води. Довжина водопровідних труб повинна мати мінімальну довжину.

Ремонт в Хмельницькому
Ремонт в Хмельницькому

Не встановлюйте водонагрівач в важкодоступних місцях. Він повинен завжди знаходиться поряд з водопровідної арматурою і холодною водою. Крім того, при необхідності у вас повинна бути можливість легкого підходу до приладу для здійснення його ремонту, обслуговування та виконання демонтажних робіт.

[Stextbox id = \ ‘black \’ color = \ ‘fff \’] Зверніть увагу на стіни, чи достатньо вони міцні для того, щоб витримати вагу не тільки приладу, але і води, яка буде постійно в ньому перебувати. [/ Stextbox ]

Інсталяція накопичувального своїми руками

Після того як місце для монтажу приладу вибрано, залишається визначитися зі способом кріплення і встановити водонагрівач на стіну. Існує кілька схем фіксації водонагрівачів на стіні. Для кожного приладу, рекомендований спосіб його кріплення описаний в інструкції. Тому, перед початком роботи перш за все ознайомтеся з нею. Як фіксують деталей використовують різні шурупи та дюбелі, які підходять для стін, виконаних з бетону, різних видів цегли і каменю. У комплектації з деякими моделями водонагрівачів також йде додаткова планка.

[Stextbox id = \ ‘black \’ color = \ ‘fff \’] Врахуйте, що тип кріпильних елементів для установки водонагрівача визначається перш за все матеріалом стін. Л-образні шурупи підходять для дерев’яних, бетонних або цегляних стін. Мінімальне значення діаметра шурупа становить 1 см, а дюбелів 1,2 см. Оптимальне значення довжини шурупів становить 6-8 см. [/ Stextbox]

Ремонт в Хмельницькому
Ремонт в Хмельницькому

Якщо стіна в приміщенні виконана з бетону, рекомендуємо скористатися розпірним анкером, який відмінно утримає водонагрівач. Для фіксації опорних планок бойлерів використовують шурупи, діаметром 0,8 см, довжиною мінімум в 6 см.

Перед початком установки опорної планки, прикладіть її до стіни, перевірте рівність за допомогою рівня, далі просвердлите отвори під неї, тільки після цього зафіксуйте планку.

Якщо в комплектації з водонагрівачем йдуть кронштейни, то особливо уважно встановлюйте вушка, які повинні точно збігатися з гаками. При свердлінні цегли намагайтеся не потрапляти в шви між ними, так як розчин не здатний утримати прилад. Для свердління бетонних стін використовуйте тільки гострі свердла, в іншому випадку, отвір може вийде нерівним.

Якщо стіна для монтажу бойлера досить нетривка, то рекомендується встановити його на металеву раму. На ній повинні фіксуватися гаки, які будуть утримувати водонагрівач.

Встановлюючи водонагрівач строго дотримуйтеся інструкції від виробника з приводу використовуваних кріплень. Розташування вертикальних і горизонтальних патрубків підбирається строго під модель. Після монтажу приладу, він повинен міцно фіксуватися на стіні, чи не пересуваючись на ній.

Ремонт в Хмельницькому
Ремонт в Хмельницькому

 

Читайте також:  Установка водонагрівача

Інсталяція у ванній кімнаті своїми руками: підключення приладу

Монтаж водонагрівача в квартирі найчастіше виконується на задній від туалету стіні. В даному місці прилад не заважає господарям, і не займає багато місця. Виконуючи врізку від двох труб з холодною і гарячою водою, необхідно попередньо встановити запірні механізми. Вони, в будь-який момент допоможуть перекрити воду. За допомогою перекриття кранів, вдається з легкістю замінити або відремонтувати бойлер. Водопровідна труба з холодною водою постачає пристрій водою, а труба з гарячою водою, виводить воду для подачі.

[Stextbox id = \ ‘black \’ color = \ ‘fff \’] Рекомендується також провести установку зворотного клапана запобіжника, який убезпечить роботу приладу при виникненні екстрених ситуацій. При наявності занадто високого тиску у водопровідній системі, одна частина труби приєднується до клапану, а друга до дренажної системи. [/ Stextbox]

Таким чином, вдається забезпечити використання як централізованого гарячого водопостачання, так і накопичувального водонагрівача. Після установки і підключення водонагрівача до системи водопроводу, спочатку перекриваються запірні крани, які підводять гарячу воду, а відкриваються крани подачі холодної води. Для того, щоб з приладу вийшло повітря, під час його наповнення, відкрийте кран, з якого в подальшому буде подаватися гаряча вода.

Ремонт в Хмельницькому
Ремонт в Хмельницькому

Виконання правильної обв’язки нагрівача, дозволяє виконати злив води, без демонтажу приладу. Крім того, для від’єднання такого водонагрівача, достатньо всього лише злити воду і відкрутити кілька кріплень.

Виконуючи гідравлічне підключення, зверніть увагу на:

1. Розташування водонагрівача максимально близько до місця застосування гарячої води. Таким чином, вдається скоротити теплові втрати в трубах подачі води. Якщо розводка все ж виходить довгою, то труби подачі гарячої води рекомендується додатково теплоізолювати.

2. Забороняється експлуатація водонагрівача без установки запобіжних клапанів.

3. Якщо монтаж приладу здійснюється в місці відсутності системи водопостачання, то подача води в водонагрівач виконується допоміжної ємністю і встановленим в ній насосом. Розташування ємності підбирається таким чином, щоб вона була встановлена ​​на відстані мінімум в 200 см вище, ніж водонагрівач.

Ремонт в Хмельницькому
Ремонт в Хмельницькому
 

Інсталяція «Арістон» своїми руками: підключення до електрики

Наступний, не менш важливий етап монтажу водонагрівача — з’єднання його з електричною мережею. Перш за все, перед початком роботи, необхідно встановити спеціальну розетку, на якій є захист від води. Крім того, обов’язковим є наявність клем заземлення, і влагонедоступность розетки.

Підводять лінії електропостачання додатково обладнають пристроєм захисного відключення, яке в разі перенапруги, автоматично вимикає прилад. Також необхідно подбати про монтаж автоматичного вимикача. Він захищає водонагрівач від короткого замикання або перевантаження електричної мережі. Пристрій захисного відключення, також запобігає ураженню людини електричним струмом, при роботі з приладом.

Після отримання інформації щодо під’єднання водонагрівача до електрики, перевірте його працездатність. Врахуйте, що при включенні нагрівача, він повинен бути повністю заповнений водою.

Крім того, установка водонагрівача має на увазі використання додаткового обладнання, яке забезпечить коректну і довгострокову роботу приладу. Перший і один з важливих допоміжних компонентів для поліпшення роботи водонагрівача — фільтр очищення води. За допомогою цього пристрою вдається очистити воду від дрібних частинок піску, іржі, різних волокон. Таким чином, вдається запобігти корозії приладу і його забруднення.

За допомогою зливного вентиля вдається полегшити ремонт і доступ до водонагрівача. Для того, щоб згладити вплив тиску на прилад, рекомендується обладнати його редуктором тиску. Даний прилад здатний запобігти різного роду гідроудари. Установка насоса дозволяє забезпечити рівномірний і постійний потік води з водонагрівача. Регулятори — забезпечують зниження витрати води при використанні водонагрівача. Таким чином, вдається заощадити як воду, так і електрику, витрачений на її нагрівання.

Ремонт в Хмельницькому
Ремонт в Хмельницькому

Установка проточного водонагрівача своїми руками

Спочатку визначте місце монтажу приладу. Для цього, керуйтеся такими принципами:

  • на прилад не повинні потрапляти бризки води від раковини або від душа;
  • пристрій повинен легко включатися і вимикатися;
  • прилад не повинен заважати використанню іншого сантехнічного обладнання;
  • підводка води і електрики повинен виконуватися легко і без особливих витрат;
  • рекомендується встановлювати прилад безпосередньо поруч з точкою виходу гарячої води.
Ремонт в Хмельницькому
Ремонт в Хмельницькому

Після визначення місця виконання монтажних робіт слід олівцем позначити місця установки кріплень від бойлера. Для цих цілей рекомендується використовувати рівень. Спосіб установки бойлера визначається індивідуально, перед початком монтажних робіт, обов’язково вивчіть інструкцію від виробника.

Тип кріплень і дюбелів визначається індивідуально і залежить від міцності стіни і матеріалу, з якого вона виконана.

Далі слід підключити водонагрівач до системи водопроводу. Існує два способи виконання цього процесу.

Перший і більш легкий варіант. Візьміть шланг від душу і відкрутіть на ньому ручку. З’єднайте шланг з місцем для входу гарячої води у водонагрівачі. Установка важеля в положення душа дозволяє використовувати гарячу воду, а в положення крана — холодну. Даний метод актуальний в тому випадку, якщо застосування бойлера буде періодичним, тільки на час відключення централізованого водопостачання гарячою водою.

Другий варіант — більш зручний, але складний у виконанні. Підключіть водонагрівач до відведення, для пральної машини. Для цих цілей буде потрібно наявність трійника, фум стрічки, крана. За допомогою крана вдається регулювати напір і температуру подачі води з приладу. Для монтажу системи подачі гарячої води використовуйте труби, виконані з металу або пластику. З їх допомогою встановлюється гнучка підводка. Для фіксації трубопроводу на стінах, скористайтеся скобами.

Ремонт в Хмельницькому
Ремонт в Хмельницькому

Установка газового водонагрівача своїми руками

Перш за все, установка водонагрівача газового типу передбачає отримання дозволу на виконання такого роду робіт. Далі слід дотримуватися правил, викладені в СНиП.

Виберіть місце для виконання монтажних робіт. Газовий водонагрівач повинен бути встановлений в приміщенні з обладнаної витяжкою і димоходом. Крім того, до самого приладу повинен бути необмежений доступ.

При наявності в приміщенні каміна або димоходу, витяжка встановлюється безпосередньо в них. В іншому випадку, необхідно виконати в стелі і даху отвір для установки труби з азбесту. Для декорації витяжки, встановіть на трубу спеціальну накладку.

Намагайтеся встановлювати витяжку на стіні, виконаної з матеріалів з низьким рівнем горючості. Під раніше встановленої витяжною трубою встановлюється газова колонка. Для її фіксації використовуйте кріплення, рекомендовані виробником в інструкції. Для того, щоб зафіксувати колонку рівно, скористайтеся рівнем.

Для підключення газу, буде потрібно наявність трійника. Він врізається в газову трубу, яка попередньо відключається від газопостачання. Труба фіксується на колонці фітингами і накладними гайками. Слідкуйте за міцністю кріплення.

Ремонт в Хмельницькому
Ремонт в Хмельницькому

Такий же трійник, як і для газу, встановлюється в систему водопроводу. За таким же принципом водонагрівач з’єднується з водопровідними трубами. Для регулювання тиску встановіть спеціальні крани. Крім того, слід встановити два фільтри на сольовий і на магнієвої основі.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Як виготовити котел

Вам також може бути цікаво:

poteri tepla v dome 571x400 - Електричний накопичувальний водонагрівач
Як зменшити велику витрата газу
Як зменшити великий витрату газу Куди витрачається ...
473ca11dea400b3d4a06f7e23f83c4a1 500x450 - Електричний накопичувальний водонагрівач
Як виготовити котел
Як виготовити котел своїми руками В осінньо-зимовий ...
biokamin dlya kvartiryi - Електричний накопичувальний водонагрівач
Біокамін для квартири
Біокамін Як відомо, в умовах квартири ...
gibkaja podvodka dlja vody - Електричний накопичувальний водонагрівач
Гнучка підводка для води
Гнучка підводка для води Гнучка підводка для ...
1020 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *