Модний дизайн дитячої кімнати

Модний дизайн дитячої кімнати

Облаштування дитячої кімнати для будь-якого батька в усіх відношеннях непросте завдання — потрібно непросто знайти і ергономічно розташувати зони для сну і відпочинку, ігор, навчання і творчості, а й зв’язати всі ці складові в єдиний, гармонійний образ.

І найскладніше в цьому випадку не ставити власні переваги вище бажань дитини, якими б нереальними вони не здавалися на перший погляд. Зрозуміло, на дизайн інтер’єру дитячої кімнати, як і на всі сфери нашого життя, існує (і постійно змінюється) мода.

З’являються нові можливості в складанні планування, виробники оздоблювальних матеріалів пропонують все більш практичні і безпечні рішення, розробники меблів шукають нові способи створення екологічних, красивих і практичних моделей, а дизайнери пропонують сучасні варіанти з’єднання всіх компонентів воєдино під гаслом популярної колірної гами.

Інтер\'єр сучасної дитячої кімнати
Інтер’єр сучасної дитячої кімнати
Ігрова зона в дитячій
Ігрова зона в дитячій

Бути в курсі подій, що відбуваються в сфері створення дизайн-проектів дитячих кімнат необхідно всім батькам, адже робити ремонт або невелику реконструкцію в кімнаті свого чада доводиться в міру його дорослішання, зміни пріоритетів, занять і захоплень.

Дизайнери в свою чергу розуміють, що жоден з батьків не стане вибирати в якості основного кольору той, про який кричать в один голос всі фахівці світу, якщо дитині не подобається жоден з відтінків цього трендового колірного рішення. І якщо в усіх дитячих висітимуть розгойдуються крісла, які дуже популярні, але лякають саме ваше чадо, ви не станете купувати новомодний предмет меблювання.

Саме тому в сфері створення інтер’єру дитячої кімнати не можна говорити про жорсткі рекомендації щодо оформлення або ультрамодних новинки в меблювання, оздоблювальних матеріалах або декоративні елементи.

Простий, але затишний дизайн дитячої
Простий, але затишний дизайн дитячої
Насичена елементами кімната для дитини
Насичена елементами кімната для дитини
строкате оформлення
строкате оформлення

Між тим, існує ряд особливостей, які ніколи не вийдуть з моди при оформленні приміщення для дітей будь-якого віку:

 • безпечна, з точки зору отримання травм, обстановка;
 • екологічна безпека для людини і навколишнього середовища;
 • ергономічність всіх елементів інтер’єру;
 • простота в експлуатації і прибирання всіх учасників обстановки дитячої кімнати;
 • оформлення у близькій для дитини тематиці (улюблені герої казок, мультиків, особистих мрій);
 • відповідність обстановки віком, статтю, і особистим інтересам дитини.

Дизайн довгою і вузькою кімнати для немовляти
Дизайн довгою і вузькою кімнати для немовляти
Дитяча з білосніжною обробкою
Дитяча з білосніжною обробкою
скандинавські мотиви
скандинавські мотиви

Колірна палітра дитячої — непроста дилема

Перше питання, яке повинні відповісти батьки ще до початку планування ремонту — «в якому кольорі будемо оформляти кімнати»?

Вважається, що використання стандартних кольорів (блакитного для хлопчиків і рожевого для дівчаток) стало ознакою поганого тону.

Але справа не громадській думці і модні тенденції. Якщо ваша маленька принцеса обожнює все відтінки рожевого, якщо дівчинці-підлітку подобаються ніжні пастельні тони, то чому б не подарувати дитині казку, втілену в власному приміщенні?

Якщо хлопчикові близька морська тематика або просто подобаються всі відтінки синього кольору, то ця прохолодна палітра, розбавлена ​​іншими відтінками, може стати запорукою створення ідеального місця для зростання і розвитку вашого лицаря.

Світла обробка і яскраві акценти
Світла обробка і яскраві акценти
Ігрова зона з вігвамом
Ігрова зона з вігвамом
У просторій дитячій кімнаті
У просторій дитячій кімнаті

Фахівці з колористиці стверджують, що оформити дитячу кімнату можна практично в будь-якому кольорі, головне — правильно підібрати відтінки і вміло поєднувати їх один з одним.

І ось на цьому етапі у батьків, які прийняли рішення самостійно створити дизайн кімнати для дитини, можуть виникнути проблеми.

Ми дивимося варіанти палітр в інтернеті, зводимо елементи в спеціальних програмах, приходимо в магазин і розуміємо, що в реальності обрані нами колірні рішення мають зовсім інші відтінки і між собою не поєднуються.

Або замовляємо меблі та оздоблювальні матеріали по інтернету і вже за фактом намагаємося зібрати воєдино наявні «інгредієнти».

Оригінальна спальне місце
Оригінальна спальне місце
Світле і просторе приміщення
Світле і просторе приміщення

Фахівці рекомендують не боятися використання яскравих кольорів, здатних довгі роки привертати увагу і створювати правильні акценти. Важливо тільки дозовано застосовувати колоритні колірні рішення і дотримуватися природних відтінків:

 • вибираючи зелений колір, дотримуйтеся насичених «болотних» відтінків (колір моху, оливи, гірчично-зелений, хакі);
 • якщо ви вирішили використовувати жовтий колір, то віддайте переваги лимонно-кремовим, грушевим, блідо-жовтим відтінкам, охристим тонам.
 • Жовтий дуже активний колір, використовувати його у великих кількостях не рекомендується з точки зору створення певного емоційного фону для дитини;
 • червоний і помаранчевий кольори знаходяться приблизно в такій самій групі активних кольорів, які необхідно використовувати дозовано і обережно. Проблем не виникне з морквяним і бордовими відтінками, теракотові тонами;
 • багато дівчатка люблять рожевий , а й у цього відтінку червоного кольору є безліч варіацій — теплі пастельні тони здатні створити ідеальне тло для будь-якої меблювання і декору;
 • всі відтінки синього кольору відносяться до прохолодною палітрі (як і більшість зелених), тому з ними необхідно бути обережними тим, у кого кімната виходить на північну сторону будівлі і має слабке природне освітлення.
Читайте також:  Інтер'єр спальні

Строкаті шпалери для дитячої кімнати
Строкаті шпалери для дитячої кімнати
Оригінальний дизайн з різними рівнями
Оригінальний дизайн з різними рівнями
Дитяча з незвичайною геометрією
Дитяча з незвичайною геометрією

Простота і лаконізм, практичність і зручність використання всіх елементів інтер’єру, комфорт і затишок, що досягаються мінімальною кількістю меблювання і декору — ось основні мотиви, які властиві оформлення приміщень в скандинавському стилі. Якщо вам подобається «затишний мінімалізм», який підкорив всі країни Північної Європи, то оформлення кімнати для дитини може стати успішним варіантом втілення ваших уявлень про красу і практичності.

Майже в 100% випадках оформлення кімнат в скандинавської стилістиці, використовується білий колір для обробки стін.

Невелике приміщення з маленьким (стандартним) вікном найчастіше потребує саме в такий світлій колірній гамі. Білий тон допоможе не тільки створити візуальне збільшення обсягів кімнати, але і буде сприяти поширенню природного освітлення,

Лаконічний інтер\'єр дитячої
Лаконічний інтер’єр дитячої
"Дорослий" інтер\'єр для дитини
«Дорослий» інтер’єр для дитини
Спокійна кольорова палітра
Спокійна кольорова палітра
Білосніжний образ кімнати
Білосніжний образ кімнати
Дитяча спальня на мансарді
Дитяча спальня на мансарді

Скандинавський стиль з його любов’ю до білосніжної обробці підійде для оформлення кімнати для гіперактивної дитини, якого яскраві кольори можуть спонукати на ще більшу активність і навіть деяку агресію.

Світле приміщення виглядає дещо прохолодно, тому фахівці рекомендують використовувати деревини для привнесення не тільки колірний акцент, але і підняття градуса характеру інтер’єру.

Ліжко або системи зберігання, письмовий стіл або мольберт для малювання, виконані зі світлої деревини, стануть безпечним і гармонійним доповненням простого з точки зору складання, але затишного по емоційним відчуттям, дизайну кімнати.

Білосніжна обробка і меблювання
Білосніжна обробка і меблювання
Простий і практичний дизайн
Простий і практичний дизайн
У скандинавському стилі
У скандинавському стилі
незвичайне планування
незвичайне планування

Не втрачає популярність такий дизайнерський метод, як використання акцентної стіни. У світлій кімнаті одна з вертикальних поверхонь оформляється в яскравому або темному кольорі.

Останнім часом найбільшого поширення набули тонкі магнітні полотна, на яких можна малювати крейдою, прикріплювати малюнки, вироби і висловлювати свої творчі здібності самими різними способами.

Не втрачає популярності і використання фотошпалер. Фотодрук з улюбленими героями, казковим пейзажем, карта світу або зоряного неба — будь-який варіант, близькі по тематиці до інтересів вашої дитини стане прикрасою інтер’єру і привнесе кольорове розмаїття в світлий образ приміщення.

Карта світу в якості акценту
Карта світу в якості акценту
Магнітна дошка для малювання
Магнітна дошка для малювання
темний акцент
темний акцент
Чорна магнітна стіна
Чорна магнітна стіна
Незвичайне оформлення кімнати немовляти
Незвичайне оформлення кімнати немовляти

Кімната для новонародженого

Історично склалося так, що кімнати для немовляти оформляють в ніжних, пастельних тонах. І на те є кілька причин.

Перший час дитина не бачитиме обстановки, а тільки вловлювати настрій батьків і реагувати на нього. Тому можна сміливо стверджувати, що заспокійлива атмосфера створюється для мам і тат.

Надалі дитині необхідні будуть яскраві акценти для фокусування зору і настінний декор, іграшки та декоративні елементи будуть мати гарний вигляд на світлому, нейтральному тлі.

Дизайн кімнати для новонародженого
Дизайн кімнати для новонародженого
Кімната немовляти на мансарді
Кімната немовляти на мансарді
контрастний інтер\'єр
контрастний інтер’єр
Пастельні тони
Пастельні тони

Використання методу акцентної поверхні можна починати вже з кімнати для немовляти.

Будь-яке з колірних відступів від світлої палітри буде кидатися в очі, і підкреслювати геометрію кімнати.

Фахівці рекомендують зупинити свій вибір на спокійних відтінках синього, темно-зеленого, гірчичного, сірого і навіть кольору молочного шоколаду.

Бійтеся дуже яскравих варіантів червоного, оранжевого і жовтого кольору.

акцентна стіна
акцентна стіна
Прохолодна колірна гамма
Прохолодна колірна гамма
Оригінальний принт шпалер
Оригінальний принт шпалер
Оздоблення в сірих тонах
Оздоблення в сірих тонах

У кімнаті для новонародженого особливо важливо використовувати безпечні з точки зору екологічності матеріали.

Мова йде не тільки про оздоблювальних матеріалах і сировину, з якого виготовили меблювання, але і текстильному оформленні приміщення.

Постільна білизна, штори, килимове покриття, оббивка м’яких меблів і все, чого буде доторкатися дитина, який поки ще не встиг навчитися виробляти захист проти алергенів, має бути безпечним.

Використання бавовни, льону і тонкий варіацій вовни допоможе створити не тільки красиве, але і абсолютно безпечне оформлення текстилем кімнати для маленького господаря.

Оригінальні колірні рішення
Оригінальні колірні рішення
геометричная обробка
геометричная обробка
Кімната в пастельних тонах
Кімната в пастельних тонах
Яскраві акценти в світлій дитячій
Яскраві акценти в світлій дитячій

Інтер’єр кімнати для новонародженого повинен бути максимально простим. Світле і тепле (але не спекотне) приміщення повинно включати тільки найнеобхідніші предмети меблювання і аксесуарів.

Читайте також:  Из чего построить дом?

Кімнаті необхідно «дихати», а не «задихатися» від великої кількості предметів інтер’єру, декору, текстилю.

Дитяче ліжко, комод з пеленальним столиком і крісло (найкраще «качалка) для батьків — ось оптимальний набір основних учасників обстановки кімнати для немовляти.

Безумовно, необхідно буде подбати про якісне штучному освітленні. Обійтися тільки центральної люстрою не вийде, необхідний, по крайней мере, ще точкове джерело світла в зоні сповивання.

мінімалістська обстановка
мінімалістська обстановка
Оформлення кімнати для новонародженого
Оформлення кімнати для новонародженого
Кольорові плями на світлому фоні
Кольорові плями на світлому фоні

Інтер’єр приміщення для маленької леді

При формуванні інтер’єру в кімнаті для дівчинки, дизайнери рекомендують також використовувати мотиви свободи і комфорту, але з ухилом в дівочу тематику і з використанням улюбленого кольору в якості невеликих акцентів.

Можна взяти за основу все той же скандинавський стиль, але замість сірих, темно-синіх і сірих деталей використовувати рожевий, фіолетовий, бірюзовий або ліловий колір для виділення елементів інтер’єру.

 

Інтер\'єр дівочому кімнати
Інтер’єр дівочому кімнати
Строкате оформлення на білому тлі
Строкате оформлення на білому тлі
Класичні мотиви в дитячій
Класичні мотиви в дитячій

В оформленні кімнати для дівчинки фахівці рекомендують особливу увагу приділити текстилю. Оздоблення і меблювання може бути найпростішою і практичною. Але саме тканини, їх якість, колірне і фактурне рішення задають тон характеру приміщення, вказують на витонченість і елегантність його маленької господині.

Безумовно, мода на рюші і мережива не пройде ніколи. Їх дозоване застосування допоможе створити легкий і свіжий образ приміщення.

Але в новому сезоні дизайнери рекомендують звернути увагу на різні варіації плюшу — оксамит, велюр з різною довжиною ворсу можуть стати запорукою створення непросто дівочого інтер’єр, а образу приміщення, в якому відчувається королівська розкіш.

Розкішні акценти
Розкішні акценти
Акцент на текстиль
Акцент на текстиль
Приємні відтінки зеленого та гірчичного
Приємні відтінки зеленого та гірчичного

Сучасні тенденції оформлення кімнати для маленької дівчинки пов’язані з розташуванням світлої (найчастіше білої) меблів на пастельному тлі.

Це можуть бути практично всі відтінки бежевого, рожевого, світло-м’ятного, розбіленого фіолетового кольору.

Популярністю користується також поєднання блідо-рожевого кольору з сірим меланжем. Образ виходить одночасно дівочим і благородним.

Повітряний образ кімнати для леді
Повітряний образ кімнати для леді
Приміщення з рожевими стінами
Приміщення з рожевими стінами
Всі відтінки рожевого кольору
Всі відтінки рожевого кольору
Яскрава акцентні стіна
Яскрава акцентні стіна

Дизайн кімнати для хлопчика

Залежно від віку хлопчика, перед батьками стоять різні завдання в розподілі простору дитячої кімнати.

Для дошкільника необхідно залишити більше вільного місця для ігор і творчості, заняттями спортом. У період підготовки до школи і для подальшого навчання, необхідно виділити зону для організації робочого місця.

Особливістю хлоп’ячої кімнати є те, що протягом багатьох років (може бути до самого від’їзду з рідної домівки) необхідно мати досить вільного місця для занять фізкультурою.

Установка турніків (боксерських груш, баскетбольних кілець) та інших пристосувань допоможе вирішити питання направлення бурхливої ​​енергії маленького чоловіка.

Кімната для хлопчика в тематиці космосу
Кімната для хлопчика в тематиці космосу
Кімната хлопчика з телескопом
Кімната хлопчика з телескопом

Однією з тенденцій у сфері оформлення приміщень для дітей стало використання м’яких стінових панелей.

З появою гіпоалергенних текстильних рішень, за якими нескладно доглядати, створення «м’яких стін» перестало бути складним завданням.

Для оббивки частини вертикальних поверхонь найчастіше використовуються тканини з велюрових колекцій, м’яким наповнювачем служить безпечний синтепон або його варіації. Зазвичай подібне оформлення стін використовується в зоні спального місця.

м\'які стіни
м’які стіни
М\'яка оббивка стіни над диваном
М’яка оббивка стіни над диваном
Яскрава і м\'яка стіна
Яскрава і м’яка стіна

Якщо говорити про тематичному оформленні кімнати для хлопчика, то мода на персонажів мультфільмів, казок і коміксів постійно змінюється.

Але в безперервному потоці улюблених героїв є і теми, які актуальні ось вже багато років. Якщо дитина активно займається спортом, то можна «обіграти» цю тему при оформленні — сюжетні шпалери, 3D фотодрук на полотнах для однієї зі стін, текстильне оформлення спального місця або вікон у відповідному ключі — немає нічого неможливого, адже сучасні виробники радують нас різноманіттям колекцій предметів інтер’єру і обробних матеріалів.

тематичне оформлення
тематичне оформлення
Контрастний дизайн кімнати для двох
Контрастний дизайн кімнати для двох
"Космічний" інтер\'єр
«Космічний» інтер’єр

Ще одна популярна на всі часи тематика для оформлення хлопчачої кімнати — морські подорожі.

Немає потреби використовувати синій колір активно для обробки приміщення або оформляти спальне місце текстилем в біло-блакитну смужку (якщо тільки сама дитина вас про це не попросить).

Зображення якорів і штурвалів, маяків і вітрильників на постільній білизні — колоритний штрих в створенні тематичного оформлення.

Для оздоблення стін можна вибрати нейтральний світло-блакитний відтінок або обмежитися оформленням за допомогою шпалер з не строкатим принтом на морську тематику.

У будь-якому випадку колірна температура кімнати буде досить прохолодною. «Підігріти» оригінальний образ допоможуть предмети меблів або навіть обробки з дерева, його природний малюнок завжди привносить теплоту в будь-яку обстановку.

Читайте також:  Кухня без верхніх шкафів

Дизайн в морській тематиці
Дизайн в морській тематиці
Кімната в блакитних тонах
Кімната в блакитних тонах

Сучасні ідеї для оформлення кімнати підлітка

Створюючи дизайн приміщення для підлітка, необхідно переорієнтувати пріоритети. Дорослій школяреві вже немає потреби виділяти вільний простір для ігор, а ось зона робочого простору збільшується, «посилюється» системами зберігання для розміщення книг і різної канцелярії.

До того ж, для підростаючого організму потрібно більше простору для організації зони відпочинку та сну — дитяче ліжко замінює повноцінне, доросле спальне місце. Переробка в кімнаті підлітка неминуча, як би батькам не хотілося заощадити на ремонті і перестановці.

Інтер\'єр кімнати для підлітка
Інтер’єр кімнати для підлітка
Простора кімната для підлітка
Простора кімната для підлітка
спортивна тематика
спортивна тематика
У невеликій кімнаті підлітка
У невеликій кімнаті підлітка
Сучасна класика в кімнаті підлітка
Сучасна класика в кімнаті підлітка

Популярний в нинішньому і прийдешньому сезоні дизайнерський прийом створення імітації цегельної кладки рідко використовується в кімнатах для дошкільнят.

А ось в приміщенні, де проживає підліток, може стати актуальним прикрасою обробки. З одного боку індустріальні мотиви привносять динамізм в інтер’єр, з іншого — теракотова забарвлення створює заспокійливий фон завдяки природному походженню відтінку.

Найчастіше настінну плитку або реальну цегляну кладку використовують як обробку однієї акцентної поверхні, але за умови достатньої природної освітленості, можна використовувати теракотові плашки і як основний матеріал оформлення стін.

Імітація цегляної кладки
Імітація цегляної кладки
Оздоблення "під цеглу"
Оздоблення «під цеглу»

Для підлітків не прийнято купувати ліжка-горища, мотивуючи це тим, що дитині вже нецікавий сам процес засинання на деякій висоті від підлоги.

Але в рамках невеликих просторів, ліжко, піднята над рівнем підлогового покриття може стати єдино можливим виходом і допомогти раціонально розподілити простір.

Чи буде це поміст з вбудованими системами зберігання або велике ліжко-горище з розміщеними під нею контейнерами, вішалками і іншими пристосуваннями для гардероба, взуття, спортивного інвентарю і книг — вирішувати вам.

Дизайн маленької спальні
Дизайн маленької спальні
Ліжко горище
Ліжко горище

Приміщення для двох дітей — розподіл простору

У приміщенні, де будуть відпочивати, вчитися, грати і займатися творчістю відразу двоє дітей, пріоритетом в списку необхідних справ стає грамотний розподіл простору і вміле зонування.

Важливо не тільки знайти можливість ергономічно розташувати всі функціональні сегменти, але створити обстановку, в якій у кожної дитини буде свій куточок, сові місце усамітнення, свої системи зберігання і робоча зона.

Кімната для двох дітей
Кімната для двох дітей
Яскравий дизайн для спільної кімнати
Яскравий дизайн для спільної кімнати
Незвичайне оформлення дитячої
Незвичайне оформлення дитячої

Найбільш габаритними предметами меблів в кімнаті для двох дітей є ліжка. Саме від їх розташування залежить планування всього приміщення.

В цьому випадку розташування спальних місць буде залежати від різниці у віці і поле дітей, їх взаємин. У деяких випадках ліжка, встановлені паралельно і розділені лише тумбою або невеликим комодом стануть відмінним варіантом. В інших ситуаціях ліжка необхідно встановлювати максимально далеко (наскільки це дозволяє площа кімнати) один від одного.

До якого б рішення ви не прийшли, необхідно у кожного спального місця обладнати джерело штучного освітлення або невелику систему зберігання.

У спальні з синіми стінами
У спальні з синіми стінами
Пастельні тони для спільної кімнати
Пастельні тони для спільної кімнати
Оригінальні колірні поєднання
Оригінальні колірні поєднання
Білосніжна кімната для двох
Білосніжна кімната для двох
Кімната для двох новонароджених
Кімната для двох новонароджених

У невеликій кімнаті єдино можливим варіантом розташування повноцінних спальних місць для двох дітей стає монтаж двох’ярусної ліжка.

Про те, скільки корисного простору економлять подібні конструкції, годі й казати. Особливо, якщо врахувати, що практично всі сучасні моделі оснащені системами зберігання в нижній частині спальних місць або під сходами, що ведуть на верхній ярус.

Вся конструкція досить масивна і неминуче стає координаційним центром будь-якого інтер’єру, навколо якого вибудовується інша меблювання приміщення.

Тому дизайнери рекомендують вибирати світлі породи деревини або пофарбовані в нейтральні, пастельні тони (найчастіше білий колір) двоярусні ліжка.

Білосніжна двох\'ярусна ліжко
Білосніжна двох’ярусна ліжко
Оригінальна двох\'ярусна конструкція
Оригінальна двох’ярусна конструкція
Спальні місця в два рівня
Спальні місця в два рівня
Інтер\'єр в прохолодних тонах
Інтер’єр в прохолодних тонах
розподіл простору
розподіл простору

Але в кімнаті для двох дітей-школярів необхідно подбати не тільки про встановлення зручних спальних місць і містких систем зберігання, а й організації для кожної дитини робочого простору.

Для економії місця дизайнери рекомендують використовувати консолі (кріпляться до стіни) в якості альтернативи громіздким письмових столів. Зонувати функціональні сегменти в кімнаті для двох дітей можна не тільки за допомогою меблів, а й з використанням кольору. Вдалим прикладом якого є дизайн-проект на наступному фото.

Зонування меблями і кольором
Зонування меблями і кольором
Спальні та робочі місця для двох
Спальні та робочі місця для двох
Скандинавський стиль для спільного приміщення
Скандинавський стиль для спільного приміщення

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

3203 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *