Дренаж вокруг дома

Особливості дренажної системи навколо будинку

 

Починаючи  будівництво невеликого дачного будиночка або солідного котеджу, кожен розраховує на те, що його дітище простоїть не один  десяток років  і послужить підростаючим дітям і навіть онукам.
Скільки простоїть  побудований будинок  — залежить в першу чергу від правильно виконаного  підстави .
Але навіть і  якісний фундамент  не допоможе, якщо він буде перебувати в умовах постійної  вогкості , викликаної наявністю вологи в навколишньому грунті.

 

Вода може проникати в землю після дощу, при таненні снігу, а найбільш неприємний випадок — якщо на ділянці високий  рівень грунтових вод  (УГВ).

Що це таке і яка його мета
Щоб уникнути  підтоплення  фундаменту дощовими, талими або ґрунтовими водами і служить  дренажна система , яка являє собою сукупність пристроїв, призначених для видалення  зайвої вологи : лотків, каналів, траншей, колодязів і так далі.

Дренірующіе системи виконують для  захисту фундаменту  окремого будинку або всієї ділянки, якщо він розташовується на місцевості зі зниженим рельєфом. У пропонованій статті розглядаються дренажні системи для фундаменту  будинку, що будується .

 

Основні типи дренажних споруд

 

відкриті

Дренаж навколо будинку
Дренаж навколо будинку

Траншеї цього типу застосовують для відводу поверхневих вод, коли ділянку, на якій знаходиться будинок, що будується, практично не має  ніякого ухилу  або навіть знаходиться в  невеликій низині Після тривалих дощів до такого будинку можна підійти тільки в гумових чоботях, не кажучи вже про весняне  водопілля .

За допомогою відкритих наземних траншей організують  збір і відведення  поверхневої води в каналізаційну систему, спеціальний збірний колодязь або за межі ділянки, якщо це можливо.

Відкриті системи просто виготовити, але вони  псують ландшафт  і небезпечні при ходьбі — легко можна спіткнутися.

закриті

Такий дренаж є більш ефективним рішенням для осушення грунту на  значній глибині  — до півтора метрів.

 

Являє собою систему  фільтруючих труб , поміщених в пропускає воду матеріал: дрібний щебінь, гравій, керамзит

Для цієї мети застосовують спеціальні  перфоровані  труби з численними  отворами  невеликого діаметру.

Можна використовувати і звичайні  пластикові  каналізаційні труби, просвердливши отвори за допомогою електродрилі. Пристрій такої системи набагато складніше і дорожче.

засипні

Для невеликої ділянки застосовують  засипні дренирующие траншеї . Вони з успіхом видаляють як поверхневі, так і грунтові води.

При цьому немає потреби витрачатися на покупку труб і супутніх аксесуарів (косинці, трійники, решітки та інше). Канави копають на глибину від 1 до 1,5 м по  периметру будинку  на деякому віддаленні і заповнюють їх битою цеглою або щебенем великих фракцій.

Дренаж навколо будинку
Дренаж навколо будинку

Зверху краще покрити цю засипку смугою геотекстилю, після чого засипати  землею з укладанням дерну . Правда, їх неможливо очистити після замулювання.

поверхневі

Є не що інше, як дренаж відкритого типу. Він має 2 різновиди:  точковий і лінійний .

точковий дренаж

Дренаж навколо будинку
Дренаж навколо будинку

Виконують для  локального відведення води (з однієї точки). Наприклад, від водостічної труби, від садового душа або поливального крана.Еслі на ділянці є місце, де часто  накопичується  вода, позбутися її за допомогою цього способу найбільш просто. Пристрій являє собою  водоприймач , зазвичай покупної, покладений врівень з поверхнею землі в необхідному місці.

До нього приєднуються бетонні або пластикові  лотки , укладені з ухилом близько 1 градуса в сторону відведення води. Зверху лотки закривають металевими або пластиковими  гратами .

лінійний дренаж

Якщо кілька  точкових приймачів  об’єднати в одну  загальну  відвідну магістраль, вийде лінійна дренажна система.

 

Слід нагадати, що точкова і лінійна системи відводять тільки  поверхневу  воду

Кінцевим пунктом може служити  зливова каналізація , приймальний відстійник або фільтруючий колодязь.

глибинні

Якщо будинок розташовується  в низині , або на глибині знаходиться водонепроникний глиняний шар, а також при високому УГВ  кількість  підземної води буде велике.

При цьому слід виконувати глибинний дренаж  закритого  типу, пристрій якого описано вище. Щоб уникнути  засмічення  дренажних труб, виготовляють ревізійні (прочистние)  колодязі  такого розміру, щоб в нього можна було опустити руку.

Розташовувати  прочистние елементи  слід в кутових, Т-образних сполученнях і через 10-12 метрів підземних комунікацій. По розташуванню щодо фундаменту глибинний дренаж може бути  пристінним або кільцевих .

пристінний дренаж

Влаштовують, коли під будівлею є  підвал або цокольне приміщення . Траншею риють впритул до стіни стрічкового фундаменту.

 

Можна уникнути додаткових земляних робіт, якщо робити це при  закладці фундаменту . Глибина найдрібнішої точки повинна бути приблизно на 20 см більше глибини підошви.

Дренаж навколо будинку
Дренаж навколо будинку

Трубу кладуть  всередині  дренирующего шару гравію, дрібного щебеню або керамзиту, обмотавши все геотекстильного тканиною.

Виконуючи зворотну засипку канави грунтом, впритул до бічної поверхні фундаменту засипають шар чистого крупнозернистого  річкового піску , з пошаровим утрамбовкой товщиною 25-30 см.

Попередньо слід обмазати фундаментну стіну шаром жирної  м’ятою глини (глиняний замок).

кільцевий дренаж

Виконують, якщо  підвал в будинку відсутня . В цьому випадку траншею риють після закінчення будівництва будинку на відстані 1,5-3 м від фундаменту.

Виконуємо дренаж самостійно

Кращий час для виготовлення

 

Дренажну систему найкраще  споруджувати влітку , хоча в спеку так і тягне відпочити в затінку

Навесні , після того як зійде сніг, земля довго ще зберігає в собі вогкість. Якщо в цей час виготовляти систему осушення, до осені земля осяде, і може  порушитися герметичність  з’єднання дренуючих труб, що потребують в подальшому додаткових витрат часу на усунення дефектів.

На  вересень-листопад  сподіватися легковажно, непогідні дощі можуть призвести до того, що роботу доведеться переносити  до наступного літнього сезону .

Підготовка до встановлення

Слід приділити більше уваги підготовці до виготовлення  дренажу навколо житлового будинку . Недостатня продуманість компоновки пристрою може призвести до зайвих земляних робіт або до закупівлі непотрібних будівельних матеріалів, які потім будуть марно займати площу для зберігання.

Перш ніж починати роботи, необхідно скласти масштабний  план ділянки  із зазначенням висотних відміток, вибрати місце для розміщення  відстійного колодязя .

Дренаж навколо будинку
Дренаж навколо будинку

Якщо планується відводити стоки  за територію ділянки , необхідно заручитися дозволом місцевої санітарно-епідеміологічної станції  (СЕС) . В іншому випадку вся робота може виявитися марною, а гроші — викинутими на вітер.

необхідні інструменти

Для виготовлення  осушувальної системи  буде потрібно не так багато інструментів. Більшість з них, як правило, є у кожного господаря:

 • вимірювальна рулетка довжиною 30-50 м;
 • будівельний рівень;
 • гідравлічний рівень довжиною до 50 м;
 • штикова і совкова лопати;
 • тачка.

Замість гідравлічного рівня, непогано придбати оптичний або лазерний  нівелір . Лазерний прилад стане в нагоді при внутрішній обробці, що будується.

Як показує досвід, гідравлічний рівень має неприємну властивість  «брехати» в процесі вимірювання . Відбувається це через те, що в з’єднувальний шланг можуть потрапляти  бульбашки повітря , які призводять до  спотворення результату .

виготовлення дренажу

Розглянемо виконання дренажної системи навколо будинку своїми руками. Зробимо це на прикладі споруди глибинного  пристенного дренажу  (мається на увазі, що осушувальна система споруджується одночасно з виготовленням фундаменту):

  1. Після заливки фундаментної стрічки по її периметру викопують канаву шириною 30-40 см нижче підошви фундаменту на 20-25 см в самому дрібному місці, дотримуючись ухил не менше 1%.
  2. Дно траншеї ретельно утрамбовують і покривають шаром піску товщиною 20 см. Після чого за допомогою довгої рейки контролюють правильність ухилу.
  3. Розстеляють смугу геотекстилю з напуском на стіни траншеї близько 80 см.
  4. Відсипав поверх тканини шар дрібного щебеню, гравію або керамзиту товщиною 20 см.
 1. Укладають і з’єднують між собою секції перфорованих дренажних труб, контролюючи необхідний ухил. Труби злегка притоплюють в підкладковий шар.
 2. Поверх покладеної системи насипають вкриває шар щебеню такої ж товщини, як і нижній. Після цього обертають засипку геотекстилем з нахлестом полотнищ один на одного.
 3. Виконують зворотну засипку землею, як було розказано вище, заповнюючи 20 см внутрішньої порожнини піском.
 4. Зверху траншею закривають вимощенням шириною близько метра, при цьому її край повинен перекривати канаву не менше ніж на 20 см, щоб дощова вода не потрапляла в траншею.

Виготовлення дренажного колодязя

В кінці дренажної системи будують  фільтруючий або переливної дренажний колодязь . Якщо відвести воду з нього безпосередньо на місці розташування не представляється можливим, доведеться відкачувати воду з допомогою  насосу .

Для  монтажу колодязя  можна придбати готові бетонні або пластикові  секції  і зібрати з них готову конструкцію. Куплені кільця з  залізобетону  при монтажі створять труднощі внаслідок  великої ваги .

В якості альтернативи можна відлити колодязь  з бетону  безпосередньо на місці його установки.

 

Виконана за всіма правилами  дренажна система  по периметру будинку, що будується збереже  фундамент  від  впливу вологи , завдяки чому гідроізоляція збереже свої захисні функції протягом тривалого часу, в підвалі буде сухо, а стіни будинку послужать не одному поколінню.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Захист від блискавок

Вам також може бути цікаво:

1343915675 3 - Дренаж вокруг дома
Захист від блискавок
Захист від блискавок це досить важливий ...
rezka betona - Дренаж вокруг дома
Різка бетону: різні методи і способи різання
  Різка бетонних отворів - це важлівій ...
kak ochistit vannu ot rzhavchiny svoimi rukami2 - Дренаж вокруг дома
Чим прибрати жовтизну у ванній
Утримувати сантехніку в ідеальному стані мріють ...
kak ochistit vannu ot rzhavchiny v domashnix usloviyax3 - Дренаж вокруг дома
Як відмити ванну від іржі і нальотів
Як відмити ванну від іржі і ...
991 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *