Дверний замок

Серед того різноманіття дверних замків, яке представлено на будівельному ринку, відразу і не розберешся, який саме краще вибрати. Вони розрізняються за зовнішнім виглядом, ступеня надійності і принципу замикаючого механізму. До кожного з них є свої вимоги і рекомендації з експлуатації. У статті будуть описані всі основні види дверних замків, їх переваги і недоліки.


Чотири категорії надійності дверних замків

Незважаючи на те, що замки постійно вдосконалюються виробниками, які підвищують їх стійкість до злому, будь-який з них вийде відкрити без ключів. Тому класифікація ця умовна і говорить лише про тривалість часу, який буде потрібно зломщикові.

Дверний замок

 • Перша і друга категорії  вважаються ненадійними. Для їх відкривання потрібно не більше 5 хв. Рекомендовані для установки на міжкімнатних або офісних дверях.
 • Третя категорія.  Чи зможе затримати зловмисника на 10-15 хвилин. Але це доцільно лише в тому випадку, якщо будинок стоїть на сигналізації і за цей час встигне приїхати наряд.
 • Четверта категорія  найбільше підходить для монтажу на вхідних дверях. На відкриття таких замків піде не менше півгодини.

Вибір дверного замка за способом установки

навісні замки

Незалежно від складності замикаючого механізму, такий тип замка не складе великих труднощів зламати. Його вважають за краще встановлювати на господарських будівлях або на гаражах.

При виборі навісного замка треба уточнити, чи сертифікований він. Це дасть гарантію його надійності. Крім того, варто звернути увагу і на ключ:

 • він повинен легко входити в замкову щілину і виходити з неї, без зусиль;
 • легко відмикати механізм, не бовтатися і не прокручуватися в ньому. Це особливо важливо, якщо їм будуть користуватися і діти;
 • ступінь складності ключа для дублювання.

Дверний замок

Порада: бажано, щоб замкова щілина мала захист від попадання бруду і води. Як правило — це поворотна пластина, яка актуальна при експлуатації замка на вулиці.

Найбільш популярні такі замки, як

 • Посилений навісний замок  «Герда».  Їх виготовляють з латуні, завдяки чому вони мають тривалий термін служби навіть при несприятливих погодних умовах. Вони представлені в широкому асортименті — від надійних замків для вхідних дверей, до невеликих для велосипедів.
 • «Циркон».  Призначений для експлуатації навіть при екстремальних температурах. Його характеристики на розрив становлять 12 тонн, що дозволяє встановлювати його на сейфах і збройових шафах.

Накладні дверні замки

Це дверні внутрішні замки низького ступеня надійності, але їх монтаж не зажадає врізатися в дверне полотно, тому їх рекомендують для дерев’яних дверей.

Дверний замок

Накладні замки бувають:

 • в залежності від механізму замикання — циліндрові або сувальдниє;
 • електромагнітні (безрігельной) або ригелі, значення яких варіюється від 1 до 5;
 • в залежності від способу роботи і конструкції накладні замки можуть бути електронними, які відкриваються від магнітного імпульсу зі спеціального пристрою (наприклад, домофон) або механічні, що відкриваються простим ключем.

переваги:

 • в першу чергу — легкий і швидкий монтаж, який не вимагає спеціальних інструментів. Під час робіт, які може провести кожен, дверне полотно не пошкоджується. Економія на виклик установника;
 • при пошкодженні або виході з ладу замку, відремонтувати або поміняти його не складе труднощів;
 • так як сам запірний механізм знаходиться з внутрішньої сторони дверей, щоб дістатися до нього, зловмисникові доведеться ламати всю товщину полотна. Якщо двері металеві, то займе цей процес досить багато часу. Але через ненадійність конструкції встановлювати його в якості основного не рекомендують, зате він стане прекрасною альтернативою в якості додаткового захисту.

Дверний замок

Але цей момент можна віднести до недоліку, так як є «домушники», які проникають в будинок через вікно, а в якості виходу використовують двері. Ще одним недоліком стане їх неестетичний зовнішній вигляд, який буде псувати гарну двері.

 

врізні замки

 • Це найпопулярніший вид дверного замка. Вони широко застосовуються як для вхідних дверей, так і для міжкімнатних, завдяки своїй прихованої установки. Це не тільки зовні виглядає красиво, але і робить їх менш доступними для зломщиків. Поєднання врізного замикаючого механізму і міцної сталевої двері найкращим чином захистять будинок або квартиру.
 • Незважаючи на те, що монтувати їх досить складно, адже доводиться врізатися всередину дверного полотна, вони вважаються придатними для дверей будь-яких типів. Але найкращим чином він підійде для залізних дверей. Пояснюється це тим, що при установці в дерев’яній, «квартирному злодієві» не складе труднощів дістатися до механізму, а ось в сталевий він захищений листом металу.

Дверний замок

Вибір дверного замка за механізмом запирання

Існує друга класифікація механізмів дверного замка, яка має більший вплив на вибір тієї чи іншої моделі. Ці характеристики конструкцій впливають на надійність і на зручність при експлуатації.

Ригельні замки для дверей

 • Найбільш принципова відмінність їх від всіх інших видів полягає в тому, що для відкривання використовуються довгі плоскі ключі з прорізами. Рухи ними треба проводити не обертальні, а лінійні. Незручність при експлуатації полягає в занадто габаритному ключі, який незручно носити з собою.
 • При перекладі ригель означає засувка або засув. Він є ключовою деталлю механізму замикання.

Пристрій ригельного дверного замка

Дверний замок

 • Для виробництва стрижнів застосовують сталевий профіль. Осередок для ключа розташовується по центру замку. При повороті ключа, стрижні впираються і фіксується.
 • На сьогоднішній день це популярний механізм, їм обладнають замки для будь-яких типів дверей.
 • Відносно недавно у продажу з’явилися електромеханічні ригельні замки. Їх конструкція модернізована — має автоблокування і датчик відкривання дверей. Вони рекомендовані для використання в гаражі.
 • Ригельні механізми придатні для установки дверей, що відкриваються всередину або назовні. А при перевороті замку, допустимо їх встановити навіть на розсувні моделі.
 • Останнім часом популярність набирають металеві рольставні для захисту дверей і вікон в приватних будинках. Для них продаються спеціальні ригелі замки, які кріпляться на нижній планці. Якщо поставити його на двигун або редуктор, то вийде заблокувати сам механізм, а не тільки ролети.

Надійність ригельного замку залежить від моделі.

 • Найбільш міцним є електромеханічний замок. Його вдосконалений механізм істотно ускладнює роботу злодіям.
 • Перевірені роками і кодові моделі, що встановлюються на сейфи і металеві шафи. Володіючи дуже високим ступенем секретності, в сукупності з броненакладками, вони стануть неприступним перешкодою.

Дверний замок

 • Дешеві моделі ригельних конструкцій легко піддаються злому простий відмичкою. Тому їх доречно ставити тільки на господарські будівлі, де не зберігається нічого цінного. В цьому випадку низька ціна і простота в установці робить його покупку виправданою.

Електронні дверні замки

 • Колись їх ставили тільки на сучасні моделі автомобілів, зараз же вони поширені і на вхідних дверях в квартиру або в під’їзд.
 • Моделі електронних замків середньої цінової категорії відкриваються за допомогою магнітних запрограмованих ключів. Дорожчі електронні замки мають панель, на якій набирається комбінація цифр або букв для відкриття дверей.
 • На сьогодні, багатьма фахівцями він вважається одним з найнадійніших. Але ця надійність неабсолютності і навіть такі сучасні моделі мають свої недоліки.

Дверний замок

 • Електронний замок складається з автоматизованої електроніки на управлінні (яка теж може бути зламана) і замикаючого механізму (він повинен бути закритий навіть при відключенні електроенергії).
 • Для заміського будинку така конструкція підходить ідеально. Він не має замкової щілини, тому абсолютно непомітний з боку. Монтують його по периметру двері, що робить практично неможливим визначити його місцезнаходження для злому. Спосіб відкриття можна вибрати найбільш зручний: відмикання за допомогою пластикової карти, спеціального брелока, відбитків пальців або коду.

Достоїнства і недоліки

Переваги електронних замків:

 • в першу чергу зручність використання і висока ступінь захисту. Тому їх часто застосовують при будівництві офісних будівель, підприємствах або контрольних пунктах. Деякі моделі оснащені функцією обліку робочого дня;

Дверний замок

 • в продажу бувають врізні і накладні електронні замки. Перші хоч і виглядають респектабельнее, мають свій недолік. У разі поломки його не вийде не тільки починають, але і розкрити без спеціальних інструментів. А значить, не вийде потрапити всередину приміщення поки не приїде фахівець і не зламає двері;
 • практично всі моделі електронних замків можна програмувати на різні завдання. Наприклад, завдяки «штучного інтелекту» можна з точністю до хвилини дізнатися час приходу або відходу, тобто той момент, коли користувалися замком;
 • простому квартирному злодієві не вдасться зламати його. Він має високий клас засекреченість коду, а замикає механізм виконаний з міцного сплаву.

До недоліків відносять:

 • складні мікросхеми, розташовані всередині конструкції, досить нестійкі і можуть виходити з ладу;

Дверний замок

 • власник житла може забути секретний код, або ж його впізнають сторонні. В цьому випадку для «домушників» уже не важко проникнути всередину приміщення непоміченими. При подібних підозрах, краще перестрахуватися і звернутися до фахівців для перепрограмування замку;
 • в його основі лежить механізм ригеля замикання. Всі вони унікальні, тому, ніколи не вийде їх відкрити карткою від іншого замку цього ж виробника.

Ціни на електронні замки для дверей залежать від їх функціональності, бренду та матеріалів, з яких виготовлені. Наприклад, найсучасніші моделі оснащені можливістю працювати від телефону, кольоровим сенсорним монітором, великою дальністю спрацьовування з брелка, великою кількістю засувів, прямим зв’язком з охоронною системою, звуковим попереджувальним сигналом про низький заряд, можливістю блокуватися або вимикатися по сигналу.

Вони включають в себе захист від злому. Якщо триразово ввести невірний пароль або понести чуже пристрій, що зчитує, сигнал поступає на охоронний пункт, де зареєстрований замок. Більшість електронних замків працюють від мережі 220 В, але є й акумуляторні моделі. Щоб запобігти його вихід з ладу, рекомендується встановити стабілізатор напруги в мережі, від якої він працює.

Дверний замок

 

Читайте також:  Вітраж на склі своїми руками

Кодові замки на двері

 • Ще зовсім недавно подібними замками були обладнані більшість під’їздів багатоквартирних будинків. Їх зручність полягає в відсутність ключа, який не треба носити з собою. Досить запам’ятати простий код, який можна легко запрограмувати.
 • Але з часом, фарба на кнопках, якими користуються найчастіше, починає стиратися. А сам механізм відкривання заїдати. Незважаючи на те, що на зміну їм прийшли сучасні аналоги — магнітні домофони, вони до сих про залишаються затребуваними в місцях з високою прохідністю.

Дверний замок

Переваги механічних кодових замків

 • Завдяки невисокій ціні і великої пропускної здатності, вони відмінно підійдуть для установки в складських і виробничих приміщеннях, а також офісах і багатоквартирних будинках. Досить встановити замок і не буде потрібно всім видавати ключі;
 • для їх роботи, на відміну від електронних кодових замків, не буде потрібно електроенергії. Вони прості в ремонті, а запчастини до них коштують дешево;
 • через простої конструкції вони практично не ламаються і не виходять з ладу, але при великих негативних температурах можуть почати заїдати;
 • кодові замки випускають як накладними, так і врізними. Для монтажу останніх товщина дверей повинна складати 3-5 см.

Дверний замок

 

Сувальдниє дверні замки

 • Це класичний вид дверних замків. Принцип конструкції складають кодові пластини і міцна серцевина. Фізично зламати такий замок не представляється можливим, але підібрати відмичку досвідчений зловмисник зможе. Те, скільки часу йому на це знадобиться, залежить від кількості сувальд. Чим більше на ключі від замка є прорізів, тим більше кодових пластин в механізмі його замку, а, отже, вище його надійність.
 • Їх виготовляють у вигляді врізних та накладних моделей. Якщо перший відмінно підійдуть для вхідних дверей в котедж або квартиру, то другі будуть доречніше на воротах гаража.
 • Незважаючи на те, що замки мають ряд недоліків — довгі ключі і досить низький ступінь надійності, їх не тільки продовжують випускати, але і вдосконалюють з кожним роком.

Дверний замок

 • При виборі сувальдного замку треба орієнтуватися на важливий критерій. Відстань між стійкою хвостика ригеля і пазом кодової пластини (сувальди) повинна бути не менше 0,5 — 0,6 мм. Якщо цей показник менший, то для повороту ключа буде потрібно прикладати більше зусиль і з часом, це призведе до заклинювання всієї системи. А при більш високих показниках зростає і ризик злому за допомогою відмички.

Порада, який дверний замок вибрати: по проведеним експертизам замків за ступенем їх надійності було визначено, що основними замикаючими механізмами для вхідних дверей повинні бути циліндрові замки, а сувальдні можуть виступати в якості додаткових.

Переваги сувальдних замків

 • Довговічність. Швидше згодом зламається або погнеться ключ, але самі сувальдниє пластини залишаться незмінними. Поворотна пружина теж надійний елемент, якщо і виходить з ладу, то, як правило, у найдешевших моделей. Тому вони рідко потребують ремонту або заміні;
 • але якщо виникла потреба у ремонті, то зробити це буде легко і без значних фінансових витрат. При подібних поломки ремонт циліндрового замку буде істотно дорожче;
 • прогрес не стоїть на місці і в боротьбі за покупця виробники сувальдних замків не перестають їх удосконалювати. Так, зараз з’являються моделі з посиленими ригелями з високоміцної сталі;
 • крім того продаються спеціальні ремонтні набори з змінних кодових пластин, якими можна користуватися самостійно. Якщо для відкриття замку початок турбуватися вага більше зусиль, це перша ознака зносу замикаючого механізму. Для цього через спеціальний отвір в замку витягуються старі сувальди і на їх місце ставляться нові з набору.

Дверний замок

Циліндрові дверні замки

 • Велика популярність замків даного типу обгрунтована сукупністю переваг, в числі яких висока надійність конструкції, до якої практично неможливо підібрати відмичку і зручний розмір ключа для відмикання.

Порада: при виборі циліндрового замку уваги потрібно звернути на ключ. Бажано, щоб він був виконаний з двосторонньої бічної перфорацією.

 • Назва замку говорить про те, що основною частина його механізму — це циліндр (в побуті частіше називають личинка). Він може бути секретним або кодовою. Замикаючий механізм в ньому варто ригеля. Таким чином, при повороті ключем відмикання приходить в дію ригеля привід, який відповідає за закривання і відкривання.

Дверний замок

Крім основних його складових, він складається з:

 • металевого або стального міцного корпусу;
 • зворотних пружин;
 • кулачка, що переміщує засув;
 • подпружінени штифтів. Вони або блокують механізм щодо корпусу замку, або стикаються з ключем.

Вартість циліндрових дверних замків сильно залежить від їх конструктивних особливостей, які впливають на надійність і функціональність. Найбільш дорогі сучасні моделі мають плавним приводом і оснащені від злому великою кількістю кодових штифтів.

П’ять видів циліндрових замикаючих механізмів

 • Штифтові однорядні.  У продажу вони представлені запірними або кодовими моделями. В якості сировини для їх виготовлення використовують сталь або латунь. Принцип роботи полягає в ряді подпружінени штифтів, що проходять через циліндр і сам корпус замку. Кожен з них розділений на дві нерівні частини, тому якщо поміщений нерідний ключ, штифти буде перешкоджати відмикання, блокуючи циліндр. При відкриванні рідним ключем, торцеві частини штифтів виявляються рівно на кордоні циліндра з корпусом і в результаті перший легко повертається.
 • Штифтові двосторонні.  Як видно їх назви, механізм розташований в два ряди і для їх відкриття потрібен двосторонній ключ.
 • З поворотними штифтами . Рідко зустрічається тип замка, являє собою поворотну кодову конструкцію.
 • Хрестоподібні . Завдяки особливому розташуванню штифтів всередині корпусу замку, візуально замкова щілина і ключ від неї виглядають хрестоподібно. Це надійний механізм, що складається з чотирьох рядів, в кожному з яких від двох і більше штифтів.
 • З конічними фрезерування на відмикає пристрої . Штифти розміщені в ньому в різних площинах, що робить цей вид циліндрового замку одним з найнадійніших, завдяки можливості створювати велику кількість кодових комбінацій.
 • Рамкові . У їх конструкції передбачені спеціальні подпружінени рамки з зубчиками. При введенні ключа ці зубчики виходять з паза, даючи можливість циліндру повернутися. Такі моделі компактніше штифтових, але мають більш низький ступінь надійності.

Переваги циліндрових замків:

 • компактний розмір ключа, що робить його зручним для шкарпетки в кишенях;
 • висока надійність і захист від відмикання всілякими відмичками;
 • при поломці досить замінити тільки циліндр, без демонтажу всього корпусу замку;

Дверний замок

 • секретність, що дозволяє відмикати замок за допомогою побору ключів. На сьогоднішній день існують дорогі моделі, які володіють мільйонами таких комбінацій.

Але якщо простий отмичной відкрити їх практично неможливо, то зловмисники знайшли вихід. Дані замки піддаються злому за допомогою кислот, віброотмичек або просто за допомогою фізичної сили.

Замок дверний з засувкою

Функція засувки особлива актуально для міжкімнатного дверного замка. Вона дозволяє фіксувати двері без закривання її ключем. Засувками часто обладнають і замки для вхідних дверей. Хоч це і зручно при закриванні, але розсіяний людина, зачинивши двері, може забути її замкнути. А деякі механізми при закритті автоматично блокують запірний механізм, і потрапити всередину без ключів вже не вдасться.

Переваги засувки на міжкімнатних дверей:

 • двері не буде «плескати» при наявності протягів;
 • при криво виставленої дверній коробці, дверне полотно не буде відкриватися під власною вагою.

Дверний замок

різновиди засувок

 • Фальових дверні засувки . Щоб засувка спрацювала, доведеться прикладати зусилля. Наприклад, натиснути ручку або сильніше штовхнути двері. Нерідко вони можуть зачинитися при різкому пориві вітру при протязі. Рукоятки розташовуються по обидва боки дверей. Принцип дії полягає в наявність скошеного язичка, який при закриванні торкаючись відповідної планки, м’яко ховається і вискакує в фіксує поглиблення. Механізми зустрічаються тільки у врізних моделях і можуть мати відразу дві засувки. Виглядають як замки з довгими нажімнимі ручками, їх часто можна побачити в житлових і офісних приміщеннях.
 • Магнітні дверні засувки. На відміну від перших, закривання і фіксування двері відбувається більш плавно і без зусиль з боку людини. Їх випускають як дуже дешевими моделями для установки на шафи, так і в дорогих замикаючих механізмах. Двері, оснащена замком з магнітною засувкою, ніколи не грюкне, навіть при протязі. Щоб її закрити, досить злегка штовхнути, і двері, дійшовши до дверної коробки, плавно закриється сама. Особливо зручно це коли руки зайняті і немає можливості закрити двері.
 • Роликові засувки . Засувка виглядає у вигляді ролика, який пружинкою утримується в отворі замку, фіксуючи двері в закритому положенні. Він не взаємодіє з механізмом запирання, а працює самостійно. Тому дані замки не рекомендовані для установки на тих дверях, які потрібно закрити.
 • Електронні засувки . Вони підійдуть для установки на тих дверях, де можливо безперебійне електроживлення, в іншому випадку вони можуть просто блокуватися. Головна їхня перевага — можливість управління на відстані.

 

Варто також згадати і про гвинтових замках, але їх прості конструкції підійдуть лише для підвального або господарського приміщення, в которомнет нічого цінного. Вони швидше створять видимість замку, ніж допоможуть запобігти злому.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Які вікна краще ставити в приватний будинок

Вам також може бути цікаво:

8e2db76c58810de163b648f2d8f342f2 - Дверний замок
Як утеплити двері в приватному будинку
З спокон віків люди облаштовували свій ...
reshetki copy 0 - Дверний замок
Як захистити вікна від злому
Останнім часом почастішали квартирні крадіжки, причому ...
vyibiraem proizvoditelya derevyannyih okon - Дверний замок
Вибираємо виробника дерев’яних вікон
Вибираючи дерев'яні вікна, покупці, найчастіше, віддають ...
kondensat na plastikovyih oknah - Дверний замок
Конденсат на пластикових вікнах
Конденсат на пластикових вікнах Виробники і споживачі ...
945 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *